Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

mam troche inny problem z karta gigabyte 9550 a mianowicie mam podlaczony do niej monitor LCD poprzez lacze cyfrowe na karcie - jak sie uruchamia windows i w momenciepokazania sie planszy z uzytkownikami ( aby wpisac haslo) monitor wylacza sie na dwie sunkdy i znowu sie wlacza - tylko czasami jest problem gdyz wylaczy sie i nie chce sie wlaczac ( wtedy trzeba przyciskiem go wylaczyc i znowu wlaczyc . Podobna systuacje mialem z monitorem CRT na gniezdzie analogowym - tez sie zawsze na ta sekunde wylaczal ale zawsze sie wlaczal

Czy ktos moze mi pomoc w rozwiazaniu problemu ? uzywalem roznych sterow od 4.10 do 4.12 i zawsze to samo

No właśnie, u mnie na CRT te same jajca - monitor wylącza się na okolo 3 sekundy. probowałem stery catalyst i omeg i ... i nic :( HELP :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i czytam i dalej nic niewiem. Wie ktos jak odblokowac mozliwosc krecenia Sapphire 9550 128mb 128Mbit na hynixach 4 i czerwony laminat. Instalowalem juz omegi, strasze catalysty, probowalem riva tuner i radlinker. Ustawianie zawsze powracaja do standardu tj. 249.8/391.5. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i czytam i dalej nic niewiem.  Wie ktos jak odblokowac mozliwosc krecenia Sapphire 9550 128mb 128Mbit na hynixach 4 i czerwony laminat. Instalowalem juz omegi, strasze catalysty, probowalem riva tuner i radlinker.  Ustawianie zawsze powracaja do standardu tj. 249.8/391.5. Pomocy!!!

Mam tą karte u siebie, na poczatku tez nie chciala sie krecić.Ale...

Najnowsze omegi zainstaluj+ Ati tray tools i smiga az miło. Jak narazie 430/515, nicz timingami puki co nie robilem

3dMark 2001 Se:

OC: 10621

Non OC: 7230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@valdi200 Sproboj ja potorturowac na 3dMraku2003, wynik w 01se jest dosyc mocno uzalezniony od posiadanej konfiguracji sprzetowej. W 03 zostalo to zjawisko mocno ograniczone, jak rowniez w 05 (o ile zupelnie tej zaleznosci nie wykluczyli)

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja sie pochwale. Po lekturze tego tematu kupilem Radeona 9550 od Gigabyte'a. Po dolozeniu wentylka (jakies badziewie za 15 zlotych) na rdzen podkrecilem go do 400 a pamieci do 250 MHz. Na tych ustawieniach w 3D Marku 2001 mialem 10415 pkt. w 3DM2k3 - 3205 pkt. a w 3DM2k5 1322 pkt. a wszystko to na Duronie 1600@2000. Mam tez pytanie: czy wydajnosc bardzo wzrosnie jesli zmienie mojego Durnia na Bartona M? Czy moze lepiej dolozyc 512 MB RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz już 512 to raczej procek,ale masz go na 2000mhz więc tak źle to nie jest ;-)

Jak dla mnie masz konfig ok i raczej sobie teraz pograj , a nie cos dokładaj ;-)

A jak nie będziesz miał co robić z kasą to zbieraj na 6600gt !!!

W końcu durony takie tragiczne nie są jak niektóre balerony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i opisze od poczatku historię mojego Radka (RIP). Mam a może miałem Radka Saphire 9550 256 MB 5.0 pamięci Mezzo. I po wielkich trudach i bojach udało mi sie go spacyfikować na 400/230. Modyfikacja biosu i chodziło nieźle. Ale lepsze jest wrogiem dobrego. Postanowiłem poprawić chłodzenie nakleiłem radiatorki na pamięci (agresywny wygląd ;)). Potem postanowiłem dołożyć pasty na połączenii procesor radiator. Nadal działało pięknie. Potem postanowiłem załozyć radiator op PII i nadal działało Pięknie. A na końcu postanowiłem wyszlifować ten radiator. Po szlifie założyłem go i wyglądało OK. Po 2-3 minutach pojawiły się skaczące plamki na ekranie jak przy przetaktowanych pamieciach. Wyłaczyłem kompa. Po nowym uruchomieniu od razu bios dziwnie się wyświetlał. Aż w końcu płyta piszczała że nie ma lub uszkodzona karta grafiki. No wiec mysle sobie [gluteus maximus]. Rozebrałem kartę założyłem standardowe chłodzenie (śmieszna nazwa) i wkładam i cały czas nic. Przewiozłem ją do pracy wkładam do kompa i komp staruje a na pulpicie tylko jedna plamka. Pozostawiłem na noc właczoną na biosie i rano wygląda OK. Co się stało z tą kartą?? Jak ją naprawić. POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a blokade to sie zdejmuje ati tools a nie tray tools. Poza tym nowsze wersje są jakieś pokaszanione i nie daje się zdjąć blokady 375 mhz na rdzeniu(może juz to poprawili?).

