Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Heh - bałem się, że jak będę często flashował moją kartę (ostatnio robię próby jako FireGL T2 ... w 3Dmarku spadek o 50-100 pkt, w CAD/CAM/GIS wzrost wydajności nawet o 150-200%) to z czasem bios na karcie może pójść się grzeć. Znalazłem takie info o pamięci eeprom:

- Guarantee 100,000 program/erase cycles per single sector (preliminary)

- Minimum 20 years data retention

 

Może to uspokoi też niektórych kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

co do biosu to myślę, że nadchodzą czasy , że coraz mniej ludzi będzie bało się biosu i to nie tylko w kartach graficznych. nie ma co robić z biosa potwora i nie należy bać się flashowania :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o stabilnej pracy codziennej bez artów, itp???

1247030[/snapback]

A co w tym dziwnego moj radek bez ZADNEGO dodatkowego chlodzenia jedzie na luzie 405 core i 530 memory ... przy odpowiednim nawiewie tak jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - bałem się, że jak będę często flashował moją kartę (ostatnio robię próby jako FireGL T2 ... w 3Dmarku spadek o 50-100 pkt, w CAD/CAM/GIS wzrost wydajności nawet o 150-200%) to z czasem bios na karcie może pójść się  grzeć. Znalazłem takie info o pamięci eeprom:

- Guarantee 100,000 program/erase cycles per single sector (preliminary)

- Minimum 20 years data retention

 

Może to uspokoi też niektórych kolegów

1247274[/snapback]

nawet jak byc dziennie 2 razy karte flashowal to te 100000 to wychodzi jakies 140 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bawiłem sie procem i ramem, chcialem zwiekszyc FSB, wkurzylem sie i dalem 1,8 v na chipset plyty, przy timingach z standardowych 2,5 3 3 8 pamiec weszla na 2 3 3 6 bez zmian napiec przy 220 Mhz FSB :lol: wszystko stabilne, meczylem z 20 min kompa na prime 95, proc ustawiony na 10x220, jednak przy takich taktach proca 3dmarki zaraz na starcie sie wieszaly, jeszcze to rozpracuje jednak juz na 10x215 3dmarki przelazily, i na 2k1 wyciagnalem 14059, o prawie 500 pkt go poprawilem, na dole daje screen, co do gier, w tescie doom3 na 1024x768 very high detail mam okolo 30,5 fps, jednak to robilem na procku 10x210 i starych timingach, teraz z 33 pewnie bedzie, pogrywam w Gothica 2 Noc Kurka i zero ciec, gram na maxa, jak ktos ja wiedzial to wie ze tez lubi szybkie kompy, sporboje jeszcze dzis przekroczyc 4300 pkt w 2k3 i 1700 w 2k5:)

 

screen

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego moj radek bez ZADNEGO dodatkowego chlodzenia jedzie na luzie 405 core i 530 memory ... przy odpowiednim nawiewie tak jak w podpisie.

1247345[/snapback]

Kolega napisał pasywnie -> a więc zakładałem, że bez żadnego nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał pasywnie -> a więc zakładałem, że bez żadnego nawiewu.

1247491[/snapback]

 

Dokladnie, moj tak chodzi tylko radiator od gigabyte :) core 405 memory 530 :D

 

Uwazam ze dodatkowe chlodzenie warto zalozyc przy Vmodach oraz wyciskaniu max z karty a moja ma jeszcze "zapsa" przy tych ustawieniach :D

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, moj tak chodzi tylko radiator od gigabyte :) core 405 memory 530  :D

 

Uwazam ze dodatkowe chlodzenie warto zalozyc przy Vmodach oraz wyciskaniu max z karty a moja ma jeszcze "zapsa" przy tych ustawieniach :D

1247584[/snapback]

Jak duży zapas?

 

U mnie przy 430 na GPU i MEM 560 VPU Recover resetuje kartę po zwisie w 3DMark2K3. A to dziwne brak artów, kropek i nagle zwis i tylko w tym jednym demku Mother Nature. A może pociągnąć jeszcze GPU i pamięć. Przeciez z płytami głównymi zdarza się że przy FSB 233 wywala się ale na 240-250 chodzi w porządku.

Timingi pamięci mam standardowe i nie chcę ich zmieniać. Vmodów napewno nie będę robić.

 

425/555 full stable

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży zapas?

 

U mnie przy 430 na GPU i MEM 560 VPU Recover resetuje kartę po zwisie w 3DMark2K3. A to dziwne brak artów, kropek i nagle zwis i tylko w tym jednym demku Mother Nature.

Timingi pamięci mam standardowe i nie chcę ich zmieniać. Vmodów napewno nie będę robić.

1247594[/snapback]

Wiec mamy podobne egzemplarze ...

U mnie max core to 430 ale a pamiatki 565 ... ale te ustawienia z wiejaca 120 na karte :lol:

 

Z rdzenia juz wiecej nie wydusisz probowalem bardzo duzo :) tylko modzik zostaje na rdzen ...

 

Za stabilne moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 425 core i 555 memory wiec i tak nie jest zle - inni trafiali gorzej :lol:

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mamy podobne egzemplarze ...

