Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

@aregh24

kiedys poszla teoria ze Asusy maja zwiekszone napiecie na pamieci ale jakos nikt jeszcze tego nie sprawdzil.druga jest taka ze sie walneli w oznaczeniach pamieci.sam nie wiem.na kosciach mam przyklejone miedziane radiatorki(malenstwa by CoolerMaster) ktore po dluzszej sesji w undera sa naprawde cieple.zwykle zasilacz stanowi problem-przyjzyj sie napiecia przy obciazeniu-ale tez zbyt wysrubowany rdzen moze ograniczac maksymalne taktowanie kostek.sprawdz atitoolem ile wycisniesz mhz z mem przy obnizonym core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem spytac o decybele wydawane przez najpopularniejsze jak widze na tym forum karty 9550 a mianowicie:

1. gigabajta

2. szafira

3. asusa

 

wiem ze gg nie ma wiatraczka, aczkolwiek jak sie chce podkrecac karte to pewnie trzeba zalozyc

 

no wiec ktory jest najcichszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Boroveek.....ale jescze ponowie pytanie bo tak wsumie nikt nie poradził mi dokładnie co wybrać!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Gigabyte Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns)

 

Sapphire Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns)

 

Asus Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV

 

a może juz się wykosztować i kupić tą kartę bo widzialem ze polecacie ją....tylko wlasnie niewiem dokladnie KTORY REV. czy 1,2 2,0 2,1 jest najlepszy ??? co sadzicie o tej >http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36808971

warto dolozyc te okolo 100zl do GeCube 0550?? na "dużo więcej nowych gierek starczy niż taki Gigabite chociażby ????

??????????????????????????

 

Slyszalem cos ze maja taniec niebawem te radeony jeszcze tylko wlasnie mam pytanie jesli ktos wie na oko KIEDY ?!!?! bo jesli na dniach czy w przeciagu 2 tygodni (przed gwiazdka:) ) to jestem skolnny poczekac ale jak np maja tak ladnie staniec np. dopiero na poczatku stycznia to az tyle nie wyczekam i prosilbym wlasnie cos poradzic :>

 

WIEM ZE TO TROCHE SMIESZNE KWESTIE ALE PROSILBYM O WYROZUMIALOSC dla poczatkujacego usera ;)

 

Z GÓRY DZIĘKI !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem redka 9550 gigabyte 128bit oczywiscie za 269pln :D

 

Przychodze do domq, odpalam kompa i uruchamiam 3dmarka na standardowcyh ustawieniach i sterach z plyty wynik 7636 :? no odpalam simcity 4000 a tu piekny restart kompa hm co jest sobie mysle :?: odpalam znowu 3dmarka i to samo tylko ze wywala do windy. Czy jest to wina zasilacza :?: i czy ktos to juz

mial taka jazde?? mam x-power 300w, czyli pewnie jakis szajs :( i jesli to jest wina to a jaki zmienic zeby móc (patrz niżej)

 

Skoro juz cos napisalem to jeszcze zapytam o oc, pogrzebalem troche na forum sciagnelem stery omegi przeinstalowalem winde xp, zainstalowalem sterowniki i 8O licznik nie chce ruszyc :evil: :evil: :evil: Czy to znaczy ze koniecznie musze biosa przeprogramowac?? Gdzie znalezc taki, ktory nie zawiesi karty i nie bede musial latac po szrotach w poszukiwaniu karty na pci. Wybaczcie ze pytam ale przegladniecie tych 5xxx odpowiedzi zajeloby 8O czasu.

 

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na niektórych płytach z agp x4 karta nie współpracuje dobrze. Na szczęście u mnie miodzio działa. Wyłącz w biosie AGP a powinno pomóc, różnica nie powinna być aż tak bardzo zauważalna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem redka 9550 gigabyte 128bit oczywiscie za 269pln  :D  

 

Przychodze do domq, odpalam kompa i uruchamiam 3dmarka na standardowcyh ustawieniach i sterach z plyty wynik 7636  :?  no odpalam simcity 4000 a tu piekny restart kompa hm co jest sobie mysle :?:  odpalam znowu 3dmarka i to samo tylko ze wywala do windy. Czy jest to wina zasilacza  :?:  i czy ktos to juz

mial taka jazde?? mam x-power 300w, czyli pewnie jakis szajs :(  i jesli to jest wina to a jaki zmienic zeby móc (patrz niżej)

 

Skoro juz cos napisalem to jeszcze zapytam o oc, pogrzebalem troche na forum sciagnelem stery omegi przeinstalowalem winde xp, zainstalowalem sterowniki i  8O  licznik nie chce ruszyc  :evil:  :evil:  :evil:  Czy to znaczy ze koniecznie musze biosa przeprogramowac?? Gdzie znalezc taki, ktory nie zawiesi karty i nie bede musial latac po szrotach w poszukiwaniu karty na pci. Wybaczcie ze pytam ale przegladniecie tych 5xxx odpowiedzi zajeloby  8O czasu.

