Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na tej aukcji:

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060  

 

 

nie mogę normalnie kupić karty Radeon 9550XT przez Kup Teraz za 399zł?????

Aukcja prywatna	W aukcji prywatnej mogą licytować tylko Użytkownicy zaproszeni przez Sprzedającego.Poproś Sprzedającego o zgodę na udział w aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba troche mało pkt. w 3dmarkach niesadzicie??

2k1   -   10500

2k3   -   3259

 

muj konfig to athlon 1800+ (11x166 1,5v) asus a7v8x-x 2x256 kingston gecebe 9550xt 400/600 sb live 2xhdd seagate 60gb ibm 40gb asus cdrw modecom 300gtf

ja mam tyle przy 400/500 ,ale procek mocniejszy tak że chyba w normie

 

boroveeK przegrzanie rdzenia powoduje zwiechy systemu i restarty więc to raczej pamięci ci nie wyrabiają,popuść troche pamięci i próbuj dalej 325-350 powinieneś mieć z palcem w nosie

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na tej aukcji:

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060  

 

 

nie mogę normalnie kupić karty Radeon 9550XT przez Kup Teraz za 399zł?????

ta aukcja to jakaś jedna wielka lipa (cena jest 420zł bez CS)

- rdzeń RV350 ? takie dają do zwykłych 9550

- taktowanie rdzenia 445 ? 8O

-pamięci 580? gość chyba modernizuje bios i sprzedaje jako XT

zresztą na stronie producenta do której jest link ,pokazany jest zwykły R9550 z rdzeniem 250MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na tej aukcji:

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060  

 

 

nie mogę normalnie kupić karty Radeon 9550XT przez Kup Teraz za 399zł?????

Aukcja prywatna	W aukcji prywatnej mogą licytować tylko Użytkownicy zaproszeni przez Sprzedającego.Poproś Sprzedającego o zgodę na udział w aukcji

czytaj odp na swoje posty !!! pisalem juz ze takie sprawy załatwia sie emailem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta aukcja to jakaś jedna wielka lipa (cena jest 420zł  bez CS)

- rdzeń RV350 ? takie dają do zwykłych 9550

- taktowanie rdzenia 445 ?  8O  

-pamięci 580? gość chyba modernizuje bios i sprzedaje jako XT  

zresztą na stronie producenta do której jest link ,pokazany jest zwykły R9550 z rdzeniem 250MHz

Niekoniecznie lipa najwyraźniej to nowa rewizja GeCube'a, tym razem 2.1. Pamięć 580 Mhz ale 3,3 ns. To "speedy edition" sprzedawca dodał chyba od siebie.Inna sprawa, że na tej samej aukcji wczoraj sprzedawane były rev. 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEON 2000 - dobra robota - dzieki za datasheet !!! Moje domysly pokryly sie z rzeczywistoscia :banan: i vmoda zrobie pewnie na dniach - jak nie bede zbyt urobiony to pewnie jeszcze w ten weekend...

 

Zdjecia bym porobil , ale mam cyfre bez trybu makro i jakosc bedzie bad . moze niech ktos znajdzie zdjecia gigabyta w necie przesle mi je : piotres@w.pl i pozaznaczam na tych fotach co trzeba lutowac i gdzie mierzyc ... sam bym to zrobil ale nie mam stalki :evil: . !!! Albo fotki dobrym aparatem od strony zewnetrznej na uklad 1954 EUB i od wewnatrz z tej stronki . Tylko skompresowane please.

 

A z memkami jest juz trudniej bo chip LM324M , ktory podejrzewam o kontrole vmem ,nie ma feedback pinu i nie wiem jak to ugryzc :x . Ale z tego co widzialem to Gigabyte ma ta czesc PCB i uklad elementow na nim taki sam jak HIS 9550 wiec moze MarineDelta cos nam pomoze ??? Oczywiscie do Sapphire no problemo ale wszystkie inne 9550-tki maja inaczej rozwiazane zasilanie memek :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta aukcja to jakaś jedna wielka lipa (cena jest 420zł  bez CS)

- rdzeń RV350 ? takie dają do zwykłych 9550

- taktowanie rdzenia 445 ?  8O  

-pamięci 580? gość chyba modernizuje bios i sprzedaje jako XT  

zresztą na stronie producenta do której jest link ,pokazany jest zwykły R9550 z rdzeniem 250MHz