99tomcat : nic nie jest skasznione , limit w Ati Tray Tools ustawia sie teraz w opcjach a nie tak jak dawniej w .ini :]

Tools -> General Options -> Use limit for overclocking ... i po klopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Oto moje wyniki Radkow 9550

Ciachnalem zeby nie robic zbytniego burdelu :P

 

A teraz do rzeczy...

Piotres : nie masz tam gdzies pod reka jakiegos HiS'a , zeby zobaczyc co gdzie i jak do vmoda na sam rdzen zrobic ?

Swego czasu MarineDelta mial zrobionego i mial zrobic opis ale widze ze przepadl na dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i opisze od poczatku historię mojego Radka (RIP). Mam a może miałem Radka Saphire 9550 256 MB 5.0 pamięci Mezzo. I po wielkich trudach i bojach udało mi sie go spacyfikować na 400/230. Modyfikacja biosu i chodziło nieźle. Ale lepsze jest wrogiem dobrego. Postanowiłem poprawić chłodzenie nakleiłem radiatorki na pamięci (agresywny wygląd ;)). Potem postanowiłem dołożyć pasty na połączenii procesor radiator. Nadal działało pięknie. Potem postanowiłem załozyć radiator op PII i nadal działało Pięknie. A na końcu postanowiłem wyszlifować ten radiator. Po szlifie założyłem go i wyglądało OK. Po 2-3 minutach pojawiły się skaczące plamki na ekranie jak przy przetaktowanych pamieciach. Wyłaczyłem kompa. Po nowym uruchomieniu od razu bios dziwnie się wyświetlał. Aż w końcu płyta piszczała że nie ma lub uszkodzona karta grafiki. No wiec mysle sobie [gluteus maximus]. Rozebrałem kartę założyłem standardowe chłodzenie (śmieszna nazwa) i wkładam i cały czas nic. Przewiozłem ją do pracy wkładam do kompa i komp staruje a na pulpicie tylko jedna plamka. Pozostawiłem na noc właczoną na biosie i rano wygląda OK. Co się stało z tą kartą?? Jak ją naprawić. POMOCY

Moze jak szlifowales radiator to jakies opilki dostaly sie na arte i zrobily spiecie ogladnij do kladnie karte i najlepiej wyczysc ja sprezonym powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. pokiereszowalem staremu auto i teraz musze kase skolowac.

W srode tydzien temu kupiej radka Gigabyte 9550. Kreci sie u mnie na org radiatorku i malym wentylku na 435/545. Mam slaba zasilke wiec moze pojszedl by wiecej. Dalem za niego 269zl w prolinie w Glwicach. Jesli ktos jest chetny to prosze o info na gg: 2808979. Jedyna modyfikacja to lustro na radiatorze i srebrna pasta pod nim.

 

Pozdrawiam. Licze na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37475111 widzial ktos ta karte gdziesz jush??, bo ja ja pierwszy raz na oczy widze

Hmm, wygląda wielce obiecująco. Na zjęciu pasyw z heatpipe, radiatory na pamięciach. No i ta miażdżąca cena. W zasadzie to już bym kupił gdyby nie sprzedawca, który ma 0 komentarzy. Nie wiem jak wam, mi coś tu nie pasuje

 

A co do ASUSA to 290 w ESC to w tej chwili dolna granica. Moim zdaniem warto, karta przyszła w 2 dni po wpłacie, kręci się jak złoto jak dla mnie (rdzeń troche mało, ale podreperuję to ołówkiem niebawem :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pomoze mi ktos?

