Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

I jak tam, komus cos sie udalo wykombinowac z Asusem ?;] Ja na razie pasuje, nie moge znalesc sposobu na te cholerne VDDQ, VGPU dziala swietnie, ale nie oplaca sie stosowac dopoki nie znajdziemy sposobu na VDDQ ;/

Na razie pocialem sobie radiatorki, oszlifowalem i pojade na standardzie bez modow, czyli jakies 430/630, moze wiecej troche pamieci. Kusi mnie wgranie i pokombinowanie z biosami, ktos juz zmienial w asusie ? Jesli tak to na jaki? jakie efekty? Zastanawiam sie co bedzie jak wgram np bios od asusa XT z pamieciami 3,3 ;> Mam jeszcze taka idee, skoro ta karta ma identyczne pcb jak gigabyte, a mimo to nie sprawdza sie na niej ze vddq = 2xvgpu+0,03 to moze trzeba sprobowac wgrac bios od giga?:> Moze to gdzies w biosie siedzi ?;] Smiala teoria, ale juz mi sie pomysly koncza, co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam sobie lutowy numer Chipa - jest tam "Megatest kart graficznych"

 

o Radkach 9550 128MB można się dowiedzieć takich oto "rewelacji":

 

nazwa  / taktowania / liczba Pixel/Vertex Shaderów / pamięć

 

Gigabyte 9550  250/400MHz  4/2    128MB 4ns 128bit 1223730[/snapback]

I jeszcze do tego Gigabyte R9550 ma wentylator wg nich. Nie ufam już zupełnie testom z Chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do tego Gigabyte R9550 ma wentylator

heh to dobre nie zauważyłem tego wcześniej, te testy są wg mnie ustawione i nie warto im im ufać, lepiej popytać tutaj lub kogoś kto się na tym zna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to dobre nie zauważyłem tego wcześniej, te testy są wg mnie ustawione i nie warto im im ufać, lepiej popytać tutaj lub kogoś kto się na tym zna ...

1223855[/snapback]

Czyli zapytać się na forum, powinni chyba tutaj zajrzeć przed przygotowaniem tego rankingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wojwar! Niestety gvf12 i pozostale (11 i 13) zawieszają się. Nie mam możliwości ich wogole odpalic!

 

Przeczytałem że w slocie PCI trzeba miec kartę grafiki firmy ATI wtedy dopiero normalnie pójdzie, ale nie wiem czy to jest prawda!

 

Podobno też że tylko gvf10 można uruchomić dla niektórych wersji radka 9550 gigabyt'e! Help czy ma ktoś tego gvf10 albo linka gdzie go można ściągnąć.

 

Totalna desperacja!!!!!! Jestem uziemiony!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wojwar! Niestety gvf12 i pozostale (11 i 13) zawieszają się. Nie mam możliwości ich wogole odpalic!

 

Przeczytałem że w slocie PCI trzeba miec kartę grafiki firmy ATI wtedy dopiero normalnie pójdzie, ale nie wiem czy to jest prawda!

 

Podobno też że tylko gvf10  można uruchomić dla niektórych wersji radka 9550 gigabyt'e! Help czy ma ktoś tego gvf10 albo linka gdzie go można ściągnąć.

 

Totalna desperacja!!!!!! Jestem uziemiony!!!

1223990[/snapback]

Użyj FlashRoma 2.4, tu nie będzie Ci potrzebna grafika PCI od ATi (pierwsze słyszę)

 

zamiast -u musisz wpisać -f

 

Dołączona grafika

 

Tutaj masz link do FlashRoma i Rabita:

http://www.in4.pl/recenzje/221/paczuszka_z_in4.zip]http://www.in4.pl/recenzje/221/paczuszka_z_in4.zip

 

 

Używam z przyzwyczajenia FlashROM'a, GV rzadko.

 

 

Off-Topic: Teraz to się dopiero zacznie :wink:

 

GeForce 6200 dla AGP

 

Autor: Tomek, 07:44

Nvidia zapowiedziała wypuszczenie kart z serii GeForce 6200 dla AGP x8. Pozycjonowane mają być na rynku entry-level i OEM, choć dokładnych cen jeszcze nie podano.

