Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem różnymi flash'erami. Nie wiem co jest ku... grane!

 

Gdy odpalam gvfxx (11,12,13 bo 10 nie mam i jak ktos ma to please przeslijcie) to mi sie komp wiesza!

 

Gdy odpalilem flashrom'a to wyskakuje mi : "Error: block protect not disabled, status=0E"!!

 

A pod Atiflash'em wyskakuje mi "Error: data not erased"! i mam kape.

 

Chodzi mi glownie o wgranie oryginalnego biosa (ktorego mam bo wczesniej zgralem) od radka 9550 gigabyte'a bo po wgraniu zmodyfikowanego karta mi nie bootuje i odpalam przez staruszka S3 w PCI!

 

Juz mnie krew zalewa. Jak ktos ma tego gvf10 to podeslijcie! Albo nie wiem co! :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu zamienilem Hercules'a 8500LE 64MB DDR na Gigabyte 9550 128bit 256MB DDR.

Przypadkiem trafilem na wymieniany tu wczesniej opis poprawiania owej serii kart, wiec postanowilem sprobowac.

Tym bardziej, ze wydajnosc bardzo mnie rozczarowala, niewielka roznica w stosunku do R8500LE, co w sumie nie dziwi, gdyz 8500LE ma taktowanie 250/250(500), a R9550 250/200 (400)! Zgroza.

Pierwsze proby byly porazka, flashrom wywala w/w blad i [gluteus maximus]. Po googlowaniu, na jakiejs dziwnojezycznej stronce (nawet czcionki nie mam, same kwadraciki bylo widac ;), pojawil sie tekst "flashrom -p 0 costa.bin -f -sst".

i to "-sst" jest kluczem do gigabyte'ow :)

z tego co wyczailem, ten nieudokumentowany prametr "force'uje" inny typ bios'u (chip'a) i omija blokade.

Tak wiec szybciutko wgralem na moja karte bios od Powercolor 9600EZ 400/200(400) i... jest cudownie :)

3D mark podskoczylo z 2000 z kawalkiem, do ponad 2800.

Pamieci sa niestety slabe i powyzej 225 (450) juz nie wyrabaija sie.

 

Natomista mam problem, bo podmieniajac bios, pozbylem sie 128MB pamiec z mojej karty :(

Od wczoraj kombinuje na jakim biosie od 9600'setek z tych posiadajacych 256MB, pojdzie ta karta.

Edycja ilosci pamieci w RaBiT nie pomaga.

 

Z ktoryms biosem nawet poszlo jako 256MB ale z mnoooostwem bledow graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem różnymi flash'erami. Nie wiem co jest ku... grane!

 

Gdy odpalam gvfxx (11,12,13 bo 10 nie mam i jak ktos ma to please przeslijcie) to mi sie komp wiesza!

 

Gdy odpalilem flashrom'a to wyskakuje mi : "Error: block protect not disabled, status=0E"!!

 

A pod Atiflash'em wyskakuje mi "Error: data not erased"! i mam kape.

 

Chodzi mi glownie o wgranie oryginalnego biosa (ktorego mam bo wczesniej zgralem) od radka 9550 gigabyte'a bo po wgraniu zmodyfikowanego karta mi nie bootuje i odpalam przez staruszka S3 w PCI!

 

Juz mnie krew zalewa. Jak ktos ma tego gvf10 to podeslijcie! Albo nie wiem co!  :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

1225003[/snapback]

słuchaj - weź no dyskietkę systemową z DOSa 6.22, bez żadnych sterowników, bez autoexec i config.sys. Po prostu IO.sys, MSDOS.sys, command.com + GVF (oraz ten plik konfiguracyjny który jest do GVF) i bios

 

powinno zadziałać

 

flaszuj z parametrem -p

 

a jak to się nie uda to z parametrem -u

 

(oznacza on force)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMADe troche dales ciala z tymi GB.256mb przydatne jest w wysokich rozdzielczosciach i kreci sie gorzej niz 128.sproboj pobawic sie timingami jeszcze to moze troszke jeszcze z nich wyciagniesz

1225111[/snapback]

