Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo mi o to jakie maxsimum otrzymam na boxowym coolerku bez vmoda itd ...  a to razona na takie mi wyglada i chce wiedziec od ilu trzeba wiatrak na rdzen dokladac

r9550 nie ma boxowego coolerka :) jesli chodzi o scislosc , a roznica miedzy 250 a 300 - żadna jesli chodzi o temp. nawet przy 400mhz nie ma jakiejs znaczacej roznicy , radiator gb grzeje sie zawsze :]

 

tak wiec polecam papsta na 5v - nieslyszalny a problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! helppp!

 

mam taki problemik, ze karta chodzila elegancko, ale od wczoraj, zaczela sie wieszac w grach (NFSU2, Painkiller) poprostu obraz sie zwiesza, pochili zapala sie czarne tło, i tyle, slysze w tle, ze gra sie odwiesiła, bo dzwiek idzie :/ dam ALT F4 i tez slysze ze gra wyszla do pulpitu ale nadal czarny ekran :( co mam zrobic :(

 

karte chcielame podkrecić, posnioslem zegar na rdzeniu o 10mhz, a na pamieciach podnioslem o 20mhz, wrocileme do standardowego taktowani i dalje takie jajca :/ oco moze chodzic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! helppp!

 

mam taki problemik, ze karta chodzila elegancko, ale od wczoraj, zaczela sie wieszac w grach (NFSU2, Painkiller) poprostu obraz sie zwiesza, pochili zapala sie czarne tło, i tyle, slysze w tle, ze gra sie odwiesiła, bo dzwiek idzie :/ dam ALT F4 i tez slysze ze gra wyszla do pulpitu ale nadal czarny ekran :( co mam zrobic :(

 

karte chcielame podkrecić, posnioslem zegar na rdzeniu o 10mhz, a na pamieciach podnioslem o 20mhz, wrocileme do standardowego taktowani i dalje takie jajca :/ oco moze chodzic  :(

Masz super wypaśny pro hiper ultra maximum top performance extreme Codegen 300W (bądź rubikon.... bądź megabajt... ) :?:

 

 

do - Erio

196 stron przerabiać nie musisz, ale wypadało by zajżeć na pierwsze trzy u ostatnie trzy strony - bo wtedy wiedziałbyś że :

 

if: newbie dont know how to oc R9550

than

go to : strona 191 tego tematu

and : read

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troche inny problem z karta gigabyte 9550 a mianowicie mam podlaczony do niej monitor LCD poprzez lacze cyfrowe na karcie - jak sie uruchamia windows i w momenciepokazania sie planszy z uzytkownikami ( aby wpisac haslo) monitor wylacza sie na dwie sunkdy i znowu sie wlacza - tylko czasami jest problem gdyz wylaczy sie i nie chce sie wlaczac ( wtedy trzeba przyciskiem go wylaczyc i znowu wlaczyc . Podobna systuacje mialem z monitorem CRT na gniezdzie analogowym - tez sie zawsze na ta sekunde wylaczal ale zawsze sie wlaczal

Czy ktos moze mi pomoc w rozwiazaniu problemu ? uzywalem roznych sterow od 4.10 do 4.12 i zawsze to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- odkręć proca na czas sprawdzania

- spróbuj wyłączyć VPU recovery

- upewnij się że fast writes masz wyłączone !

- zainstaluj najnowsze omegadribers :arrow: www.omegacorner.com

- spróbuj ustawić AGP 4x

 

 

Zrób to w takiej kolejności jak napisałem !

i po każdej zmianie sprawdzaj czy się coś poprawiło

pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wielki problem z Radeonem 9550 Gigabyte, otóż jak tylko chce zmieni odświeżanie na większe od 75 to obraz staje sie zniekształcony o litery nieczytelne. Nie jest to wina monitora gdyż wcześniej pracwałem na GeForce 4 i wszystko było ok. Próbowałem kombinowa ze sterownikami i nic. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! helppp!

