Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam mały problemik,mianowicie mam możliwość wymiany Swojego Szafira z kośćmi Hyniksa 5 ns na EXpert Vision z kośćmi Samsunga 4 ns.

Proszę o szybką odpowiedz to w razie czego skoczę szybko do Sklepiku i zrobię wymianę.

 

W Tym momencie pamięci mam na 250,to by faktycznie wychodzilo ze pomimo ze jest na nich napisane ze są to 5ns to chodzą jako 4ns bo 1000:5=200 a skoro chodzi na 250 to 1000:250=4ns.Czy mam rację? czy jednak KArta Expres Vision bedzie lepiej się kręciła na kościach 4ns.

 

Edit:

Jeszcze mam pytanko czy w razie czego znajdę gdzieś Bios dla tej firmy na te kości dla radka 9600pro,zeby zmienić w niej biosik.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem radeona 9550 formy connect3d z pamieciami samsunga 4ns i jestem zadowolony. Swietnie sie kreci ze standardowych 250/400 spojkojnie kreci sie na 410/520 a mysle ze da sie dalej. W 3dmarku 2003 wyciaga 4119 punktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie teraz jest to bardzo ważne czy warto zamienic Szafira na tego Expesa czy nie.U mnie w tym momencie jest 400/500 i w 3Dmarku01 mam 9933pkt.

Sądzę że firma też jest ważna a jak mam zminić na jakiegoś espresa niewiadomego pochodzenia to wole zostać na Szafirku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem radeona 9550 formy connect3d z pamieciami samsunga 4ns i jestem zadowolony. Swietnie sie kreci ze standardowych 250/400 spojkojnie kreci sie na 410/520 a mysle ze da sie dalej. W 3dmarku 2003 wyciaga 4119 punktow.

tu to chyba przesadziles ... nie zebym ci nie wierzyl ale moge prosic o screena badz linka do orba? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzus:

Vdqq

Chyba wszystko jasne

Vcore

Tutaj izolacja trochę zasłania, ale lutowane jest też tylko z jednej strony - tak jak na fotce powyżej.

 

Co do twojego potencjometru, to weź miernik i sprawdź na których 2-óch nóżkach masz opór i czy się zmienia pod wpływem regulacji... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz problem rozwazany! Rezystorek SMD z jeden stronki tam gdzie bylo lutowane sie odlutowal i nie bylo przejscie dala tego napiecie byl takie duzo i byly krzaki! Juz jest wszystko OK! Ale sie nie moglem doczekac czy bedzie chodzi, bo byla wichura u mnie i prady nie bylo o nialem jak przylutowac naszczescie juz jest i chodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka puścielem wczoraj test na arty w ATI Tool i mimo że ja widze je na pamiątkach powyżej 840 to Atitool max be wykry 750 :x  i muszę się z tym zgodzić bo w tym teście pojawiaja się biae piksele których normalnie wtrakcie grania czy 3d smarka nie sposób zauważyć a prawdziwe krzaki pojawiaja się dopiero między 830-845 po pentli w 3dsmarku  :)  

ciekaw jestem ile max pokazuje dla pamięci Ati tool nie Ati tray tool wam szczególnie posiadaczy 9550XT z pamiątkami hynix 2.8  :)  :wink:

Ha, u mnie podobnie na rev 1.2 z 2.8 memkami. Smarka przechodzi na 470/840 i jest luzik ponad 14tys w 2001 a ati tool arty wali juz przy 730-740. Co ciekawe nfs underground 2 leci na 500/840, gralem tak z godzine i nic :twisted: Ale przy takim gpu to juz smark sie sypie. Chlodzenie mam standardowe, pasty nie zmienialem, nic nie ruszalem bo radka mam na sprzedaz i nie chce nic dlubac (nawet countera nie rozpakowalem :P ) Probowal juz ktos sie bawic vmodami na xt rev 1.2 (potencometrami lub olowkiem?) Mnie korci,ale jak cos spieprze to karty nie sprzedam, wiec pobawie sie jak juz bede mial swoja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności jeszcze: :wink:

jedna nóżka do tego co piknie dokładnie wyznaczyłeś na zdjęciach (jednej strony rezystora) a druga do masy(np. GND) a 3 zostaje wolna od prki 8) wszytsko / i już cód miód :wink: :?:

robić napięcia wedle tego wzoru ?

