Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez chyba ten ołówek nie działa. rysuje i rysuje te kreski a napięcie jakie było takei jest. nie wiem czy mam kiepski talent plastyczny czy co. ale zastanawia mnie własnie ten pomiar napiecia dlaczego sie tak wacha(1,26-1,29V)?

Czegoś nie kumam to jak to trzeba malować ?? BiBeR może się wypowie bo u niego działa ??? mam połaczyć kreską te dwie nóżki dobrze rozumie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiBeR prosze jakieś zdjecie jak to ołówkiem zrobiłeś gdzie trza mazać bo się na tym nie znam za bardzo i czy masz rev 1.2 i czy bez miernika mogę ołówkiem robić czy raczej nie ryzykować???

:wink: :)

Jesli chodzi o zdjecia to juz podali wczesniej linka, czyli TUTAJ , korzystalem z tego opisu, jest on do 9600xt ale 9550 rev 1.2 jest dokladnie taka sama,wiec nie bylo problemu. Do innych rewizji to juz raczej nie pasuje, ale jesli masz 1.2 na pcb od 9600 to nie ma problemu.

Koniecznie miernik, robisz 2-3 kreski i sprawdzasz, przeczytaj dokladnie opis. Ja swoj kupilem jakos przypadkiem (nie byl w sumie potrzebny,az do teraz) w praktikerze chyba na przymorzu, bo mieli promocje i dalem za niego 9.99 bodajze (w zwyklym elektronicznym widzialem taki za prawie 30zl :? ) Wiec praktiker, castorama, tam zerknij. Jak bedziesz robil olowkiem to uwazaj na grafit, zeby opilki nie osiadly Ci nigdzie poza miejscem gdzie rysujesz, bo mozna zwarcie zrobic.

Powodzenia 8)

PS-tak, dokladnie laczysz w tym miejscu jak na zdjeciu zaznaczone na zolto (ale tylko ta poprzeczna kreska, nozek nie musisz malowac mimo ze tez sa zolte - ale to tylko w celu zaznaczenia ktore to)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , już sam nie wiem , to mój drugi gigabyte , poprzedni szedł na default na 400 gpu ale miał napięcie 1.20 a ten co mam teraz ma napięcie 1.18 i idze max 394 , czy to dlatego sie ciutke gorzej oc ????

 

i powiedcie , jakie mam konkretnie mody zrobić bo sie juz pogubiłem po prostu , dobrze by było jak ktoś kto ma tą grafe odniedawna (nowsza seria) sie wypowiedział

 

bardzo prosze o pomoc m teraz mam 393/263 i 11600 pkt w 2001 3dmark..... aha i zmniejszone timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiBeR prosze jakieś zdjecie jak to ołówkiem zrobiłeś gdzie trza mazać bo się na tym nie znam za bardzo i czy masz rev 1.2 i czy bez miernika mogę ołówkiem robić czy raczej nie ryzykować???

:wink: :)

Jesli chodzi o zdjecia to juz podali wczesniej linka, czyli TUTAJ , korzystalem z tego opisu, jest on do 9600xt ale 9550 rev 1.2 jest dokladnie taka sama,wiec nie bylo problemu. Do innych rewizji to juz raczej nie pasuje, ale jesli masz 1.2 na pcb od 9600 to nie ma problemu.

Koniecznie miernik, robisz 2-3 kreski i sprawdzasz, przeczytaj dokladnie opis. Ja swoj kupilem jakos przypadkiem (nie byl w sumie potrzebny,az do teraz) w praktikerze chyba na przymorzu, bo mieli promocje i dalem za niego 9.99 bodajze (w zwyklym elektronicznym widzialem taki za prawie 30zl :? ) Wiec praktiker, castorama, tam zerknij. Jak bedziesz robil olowkiem to uwazaj na grafit, zeby opilki nie osiadly Ci nigdzie poza miejscem gdzie rysujesz, bo mozna zwarcie zrobic.