 

mam taki problemik, ze karta chodzila elegancko, ale od wczoraj, zaczela sie wieszac w grach (NFSU2, Painkiller) poprostu obraz sie zwiesza, pochili zapala sie czarne tło, i tyle, slysze w tle, ze gra sie odwiesiła, bo dzwiek idzie :/ dam ALT F4 i tez slysze ze gra wyszla do pulpitu ale nadal czarny ekran :( co mam zrobic :(

 

karte chcielame podkrecić, posnioslem zegar na rdzeniu o 10mhz, a na pamieciach podnioslem o 20mhz, wrocileme do standardowego taktowani i dalje takie jajca :/ oco moze chodzic :(

Witam,

Ja tak miałem od samego kupna Radeona GB 9550 oczywiscie podkrecony był 410/530 i po 2 tyg. wieszania nawet przy reinstalacji systemu padł i jest w serwisie.

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Mario, Mario... Na forum szukasz a kolegów nie pytasz... :)

Poszukaj w biosie opcji Fast writes i ją wyłącz. Jesli takowej niemasz, wejdz w ati control panel w zakladke smartgart, poszukaj na dole opcji "szybki zapis" i jesli masz wlaczone to wylacz to.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

jaka firme byscie polecali co do radeona 9550? i czy jak sie ma max AGP x4 na plycie glownej to bardzo spowolni to karte? czytalem gdzies ze nie ktore radeony maja problem i trzeba wylaczyc....hej

jaka firme byscie polecali co do radeona 9550? i czy jak sie ma max AGP x4 na plycie glownej to bardzo spowolni to karte? czytalem gdzies ze nie ktore radeony maja problem i trzeba wylaczyc....hej

jaka firme byscie polecali co do radeona 9550? i czy jak sie ma max AGP x4 na plycie glownej to bardzo spowolni to karte? czytalem gdzies ze nie ktore radeony maja problem i trzeba wylaczyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko za zdublowanie powinienes przepraszac->>>>>>>>>>>>>>>>>.. 191 strona, qrna. Chociaż 10 ostatnich stron zeby ktos przeczytal, zanim takie pytanie zada, eh...

Chyba za duzo wymagam :(

 

Swoją drogą admini mogliby pomyslec nad wprowadzeniem funkcji wyszukiwania w poszczegolnych postach, widzialem takie na zachodnich forach. To by dopiero ulatwilo zycie, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawam pytanko :

 

radoslawy maja funkcje FullStream, która usuwa artefakty i bloki pikselowe z obrazu, daje jeszcze lepszy, ostrzejszy i bardziej płynny obraz. czy to sie tyczy monitora czy telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. mam karte szafira 9550 i ma ona jakies pamieci 5ns niewiadomo skad (nazywaja sie chyba elixir albo cos takiego). co moge zrobic zeby one troszke lepiej chodzily? mozna do nich ustawic tajmingi z lepszych pamieci (4ns)? juz powyzej 450 pojawiaja sie brudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziku: z tego co pamiętam, tyczy się to wyjścia TV i to dzięki temu właśnie obraz na TV przewyższa ten z GF-ów (przynajmniej do serii FX tak było, jak jest z TVoutem w GF6 tego nie wiem).

 

@The_joker: z timingami możesz próbować, ale nie na wiele się to zda. Ta karta ma poprostu pamięci 5ns, i ich za wysoko nie podkręcisz (co innego ASUS z 5ns, które niczym się od 4ns nie różniły). Poprostu Szafiry 5ns to kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Hisa 9550 128mb 5ns. Testowalem ile da sie wyciagnac i w ATI Tray Tools dolecialem do gpu 450 i dalej krecil wiec przerwalem a ram przerwalem przy 540 ( malo czasu mialem ). Po powroce do chaty stwierdzilem ze zobacze jaki przyrost wydajnosci bede mial w 3dmarku i tu zonk...Karte da sie tylko krecic w powerstripie i max moge ustawic gpu 333 a ram 520 prubowalem innymi programami i po odpaleniu jakiejs aplikacji wykozystujacej 3d wywala mi ustawienia standardowe czyli 250/400 jedynie powerstrip nie wywala :( ale 333/520 to nieduzo.ATI Tray Tools krecil gpu okolo 30minut w riva tuner poatrzylem w wykresie czy kreci naprawde czy sobie jaja robi i krecil :) sprawdzalem takze czy karta sie grzeje i Ifan letni a ramik takze letni.na 333/520 po graniu okolo 2h nic sie nie grzeje.Ogolnie jestem bardzo zadowlony z tej karty a 5ns na ramie (hynix'y) zachowuja sie jakby byly 4ns.jak ktos wie jak ominac blokade w powerstripie to bede z gory wdzieczny.Aha zasilacz noname 350 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem sobie ati tools (v 415). jak mam w nim zdjac blokade Mhz ? ten sposob co jest w opracowaniu nie dziala, nie ma nawet w tym ini takich linijek jak w opracowaniu. ewentualnie skad moge sciagnac ta starsza wersje, bo cos nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@the_joker

