Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki z netu ale nazwy nie pamiętam, zniknął po formacie, który musiałem zrobić po dodaniu ram'u, więc sorry ale nie pomogę.Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale mam jescze jedno pytanie: czy ty kupowałeś w apollo?Jeżeli tak to powiedz mi jak oceniasz ten sklep, pytam, bo mimo wszystko gdybym u nich zamówił, wyszłoby prawie 30 zł taniej :)

Czym podkręcałeś tę kartę, dział RivaTuner??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, juz chyba wiem w czym tkwi problem w tak niskim taktowaniu tego rdzenia u mnie (324 mhz tylko) Wina tkwi w za slabym zasilaczu. Gdy wlaczylem kompa tylko z podlaczonym dyskiem, prockiem, plyta gl, i HIS 9550 rdzen poszedl o 10 mhz w gore. Wiec nasowa sie tylko jeden wniosek. ZZMiana zasilacza. CO polecacie?? :)

tez odnosze takie wrazenie ze ma tu do gadania zasilacz ... bo dziwi mine ze na poczatku biegal mi rdzen na 424 a teraz nie chce wiecej niz 370 a jak ustawie wiecej to komp sie nie zawiesi tylko zrestartuje .. tyle ze ja nie mam nawet juz co odlaczyc bo mam tylko proca grafe plyte i nagrywarke i fdd ktorych ( ostatnich 2) ne uzywam podczas testu .. zasialcz moj to megabyte 350 w ale w programach pokazuje mi wzorowe napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam sie bo na allegro nówki sprzedają juz za 330 zl. i nie wiem czy warto

128bitowe?

bo cena wygląda mi na 64bit. ja za swojego dawałem 425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg, saphierry sa drogie owszem, ale juz wszedzie tanieja nawet w komputroniku cena spadla >339 zl, o ile sie nie myle ... ;) wiec jesli koles jaj nie robi to powinna byc wersja 128 bit. Ja bym sie jednak bal czego innego, jak tu ktos pisal kupil wersje Hisa 128 bit ale pamieci ...5ns :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z esc i na bank maja HISY z hynixami 4ns... chyba jeszcze dzis bede go mial 8)

szpak - twoja zasilka to prawdziwy DEMON wydajnosci :P i dobrze przeczytaj nazwe hehe Megabyte brzmi z angielska, ale to polski nie mniej slynny niz codeshit MEGABAJT. Taki szajs daja w obudowach tracera o ile sie nie myle... to dramat nie zasilacz... sprawdz miernikiem napiecia a zrozumiesz o czym mowie. A najlepiej otworz go sobie :wink: moglby byc 3x bardziej plaski bo 3/4 miejsca w srodku to powierze... Wazy chyba nie wiecej niz 2 czekolady mleczne :wink: Mi ten zasilacz na slabym configu nie pozwalal na podkrecenie praca ani grafy powyzej kilku %i. Teraz lezy na polce bo zakupilem wczesniej do mojego moda FORTRONA 300-60 GTP i go testuje na domowym kompie (ktory ciagnie lekko configi z poborem 400W :twisted: ) i teraz mozliwosci OC sa ogranieczone tylko temperatura no i techniczna granica podzespolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich posiadaczy Radeonów 9550 od Gigabyte'a.

 

Jak wygląda sprawa z dodatkowym wentylatorkiem na tym radiatorze. Jakie ma ten radiatorek wymiary?

Aha wentyla pewnie trzeba podłączac bezpośrednio do zasiłki lub mobo, bo na karcie gniazda nie ma????