U mnie max core to 430 ale a pamiatki 565 ... ale te ustawienia z wiejaca 120 na karte  :lol:

 

Z rdzenia juz wiecej nie wydusisz probowalem bardzo duzo :) tylko modzik zostaje na rdzen ...

1247599[/snapback]

Nawet gdybym bawił się ołówkiem (dawno nie zaglądałem na stronę osoby która opisała Vmody dla GB R9550) to po podbiciu V dla GPU pamięci o/c pamięci spadnie.

 

W sumie mam wynik w 3Dmark2K3 3160 - 3200 punktów i to mi wystraczy. Napewno trochę zyskam na wydajności jak wymienię Durona na Semprona/Athlona i FSB 200 -> 250. Teraz FSB mam na 100 MHz. Abit NF7-S i HyperX 'y trochę sie marnują.

 

A i przydałoby się V11+ trochę przeszlifować pod tym względem ThermalTake to kpina.

 

Ja swojego GB kupiłem na pałę. Zastanawiałem się nad GeCube 9550XT, Asus'em GE - ale za tyle to wolałbym dołożyć do GF 6600 albo poczekać na 6200. Wcześniej miałem Quadro 4 NVS 200 - nie dało się na tym pograć.

 

Abit 9550 uGuru Turbo coś tam też wygląda apetycznie, tyle że musiałbym zmienić ten cooler który pewnie po dwóch miesiącach przypominałby hałasem coolerek z NB NF7-S. No i więcej dopłacić.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bl4ck Sh4dow pamietam ze miales problem z fpsami w counter-strike czy zmiana zasilacza cos pomogla

1247875[/snapback]

Tak i dostala powera, mam te 100fps(75-100) ale steam sie wali i nawet mocne karty i kompy zdychaja np a64 2,8, 2x256 i r9800pro i kumpel na nim ma 80-100fps. Trzeba czekac na optymalizacje kodu cs 1.6 albo szukac latek do gry. Ja mam 100fps ale open gl na wydajnosc ustawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grimlock & LK - jakie koledzy mają konkretnie modele? GV-R9550128D ???

1247891[/snapback]

Ja mam GV-R9550128D LK pewnie też. Wszystkie modyfikacje robiłem na oryginalnym BIOS'ie F1. Inne BIOS'y np. od Sapphire'a obniżają wydajność ze względu na gorsze timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

Inne BIOS'y np. od Sapphire'a obniżają wydajność ze względu na gorsze timingi.

1247947[/snapback]

 

tajmingi można sobie zawsze podregulować w Rabicie. ja mam bios Power Colora 9600 z ustawieniami tajmingów na podstawie gigabajata a niektóre są podciągnięte w górę i wszystko jest spoczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie może troche z innej beczki ale wszedzie szukam prównań z radka z gf4 ti4200 i nie moge znaleźć ??? znacie jakies strony gdzie taki test znajde, bo nie wiem co wybrać gigabyte r5500 128mb/128bit czy GF4 ti4200 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bl4ck Sh4dow widze ze masz w opisie zasilacz chiefteca 420W jaki zasilacz polecilibyscie mi do kupienia cos tanszego bo na tego chiefteca mnie nie stac bo obecnie mam megabajta czyli dlatego taki spadek mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bl4ck Sh4dow widze ze masz w opisie zasilacz chiefteca 420W jaki zasilacz polecilibyscie mi do kupienia cos tanszego bo na tego chiefteca mnie nie stac bo obecnie mam megabajta czyli dlatego taki spadek mocy

1248200[/snapback]

Nie wszystkie Chieftec'i są drogie np.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15704

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12152

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

witam,

mam pytanie może troche z innej beczki ale wszedzie szukam prównań z radka z gf4 ti4200 i nie moge znaleźć ??? znacie jakies strony gdzie taki test znajde, bo nie wiem co wybrać gigabyte r5500 128mb/128bit czy GF4 ti4200 ???

1248115[/snapback]

 

chłopie było o tym kilak razy i powiem ci jedno : mie ma porównania !!!

 

o ile w starszych grach na direkcie 8 i 8.1 będzie to samo to w nowych grach typu half life nie będzie porównania i to nie tylko ze względu na ilość klatek ale też na to co zobaczysz na ekranie więc nie zastanawiaj się bo min karta na dzisiejsze czasy to r9550 @9600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o zasilacz, to wartym zakupu bedzie chieftec 360 DF, ale z aktywnym PFC, ten od Sirteca. Innych imho nie warto kupowac nie ma w nich nic nadzwyczajnego. Taki z active PFC ~170-180zl.

A juz najlepiej Fortronka 300-60GTP B) za ~90zl o rzeczywistej mocy ~390W i active PFC :) ale ciezko juz dzis dostac takiego.