Az tak mi nie zalezy, zeby wycisnac 200% z tej karty, byle by sprawnie chodzila. A karte wzialem ta, bo kosztowala mnie 230zl odjac sprzedaz R8500LE. Wiem, ze teraz 256MB nie bardzo sie przyda, ale wersji 128MB 128 bitowej z Gigabyte'a nie bylo jak kupowalem. Z timingami samemu nie chce mi sie babrac. Jak gdzies ktos poda sprawdzone ustawienia dla Kynix'ow ktore sa na tej karcie, to skorzystam wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu zamienilem Hercules'a 8500LE 64MB DDR na Gigabyte 9550 128bit 256MB DDR.

Przypadkiem trafilem na wymieniany tu wczesniej opis poprawiania owej serii kart, wiec postanowilem sprobowac.

Tym bardziej, ze wydajnosc bardzo mnie rozczarowala, niewielka roznica w stosunku do R8500LE, co w sumie nie dziwi, gdyz 8500LE ma taktowanie 250/250(500), a R9550 250/200 (400)! Zgroza.

Pierwsze proby byly porazka, flashrom wywala w/w blad i [gluteus maximus]. Po googlowaniu, na jakiejs dziwnojezycznej stronce (nawet czcionki nie mam, same kwadraciki bylo widac ;), pojawil sie tekst "flashrom -p 0 costa.bin -f -sst".

i to "-sst" jest kluczem do gigabyte'ow :)

z tego co wyczailem, ten nieudokumentowany prametr "force'uje" inny typ bios'u (chip'a) i omija blokade.

Tak wiec szybciutko wgralem na moja karte bios od Powercolor 9600EZ 400/200(400) i... jest cudownie :)

3D mark podskoczylo z 2000 z kawalkiem, do ponad 2800.

Pamieci sa niestety slabe i powyzej 225 (450) juz nie wyrabaija sie.

 

Natomista mam problem, bo podmieniajac bios, pozbylem sie 128MB pamiec z mojej karty :(

Od wczoraj kombinuje na jakim biosie od 9600'setek z tych posiadajacych 256MB, pojdzie ta karta.

Edycja ilosci pamieci w RaBiT nie pomaga.

 

Z ktoryms biosem nawet poszlo jako 256MB ale z mnoooostwem bledow graficznych.

1225073[/snapback]

 

z mojego doświadczenie wiem, że najlepiej w Gigabyte sprawuje się oryginalny bios od 9550 (przy tych samych parametrach 9600proEZ ma mniej o jakieś 200 pkt w 3Dmarku2003).

 

Jak chcesz go przeflashować to zgraj sobie go flashromem

odpal rabita - zmień id karty na 4150 (z 4153), ustaw taktowania na 400/400 - karta powinna szybciej chodzić niż na tym z pro EZ

 

wgraj tego spreparowanego biosa do karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszlo. Oryginalny BIOS ze zmienionym ID i taktowaniem. Teraz nawet na 400/250 (500) chodzi :)

Dzieki wojwar.

 

Nadal jednak w kilku nowszych grach wystepuje dziwny efekt. Jesli framerate jest (na oko) ponizej 50, to miedzy akcja (klawiatura, mysz) a reakcja gry, wsytepuje zauwazalne opoznienie. Im mniej FPS tym wieksze.

Nigdy czegos takiego nie mialem, nawet jak gra chodzila 15fps to reagowala normalnie. a opoznienie 1/10s jest juz poprostu wkurzajace, w samochodowkach wrecz uniemozliwiajace gre.

 

Z tego co pamietam, to na bodajze S3 Trio 3D kiedys dawno temu mialem podobnie, ale tylko w 32bitach. Teraz w 16 jest jedynie troche lepiej.

 

Stery probowalem najnowsze Catalisty, jakies Omegi i starsze Catalisty.

 

Jesli ma ktos pomysl, albo ma/mial podobne objawy, to chetnie sie dowiem co mozna z tym zrobic...

 

edit: o ile dobrze pamietam, ale moge sie mylic, to karta w stanie oryginalnym nie wykazywala podonych objawow.

