Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis poszedlem do ESC i wymienilem mojego Saphire'a na Gecuba :D Teraz obraz na TV jest jak zyleta, nie to co wczesniej. Wrazenia ogolne bardzo pozytywne, karta wyglada masywnie (pcb od 9600) i jest wykrywana jako 9600XT (RV360) W sklepie zapewniano mnie ze ma 400/500 ale oczywiscie to nieprawda bo ma 400/600 :twisted: Na razie nic nie krecilem i zrobilem sobie testy na default:

2001 - 12310

2003 - 3503

Jak widac wyniki sa obiecujace, ale zobaczymy co karta pokaze po podkreceniu :P Za te pieniadze ta karta jest hitem jesieni, szczerze polecam :mrgreen:

wymieniles? tak poprostu oddales Sapphire i doplaciles do Gecube?

Tak, mialem poczekac godzine az sprawdza ten tv-out na karcie, stoje sobie i widze wielka sterte gecubow, a ze naczytalem sie o nich sporo dobrego to zapytalem czy moglbym doplacic roznice i oczywiscie nie bylo z tym problemu :D Karte kupowalem dzien wczesniej i kable byly oryginalnie jeszcze zafoliowane. Tak to jest jak sprzedaje sam wlasciciel, a nie jakis upierdliwy serwisant :twisted: ESC to najuczciwszy sklep jaki znam, polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałem GeCube Radeon 9550 Extreme. Pamięci Hynix 2,8 rdzeń to RV360 (przeznaczony do wersji Radeon 9600XT), domyślne taktowanie 400/600 MHz i do tego bardzo ciche chłodzenie, oraz cena 385,00 zł.

 

Podczas podkręcania nie było już tak różowo, karta pracowała przy ustawieniach 500/800 MHz ale były problemy ze stabilnością. Pomogło podniesienie napięcia AGP z domyślnych 1.5V na 1.7V. :roll: Ostatecznie taktowania ustawiłem @480/780MHz full stable. Co daje 4100 pkt. w 3DMark03 i 13 700 pkt. w 3DMark 2001 SE. Czyli wydajność na poziomie Radeon9600XT.

 

Pytam z czystej ciekawości wie ktoś co może być przyczyną początkowego braku stabilności po o/c. "Uroda" karty czy zasilacz.

Poprzednio byłem posiadaczem Gigabyte Radeon 9600Pro który nie przeżył V-moda. R9600Pro chodził stabilnie przy ustawieniach 540/680MHz (wydajność prawie identyczna co R9550@480/780MHz) i podnoszenie napięcia AGP nie przynosiło dalszej poprawy możliwości o/c.

 

A swoją drogą za te dwie karty miałbym 8-potokowca. V-moda oczywiście szczerze odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Posiadam karte taka jak w podpisie a co do szczegolow jest to Radeon9800se prawdopodobnie Super Grace :roll: pamieci to hynixy 4ns, domyslne taktowanie tej karty to 325MHz dla rdzenia i 500MHz dla pamieci... Mam ja oczywiscie podkrecona na 420MHz rdzen i 510MHz 8O pamieci... Pamieci jak widac kreca sie żenujaca powodem tego jest chyba niedowoltowanie kostek,bo nawet jak obnize temperature pracy to nie ida wyzej :( Aha tak jak w podpisie pamiec jest 128bit w rozmiarach 128Mb co do potokow to jak w podpisie pracuje na 4,bo na 8 jest niezla szachownica :evil:

Co do wydajnosci tego potwora to jest dosc cienko gierki chodza w rozdzialce 1024x768 przy max detalach w miare :) o AA i AF moge zapomniec chociaz czasami moge wlaczyc i da sie grac :? Jezeli kogos interesuja wyniki w markach to w 3dmarku03 mam ok3300 a w 2001 ok 12500 w sterach mam ustawione na jakosc oczywiscie :wink:

No i po tej opowiesci moge w koncu zadac pytanie :D

 

Czy ma sens wymiana tej karty na Gecube'a9550XT :wink: Kosci 2,8 albo 2,5ns hynixy. Koszt tej operacji to ok 50-100zl

 

Interesuje mnie to czy zauwaze roznice w grach czy ten 9550 bedzie duzo szybszy? Czy taka wymiana wogole ma sens?