 

@lubu: jasne, ze sie da. pisal o tym Yeti w opracowniu.http://forum.purepc.pl/about91386.html

 

tak, ale tam jest napisane jak to sie robi ze starsza wersja, a w najnowszej nie da sie tak. Wiec wiecie moze jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Fanow i posiadaczy radeona 9550

 

Chcialem Was jako Posiadaczy i znawcow zarazem doradzic sie pewnej Rzeczy

Otoz sila rzeczy musialem pozegnac sie z Moim Radeonem 9700pro ;/

W zamian , wybor padl na 9550 (z racji waszych komentarzy oraz doswiadczen z tymi kartami)

Wlasnie Dzis nabylem Model GigaByte za 250 zl 9550 na 4 ns

 

Oczywiscie czym predzej wzielem sie za O/C

(steroniwki omega 4.12b + rad linker)

 

i tak na tym co fabryka dala , udalo osiagnac sie

425 dla GPU oraz (tu najwiekszy bol) 560 dla Mem (bez artefaktow)

Dodam ze zrobilem Szifa Radiatorka + pasta Silikonowa (jednak ten zabieg dal mi moze 5mhz :lol: )

 

Wyniki nie najgorsze co prawda ...

Jednak Jak mi panowie doradzacie ... Bo mam mozliwosc w Poniedzialek ODDAC ta karte i zamowic ASUSA 9550 , (wzialbym odrazu asusa - z racji komentarzy jednak nie mieli na stanie i wzielem na testy wlasnie owego GB)

Wiec czy jest SENS oddawac i zamawiac na ASUSA ? bo teoretycznie ASUSY beda krecic sie lepiej ... tylko czy gra jest warta swieczki ??

Dodam rowniez Ze karta po O/C grzeje sie DOSC mocno !! tak tak wlasnie , wielu tu pisalo ze karty przed o/c jak po nim wogole sie nie grzeja .. z tym modelem jest jednak inaczej ...

Nadmienie rowniez ze nie Robilem zadnych modow Olowkowych itp , nie bawilem sie w modowanie Biosow etc .

Acha podczas tych paru godzin uzytkowania zauwazylem dziwna rzecz , w NFS u2 .. sama Droga jest wyswietlana jakby w trybie softwerowym ... ???

Druga rzecz w po zainstalowaniu Sterownikow Omega nie mam Zakladek d3d oraz openGl ??

 

Coz panowie .. licze ze Pomozecie mi dokonac dobrego wyboru , czekam na Odpowiedzi i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a blokade to sie zdejmuje ati tools a nie tray tools. Poza tym nowsze wersje są jakieś pokaszanione i nie daje się zdjąć blokady 375 mhz na rdzeniu(może juz to poprawili?).

99tomcat : nic nie jest skasznione , limit w Ati Tray Tools ustawia sie teraz w opcjach a nie tak jak dawniej w .ini :]

Tools -> General Options -> Use limit for overclocking ... i po klopocie ;)

to fajnie wiedzieć i dzięki za informacje bo jak sobie ściągnąłem i nie dało się zmienic ini to wywaliłem dziada :) Teraz musze go znowu ściągać....

A wie ktos może czy ati tools ma już mozliwość zapisu timingów, bo jednak jest chyba lepszy niz tray tools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Fanow i posiadaczy radeona 9550

 

Chcialem Was jako Posiadaczy i znawcow zarazem doradzic sie pewnej Rzeczy

Otoz sila rzeczy musialem pozegnac sie z Moim Radeonem 9700pro ;/

W zamian , wybor padl na 9550 (z racji waszych komentarzy oraz doswiadczen z tymi kartami)

Wlasnie Dzis nabylem Model GigaByte za 250 zl 9550 na 4 ns

 

Oczywiscie czym predzej wzielem sie za O/C

(steroniwki omega 4.12b + rad linker)

 

i tak na tym co fabryka dala , udalo osiagnac sie

425 dla GPU oraz (tu najwiekszy bol) 560 dla Mem (bez artefaktow)

Dodam ze zrobilem Szifa Radiatorka + pasta Silikonowa (jednak ten zabieg dal mi moze 5mhz :lol: )

 

Wyniki nie najgorsze co prawda ...