Powodzenia 8)

PS-tak, dokladnie laczysz w tym miejscu jak na zdjeciu zaznaczone na zolto (ale tylko ta poprzeczna kreska, nozek nie musisz malowac mimo ze tez sa zolte - ale to tylko w celu zaznaczenia ktore to)

Dzięki bardzo skocze niedługo do Praktikera i zakupie ten miernik i spróbuje pomazać ołówkiem :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało wam się za pomocą ołówka uzyskać wyzsze napięcie na vddq niż 2,68 bo ja jeżdżę ołówkiem już z godzinę i więcej nawet nie drgni. Opór wynosi cały czas 101ohm. Rdzeniem doszedłem do 1,42V (opór 612ohm), ale zmniejszyłem do 1,34V. Rdzeń poszedł na 440MHz - przechodził 3dmarki, NFSU2 dwie godziny, ale jak chciałem otworzyć moje dokumenty to zwiecha i monitor sie wyłączył. Zmierzyłem napięcie w czasie 3dmarku i wyszło 1,29V i 2,60V - to chyba wina zasilacza. Mam jeszcze pytanie czy da się ustawić inne timingi na stałe w atitoolu, bo mam te co napisał @Fresh na 166 i dały mi jakieś +200pkt w 3dmarku03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

ostanio naszla mnie taka mysl powniewaz karta musi byc nie tknieta z wyglada - musi byc sprzedaczna ;) pomyslalem ze moze zwieksze agp voltage ... tylko mam pytanie czy to ma sens i gdzie sie to odklada :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odklada sie na wszystkich stablizatorach karty ktore musze obnizyc wyzsze napiecie podane z agp, przykladowo napiecie 1,5V zasila pewne uklady karty ktore sa na 1V, czyli stabilizator musi obnizyc o 0,5V ktore to odda w cieplo, jak podwyzszysz napiecie do 1,7 to bedzie musial zbic o 0,7V, pozatym niektore uklady bezposrednio sa zasilane z portu i wyzsze napiecie niekorzystnie wplywa na ich prace, zebys czytal troche forum to bys wiedzial ze podnoszeniem napiecia na AGP predzej uszkodzisz karte niz lepiej podkrecisz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opór wynosi cały czas 101ohm

Zle mierzysz opor! Ty mierzysz z jednej strony SMD i z drugiej a powinno sie miezyc z jednej strony SMD tej gdzie sie lutuje potencjometr i do masy! Wiem, bo tez tak mierzlem i sie dziwilem ze mam caly czas 101ohm. Ale jak na olowiek to i tak duze napiecie uzyskales! A ze Ci napiecia spadaja to nie wina zasilacza, GB ma slabe stabilizatory napiecia i przy obciazeniu napiecie spada bylo juz wczesniej na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos was moze stosowal te zmodyfikowane sterowniki z tej strony :

 

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

 

chcem zainstalowac 4.12beta z tej strony ale nie wiem czy experci z tej strony sa dobrzy w dostrajaniu sterow - teraz mam zainstalowane ostatnie omegi

Używam 4.12beta z tej stronki. Dlaczego?- Bo na omegach coś się zawsze chrzaniło.

 

Te stery są widoczne w systemie jako zwykłe catalysty, tyle że nie mają blokady i chyba to jest jedyna różnica w stosunku do oryginalnych catalystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_the - no ten miernik to ja przed wakacjami kupowalem, wiec pewnie teraz cena poza promocja bedzie wyzsza.

Dojechalem juz na pamieciach do 840 przy rdzeniu 550 i nic, 3dmark przechodzi bez artow, a pamieci nawet nie gorace! Az sie boje wiecej bez radiatorow. Aha, wogole beka bo ati tool kropkami sypalo jak mialem pamieci 750, a przy 840 pojawi sie sporadycznie 1 kropka na ok 5 sekund, co jest grane ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos was moze stosowal te zmodyfikowane sterowniki z tej strony :

 

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

 

chcem zainstalowac 4.12beta z tej strony ale nie wiem czy experci z tej strony sa dobrzy w dostrajaniu sterow - teraz mam zainstalowane ostatnie omegi

Używam 4.12beta z tej stronki. Dlaczego?- Bo na omegach coś się zawsze chrzaniło.