Edytowane przez eMADe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje, ale podobno tak sie nie da (chociaz nie bylo nic o zmianie ID). Zmiana taktowania w oryginalnym biosie powoduje nierozpoznawanie karty przez sterowniki. Ale ide to sprawdzic zaraz.

1225175[/snapback]

Dlatego napisałem byś zmienił ID karty na 4150 (to ID ma RV 360). Dzięki temu karta będzie wykrywana w systemie jako R9600XT i będziesz mógł zmienić taktowania karty na 400/400 (i sterowniki ją wykryją poprawnie).

 

ID karty zmieniać na 4150 można - ja np mam tak zmienione u siebie

 

Radzę właśnie w ten sposób przerobic bios, ponieważ w biosie Gigabyte są ustawione optymalne timingi (trochę lepsze niż w 9600pro EZ), dzięki czemu jest właśnie ten zysk 200 pkt w 3Dmarku03 (nie twierdzę, że nie da się jeszcze podciągnąć timingów - jakkolwiek te oryginalne są bardzo ok).

 

a tak poza tym to skorzystaj ze sterowników OMEGA

 

www.omegacorner.com (są ciut szybsze niż catalysty i zciągają blokadę taktowania dla oryginalnego R9550)

 

 

no miejmy nadzieje ze to zadziala. jutro dam znac czy poszlo.

 

Wojwar a czemu sie wiesza ten gvf podczas startu nie wiesz moze?

1225233[/snapback]

nie mam pojęcia - może gryzie sie z himem sys lub emm lub czymkolwiek innym. Ja testowałem wersję gvf12.exe i spokojnie działała bez zacięć na zupełnie golutkim systemie dos 6.22

 

Poszlo. Oryginalny BIOS ze zmienionym ID i taktowaniem. Teraz nawet na 400/250 (500) chodzi :)

Dzieki wojwar.

 

Nadal jednak w kilku nowszych grach wystepuje dziwny efekt. Jesli framerate jest (na oko) ponizej 50, to miedzy akcja (klawiatura, mysz) a reakcja gry, wsytepuje zauwazalne opoznienie. Im mniej FPS tym wieksze.

Nigdy czegos takiego nie mialem, nawet jak gra chodzila 15fps to reagowala normalnie. a opoznienie 1/10s jest juz poprostu wkurzajace, w samochodowkach wrecz uniemozliwiajace gre.

 

Z tego co pamietam, to na bodajze S3 Trio 3D kiedys dawno temu mialem podobnie, ale tylko w 32bitach. Teraz w 16 jest jedynie troche lepiej.

 

Stery probowalem najnowsze Catalisty, jakies Omegi i starsze Catalisty.

 

Jesli ma ktos pomysl, albo ma/mial podobne objawy, to chetnie sie dowiem co mozna z tym zrobic...

 

edit: o ile dobrze pamietam, ale moge sie mylic, to karta w stanie oryginalnym nie wykazywala podonych objawow.

1225260[/snapback]

 

spróbuj ustawić taktowanie 250/200 (czyli 250/400) za pomocą np Ati Tray Tools lub Riva tuner i sprawdź czy tak sie dzieje

 

ponoć wyszły nowe catalysty 5.1

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani oryginalne taktowanie, ani najnowsze omegi nie pomagaja.

Pewnie cos zupelnie innego, jakis soft, albo sam windows jakos jest winny. Musze to wybadac...

1225364[/snapback]

poradze prosty i szybko sposób format c : ;) sory taka perfinda metoa ale sam stwierdziłes ze winda jakos inaczej chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam ZONK co eMADe na kompie siostry. Tam jest His 9550 z wgranym biosem od 9600EZ i tez mam efekt "odroczonego" sterowania. W Undergrounda2 dla przykladu nie da sie grac. A Windows jeszcze pachnacy swiezoscia.

eMADe, jak dojdziesz co i jak, to daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojwar i eMADe! Dzieki panowie za wszelka pomoc! Juz chodzi.

 

Z tej dyskietki dosowskiej nie poszlo (nie wiem czemu?), dopiero przez flashrom'a z parametrem do odblokowywania!