 

thx bardzoo Krzych650 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayus a mialem wsadzac juz tez zdjecia uprzedziales mnie heh Dzisiaj bedziemy modowac u dayusa (tzn. dayus lutuje bo mi sie raczki trzesa) Pozniej moze napiszemy na ile poszedal jak sie wyrobimy.A wracajac do mojega radak czemu mial napiecie 3,36v jak nie bylo przejsca na rezystorze SMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos da w konce jakies zdj jak zrobic vmem mod , tylko gdzie przylutowac potencjometr , oraz gdzie mierzyc vmem . chociaz jakas beta - samo zdj bez opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem radeona 9550 formy connect3d z pamieciami samsunga 4ns i jestem zadowolony. Swietnie sie kreci ze standardowych 250/400 spojkojnie kreci sie na 410/520 a mysle ze da sie dalej. W 3dmarku 2003 wyciaga 4119 punktow.

tu to chyba przesadziles ... nie zebym ci nie wierzyl ale moge prosic o screena badz linka do orba? 8)

Oki pewnie ze mozesz oto i on

http://www.daniel_kw.webpark.pl/2003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przykukam ORBa tego 9550 od connect3d , to nie uwierze ... ale gdyby to okazalo sie prawdą to już widzę tą rewolucje na forum :lol: Wszystcy bede podmieniać swoje szafiry, hify , gibagajdy a nawet i gejkuby na te Connecty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze jest to moj 1 post wszystkich serdecznie witam :-)

 

dzis kupilem GB 9550

 

chodzi bez problemow na 470/520

rdzenia na wiecej nie puszczalem bo strasznie sie grzeje,

ale mysle ze jeszcze troche by sie dalo wyciagnac z niego :>

 

i teraz pytanie : czy vmod pamieci pozwoli mi _znacznie_ podniesc ich taktowanie ? ( znacznie ~ do 580 )

( hynix 4ns )

a jesli nie to, czy jest sens robic vmod'a dla rdzenia ( da cos podniesienie jeszcze jego taktowania przy

tak slabym taktowaniu pamieci ? )

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze jest to moj 1 post wszystkich serdecznie witam :-)

 

dzis kupilem GB 9550

 

chodzi bez problemow na 470/520

rdzenia na wiecej nie puszczalem bo strasznie sie grzeje,

ale mysle ze jeszcze troche by sie dalo wyciagnac z niego :>

 

i teraz pytanie : czy vmod pamieci pozwoli mi _znacznie_ podniesc ich taktowanie ? ( znacznie ~ do 580 )

( hynix 4ns )

a jesli nie to, czy jest sens robic vmod'a dla rdzenia ( da cos podniesienie jeszcze jego taktowania przy  

tak slabym taktowaniu pamieci ? )

 

pozdrawiam

 

Z uwagi że jesteś nowy nie będę wysyłał Cię do wróżki ;). Wg mnie dociągniesz do 580 nawet bez radiatorków bo te pamięci za bardzo się nie grzeją z radiatorkami może nawet 600 osiągniez,Ale konkretnej odpowidzi nikt Ci nie udzieli bo podkręcalność każdego komponenta w kompie zależy od farta, więc na przyszłość nie zadawaj takich pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LEON2000 juz rozne cuda na kiju były na forum , wiec nigdy nic nie wiadomo , ale Twoja teoria jest jak najbardziej prawdopodobna ;)

 

@qvs 470 na rdzeniu bez vmoda ? albo sie pomyliłeś i mialo byc 370 albo trafiles na wyjatkowy egzemplaz :? ( tak myśle :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LEON2000   juz rozne cuda na kiju były na forum , wiec nigdy nic nie wiadomo , ale Twoja teoria jest jak najbardziej prawdopodobna ;)

 