 

Te stery są widoczne w systemie jako zwykłe catalysty, tyle że nie mają blokady i chyba to jest jedyna różnica w stosunku do oryginalnych catalystów.

a jak z wydajnoscia tych 4.12beta w porownaniu z ostatnimi omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam putanko, czy stosował ktoś z was mod gecuba XT ( http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0 ) do rev 2.0? Obejrzalem dokladnie cały uklad zasilający i są pewne róznice. Sam U98 ma inny symbol zamiast 1575PXCR jest 1575PYFE ale to moze tylko odpowiednik bo pozostale elementy smd w poblizu są takie same. Następna róznica jest w okolicach voltage check poin, ale wygląda na to ,ze to tylko inny rozklad ścieżek. Jeżeli ktoś sie tym interesował to niech sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_the - no ten miernik to ja przed wakacjami kupowalem, wiec pewnie teraz cena poza promocja bedzie wyzsza.

Dojechalem juz na pamieciach do 840 przy rdzeniu 550 i nic, 3dmark przechodzi bez artow, a pamieci nawet nie gorace! Az sie boje wiecej bez radiatorow. Aha, wogole beka bo ati tool kropkami sypalo jak mialem pamieci 750, a przy 840 pojawi sie sporadycznie 1 kropka na ok 5 sekund, co jest grane ? 8O

to samo 750 iATI tool pokazuje kropy a mam radiatory i dopiero widze od 845 w smarku ??ale jak sobie grałem w flatout 470/800 to mi karte nagle zmroziło ?? kurka sam nie wiem kropki to nie były nigdy dla mnie arty raczej krzaki a te mam powyżej 830?? no i co najlepsze po założeniu radiatorów(big) w ati tool tak samo szybko kropy wywala?? 8O :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

chodzi oczywiscie o karte GB 9550

do jednej karty udalo mi sie wgrac bios od 9600,

ale teraz mi to za nic nie idzie

 

Przy probie upgrade'u wyswietla :

"block protect not disabled, status=0E"

upgrade probuje zrobic - (flashrom -p -f 0 nazwa.bin)

 

probowalem roznych flash'y i biosow

zgrywa normalnie ale nie chce wgrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos bedzie zainteresowany to zrobilem moda olowkiem na Sapphirze. Pelny mod jak w GB, vdd,vcore,vmem. podkrecalnosc ~500-510 core i 520-540mem. Jak znajde czas na poczatku tygodnia to dam zdjecia i wartosci potrzebne do uzyskania odpowiedniego napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos bedzie zainteresowany to zrobilem moda olowkiem na Sapphirze. Pelny mod jak w GB, vdd,vcore,vmem. podkrecalnosc ~500-510 core i 520-540mem. Jak znajde czas na poczatku tygodnia to dam zdjecia i wartosci potrzebne do uzyskania odpowiedniego napiecia.

Byłoby fajnie jakbyś zarzucił foto + opis. Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->Mr.Martin

Nie mam porównania do omega 2.5.90, wcześniej miałem 2.5.58 i się do nich zraziłem ze względu m.in. na błędy w obrazie 2D.

Mogę jedynie podać wynik w 3dmarku2003 na 4.12 jeżeli to coś da: 3260pkt na tym co w podpisie tylko procek 200x8,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam pobawic sie na początek atitraytoolsem- można pobawić sie timingami i zapisać do profilu(tylko uwaga-w najnowszej wersji nie działa trick opisany w opracowaniu o podkręcaniu 9550, ten o zmianie max core z 375 na np 500)

 

ps. wynik oc fenomenalny jak na karte bez vmodów i do tego pamiątki 5ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo 750 iATI tool pokazuje kropy a mam radiatory i dopiero widze od 845 w smarku ??ale jak sobie grałem w flatout 470/800 to mi karte nagle zmroziło ?? kurka sam nie wiem kropki to nie były nigdy dla mnie arty raczej krzaki a te mam powyżej 830?? no i co najlepsze po założeniu radiatorów(big) w ati tool tak samo szybko kropy wywala?? 8O  :roll:

Przy 840 nie mam ani artow ani kropek w smarku. W sumie jeszcze nie widzialem zadnych przeklaman w smarkach grach, jak juz to zwis i gpu recovery. Radiatorow na razie nie mam. Przed modem flat out dalo sie na maxa 450/800 (btw giere juz skonczylem, swietna zabawa :wink: )

Co ciekawe teraz smark sie wywala ponad 550, ale w takiego undergrounda 2 gralem z godzine na 580/840 i nic! Full stable, nawet da sie pograc wszystkie opcje na max z rozsadna plynnoscia, a jak dam anizo na pol to juz wogole plynniutko :P Tyle ze radiator goracy (niebieski zalman) i temp na gpu po godzinie byla ok 43-45 stopni :?

Musze skolowac jakis potezniejszy cooler i chyba zwieksze napiecie powiedzmy 1.65-1.70. No i jeszcze radiatory na pamieci. Jak sadzisz, moze da sie nam klepnac 5k w smarku 2003 :D W sumie jak na dzis to brakuje ok 300pkt, mysle ze jest do zrobienia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo 750 iATI tool pokazuje kropy a mam radiatory i dopiero widze od 845 w smarku ??ale jak sobie grałem w flatout 470/800 to mi karte nagle zmroziło ?? kurka sam nie wiem kropki to nie były nigdy dla mnie arty raczej krzaki a te mam powyżej 830?? no i co najlepsze po założeniu radiatorów(big) w ati tool tak samo szybko kropy wywala?? 8O  :roll:

Przy 840 nie mam ani artow ani kropek w smarku. W sumie jeszcze nie widzialem zadnych przeklaman w smarkach grach, jak juz to zwis i gpu recovery. Radiatorow na razie nie mam. Przed modem flat out dalo sie na maxa 450/800 (btw giere juz skonczylem, swietna zabawa :wink: )

Co ciekawe teraz smark sie wywala ponad 550, ale w takiego undergrounda 2 gralem z godzine na 580/840 i nic! Full stable, nawet da sie pograc wszystkie opcje na max z rozsadna plynnoscia, a jak dam anizo na pol to juz wogole plynniutko :P Tyle ze radiator goracy (niebieski zalman) i temp na gpu po godzinie byla ok 43-45 stopni :?

Musze skolowac jakis potezniejszy cooler i chyba zwieksze napiecie powiedzmy 1.65-1.70. No i jeszcze radiatory na pamieci. Jak sadzisz, moze da sie nam klepnac 5k w smarku 2003 :D W sumie jak na dzis to brakuje ok 300pkt, mysle ze jest do zrobienia :roll:

Aha, trzeba by sie niedlugo pobawic w zmiane timingow itp, moze z tego da sie wycisnac te brakujace 300pkt, tam jeszcze nawet nie zagladalem, wiec nie wiem czy ustawienia sa juz wyzylowane, czy da sie jeszcze cos wycisnac :D

Dobranoc @LL 8)

 

PS-qrde, pomylilem przycisk zmien z cytuj, to ta pora, sorry :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było z tymi 5000ptk radiator leży umnie od PIII tylko wiertary nie mam pod ręką kupie miermik i ołówek to może sie uda :lol: , przy pomocy czego mierzysz temp. na rdzeniu??? co do kropet to to w smaskach też nigdy ich nie widziałem ale ati tool jakoś potrafi je wycisnąć :D kradiatory na pamięci to mam ogromne takie od PII z 2-3cm i nic to kurna zabardzo nie dało na Samsungach zawsze dawało ???? zdejme je chyba położe jeszcze raz paste i sprawdze :D :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mo troche dziwne pytanie