Aha i jeszcze jedno nie gram w 3dmarki i nie interesuje mnie wynik po zmianie :!: Interesuja mnie fakty dotyczace wydajnosci w grach :!:

Przepraszam za dluga wypowiedz ale chcialem byc dokladny i podac wszystkie istotne szczegoly...

Bardzo prosze o porade :wink: pozdrawiam

Rozumiem ze to wersja karty z której za nic nie uda się zrobić 8 potoków - widząc po wydajności o jakiej piszesz powiem szczerze ze bardzo rozczarouje choc nie odbiega zbytnio od normy w 4 potokach na tej karcie.Co do wymiany to sądze ze sens tego raczej niewielki - sam mam Gecuba i oczywiście moge tylko zachęcić ale Tobie polecałbym raczej wycieczkę w "górę" z przyczyn czysto finansowych - sprzedać na allegro i poszukać modowalnej wersji( 8 potoków gwarantowane) - na allegro ok 700 - Gecube oczywiście jest tańsza ale rozważ przesiadkę na wyższy model skoro juz jesteś w posiadaniu wyższego.JEsli jednak się nie zdecydujesz - popytaj chłopaków tu konkretnie jakie gry masz na myśli i jakiej wydajności się spodziewasz - powiedzą Ci czy warto - ja nie jestesm graczem - (nie nazywam mojej "aplikacji"grą :D ) i tam sprawdza sie doskonale wiec efekt zamierzony osiągnięty - tylko ze ja przesiadłem się z 9100 bez Direct'a 9.

 

Pozdrawiam i jesli masz jeszcze pytania = pytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ...

zwykle radeony 9550 - non XT nie maja mozliwosci sprawdzenia temperatury programem bo nie maja czujnika - czy to prawda ?

 

A jak sie ma sprawa z wersja XT tam jest czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to podaj mi jakie tymingi najlepiej ustawić bo jam orginalne i jestem ciekaw czy jak je zmienie czy nie będzie artami waliło!!! :wink:

WR - 1,0

CAS - 3

CMD - 0

Strobe = Wr latency +1/2 clock

TRCDRD = 4

TRCDWR = 2

TRP = 4

TRAS = 8

TRRD = 2

TR2W = CL+2

TWR = 2

TW2R = 2

TW2RSamebank = 2

TR2R = 2

Dzięki spróbuje jak będe mia chwilke czasu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz :) Tak jak pisalem potoki da sie odblokowac ale jest taka fajna szachownica ze masakra :( Interesuje sie taka wymiana ze wzgledu na male koszta a co do wymiany na cos drozszego to raczej nie wchodzi w gre bo szkoda mi kasy :wink: Co do tytulow w jakie gram to sa to chyba nowosci jezeli mozna to tak nazwac tzn. far cry , doom3 , fifa2005 , colin2005 no i oczywiscie Rysiek :twisted: Gierki te chodza w miare tzn. rozdzialka 1024x768 w max detalach oprocz dwoch pierwszych tytulow...

W far cry gralem w tej rozdzielczosci na medium , woda na v.high , cienie na high i cos tam jeszcze na high i codzila spoko :wink: Co do dooma to gralem w tej rozdzialce na medium wszystkie advanced byly wlaczone a i jeszcze cos tam mieszalem w pliku config nie pamietam co :wink:

No to chyba tyle co do gier odpalam wszystko co nowe troche gram i tyle...

Jeszcze raz dzieki i czekam na kolejne sugestie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałem GeCube Radeon 9550 Extreme. Pamięci Hynix 2,8 rdzeń to RV360 (przeznaczony do wersji Radeon 9600XT), domyślne taktowanie 400/600 MHz i do tego bardzo ciche chłodzenie, oraz cena 385,00 zł.