 

Mam jeszcze pytanko jak core podkrece na 400 to musze zaopatrzyc sie w coolerka czy ten radiatorek wystarczy. nie chce jej spalic <_< !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? Przecież radiator jest na kołkach, które wyjmujesz, później tylko z wyczuciem przekręcasz radiator który sam odchodzi. U mnie przynajmniej tak było. Suszarka była zbędna.

Kołki oczywiście wyjąłem :D U mnie siedział bardzo mocno(przyklejony jakąś "aluminiową taśmą") i kręcenie radiatorem nic praktycznie nie dawało(a bałem się że ukrusze rdzeń), dlatego musiałem śrubokrętem walczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojwar i eMADe! Dzieki panowie za wszelka pomoc! Juz chodzi.

 

Z tej dyskietki dosowskiej nie poszlo (nie wiem czemu?), dopiero przez flashrom'a z parametrem do odblokowywania!

 

Mam jeszcze pytanko jak core podkrece na 400 to musze zaopatrzyc sie w coolerka czy ten radiatorek wystarczy. nie chce jej spalic  <_< !

1225763[/snapback]

 

jeśli nie chcesz jej przegrzać to wentyl by się przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie jakie napiecia jest przekazywany przez plyte (slot agp) do karty? ile to jest volt, nie chodzi mi o ogolne wartosci, ale prawdziwe jakie tam sa? sam do jeszcze odkrylem ze, moj kumpel ma R9550 i jak wlazi do gierek to wydajnosc karty spada do poziomu Rivy TNT i podejzewam ze jego plyta jest albo walnieta, albo ma zaslaby zasilacz

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie jakie napiecia jest przekazywany przez plyte (slot agp) do karty? ile to jest volt, nie chodzi mi o ogolne wartosci, ale prawdziwe jakie tam sa? sam do jeszcze odkrylem ze, moj kumpel ma R9550 i jak wlazi do gierek to wydajnosc karty spada do poziomu Rivy TNT i podejzewam ze jego plyta jest albo walnieta, albo ma zaslaby zasilacz

1226039[/snapback]

AGP x8 (podobnie jak x4) ma 1,5 V i dokładnie tyle jest przekazywane na kartę. Jeśli napięcie byłoby za małe, to karta będzie się wieszać lub się nie uruchomi, za duże spowoduje spalenie karty.

 

Słaby zasilacz raczej nie jest powodem zwalniania w grach. A tak wogóle to zwolnienie do poziomu Rivy TNT jest mierzone FRAPSEM czy może "na oko" (bo na to w szpitalu umierają).

 

Jakie jest zwolnienie (o ile FPS), w porównaniu z czym? jaka konfiguracja komputera? ile marków na tamtym sprzęcie ? i jaka gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co o tym sadzicie ? 1226208[/snapback]

 

 

Jednym słowem ktoś chce troche dorobić a ciekawi mnie czy pamiątki nie będą sie przegrzewały bez radiatorów

przy tej częstotliwości.A poza tympolska to śmieszny ale wolny kraj i każdy może robić co mu siechce no nie? :lol:

Dziwi mnie natomiast fakt kto to licytuje bo przecież można zajść do byle jakiego sklepu komputerowego i kupić se tą karte bardzo tani(różnica do jakiś 20-30 zł max w najdroższym) i po wyczerpującej lekturze o radeonach 9550 na 22x stronach samemu dojść do takich wartości nieprawdaż?A poza tym na allegro pełno podobnych przekrętów jest np.to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39884078 niby 9600pro a jednak 9550 tylko podkręcony przez samego gigabyte do 400/500 gdy do takich wartości można samemu dojść na 9550 i owiele taniej bo ten niby pro kosztuje 430 zł koszmar jakiś bez komentarza(prawie 2 szt 9550) jak ktoś to kupi za taką cenę to niechce nikogo obrażać ale samo ciśnie się na usta :kijem: imbecyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem w sumie takiego Radeona 450/550 to jeszcze nigdy nie widzialem na allegro czy gdziekolwiek indziej , z tego co wiem to ta karta jest na Odbior za 300 zl w sklepie za radka musimy dac 250 zl .. i nikt i nic nie da nam gwarnacji ze Bedzie sie podkrecac Dobrze .. a tutaj za 300 zl taka perelka ;] i dodatkowo Chlodzonko jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełno podobnych przekrętów jest np.to 1226242[/snapback]

 

 

1. Nie każdy zna się na o/c

2. Wiele osób dopiero zaczyna interesowac się komputerami i nie wiedzą jak uzyskac lepszą wydajnośc za mniejsze pieniądze

3. Jest wielu ludzi których to, co wyżej wymieniłem wogóle nie obchodzi - po prostu im to nie potrzebne kupują kartę i już.