Jak widzicie w podpisie mam taki owo sprzet. Ostatnio zainstalowame gre NFS U2 i chcialem zagrac na zalecanej rozdzielczosci dla tego monitora czyli 1280x1240 i gra oczywiscie dziala bardzo powoli. Gdy przelaczylem na 1024x780 gra smiga jak trza ze wszytskimi na max ustawionymi szczegolami

Swoja karte mam podkrecono do 405/550 i nie mam vmoda - czy jak bym zrobil vmoda dla tej karty to czy pociagnela by ona ta gre przy rozdzielczosci 1280x1240 ? ( bo jak wiadomo to vmodzie GPu pojdzie max do 500Mhz - pamieci juz raczej w gore nie pojda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlaczone aby uruchamialo sie w zaleznosci od aplikacji a w opcjach samej gry mam wlaczone to ale czy tak podkrecenie tej grafy do 500Mhz na GPU sprawi ze tez bedzie tak ladnie smigalo na 1280x1024 ? ( bo na 1024x768 smiga na max datalach jak trza ( takze przy wlaczonym antyaliasyngu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-MOD GIGABYTE 9550 - Status : Completed :-)

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1119964

 

 

http://www.republika.pl/mr_x/vmod

 

 

Juz nic wiecej w dziedzinie volt moddingu tej karty nie da sie wymyslec ...

 

 

 

A ja znalazlem sobie w koncu ustawienia mojej karty do uzytku na codzien- 503/544 - wreszcie zamknelem bude :-D :

 

VGPU - 1.30 V

VDDQ - 2.61 V

VMEM - 2.65 V

 

Chlodzenie : cooler z AMD K6 , alu radiatory na memorkach (pociety radiator z Athlona XP) , radiatorki na mosfety.

 

Wyglada to tak :

 

Dołączona grafika

 

 

Aha i zrobilem taki maly rekordzik (chyba nawet narazie Polski) - 530/556 :

 

VGPU - 1.36 V

VDDQ - 2.73 V

VMEM - 2.63 V

 

Chlodzenie : cooler z AMD K6 + nawiew z boku na karte wiatraczkiem 80mm.

 

Wynik 3D Marka 03 - 4058 punktow - w koncu przebilem 4K . Jak patrzylem na orba to 11 wynik na swiecie , ale tam na 100 % sa 2 bledy pomiarowe (>15 K ;-) ) i masa jakis kart co im lataja ramy na 370 mhz - musza miec pewno z 2.5 ns , cos jak Gecube , ale wykrywane jako zwykle 9550 :evil: - z takim cudami to troche nie rowna walka (podejrzewam ze to REX'y 9550 2.5ns , albo Abity 9550 XT), to bardzie podchodzi pod 9600 XT niz pod 9550 . Ale co do rdzenia to 3 wynik by byl bo sa tylo jeszcze dwa po 533 mhz , w tym jeden Root'a z Rosji (Szafirek 533/600) . Ale narazie wyniku nie zamieszczam bo jeszcze chce sie troche pochwalic World Rekordem w 9600 - wiem ze blad pomiaru , ale co mi tam ;-) , a na orba miesci sie chyba tylko 1 wynik z danego Marka :-( .

 

Aha i pokaze wam jeszcze jak wyglada Gigabyte 9550 z zamontowanym coolerem z P4 (moja poprzednia karta) :

 

Dołączona grafika

 

 

@OrGiUsZ : Gdzie dorwales Asusa i w jakiej cenie ??? Tez bym sobie takiego wziol , tylko zeby byl niewiele drozszy od GB !!! Napisz prosze. Jak bym go dorwal gdzies tanio to robie v-moda i podaje wam opis !

 

 

@Kamien : To jak - pobawimy sie w dodatkowe zasilanie tej karty ??? Jak myslisz da to cos ??? Ja juz robilem proby z przylutowaniem bezposrednio z zasilacza 3.4 V do drenia mosfetu VDDQ - dalo mi to stabilne 3.36 V na mosfecie (wczesniej w markach spadalo do 3.21 V) , ale w maxymalnych taktach , ani w zmniejszeniu ilosci kropek nie dalo to nic :evil: .

 

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...