 

Dzis kupilem potencjometry (drogie badziewie, za 3szt 12zl razem dalem.. myslalem ze beda tansze). W ogole to od paru dni mam Gigabyte'a zgodnie z obietnicami kupionego za 200zl :) , (mialem teraz paskudna sesje i rownie paskudny egzamin z fizyki na jej zakoczenie stad opoznienia w zabawie z kartą) i powiem na wstepie jedno. W moim przypadku VMOD sie PRZYDA :) na zasilaczu Delta electronics ( dokladny odpowiedni tego - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153 ) leci to to na standardowym chlodzeniu bez zmiany pasty max 410/530 bez zwisu w 2k3) :lol: :lol: :lol: Normalnie DEMON! (szczegolnie jak go porownam z sapphirem 450/560) :) Te karty schodza na psy, albo ja mam za duze wymagania. Dokladnie opisze moje doswiadczenia z vmodem (pewnie jutro) i ile zyskalem. A jest z czego krecic hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Niedawno zakupiłem Asusa 9550GE (rev.1.0 ; Mem.Samsung 4ns) , kręci się przyzwoicie :) (na razie nie próbowałem max) ale nie o to chodzi , jako że ten temat dotyczy radków 9550 postanowiłem że tu zamieszczę moje pytanie. Głównie skierowane jest ono do właścicieli kart Asusa  ale i nie tylko , chodzi mi mianowicie o TV-Out , wcześniej miałem Radka 9100 (Szafirka) i obraz na TV był bdb. aakości po podłączeniu Asus’ka J nie jest najlepiej , znaczy obraz jest ładny tylko jakoś dziwnie miga , np. niebiski pulpit itp. wygląda jak syrena policyjna :D :D tzn. migocze J (ale porównanie J ) , bawiłem się ustawiniami ale to nic nizemienia. Niewiem czy udało mi się dobrze zobrazować to jak wygląda obraz na TV ale jeśli ktoś miał taki problem to chyba będzie wiedział o co chodzi J.

Pozdrawiam

Z góry dzięki za odpowidź.

 

P.S. Stery których używam to Omegi (na Catalystach 4.12), czy może to być właśnie wina sterowników.

1245637[/snapback]

 

Z opisu wynika iz masz problemy z wyjściem TV, może byc to:

- sprawdz ustawienia TV tj zakładka Ektrany-> Włacz TV Kliknać na pasek->własciwości TV->Zawansowane->Ustawienia migotania (luminescencja - pobaw sie suwakiem)

- ew. bardziej banalnie coś nie kontakaktuje na kablu TV po czinczu - miałem tak z GF pojawiały się zakłucenia obrazu przesuwajace sie paski generalnie było paskudnie wysunołem troche wtyczke zgniazda i było ok.

 

jakby coś to pisz!

 

ps. na ile ci poszedł asus mój jedynie 430/580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic taki zasilacz:

 

1248346[/snapback]

Kochani... :) to nie jest topic o zasilaczach tak btw. :)

Co do postu poprzednika, nie sadze aby nowy zasilacz dodal ci fps w nfs :) Pociesz sie tym ze jesli amsz 9550 to ta gra poleci ci w miare "dobrze" bynajmniej w porownaniu do tego jak leci na kartach za 2000zl... bo jej skopany engine sprawia ze roznica jest niewielka.

 

Proponuje poszukac sobie troche o zasilaczach jesli anprawde chcecie sie czegos nauczyc. Do pracy z 9550 wystarczy spokojnie KAZDY chieftec czy inny najnizszy model huntkey'a fortrony te od 300W etc. Praca na zasilaczu CODEGEN czy MEGABAJT nie jest niebezpieczna dlatego ze macie 9550 na pokladzie i ten pradazernu ultraszybki uklad graficzny wysysa wam moc z zasilacza, ale dlatego ze w ogole praca na tych zasilaczach niezaleznie od poboru mocy jest niebezpieczna i moga nagle przestac dzialac zabierajac ze soba inne komponenty kompa tam, gdzie juz nic nie dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani...  :)  to nie jest topic o zasilaczach tak btw. :)

Co do postu poprzednika, nie sadze aby nowy zasilacz dodal ci fps w nfs :) Pociesz sie tym ze jesli amsz 9550 to ta gra poleci ci w miare "dobrze" bynajmniej w porownaniu do tego jak leci na kartach za 2000zl... bo jej skopany engine sprawia ze roznica jest niewielka.

 

Proponuje poszukac sobie troche o zasilaczach jesli anprawde chcecie sie czegos nauczyc. Do pracy z 9550 wystarczy spokojnie KAZDY chieftec czy inny najnizszy model huntkey'a fortrony te od 300W etc. Praca na zasilaczu CODEGEN czy MEGABAJT nie jest niebezpieczna dlatego ze macie 9550 na pokladzie i ten pradazernu ultraszybki uklad graficzny wysysa wam moc z zasilacza, ale dlatego ze w ogole praca na tych zasilaczach niezaleznie od poboru mocy jest niebezpieczna i moga nagle przestac dzialac zabierajac ze soba inne komponenty kompa tam, gdzie juz nic nie dziala :)

1248367[/snapback]

Ostatni wers jest dobry :lol: :lol: :lol:

 

Mam starego codegena 300w i planuje wymienic go na cos bezpieczniejszego ( :mur: ) I planuje kupic tego colore. Sam mam 9550 i nie widze sensu zmieniania zasilacza dla tak malo wymagajacej karty , nawet nie ma wejscia aby molexa podlaczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...