Specyfikacja również nie jest jeszcze ogłoszona oficjalnie, ale nie będzie zapewne znacznie różnić się od wersji dla PCI Express, czyli: 4 pixel i 3 vertex potoki renderujące, proces technologiczny 0,11 mikrona, 80 mln tranzystorów, DirectX 9.0 z Shader Model 3.0, UltraShadow II, PureVideo itd. Pierwsze dostawy już wyszły z magazynów Nvidii, na rynku karta powinna pojawić się na początku lutego.

 

(źródło: X-Bit)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor: Tomek, 07:44

Nvidia zapowiedziała wypuszczenie kart z serii GeForce 6200 dla AGP x8. Pozycjonowane mają być na rynku entry-level i OEM, choć dokładnych cen jeszcze nie podano.

Specyfikacja również nie jest jeszcze ogłoszona oficjalnie, ale nie będzie zapewne znacznie różnić się od wersji dla PCI Express, czyli: 4 pixel i 3 vertex potoki renderujące, proces technologiczny 0,11 mikrona, 80 mln tranzystorów, DirectX 9.0 z Shader Model 3.0, UltraShadow II, PureVideo itd. Pierwsze dostawy już wyszły z magazynów Nvidii, na rynku karta powinna pojawić się na początku lutego.

 

(źródło: X-Bit)

1223997[/snapback]

to było wiadome. Jakkolwiek 6200 ma słabsze pamiątki od 6600 (4ns zamiast 3,6) - ale i tak powinien do 550-580 MHz dobić (6600 lata na 600-640). Jeśli oczywiście podobnie do wersji PCI-Ex da się ją przerobić na 6600 (przez odblokowanie z 4x1 na 4x2) i będzie kosztowała około 400 zł to będzie hicior większy niż R9550XT (wydajność przerobionej i podkręconej 6200 oscyluje na poziomie R9700/pro/R9800). Może zdecyduję się na 6600 (cena wyższa ale i pamiątki lepsze). No nic - teraz tylko czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was może głupie pytanie, ale dla mnie dosyc ważne, bo moge ewentualnie dokonac zwrotu. Chodzi mi o to co znajduje się w pudełku werji BOX-owej Radeona 128MB GV-R955128D firmy Gigabyte? a dokładnie co jest tam oprócz karty ....

 

Pozdrawiam

1223726[/snapback]

Oczywiście karta, płytka ze sterami i darmowym programem do odtwarzania DVD(chyba PowerDVD albo coś w tym stylu) i przejściówka z S-Video na chinch'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. tak czytam ten topik i czytam ale kurde mam dylemat. napalilem sie na tego radzia i nie wiem ktorego mam brac. u mnie w sklepie jest gigabyte i saphire wiec ktory polecacie bo widze ze zdania sa roze wiec jestem w kropce. wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. tak czytam ten topik i czytam ale kurde mam dylemat. napalilem sie na tego radzia i nie wiem ktorego mam brac. u mnie w sklepie jest gigabyte i saphire wiec ktory polecacie bo widze ze zdania sa roze wiec jestem w kropce. wielkie dzieki :)

1224087[/snapback]

 

Ja polecam GByte - bo jest lepiej rozpracowany i raczej większość chodzi na 400/500, poza tym GByte ma b.dobry radiator (do którego opłaca się założyć mały wentylek), a HIS ma wentyl marnej jakości.

 

A tak wogóle to jesteś pewien, że zauważysz różnicę w grach pomiędzy 9550@ a swoim podkręconym 5200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście karta, płytka ze sterami i darmowym programem do odtwarzania DVD(chyba PowerDVD albo coś w tym stylu) i przejściówka z S-Video na chinch'a.

1224082[/snapback]

... to w takim razie jaka jest różnica między tym box-em, a wesją bulk :blink: , w tej drugiej była by goła karta? bo różnica to ok. 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to dokladnie tak.

pamietam jak kilka ladnych lat temu moj szef kupil jakies sieciowki w wersj bulk bo byly tansze o kilka zlotych a pozniej przez przez dlugi czas szukal do nich sterownikow (nie byly jakiejs specjalnie znanej firmy).

10 zl to nie tak duzo, bierz box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to dokladnie tak.

pamietam jak kilka ladnych lat temu moj szef kupil jakies sieciowki w wersj bulk bo byly tansze o kilka zlotych a pozniej przez przez dlugi czas szukal do nich sterownikow (nie byly jakiejs specjalnie znanej firmy).