 

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

3Dmarkiem się nie przejmuj, ja przy pierwszym odpaleniu na Sempronie i GB R9550 miałem ~5800 pkt... trochę mnie zdołował ten wynik, na poprezednim sprzęcie D1600 + Gf3Ti-200 miałem ~8000 pkt ...a po oc 9170. Jednak kiedy odpaliłem swoje ulubione gierki (NFS:U/COD/WarcraftIII/HALO/UT2004 to poczułem się miło zaskoczony. Wszystkie chodziły znacznie szybciej, w sumie to teraz z AA2x i Aniso 4x chodzą tak jak na Gf3Ti bez nich.... czyli b.dobrze. A co mnie rozwaliło na łopatki, wbiło w ziemię i zmiażdżyło to to, że w Doom III mogę grać na Highdetail w 800x600, przy ustawieniach karty 300/500 (chłodzenie i v standardowe) a jestem wyczulony na punkcie fps. Nie oszukujmy się, zdażają się znaczne spadki fps ale to tylko w niektórych miejscach, i nie na tyle aby utródnić grę. Aha, przy ustawieniach na 300/500 wynik w marku skoczył do ~9100, myślę że przy 350/510 i procku 1500@1800 powinno być ~11000. W 3dm2k3 nie pamiętam ile wyszło, ale powyżej 2000.

 

Dobra, kończąc z chwaleniem się kartą :P :wink: i przechodząc do konkretów:

Pytanie co do omeg: ...czy w zakładce clockrate zaznaczyłeś opcję "allow clock change" (czy jakoś tak) ??

bez tego, zegarów nie ruszysz.

Jeżeli to nie to, to wywal wszystkie stery drive cleanerem i stallnij najnowsze omegi.

- Z BIOSEM nie kombinuj bo masz GB, a R9550 się flaszuje aby miec timingi jak GB :wink: :twisted:

- "Zasilacz" z miejsca leci do wymiany :!: I kup sobie wkońcu Zasilacz :P

- Koniecznie w biosie wyłącz Fast Writes i Read Synchronization

- Spróbuj (jeżeli masz mobo agpx8) ustawić AGPx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie coś o Radku 9550 od Asusa chodzi mi konkretnie o wersje A9550GE DVI TV 128MB A9550GE/TD/P/128bit Jak z jej OC i jaki czas dostepu maja pamiatki?Wogóle z checiom poczytał bym jej testy lecz nigdzie nic nie moge znalezc.Przyblizcie mi blizej ta grafe.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boroveeK : piekna robota !!! Naprawde pomagasz mi bardzo, ja na to nie mamteraz absolutnie czasu ... Dzieki . trzeba bedzie jeszcze z tym angielski zrobic kopie stronki jak jest po Polsku site.

 

Zrobilbys i to ???

 

Jak bedziesz mial stronke tez to daj tu znac :wink: .

 

Bo ja to bym to zrobil dopiero w ferie chyba :oops:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotres: Może się dzisiaj za to zabiorę, bo mam potwornego kaca i nic lepszego do roboty.

@orgiusz: Chyba się walneli w oznaczeniach pamięci, bo ja z esc dostałem już ASUSa 4ns i pamiątki bez radiatorów 580 wyciskają. Podejrzewam więc, że moduły te same, tylko już poprawnie oznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS i Szafir są dość ciche, chociaż słyszalne. Jeżeli jednak nie wyciszasz swojego kompa na maxa, nie powinny ci przeszkadzać. Co do wyboru, to lepszy będzie ASUS (super OC pamięci), bo szafiry się słabsze trafiają (mój pierwszy na rdzeniu powyżej 300 błędy w grafice wyświetlał), a o słabym asusie jeszcze nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam all :]

jej ja to mam problem kupilem Radka 9550 Gigabyte wlorzylem i wlaczam kompa i zasmierdzialo- monitor sie nei wlaczyl wiec mysle sobie spalila sie :) wozylem jeszcze raz i jeszcze bardziej zasmierdzialo.... dotknolem rdzenia i zimny, dotykam kondensatorkow kolo rdzenia takie gorace ze az sie popazylem :) dosyc powaznie :D... no nis karta spalona sobie mysle....

 

poszedlem dla pewnosci podlaczyc karte na innym kompie, i o dziwo komp startuje i sie wlaczyl (na windzie 98) zainstalowalem stery wlaczylem 3Dmarka 2001 SE bulid(jakis tam) puscilem test na DX9.0 wszystko przelecialo- na koniec wynik 6870pkt... przynioslem grafike do mnie podlaczylem i tez komp sie wlaczyl (ja mam uz WinXP SP2) zainstalowalem stery i zwis, odinstalowalem i na nowo i znowu zwis.... nic sciagnolem z neta rozne stery OMEGA i jeszcze jakis i to samo za kazdym razem po instalacji i wlaczeniu kompa zwis.....