Niekoniecznie lipa najwyraźniej to nowa rewizja GeCube'a, tym razem 2.1. Pamięć 580 Mhz ale 3,3 ns. To "speedy edition" sprzedawca dodał chyba od siebie.Inna sprawa, że na tej samej aukcji wczoraj sprzedawane były rev. 1.2

ale wejdź sobie na tą strone co podaje - tam jest wersja "speedy edition" ale GPU 250Mhz

poza tym skąd takie niepełne zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle radki GB leca . moj marki na okolo 405/560 przechodzi , ale do gier 390/540 , bo inaczej czasami jakis art lub zwiecha itptyle radki GB leca . moj marki na okolo 405/560 przechodzi , ale do gier 390/540 , bo inaczej czasami jakis art lub zwiecha itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, chcialbym kupic gecube 9550xt zeby skrecic na 9600 i mam w zwiazku z tym pare pytan:

 

1) jak bardzo karta sie grzeje na standardowym coolerze po i przed skreceniem? oraz jak glosny jest ten cooler? obecnie mam water cooling na procku(1800xp) i grafie(gf2ti) i zwykly radiator na plycie bez wiatraczka(epox 8k5a2)... po wymianie(a jestem przekonany ze kupie gecube 9550xt :D) grafy moge blok dac albo na mostek na plycie, dzieki czemu bede mogl wylaczyc wiatrak w obudowie(co wyciszy moj komputer do zera+grafa), albo dac blok na grafe, dzieki czemu bede mial kilka 3dmarkow wiecej(na czym mi tak bardzo nie zalezy)... zapewne przed podlaczenie dam troche arctic silver3 pod radiator na grafie, ale nie wiem czy to wystarczy do podkrecenia na 9600

 

2) mam zasilacz enlight 300W, wiem ze to teraz nie duzo ale kiedy go kupowalem byl naprawde bardzo solidny, zawsze trzymal napiecia... myslicie ze to wystarczy do przerobienia 9550xt na 9600 bez vmodow? zamierzam tylko bios zmienic i ewentualnie dac pare mhz jak by cos szlo :D

napiecia sa takie obecnie:

vagp(gf2ti, stare agp x4) = 1.54

+12 = 12.220

+5 = 4.48

+3.3 = 3.22

 

3)niestety nie wiem gdzie mozna takowego radeona(rev 1.2) mozna nabyc... jakies linki mile widziane(szukam czegos w wawie i okolicach, mam zle doswiadczenia ze sklepami wysykowymi)

 

4)czy zmiana z w98 na xp mialaby jakis wplyw na wydajnosc karty?

 

qbek78 napisał:

kocurek napisał:

ta aukcja to jakaś jedna wielka lipa (cena jest 420zł bez CS)

- rdzeń RV350 ? takie dają do zwykłych 9550

- taktowanie rdzenia 445 ? Shocked

-pamięci 580? gość chyba modernizuje bios i sprzedaje jako XT

zresztą na stronie producenta do której jest link ,pokazany jest zwykły R9550 z rdzeniem 250MHz

 

 

Niekoniecznie lipa najwyraźniej to nowa rewizja GeCube'a, tym razem 2.1. Pamięć 580 Mhz ale 3,3 ns. To "speedy edition" sprzedawca dodał chyba od siebie.Inna sprawa, że na tej samej aukcji wczoraj sprzedawane były rev. 1.2

 

ale wejdź sobie na tą strone co podaje - tam jest wersja "speedy edition" ale GPU 250Mhz

poza tym skąd takie niepełne zegary?

myslicie ze oplaca sie brac "speedy edition" jesli cena nie bedzie sie zbytnio roznic? napisali na stronie gecube ze speedy ma 4x32 bga ddr a normalna wersja 8x16/16x16 ddr... co to jest bga ddr? da sie to skrecic tak jak z normalna wersja na 9600? 2,8 vs 3,3 ramy to duza roznica?

nie chce kupowac kota w worku :D

 

-edit- zadzwonilem pod wskazany number i otrzymalem wiadomosc ze karta to jest ten model ktory jest na linku natomiast po wlozeniu do komputera wyswietla sie 445/580, bez zadnego podkrecania... dowiedzialem sie rowniez ze starszych modeli extreme juz nie bedzie, wiec mnie to zastanawia czy przypadkiem firma gigacube nie wpadla na genialny pomysl podkrecenia karty do maksimum(stad nowy cooler) co uniemozliwiloby dalsze krecenie? kiedys juz jakas firma tak zrobila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ! mam pytanie .

wczoraj testowalem mozliwosci mojego gecube'a 9550xt 1.2 400/600 na hynixach 2.8 grafa zachwuje sie troche zdiwnie :/

tzn rdzen moge dac nawet na 490MHz (na 500MHz wywala sie na naturze w 01se) a pamiec na 725MHz .(oczywiscie standardowe chlodzenie i brak radoatorkow)

karta powyzej tych wartosci nie sypie artefaktami tylko sie zawiesza komp .