10 zl to nie tak duzo, bierz box

1224149[/snapback]

 

Ale radzio to nie tania sieciówka za 10 zł :D

 

sterowniki do Gbyte 9550 znajdziesz na www.ati.com lub www.omegacorner.com (o ile chcesz kręcić)

 

zresztą i tak musisz sobie je zaciągnąć bo te standardowe to 3.8 - czyli stare. Jakkowlie do ver box dodawany jest Power DVD legalny

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar a myslisz ze nie ma roznicy?? myslisz ze nie ma co zmieniac?? no ja nie wiem jak widze osiagi chlopakow to napewno bedzie roznica bo w markach jest roznica. wydaje mi sie ze warto bo staram sie sprzedac fx-a za 200 wiec doloze tylko 50 wiec interes jest a i zabawa lepsza :) (ramdak szybszy no i chyba szadery lepsze, obraz lepszy, generalnie moim zdaniem nic nie strace (tylko 5 dych hehe :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze że w marku o1 bede mial ze 12000 a w 03 moze ze 3500 to bedzie git :)

1224210[/snapback]

 

ja myślę że przy twoim konfigu jak podkrecisz radka na 400/500 to bedziesz miał 11000 w 3dmarko01 i 3200 w 3dmarku03 ito jest raczej max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku jak bede mial powyzej 10000 a juz 11000 to bede w niebowziety ze zobacze u siebie tyle cyferek hehe :) to i tak dobrze ale w nowych grach bedzie wymiatac - mam taką nadzieje. pozdro!! 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku jak bede mial powyzej 10000 a juz 11000 to bede w niebowziety ze zobacze u siebie tyle cyferek hehe :) to i tak dobrze ale w nowych grach bedzie wymiatac - mam taką nadzieje. pozdro!! 8-)

1224248[/snapback]

 

dokładnie jest tak jak pisał fonzi

 

w 3Dmarku 03 - będziesz miał około 3200 pkt (taktowanie 400/500)

 

w proline te GByty są po 239 zł

na allegro widziałem za 199 zł, lecz po takim opisie:

 

- nie wystawiam faktur VAT,

- nie wysyłam za pobraniem, TYLKO WPŁATA NA KONTO,

- nie umawiam się na odbiór osobisty (nawet na terenie Warszawy)- tylko poczta- dopłata za transport 8 zł (transport,opakowanie priorytet),

- nie przyjmuje zwrotów, więc KUPUJĄCY zastanów się przed złożeniem oferty.

- karta nie posiada gwarancji, ponieważ cena byłaby wyższa o 30%-40%

 

chyba dałbym sobie spokój i kupił w sklepie.

 

Acha - i jesli chcesz bezproblemowo śmigać na tym radku na 400/500 to kup do niego jakiś wiatrak. W proline widziałem takie od 14 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie myslalem o allegro. normalne ze kupie w sklepie o to sie nie martw :grin: no a na gpu mam co wsadzic i radiatorki tez mam (cooler master miedziane) wiec nie bedzie zle 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tam jestem zrażony do Gigabyte 2 radek 9550 sie Zje..ł

Pierwsza karta chodziła od samego początku jak by nie chciała, średnio 1 zwis na 1 godzine przy graniu. (wytrzymała 14 dni).

Druga pochodziła 2 dni i serwis. Jest to pierwsza karta z którą miałem takie problemy (może winą jest to, że jest to pierwsza karta która nie ma MOLEXA i pobiera prad z AGP :?, a płyta gł. daje za wysokie napięcie na AGP i karta się psuje ?.)

Wcześniej posiadałem Radeona 9500, 9500Pro, 9800Pro i nie było żadnych problemów.

 

pzdr,

ROB

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj FlashRoma 2.4, tu nie będzie Ci potrzebna grafika PCI od ATi (pierwsze słyszę)

 

zamiast -u musisz wpisać -f

 

Dołączona grafika

 

Tutaj masz link do FlashRoma i Rabita:

http://www.in4.pl/recenzje/221/paczuszka_z_in4.zip]http://www.in4.pl/recenzje/221/paczuszka_z_in4.zip

Używam z przyzwyczajenia FlashROM'a, GV rzadko.