Jednak Jak mi panowie doradzacie ... Bo mam mozliwosc w Poniedzialek ODDAC ta karte i zamowic ASUSA 9550 , (wzialbym odrazu asusa - z racji komentarzy jednak nie mieli na stanie i wzielem na testy wlasnie owego GB)

Wiec czy jest SENS oddawac i zamawiac na ASUSA ? bo teoretycznie ASUSY beda krecic sie lepiej ... tylko czy gra jest warta swieczki ??

Dodam rowniez Ze karta po O/C grzeje sie DOSC mocno !! tak tak wlasnie , wielu tu pisalo ze karty przed o/c jak po nim wogole sie nie grzeja .. z tym modelem jest jednak inaczej ...

Nadmienie rowniez ze nie Robilem zadnych modow Olowkowych itp , nie bawilem sie w modowanie Biosow etc .

Acha podczas tych paru godzin uzytkowania zauwazylem dziwna rzecz , w NFS u2 .. sama Droga jest wyswietlana jakby w trybie softwerowym ... ???

Druga rzecz w po zainstalowaniu Sterownikow Omega nie mam Zakladek d3d oraz openGl ??

 

Coz panowie .. licze ze Pomozecie mi dokonac dobrego wyboru , czekam na Odpowiedzi i z gory dziekuje

Myśle że nie ma sensu większego wymieniać twojej karty na ASUSA, wyniki w podkręcaniu (560 dla pamięci na GB to wcale niemało) są zbliżone do tych asusowych, więc różnica w wydajności będzie raczej kosmetyczna. Poza tym nie piszesz nic o wentylu, więc zakładam, że jadziesz na samym radiatorku- a te się grzeją na GB zawsze- przy >400 zalecany wentyl.

Co do NFSU2 to zainstalowanie patcha do gry (chyba 1.1) pomaga- mi pomogło.

 

Co do zakładek, to pewnie zassałeś taki pakiet omeg, który nie zawiera tych dodatków, zajrzyj jeszcze raz na stronke i poszukaj takich z control panelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To elegancko itd ..

Tylko przedchwila wzielem sie za FLASHOWANIE biosa ...

 

Sciagnelem sobie BIOSA od GC 9600Xt na pamieciach HYNIX 4.0 - czyli identyko jak moj 9550 zanizylem pod rabitem zanizylem mu jedynie tatkowanie do 425 i 550 , dalem timingi Od Gb 9550 (bo ponoc najlepsze) i z radoscia podpinam FDD , by po chwilo dojsc do wniosku ze Stacja dyskietek PAdla o_O ;/

 

I nici z modyfikowania biosa ...

Z Uporem Maniak Sciagnelem ATI WINFLASH ... ten jednak niechce sie wlaczyc poniewaz Wyskakuje jakis komunikat ze nie moze rozpoznac Karty ;/

I co ja mam teraz Zdzialac sa jeszcze jakies inne metody na Sflashowanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam maly problem z moim gigabytem 9550 oczywiscie 128 bit przy probie zmiany biosu w karcie programami flashrom oraz gv12 w obu przypadkach wyskakuje komunikat vga bios file doesn`t match witch vga card. nie wiem co sie dzieje probowalem flasha z wymuszeniem w programie flashrom ale tez nic to nie dalo. prosze o pomoc i pozdrawiam l_enin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)sa jeszcze jakies inne metody na Sflashowanie ??

Tak, nagrywasz na plytke rw flashroma i biosy, kombinujesz bootowalną plytke z win98, uruchamiasz kompa z tej plytki (dos z obslugą cd-romu), wsadzasz rw i flasciach!esz.

 

Ja tak robie, bo dyskietki to przestarzale, glosne, i w dodatku niemam stacji dyskietek, a skąd bym dyskietke wytrzasną to juz tym bardziej niewiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam własnie Radka 9550 Powercolor taktowany 250 rdzen a 200 pamiątki 5ns hynixy bezo OC miałem 8253 punkty póściłem rdzeń 400 pamieci 250 i uzyskałem 11000 tys w 3dmarku2001se ale karta mi sie grzeje jakie chłodzenie założyć na to poradźcie coś na rdzen i pamieci.

A to ze karta na 5ns to źle ? te karty gorzej sie krecą od 4 ns ? duża róznica jest w osiągach zdaje mi sie ze nie ale chce sie upewnić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...