ale co jest dziwne wartosci takie moge ustawic oddzielnie w polaczeniu nie przechodzi grafa zadnego testu w 3dmarku :o .

gdy podkrecam rdzen pamiec raazem musze dac na 465/700 i wtedy jest dobrze .

zainstalowalem omegi zeby zobaczyc jaka jest roznica miedzy catalystami (z czystej ciekawosci) i na omegach karta przy 465/700 nie przechodzi zadnego testu :o .

ocb ?

probowalem takze z fw i bez czy mi to cos da .obnizylo mi wynik 01se o 50markow :P .czyli nic nie pomaga w moim przypadku .

podobno te grafy maja fw wylaczone w biosie (nawet przy instalacji omeg wyskakuje opcja dla radkow 9600 z wlaczonym w biosie fw .

pytalem w poprzednim poscie o timingi jak ktos bedzie wiedzial jak ustawic to prosze odpisac .

 

a wynik bez oc w 01se - 11500 ,03 - 3300

na 456/700 - 12700 ,03 - 3800

 

siedze troche w kompach i widzialem kiedy koncza sie mozliwosci grafy a kiedy po prostu ma za malo napiecia .

jestem prawie pewien ze grafa nie dostaje wystarczajaco duzo napiecia zeby udzignac zwiekszone taktowania zarowno pamieci jak i rdzenia .to troche logiczne .

 

jesli wie ktos jak to zmienic to bardzo prosze o kontakt .

kupilem te grafe m.in. dlatego ze ma ladne mozliwosci oc i hccialbym je jeszcze zwiekszyc .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby bylo jeszcze podlaczenie zasilania jak np. w 9500 na grafie to karta moze by poszla wiecej ?

oczywiscei zmiana chlodzenia i radiaory tez moga pomoz .

poprostu jsetem zly ze oddzielnie wszystko kreci sie super a razem nie moge juz osiagnac takich wynikow :( .

v-moda chyba nie umialbym zrobic .

czy v-mod tylko tu pomoze ?nie chcialbym zwiekszac napiecia w agp .podobno w radeonach nic to nie daje ,wrecz moze doprowadzic do uszkodzenia karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smut4s -> jaki masz zasilacz??bo ja stawiam na niego...sprobuj pozyczyc od kogos inny(lepszy) i sprawdz wtedy.bo u mnie karta max core osiaga niezaleznie od pamieci czy sa niskie czy wysokie zegary...a na starym zasilaczu mialem to co u Ciebie

 

 

WLasnie zrobilem vmoda(core) na mojego sapphirka ale mam bardzo dziwne wnioski...

karta bez vmoda szla na 430/530 napiecie 1,2V

a po vmodzie 495/530 napiecie 1,35V

ale najdziwniejsze jest to ze przy zwiekszaniu tego napiecia powyzej wartosci 1,35 od razu powoduje powstawania artefaktow na czest 495/530, co jest dla mnie dziwne(a rdzen jest chlodzony dobrze)...

Chailem doleciec do 1,4V i myslalem ze chociaz 500 bedzie na rdzeniu a tu taka lipa.....wie ktos co to moze byc albo co z tym zrobic bo ja juz jestem bezsilny...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladales jakies pomocnicze chlodzenie ?>

Zalozylem taki maly coolerek na radiator! Ale nic nie dalo! Moze da cos przesmarowanie pasta? I zerwanie tej gumy z radiatora? Ale nawet juz z gory dawalem na niego wentyl i tez nie dalo nic. Jedynie chyba vmod, bo ktos powiedzial w tym temacie, ze GB maja mniejsze napiecie na rdzen, ustwione orginalnie? Wiec moze dla tego gorzel sie kreca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ,zmieniłem ostatnio grafike na Radeona 9550 128ram,zainstalowałem stery i w zakładce Advanced 3D,jest opcja Clock Rate ale czestotliwosc rdzenia jest 249,75 mhz a pamieć 195,75 oczywiście mogę zmienic ale nie duzo,czy to normalne?nie za niskie te wartości,pytam sie bo sie nie znam

 

zeby nic sie nie działo,ustawić moge do wartosci rdzen398,pamiec 243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mam zabardzo czasu pisac , powiem tyle ze przesiadlem sie z Radeona 9100 , na Gecube 9550 rev. 1.2

 

Wstepnie jest tak: (sprzet jak w podpisie) , chlodzenie gecuba standart

 

ustawienia radka def. tj. 400/600

 