@qvs  470 na rdzeniu bez vmoda ? albo sie pomyliłeś i mialo byc 370 albo trafiles na wyjatkowy egzemplaz  :?  ( tak myśle :) )

fakt ze to znacznie wiecej niz inni maja, ale za to pamieci juz chodza normalnie, a z tego co wiem to wlasnie glownie od pamietek jest zalezna wydajnosc :(

( 370 to mam w tej chwili, gdy dotknalem radiatorka to sie przestraszylem i odtaktowalem go :-), ale zaraz bede wymienial paste i dokladal wentylatorek :-) )

 

//dodane

 

radiatorek jest przyklejony i to solidnie, lepiej go zostawic na miejscu i domontowac wentylatorek, czy tez jednak go zerwac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Travao ja mam 460/540 zanize pamiatki na 520 i 470 mam bez problemu :wink: jadnak nawieksza wydajnosc mam na 450/550 (w 2k3 3500pkt) robilem moda gpu i vddq dojechalem do 540 gpu i ramu zeszly az na 510 i kupa, w 2k3 3610 pkt :evil: narazie odlutowalem potencjometry, czekam na potencjometr 2k bo nie ma narazie w sklepie, i moduje pamiec, zobaczymy co wtedy bedzie, moze przekrocze 4000 pkt :wink:

 

Pozdrawiam Bobson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !! vmod GeCube 9550XT rev. 1.2

nie czytalem 3 ostatnich stron tego topicu (nie mam zabardzo czasu)

moze ta odpowiedz na moje pytanie sie znalazla no nie wiem !!

 

Sprawa jest taka :

 

Zabralem sie za vmoda mojego radeona Gecube 9550XT rev. 1.2

standartowe napiecia mial : rdzen 1.31V pamieci 2.95V

i smigal mi na takich napieciach na 480/800 ( odpowiednio rdzen i pamieci :) )

 

po vmodzie - zwiekszylem napiecie na rdzen do 1.6V smiga na 590 - rdzen

a pamieci spadly do 640 !!! przy standartowym napieciu czyli 2.95V

 

Pytanie :

 

Robic vmem ?? i jak juz zrobie to do ile podnosic napiecie na pamieciach ?? przeciez 2.95 V to juz duzo ??

 

Prosze o pomoc , wkoncu rozpracowaliscie tu vmoda na gigabayta ! jakies porady , propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa zuzycia proca gpu w wysokim U.

Bo te Xt to chyba to samo tylko wikesze U i takty wyzsze, nie gadam o pamieciach,bo sa inne 3.3ns - 2.8 itp...

 

Bo jesli mysle dobrze to 1.3V nie powinno karcie zaszkodzic,nawet 1.4 :) bo Xt maja 1.3V.

 

A jak jest na serio? Mysle o 1.4V/2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !! vmod GeCube 9550XT rev. 1.2

nie czytalem 3 ostatnich stron tego topicu (nie mam zabardzo czasu)

moze ta odpowiedz na moje pytanie sie znalazla no nie wiem !!

 

Sprawa jest taka :  

 

Zabralem sie za vmoda mojego radeona Gecube 9550XT rev. 1.2  

standartowe napiecia mial : rdzen 1.31V  pamieci 2.95V

i smigal mi na takich napieciach na 480/800 ( odpowiednio rdzen i pamieci :) )

 

po vmodzie - zwiekszylem napiecie na rdzen do 1.6V smiga na 590 - rdzen

a pamieci spadly do 640 !!! przy standartowym napieciu czyli 2.95V

 

Pytanie :

 

Robic vmem ??  i jak juz zrobie to do ile podnosic napiecie na pamieciach ?? przeciez 2.95 V to juz duzo ??

 

Prosze o pomoc , wkoncu rozpracowaliscie tu vmoda na gigabayta ! jakies porady , propozycje ??

Witam :P

Cieszy mnie to , że ktoś się wziął za v-moda do tej karty!

Ja właśnie mam rev.2.0 pewnie to inna płytka , ale zawsze to coś.

Znalazłem na necie opis v-moda ang. jednak bez foto :cry: : może to posunie sprawę do przodu :)http://www.ocforums.com/showthread.php?t=324065

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...