Off-Topic: Teraz to się dopiero zacznie :wink:

 

 

niestety pod Flashrom'em nie chce mi wogle wgrac biosu! kapa jak ch..! do gigabyte'a sa wlasnie gvf po pod innymi flash'erami nie dziala! (chyba) :mur: jeszcze gvf10 nie sprawdzalem bo nie umiem znalezc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj FlashRoma 2.4, tu nie będzie Ci potrzebna grafika PCI od ATi (pierwsze słyszę)

 

zamiast -u musisz wpisać -f

 

Dołączona grafika

 

Tutaj masz link do FlashRoma i Rabita:

1224487[/snapback]

sprobuj v-tunerem od gb pod windowsem, zgarsz biosa wyedytujesz rabitem i znowu wgrasz. nie bylem przekonany do flashowania pod windowsem ale wszysko dziala cacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kumnem raiatorków COOLERMASTER bo papsta juz zamówiłem :) mam do was pytanie koledzy jak to jest ze zdejmowaniem takich radiatorów?? pozostawiaja ślady albo coś?? trudno sie je zdemuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to w takim razie jaka jest różnica między tym box-em, a wesją bulk  :blink: , w tej drugiej była by goła karta? bo różnica to ok. 10zł.

1224121[/snapback]

Tak jak koledzy już radzili bierz lepiej box'a. Przy ewentualnej poźniejszej odsprzedaży zawsze to coś więcej niż sama karta w woreczku antystatycznym.

zastanawiam sie nad kumnem raiatorków COOLERMASTER bo papsta juz zamówiłem :) mam do was pytanie koledzy jak to jest ze zdejmowaniem takich radiatorów?? pozostawiaja ślady albo coś?? trudno sie je zdemuje??

1224611[/snapback]

Na Gigabycie siedzi skurczybyk mocno. Ja najpierw podłożyłem cos miekkiego pod laminat obok radiatora by nie porysować a następnie szeroki śrubokret wsunąłem pod radiator i opierając go o podkładke na laminacie i przekręcając(śrubokręt) odgiąłem. Można też najpierw podgrzać troche radiator suszarką i wówczas powinien zejść łatwiej... Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy już radzili bierz lepiej box'a. Przy ewentualnej poźniejszej odsprzedaży zawsze to coś więcej niż sama karta w woreczku antystatycznym.

 

Na Gigabycie siedzi skurczybyk mocno. Ja najpierw podłożyłem cos miekkiego pod laminat obok radiatora by nie porysować a następnie szeroki śrubokret wsunąłem pod radiator i opierając go o podkładke na laminacie i przekręcając(śrubokręt) odgiąłem. Można też najpierw podgrzać troche radiator suszarką i wówczas powinien zejść łatwiej...

1224655[/snapback]

Jakim cudem? Przecież radiator jest na kołkach, które wyjmujesz, później tylko z wyczuciem przekręcasz radiator który sam odchodzi. U mnie przynajmniej tak było. Suszarka była zbędna.

 

Rewelacja

 

Komputronik zrobił promocję: CoolerMaster Copper RAM Chip Cooler CRC-U01

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7725 - wcześniej kosztowały 33 zł a teraz tylko 23 zł

 

a aluminiowe tylko 14 zł http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7726

 

Dzisiaj zamówiłem miedziane CM'y i Zalmana ZM80D-HP (ten Zalman to tak na przyszłośc do nowej grafiki :wink: jak R9550 zakończy swój żywot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bl4ck Sh4dow CZy kupiles juz zasilacz i jesli tak to powiedz mi czy jtes juz ok z csem.Ile masz teraz fps???

1224746[/snapback]

Słuchaj jak kupie to Ci odrazu napisze, ale teraz nie mam kasy bo wkoncu 200 zetów na drzewach nie rosnie. Powinienem miec go w polowie przyszlego tygodnia w najlepszym wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie nie zrozumieliscie :) nie pytam o sciagnie z rdzenia tylko o sciaganie radiatorków z PAMIECI, bo mam zamiar kupic te CoolerMaster i ciekawi mnie czy wrazie czego jak bym chciał oddac na gware nie pozsotawiaja sladów i jak sie je zdejmuje (czy łatwo schodza czy trzeba podwazac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie nie zrozumieliscie :) nie pytam o sciagnie z rdzenia tylko o sciaganie radiatorków z PAMIECI, bo mam zamiar kupic te CoolerMaster i ciekawi mnie czy wrazie czego jak bym chciał oddac na gware nie pozsotawiaja sladów i jak sie je zdejmuje (czy łatwo schodza czy trzeba podwazac)

1224817[/snapback]

Taśma termoprzewodząca. Delikatnie można wykręcić + żyleta/suszarka. Schodzi bez śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...