3DMark2001 --> 1200pkt

3DMark2003 --> 3500pkt

 

po oc tj. 480/800 (bez artow testowane 3h , chlodzenie standart z gecuba)

 

3DMark2001 --> 14200pkt

3DMark2003 --> 4250pkt

3DMark2005 --> 1648pkt

 

PS. Jak bede mial wiecej czasu to zmienie chlodzenie na rdzeniu i dojda radiatorki na pamieci , relacje i wyniki podam dokladniej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 : Zrob VDD moda ma minimum 2.8 V . Tez tak mialem na Sapphirze ze powyzej 1.38 V to odrazu zwis 3D Marka . Mysle ze te dwie sprawy sa troche ze soba powiazane , ale moge sie mylic . Mysle ze przy 2.8 V mozna by polecic 1.4 V , a przy 2.9 V - 1.45 V . Mialem jeszcze zrobic na swojej karcie VDD moda , ale ja sprzedalem i nie zdazylem tego wyprobowac .

 

Koniecznie opisz rezultaty bo tez mnie to bardzo ciekawi czy to cos da !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 : Zrob VDD moda ma minimum 2.8 V . Tez tak mialem na Sapphirze ze powyzej 1.38 V to odrazu zwis 3D Marka . Mysle ze te dwie sprawy sa troche ze soba powiazane , ale moge sie mylic . Mysle ze przy 2.8 V mozna by polecic 1.4 V , a przy 2.9 V - 1.45 V . Mialem jeszcze zrobic na swojej karcie VDD moda , ale ja sprzedalem i nie zdazylem tego wyprobowac .

 

Koniecznie opisz rezultaty bo tez mnie to bardzo ciekawi czy to cos da !!!

jak tak mowisz to ide juz lutowac :twisted:

o wynikach oczywiscie napisze...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ati t... tools chyba kłamie zmieniłem wywaliłem chłodzenie orginalne z mojego 9550 XT ver 1.2 i założyłem od jakiegoś GF 4 dość małe ale wypolerowane nowa pasta i wiekszy wentyl co dało 490 stabilne na rdzeniu dodatkowo założyłem radiatory na pamięci ogromne radiatory pocięte chłodzonko od P II NO I CO WŁĄCZYŁEM TEN TEST NA ARTY W ATI TR.... I okazało się że wywala niby arty tak jak poprzednio od 771 co mnie zdziwiło ale testuje w 3dsmarku i ustawiłem 780 i nic 790 nic 800 żadnego arta nie widze ??? więc raczej ufam swojemu wzrokowi!!! i jade na 800 a pewnie więcej też poloeci :lol: :wink:

 

P.S a widzieliście jak chinole tłumaczą na polski to z pudełka od karty :D :D :D :

 

 

 

 

:lol: :wink:Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile u Was krecą sie rdzenie zwyklych 9550 po Vmodzie, chodzi mi o max ymalne i stabilne wartosci.Ile u Was krecą sie rdzenie zwyklych 9550 po Vmodzie, chodzi mi o max ymalne i stabilne wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 : Zrob VDD moda ma minimum 2.8 V . Tez tak mialem na Sapphirze ze powyzej 1.38 V to odrazu zwis 3D Marka . Mysle ze te dwie sprawy sa troche ze soba powiazane , ale moge sie mylic . Mysle ze przy 2.8 V mozna by polecic 1.4 V , a przy 2.9 V - 1.45 V . Mialem jeszcze zrobic na swojej karcie VDD moda , ale ja sprzedalem i nie zdazylem tego wyprobowac .

 

Koniecznie opisz rezultaty bo tez mnie to bardzo ciekawi czy to cos da !!!

jak tak mowisz to ide juz lutowac :twisted:

o wynikach oczywiscie napisze...pozdro

piotres miales racje :) Vcore musi sie rownac polowie VDD bo inaczej arty wyskakuja. w tej chwili mam VDD=2,85V i Vcore=1,43V wyzej juz nie chce podnosic:)

standardowo mialem VDD=2,7V a wiec wszystko sie zgadza bo wczesniej dochodzilem z Vcore do 1,35V i arty...jak ja lubie mody :)

teraz core chodzi na 515MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDD to napiecie na chipset. Ale im chyba chodzi o napiecie na RAM'y

@Fresh VDD to napiecie na chipset. Ale im chyba chodzi o napiecie na RAM'y

@kusztyk - Twoje relacje mam na zywo!

@all jest juz vmod do GeCube XT, albo mozna zastosowac ten od 9600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...