 

 

Ty też od czegoś zaczynałeś, nie zdobyłeś całej swojej wiedzy o kompach w pięc minut. Bez obrazy. Też kiedyś byłeś tak jak powiedzialeś -"imbecylem".

 

Może skontaktuj się z osobą która kupuje tego Radka i wytłumacz jej że może zaoszczędzic kupując R9550 i @9600PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co sądzicie o Hisie 9550 Pamieci VData "VDD7616A4A-5B H0449-E". Dostałem ta karte zamiast Gigabyte "była w serwisie".

Czy miał ktoś styczność z tymi pamieciami i jaki maja czas dostępu?.

Dobrze zrobiłem, że zamiast GB wziołem tego HISA :blink:

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie każdy zna się na o/c

2. Wiele osób dopiero zaczyna interesowac się komputerami i nie wiedzą jak uzyskac lepszą wydajnośc za mniejsze pieniądze

3. Jest wielu ludzi których to, co wyżej wymieniłem wogóle nie obchodzi - po prostu im to nie potrzebne kupują kartę i już.

Ty też od czegoś zaczynałeś, nie zdobyłeś całej swojej wiedzy o kompach w pięc minut. Bez obrazy. Też kiedyś byłeś tak jak powiedzialeś -"imbecylem".

 

Może skontaktuj się z osobą która kupuje tego Radka i wytłumacz jej że może zaoszczędzic kupując R9550 i @9600PRO.

1226370[/snapback]

 

Wiem że nie każdy się zna na komputerach ale każdy ma napewno znajomych i przynajmniej 1 na 10 powinien się znać i właśnie z takim znajomym powinno się porozmawiac czy dobrze robi kupując karte .procesor,czy cokolwiek innego za jakąś tam cene.Jeśli kogoś obraziułem moimi słowami to bardzo przepraszam i pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HIS-a....pewnie juz kupiłes bo odpowiedz nie za szybka ;) Ale kilka słów na jego temat: sam jestem posiadaczem tego modelu i.... o dziwo jestem zadowolny:D!. Pamieci Vdaty są raczej o czasie dostępu 5ns, co nie przeszkadza w OC.

Wiatrak jest cichutki i chlodzi miodzio!!! Z zegarów 250/400 zrobiłem 412/500 bez artefaktow, a jak na tego producenta to chyba dobry wynik. Przytykając palec do wiatraka wlasnie w takich ustawieniach poczułem....chłód :P, co prawda druga strona karty jest cieplejsza, ale zwisu jeszcze nie zaliczyłem. Reasumując karta bez OC jest produktem klasy średniej, lecz po OC pokazuje pazurki. Moje wyniki w 3dmarku01 - 10000, 3dmark03 - 3200 :) Jestem absolutnie zadowolny, karta bije na twarz GF5200Ultimate!!! Świetny wybór Cena/Wydajność

 

A co do tego czy dobrze zrobiłes to chyba nie ;) Ja mam taką samą sytuacje ale dobry OC mi to wynagrodził :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie mam pytanie czy do R9550 128MB 64bit (nie pytajcie co za czlowiek go kupil) mozna zastosowac timingi te z gigabyta? pamiatki ma niby hy5du561622t-5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie mam pytanie czy do R9550 128MB 64bit (nie pytajcie co za czlowiek go kupil) mozna zastosowac timingi te z gigabyta? pamiatki ma niby hy5du561622t-5?

1226414[/snapback]

timingi można zastować zawsze jakie sobie życzysz. Pytanie tylko czy karta poprawnie będzie działała :D

 

jak chcesz wiedzieć to przetestuj - nikt tutaj wróżką nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...