 

Podczas podkręcania nie było już tak różowo, karta pracowała przy ustawieniach 500/800 MHz ale były problemy ze stabilnością. Pomogło podniesienie napięcia AGP z domyślnych 1.5V na 1.7V. :roll: Ostatecznie taktowania ustawiłem @480/780MHz full stable. Co daje 4100 pkt. w 3DMark03 i 13 700 pkt. w 3DMark 2001 SE. Czyli wydajność na poziomie Radeon9600XT.

 

Pytam z czystej ciekawości wie ktoś co może być przyczyną początkowego braku stabilności po o/c. "Uroda" karty czy zasilacz.

Poprzednio byłem posiadaczem Gigabyte Radeon 9600Pro który nie przeżył V-moda. R9600Pro chodził stabilnie przy ustawieniach 540/680MHz (wydajność prawie identyczna co R9550@480/780MHz) i podnoszenie napięcia AGP nie przynosiło dalszej poprawy możliwości o/c.

 

A swoją drogą za te dwie karty miałbym 8-potokowca. V-moda oczywiście szczerze odradzam.

Ja szczerze odradzam podnoszenia napięcia na AGP bo to często prowadzi do spalenia karty a nic nie daje chyba że ktoś ma dziadową zasiłkę to może troche podnieść max 1.6V lepiej już agp z 66 zwiększyć do np. 80 za dużo tez nie zdrowo ja na 9100 miałem ustawione 100 i chodziło i dawało więcej pkt. ja jest z 9550 to nie testowałem ma ustawione na 76 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jakie sa pamieci na Asusie A9550 Ge?? i jak sie kreci ta karta?? 400/500 to powinna lajtowo bo wszystkei 9550 (safirek gigabyte his) tak chodza jakei mialem w domu. i czy ktos ma bios do tego asusa zeby go przerobic na 9600 bylbym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu musiałem się przesiąść na słabszą kartę :(: (problemy finansowe) Teraz siedze na 9550 od gigabyta (przedtem 9550xt a jeszcze wczesniej 9600pro gigabyte), karta idzie na 420 i 540 więc w normie choć rdzeń mógłby się troche lepiej bujać. w 2001 mam 11500 a w 2003 3600 więc wszystko w normie. Ogólnie jestem zadowolony z karty choć orginalne chłodzenie jest poprostu do pupy :!: nawet bez podkręcania parzy :!: więc założyłem radiatorek od procka jakiś tam coolermaster i teraz nawet mniej niż letni jest rdzeń a pamięci tez za dużo się niegrzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, od jakiegos czasu zauwazylem ze obraz mi tak delikatnie migota, tak jakby zle odswiezanie obrazu, wiec pomyslalem ze to monitor albo grafa, monitor wydawal mi sie nie winny w tej sytuacji wiec

chcialem sprawdzic grafe, od razu przypomnialem sobie ze jechalem ciagle na zmienionym chlodzeniu (na samym duzym radiatorku na rdzeniu) wiec wyciagam grafe zdejmuje radiator patrze ... a tu rdzen delikatnie ukruszony :( ( ja bym powiedzial ze nadrkuszony albo ze farba zeszla tylko ;)) jednak po zdjeciu pasty silikonowej widac taka biale plamke i malutki ubytek.

moje pytanie: czy to moglo spodowac zle lub nie prawidlowe odswiezanie ( takie przezroczyste paski, w sumie nie widoczne lecz przy ciemniejszych obrazach mozna sie ich dopatrzec)

pytanie numer dwa: jesli faktycznie jest to tym spowodowane to co by sie stalo jakbym oddal karte na gware ( od razu dodaje ze na pewno to jest z mojej winy bo juz nie raz sciagalem chlodzenie i nic takiego nie widzialem)

Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu no to lipa, jesli rdzen ukruszony to moga sie dziac rozne nieciekawe rzeczy z wyswietlanym obrazem, moze narazie sprobuj zmniejszyc taktowanie rdzenia ? A na gwarancje zawsze warto oddac (chyba ze kupiles w wysylkowym) bo czesto jeszcze gorsze walki przechodza (ostatnio kumpel oddal nagrywarke jak mu plytka wybuchla przy odtwarzaniu, wymienili na nowa chociaz w tamtej jak oddawal to jeszzce kawalki plyty byly w srodku i brzeczaly ;) - wniosek : czesto nawet nei sprawdzaja tylko wymeiniaja od reki na nowe) nic nie ryzykujesz, a na przyszlosc ja bedziesz zakladal radiator to wytnij malutkie kosteczki z miekkiej gumy albo twardej gąbki i poloz je jako dystanse dookola rdzenia (tak jak sa na procku) dzieki temu sila docisku bedzie sie rozkladac rownomierniej na rdzen i nei ukruszysz krawedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio GIGABYTE 9550 i na standartowym chłodzeniu poleciał mi na 430/540, a to wszystko przy CODEGENIE 300W , a mam pytanie czy przy zasiłce CHIEFTEC'a 360W DF(musze oddac na gwarancje bo dostałem fabrycznie uszkodzony model :evil:) , da rade wiecej , chłodzenie zmieniam na ARCTICA i już załozyłem miedziane radiatorki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz :)  Tak jak pisalem potoki da sie odblokowac ale jest taka fajna szachownica ze masakra :(  Interesuje sie taka wymiana ze wzgledu na male koszta a co do wymiany na cos drozszego to raczej nie wchodzi w gre bo szkoda mi kasy :wink:   Co do tytulow w jakie gram to sa to chyba nowosci jezeli mozna to tak nazwac tzn. far cry , doom3 , fifa2005 , colin2005 no i oczywiscie Rysiek :twisted:  Gierki te chodza w miare tzn. rozdzialka 1024x768 w max detalach oprocz dwoch pierwszych tytulow...  

W far cry gralem w tej rozdzielczosci na medium , woda na v.high , cienie na high i cos tam jeszcze na high i codzila spoko :wink:  Co do dooma to gralem w tej rozdzialce na medium wszystkie advanced byly wlaczone a i jeszcze cos tam mieszalem w pliku config nie pamietam co :wink:  

No to chyba tyle co do gier odpalam wszystko co nowe troche gram i tyle...

Jeszcze raz dzieki i czekam na kolejne sugestie :wink: pozdrawiam

Sprawdź zasilacz, może po zmianie na dobrą 350 np. feel z obódów modecoma, pójdzie osiem potoków. Wczoraj zmieniłem i co prawda lepiej mi się nie kręci, ale tam gdzie sypało artami już nie sypie, małe :!: dowoltowanie agp sprawdź, od dużego kartę przepalisz. Heja 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jade żeby mi nowego CHIEFTEC'a dali bo kurde tamten siakiś spieprzony był , nioe można było wogle kompa właczać dopiero za którymś z kolei razem odpalał , a jak robiłem restart to komputer wogle nie wstawał, cholera a podobno te CHEITEC'i to najlepsze zasilacz a tu taki ZONK :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedy ktos mysmysli Vmoda na Moja karte....:) i karte innych urzytkownikow

________________________________

Athlon 2500xp -m@3800+ 10X250

GIGABYTE RADEON 9550 250/400@420/540

Hynix 43 2X256

Ascrok k7s8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to podaj mi jakie tymingi najlepiej ustawić bo jam orginalne i jestem ciekaw czy jak je zmienie czy nie będzie artami waliło!!!  :wink:

WR - 1,0

CAS - 3

CMD - 0

Strobe = Wr latency +1/2 clock

TRCDRD = 4

TRCDWR = 2

TRP = 4

TRAS = 8

TRRD = 2

TR2W = CL+2

TWR = 2

TW2R = 2

TW2RSamebank = 2

TR2R = 2

Dzięki spróbuje jak będe mia chwilke czasu!!

spróbowalem i kiszka za raz artami wali strasznie....... :cry: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcecie przetestowac czy wasza karta jest stabilna to wlaczcie Colina 4 + wygladzanie x6 + filtrowanie x16 i w trase hehe prawde wam powie :) bo w 3Dmarku mozna dac na chama zegary a i tak nie wywali :)

 

A dziwnie jest w Warcraft III jak lekko skrece to zwis, a w Colinie na takich zegarach smiga ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD XP 2.0XP+ (1667@1800), Gigabyte 9550 250/400@410/510

 

nowe taktowania nowe osiągi ;]

może i więcej by poszło, ale mam grzejniki w domu,

więc nie potrzebuje jeszcze jednego ;]

 

Myślicie że takie taktowanie procka nie zaszkodzi ? nigdy nie podkręcałem niczego,

a tu w ciagu 2 dni takie rzeczy ;] :lol: :lol:

 

http://www.freewebs.com/guzus/3dmark10249.JPG

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8197936

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD XP 2.0XP+ (1667@1800), Gigabyte 9550 250/400@410/510  

Myślicie że takie taktowanie procka nie zaszkodzi ?