 

ale to poszedlem do kuzyna ktory ma tez WinXP SP2 i sprawdzilem i tez u niego zwis.... No nic w sumie wynalazlem 2 teorie albo wina mojej starej płyty MSI KT4AV-L albo grafika zrypana... w sumie u kuzyna grafe sprawdzilem i tez sie wieszala ale znowu on ma ta sama płyte głowna co ja mialem... teraz kupilem sobie płyte Gigabyte KT880 i sprawdze na niej co sie bedzie działo z grafika czy dalej zwisy czy juz pojdzie.... zastanawiam sie czy to tez nie jest wina XP SP2 ale wydaje mi sie ze nie... predziej grafika padnieta po tym ja na poczatku ja odpalalem i zaczelo smierdzien i chyba cos sie spalilo....

 

grafika w sumie dziala ale zaraz po zainstalowaniu sterow sie komp wiesza wiec cos tu nie gra....

 

a co wy o tym sadzicie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu wylaczyc??? powinno chyba chodzic przy wlaczonym.... poza tym chyba nie da sie wylaczyc w tej KT4AV-L bo z tego co pamietam byla tam tylko predkosc AGP to byla na auto i nie mozna bylo jej znienic... i inna opcja cos tam first PCI or AGP.... ale moge sie mylic bo juz jej nie mam jutro albo pojutrze bede mial Gigabyte to sprawdze na niej czy bedzie chulac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano jakbyś poczytał choć trochę topica to byś wiedział że niektóre te radki mają problemy z agp x4, I trzeba wyłączyć właśnie AGP w biosie zeby wszystko hulało. Spróbować nie zaszkodzi, a dać się chyba da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem system, zainstalowalem najnowsza orbite no i 8O moge krecic, ale czemu jak zresetuje kompa to ustawienia wracaja do ponownych 250/400 czy mozna to jakos zrobic bo niechce mi sie za kazdym razem gdy zechce w cos pograc ciagac te suwaki :( osiagnelem oc 415/526 i 10200 w 3dmarku co na mojego trupa jest yba dobrym wynikiem:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=1959    

 

co o tym powiecie???? czy to jest warte cos przecierz to jest tansze o 100zl niz w innych sklepach..... lol

to jest "zwykła" wersja (nie Extreme, ani Speedy Edition)

 

tu masz opis:

http://www.gecube.com/mbu/productCategory.php?proID=41

taktowania 250/400MHz

pamięci - gdzieś wyczytałem, że 5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal wiec piszem... (btw to moj pierwszy post tutaj ;) )

 

Mam szafirka 128/128 z pamieciami 5ns

jak otworzylem pudelko i to zobaczylem to sie przerazilem... prawie pozielenialem ;)

ale okazalo sie ze nie jest zle

rdzen idzie na 415 a pamiec na 550.

dzis zapodalem chlodzenie i zaczalem uprzatac kable w budzie i zobaczymy co z tego bedzie...Dołączona grafika

 

Wiatrak jest ze starego zasilacza i jest cichutki ale dodatkowo zrobilem wylacznik na przodzie obudowy.

Wiatrak przymocowany jest do karty dwiema opaskami samozaciskowymi...

a na pamieciach sa aluminiowe radiatorki... wiatrak jest tak zamontowany ze owiewa karte z obu stron i jeszcze dmucha na radiator na mostku polnocnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal wiec piszem... (btw to moj pierwszy post tutaj ;) )

 

Mam szafirka 128/128 z pamieciami 5ns

jak otworzylem pudelko i to zobaczylem to sie przerazilem... prawie pozielenialem ;)

ale okazalo sie ze nie jest zle

rdzen idzie na 415 a pamiec na 550.

dzis zapodalem chlodzenie i zaczalem uprzatac kable w budzie i zobaczymy co z tego bedzie...Dołączona grafika

 

Wiatrak jest ze starego zasilacza i jest cichutki ale dodatkowo zrobilem wylacznik na przodzie obudowy.

Wiatrak przymocowany jest do karty dwiema opaskami samozaciskowymi...

a na pamieciach sa aluminiowe radiatorki... wiatrak jest tak zamontowany ze owiewa karte z obu stron i jeszcze dmucha na radiator na mostku polnocnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal wiec piszem... (btw to moj pierwszy post tutaj ;) )

<cut>

aleś natrzaskał tych postów 8O

 

P.S. Wieczorem jest często problem z forum.tweak i jak dajesz odśwież w przeglądarce, to potem potrafi wyskoczyć, tak jak tobie kilka razy to samo.

W prawym górnym rogu swoich wiadomości masz przycisk Zmień/Usuń - wywal nim te zdublowane posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...