 

Wezmę tego z apollo, bo jest 128 bit ma pamiątki 4ns, a pudełko i PowerDVD mi nie potrzebny, mam już chyba 4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dx9 to wymiekne przy was. Ale i tak zdecyduje chyba sie na 9500 uzywaną być moze da rady odblokowac dodatkowe 4 potoki i wtedy bedzie monz posmigac z 14k w 2k1 i z 4 w 2k4. 9550 jest dobrą kartą za dobre pieniadze i nie niewątpliwie jest ich warta w przeciwienstwie do fx5200 czy r9200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zolciak, ile kosztuje używany Radeon9500?? Bo tutaj jest rozmowa na temat Radeona 9550 który kosztuje około 320 albo i mniej zł. Więc wydaje mi się że to nie ta klasa cenowa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Sapphire'm moze byc problem z kompatybilnoscia z AGPx4 (Leborg)

A tak pozatym to mysle ze cena jest na tyle zachecajaca ze nei ma co sie przejmowac moze minimalnie gorszymi wynikami ;)

IMHO ten radek styknie zeby przeczekac na nim do stycznia i po spadku cen kupic jakis z dzisiejszych wymiataczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten radek od Sapphire'a. Na esc za 285 zł 8O Kusząca propozycja, było by na radiatorki na pamięci, ale nigdzie nie ma konkretnych danych o tej karcie (na stronie esc oczywiście). Pewnie im nie schodzą to zeszli z ceną. Sam już nie wiem. Jakoś nie jestem przekonany do tego sklepu, kupował ktoś wnim???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zl to juz lepiej kupic Radeona 9600 PRO nowego z gwarancja niz meczyc sie z R 9500 u ktorego nie wiadomo czy da sie odblokowac potoki. Bo bez odblokowania potokow Radeon 9600 PRO bije na glowe zwyklego 9500 4x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten radek od Sapphire'a. Na esc za 285 zł 8O Kusząca propozycja, było by na radiatorki na pamięci, ale nigdzie nie ma konkretnych danych o tej karcie (na stronie esc oczywiście). Pewnie im nie schodzą to zeszli z ceną. Sam już nie wiem. Jakoś nie jestem przekonany do tego sklepu, kupował ktoś wnim???

 

no wlasnie. cikawa propozycja. cikawe jak te samsungi sie krecą. jak ktos bedzie miec niech da znac. bo za 285 to nawet na allegro nie ma :P

hyba zaraz wysylam po to 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kręcą sie te samsungi??;]mam takie w swoim 4TI i powiem że:

 

no więc moje normalnie chodziły na 517mhz, poszły na miedziakach na 700 8)

bez powinny chodzic na 600

a co do chłodzenia na rdzeniu ma fajny coller świecący na niebiesko, dość wydajny, ale i tak lepiej zmienić od razu na siakieś śmigło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zla wiadomosc dla wszytkich zwolennikow kupna gigabayta (9550) :(

Sprzedawca dzisiaj mi powiedzial ze NIGDZIE W POLSCE W HURTOWNI nie ma narazie tego Gigabayta. Co prawda lada dzien moze sie to zmienic ale ja czekam juz od wtorku :( ZAchecajaca cena, ale co z tego jak go nigdzie nie ma. Juz nie wiem czy czekac dalej nie wiem jak dlugo czy brac HISa. Jakbym wiedzial jakie ma osiagi ten sapphire to bym popytal w apollo o niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcial usprawiedliwic swoja <span style="color:red;">[ciach!]</span>lowatosc...bo w Interkomecie w Lodzi powiedzieli ze moga go sciaganc w kazdej chwili tyle ze za 390zl :( wiec to nie interes

A ja czekam na dostawe ktora miala przyjsc dzisiaj (niestety maja opoznienia i bedzie jutro) i bedzie R9550 Gig tylko jeszcze nie wiedza w jakiej cenie, jesli mi puszcza za 360 to biore

Jesli nie, to wezme chyba z netu za 343zl + paczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila gdybym nie zaplacil 50 zeta zaliczki to bym miasto spladrowal za tym gigabaytem nawet za 350 ;) Ogladam strony amerykanskie i nasuwa mi sie jedna mysl, u nich to jest naprawde zaje***scie najnizsza cena 66 dolarow za ta karte(128 bit) !! i to jescze przy ich zarobkach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...