Hehe - jeśli masz sensowne chłodzenie, to nie zaszkodzi - mój XP 2000+ elegancko chodzi na 2200 MHz (pilnuj tylko temperatury, a wszystko będzie ok) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem karte Gigacube radeon 9550 XT rev.1.2 i zainstalowalem sobie stery Omega w wersji 2576 i jest problem bo w radlinker pokazuje mi czestotliwosci rdzenia=400 a pamieci=300 !! Dlaczego tak jest przecierz te wersje rev.1.2 (kart) maja czestotliwosci 400/600 !! Niech ktos mi pomoze bo nie wiem co jest !! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem karte Gigacube radeon 9550 XT rev.1.2 i zainstalowalem sobie stery Omega w wersji 2576 i jest problem bo w radlinker pokazuje mi czestotliwosci rdzenia=400 a pamieci=300 !! Dlaczego tak jest przecierz te wersje rev.1.2 (kart) maja czestotliwosci 400/600 !! Niech ktos mi pomoze bo nie wiem co jest !! :(

....bo moze pokazuje nie jako DDR tylko normalnie - a raczej na 100% tak jest bowiem czestotliwość twojej pamięci to własnie 300 czyli 600 bo DDR :D .Ps po co Ci omegi? Ja mam tę samą kartę sterownik 4.9 od Ati i tez podkreca się bez niczego a swoją drogą to jest to naprawde niezła karta - u mnie na czystym systemie w 2001 11800 pt a w 2003 3500 bez zadnego podkręcania - narazie nie stosuje bo nie widze potrzeby ale pewnie czas to zmieni.Pytałem po co Ci omegi bo u mnie zdecydowanie lepiej pracuje na catalistach - ale to pewnie bardzo subiektywne stwierdzenie .

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,

teraz moje pytanie: wraca do mnie Radziu z komputronika - w przyszlym tyg /bo z miesiac temu mi moj padl/ i teraz pytanie - jak myslicie jak moja wersja byla 5ns.. a oni mieli z 3 razy dostawy w tym czasie to jest duza szansa na 4ns czy dostane 5ns :)) i teraz druga sprawa.. jak wroci to moge

ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> od ojca r9600 szafira adventage czy cus takiego ... (jeszcze nie patrzylem jak sie kreci) czy sprzedac his`a i kupic gigabyte`a r9550 ? niesamowicie stanialy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam problem z zainstaleowaniem jakich kolwiek catylysów

Obecie mam zanstalowane omegi lecz gdy zainstaluje catylysty to po ponownym uruchomieniu kompa wyskakuje mi blad ze panel ati nie moze byc zaladowany bo nie wykryl - nie zostal zainstalowany zaden sterownik (a jak nie zostal jak został)

odinstalowalem stery omegi wyczyscilem driveclenerem i [gluteus maximus] niby czysto ale nadal to samo wyskakuje tak jakby system nie mógł wybrac odpowiedniego sterownika (z omegami i DNA jest wsio ok )

Ma kto jakis pomysl bo ja juz nie wiem ( na czystym systemie zaraz po formacie catylysy sie instaluja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanko odnośnie HISa 9550 128/128 pamiątki hynix 4.0 Problem polega na tym, że za nic nie chcą mi iść pamiatki wyzej niz 230 (460)... rdzen idzie spokojnie 420 ale pamieci ni hu hu... może to wina słabej zasiłki a może czegoś innego... aktualnie lece na jakims megabajcie klasycznym szicie :| czy ktos tez ma tę karte? jesli tak to niech napisze jak mu lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...