 

najlepiej to zainstaluj sobie omegi, niemają blokady na podkrecanie

ja mam omegi na catalyst 4.12beta i krecic nimi nie moge,jedynie powerstripem ale tylko do 333/520 a jak dalej krecic karte tego nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy czytac nie umiecie?? nie pytam sie co sobie moge innego zainstalowac tylko jak zdjac blokade w ati tray tools v415 ! proste pytanie i wymagam prostej odpowiedzi, a nie jakies bzdury. co mnie obchodzi ze omegi nie maja blokady, mnie obchodzi jak zdjac blokade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy czytac nie umiecie?? nie pytam sie co sobie moge innego zainstalowac tylko jak zdjac blokade w ati tray tools v415 ! proste pytanie i wymagam prostej odpowiedzi, a nie jakies bzdury. co mnie obchodzi ze omegi nie maja blokady, mnie obchodzi jak zdjac blokade

może troche spokoju i pokory jak jesteś tutaj początkujący!

a blokade to sie zdejmuje ati tools a nie tray tools. Poza tym nowsze wersje są jakieś pokaszanione i nie daje się zdjąć blokady 375 mhz na rdzeniu(może juz to poprawili?). Jedyną zaletą tray tools jest zmiana timingów i możliwość ich zapisania w profilu. Osobiście polecam catalysty softmod jak nie chcesz omeg- oryginalne sterki pozbawione blokady, mam jakiś czas wersje 4.12 beta i na razie wszystko z nimi w porządku.

W ati tray tools wnerwia mnie to,że szukane max mem i core to są brane z kosmosu i zawsze troche inne- raz miałem 550/720!!! , poza tym karta szybciej wali artami podkręcana nim niż ati toolsem(tylko nie bardzo wiem czemu?)

Jak tylko w ati tools pojawi się możliwość zapisania zmienionych timingów to do niego wracam!

 

Ps. czy te nowe omegi bazujące na catalystach 4.12 są w czymś lepsze od softmodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam wielkie pytanie ktore było napewno poruszane juz 100000 razy ale nie chce mi sie cyta tego watku bo jest zbyt duzy, prosze o rade jakiej firmy wybrac, sam wział bym GECUBE ale niemam tyle kasy ;] zamieniam sie z kumplem on mi daje 4 mx 440 GAINWARDA i dozuca jeszcze 160 zł wiec kupie sobie chyba Radeona 9550 teraz doradzcie jakiego :) jakiej firmy? na jakich pamieciach jaa wersja itp.

Całe szczęście, że ludzie nie podają kompletnych danych osobowych z adresem, całe szczęście. Do sześdziesiątki przynajmniej bym siedział.

 

A co do pytania: doradzam najlepszego radeona, najlepszej firmy, na najlepszych pamięciach. Aha, pamiętaj zainstalować sterowniki. Zgadnij jakie? NAJLEPSZE :!:

 

A co do Dżokera: stary, twierdzisz że nie umiemy czytać, a samemu jakoś ci ciężko parę stron przejżeć. Jak już wszystko przeczytasz, to wtedy sobie będziesz mógł od nas WYMAGAĆ czego chcesz.

 

Ludzie się wykręcają, że im się nie chce czytać, bo dużo. Jakbyście od początku czytali, zamiast ciągle te same pytania zadawać, to temat miałby 40stron, a nie 200 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroveek Co ty sie tak wkurzasz :P pikawa Ci siadzie i do 60 nie dociagniesz. Zawsze bedzie ktos kto bedzie takie pytania zadawal i od tego jest forum zeby na nie udzielac odpowiedzi.

Taka postawa tylko odstraszasz ludzi. Tez pewnie gdy zaczynales pisales pytania na ktore juz byla odpowiedz. Tak to juz jest.

 

Be cool :DDD

 

Pozdro i no hard feelings boroveek <graba>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...