Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Shim wielkie Bóg zapłać za wyniki. Karta Gigabyte'a widać że zapupista, zdecydowanie lepsze wyniki od HIS-a, a chyba i lepsze od GeCube'a (porównując do Crusia który ma dużo lepszego proca i mocniej kręconą karte).

No iteż dużo lepsze wyniki :P

Gigabyte wydaje się najrozsądniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W cytowanym przez ciebie EmpreoR moim poście widnieje słowo "zapupista". Czy to słowo zostało automatycznie podmienione (jakaś funkcja cenura czy coś), czy ja byłem po trwace, bo jeszcze w życiu tego słowa nie użyłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To automat. BTW - Harry, czytałem teraz wszystkie wypowiedzi Shima i kilku innych osób i powiem Ci, że dalej nie wiem co wybrać!!!

Chcę zmienić i tak chłodzenie na jakiś cooler od proca, więc wbijam na to, co mam na początku. Które pamięci lepiej się kręcą, nadal nie wiem, bo posiadacze HISa rówież osiągają 520MHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

wojs - HIS na wyższych ustawieniach od Gigabyte'a ma gorsze wyniki. Jest to zapewne kwestia timingów albo jeszcze czegoś innego.

Gigabyte to zdecydowanie najlepszy wybór, ciągle szukam gdzie najtaniej i nie moge znaleźć. :?

 

Soplica tak po podkręceniu Gigabyte jest lepszy od GeCube'a oraz HIS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podkręceniu Gigabyte jest lepszy od GeCube'a

Ja bym się z tym aż tak nie spieszył. Póki co koronę nadal ma GeCube 9550XT (chyba że mówisz o zwykłym GeCube) bo do tej pory nikt nie zrobił lepszego wyniku w 3dM na Gigabyte bez znaczenia jaki kto ma procesor i ile ma RAMu. Jeżeli chodzi o stosunek cena/wydajność to rzeczywiście GeCube dostaje w pupę zarówno od HISa jak i Gigabyte :wink: .

 

Przykład. Mam na 9550XT i proc 182x11=2.0GHz ponad 12300, a np. Shim na procu 200x10=2.0GHz (wyższa FSB) i Gigabyte ma 11700.

Przyznaję jednak, Gigabyte na swoich zegarach ma bardzo dobre wyniki i gdyby poszedł na takich zegarach na jakich chodzi przeciętny podkręcony GeCube9550XT to prawdopodobnie zjadłby Gecube'a. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu narzekac na naszego poczciwego Gecuba - jak dla mnie to i tak dobra karta :D i jak narazie nie zapowiadaja sie zadne zmiany :D. Dla tych ktorzy maja troszke mniej funduszy to tak oczywiscie ze ten Gigabyte to bedzie doskonaly wybor, ale Ci ktorzy juz maja Gebuba to raczej nei beda zmieniac bo sie nie oplaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, zainstalujcie service packa 2 i przeprowadźcie jeszcze raz testy ._. Mi SP2 wessał 150 3dmarków2003. Więc pewnie około dwa albo trzy razy tyle w 3dmarku2001. Dużo też zależy od sterowników (catalysty 4.9b powodują u mnie zwolnienie większości testów 3dmarka2001 z 180-210 klatek do 70-80), timingów na ramach, etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shim to w takim razie odinstaluj Service Packa i podaj wtedy wniki zobaczymy czy ten Gigabyte dogoni GeCuba, bo wg. mnie to jest niewykonalne :D

 

EDIT: Na Twoje zyczenie zmniejsze taktowania zegarow mojej karty do wartosci twojej podkreconej na maxa i zrobimy porownanie. Procesor tez puszcze na magistrali 200 MHz. Test na Catalystach 4.9. Wiec jakby co to czekam. Bede wieczorkiem poznym wiec mozemy zmierzyc nasze karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I, wiecie, co?

Kupiłem Radeona 9600PRO od Gigabyte'a (bo tak chwalicie tę firmę. Zresztą sam miałem jej GF2MX kiedyś i buła porządna :) )

Kartę kupiłem za 495 PLN. Uważam, że cena dobra. Chciałem GexCube 9550, ale nigdzie w 3mieście nie było, a poza tym nie byłby dużo tańszy (40-50PLN).

Polecam tę kartę tym, którzy chcą markowy i wydajny sprzęt za niską cenę :)

Aha! I kupiłem komplet radiatorków na pamięci :) Ciekawe, co one mi dadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojs no to witaj w klubie. Za takie pieniądze na pewno lepszej karty się nie kupi. Rdzeń fantastycznie się kręci. Pamięci są niedowoltowane i to jest loteria na jekie się trafi. Ale radiatory deczko powinny pomóc (do ok 670MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio: nie mogę odinstalować bo zainstalowałem zintegrowaną installką ;p (ale może będzie mi się chciało wywalić windowsa, zainstalować z SP1 - zrobić test, wywalić znowu i zainstalować z SP2 ;p)

 

Jak narazie mały test tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=84226

 

Dla wszystkich chętnych do obejrzenia ._.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzis krecilem mojego HIS'a 9550.

Wrazenia srednie 8O , rdzen bardzo cienko sie kreci, jedynie na 324 MHZ :cry: a pamiatki na 260 (czyli 520 ) MHz. :) Czym spowodowane tak niskie o/c rdzenia? Zle chlodzonko, a moze przesmarowac inna pasta i pomoze?? Co radzicie?? Po tym o/c w aquamarku 3 zdobylem 20,167 pkt a na standardowym taktowaniu mialem 16,352 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sew_server pierwsze co zrób to coolerek z GPU glut out i pastę srebną lub ceramic sruuuu. Nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi :) Ja u siebie tak zrobiłem i temp. GPU spadła o jakieś 5*C (choć zawsze była niska :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiu15go2

Ja mam pytanie ponieważ przymierzm się do tej karty to mam pytanie jakiej firmy kupić karte Gigabayta czy HIS czy geiclube

Do gigabayta

:arrow: czy katrta ma otworki na montaż coolerka czy radiator jest

przyklejony czy zamocowany na kołkach

na karte ama coś koło 350zł i mam problem pomiędzy HIS a gigabaytem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jednak dodanie ARCTICA do 9550 HIS wiele nie zmienilo. Rdzen poszedl na jakies 360MHz, wiec chyba niezbyt dobrze. Troche rekompensuja to pamieci, co bez radiatorow daly 540MHz.

Jade chiba kupic Gigacuba.

Zwazywszy na jeszcze jeden post w podobnej kwestii rada: kupujac HISa trzeba sie liczyc z niespodizankami.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiełem sobie radka 9550xt od gecuba i w związku z tym że nie jestem w temacie, mam pare pytań

- jakie są najlebsze stery to tej karty

- ile 3dsmarków01 powinienem mieć na tej karcie przy tym sprzęcie bo obecnie mam 5800 to strasznie mało ale to pewnie ze zwględu na to że po wymanie karty nie robiłem reinstalki windy i nie robiłem jakich kolwiek optymalizacji w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sterowniki do tej karty to wg. mnie - a tesotwalem praktycznie wszystkie od Omega 4.1 - to Catalyst 4.9 BETA.

Co do Twojego drugiego pytania, to rzeczywiscie masz racje - cos malo tych markow masz. Ale wynik na tej karcie powinien oscylowac w granicach 8500-9000 markow na Twoim sprzecie bez OC oczywiscie. Zmien procesor, przeinstaluj winde oraz podkrec karte graficzna i wtedy zobaczysz. Moze nawet zblizysz sie do mojego rekordu :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiełem sobie radka 9550xt od gecuba i w związku z tym że nie jestem w temacie, mam pare pytań

- jakie są najlebsze stery to tej karty

- ile 3dsmarków01 powinienem mieć na tej karcie przy tym sprzęcie bo obecnie mam 5800 to strasznie mało ale to pewnie ze zwględu na to że po wymanie karty nie robiłem reinstalki windy i nie robiłem jakich kolwiek optymalizacji w sterach.

Zainstaluj se najnowsze stery czyli 4.9beta i zrób 3Dsmarka 2k1 i 2k3 bo jestem bardzo ciekawy jak ona wypada ze słabszym prockiem np takim Duronem 1300. No i formata możesz pierwsze strzelić jak ci się chce zawsze to bedzie lepiej.

 

EDIT

 

Zapomniał bym dodać :) oczywiście podkręć go ile wlezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...