Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Ok!!!To dzieki VOLTAR!!!!I tak jak kupie dopiero zasilacz-Chifteca 420W(tak na niego sprobuje poskladac!!!)To zaczne krecicz 9550@9600@9600PROnajpierw poprobuje na 9600 a potem i proca tak na 2300-2400MHz!!!I zastanawiam sie nad tym chłodzeniem za 59 zł tego Arctica???To dobre chłodzenie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Farcry chodził na medium ładnie, ale przy GF4MX :( Faktycznie masz trochę mało RAM'u. Jakbys dokupił 256MB albo 512MB :D to do stycznia masz spokój z nowymi produkcjami :twisted:

na medium ?? u mnie far cry smiga na hard i jest ok .. tylo no ram jak gram to z drugiego kompa przekladam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross - krecilem RadLinkerem ktory jest w sterach Omega

fun gier - rozklad otworow to standard. Sa 2 otworki, ktore polaczone tworza przekatna coolerka. Nie chce mi sie wycicgac karty i dokladnie mierzyc, ale z tego co mierzylem wczesniej wejdzie tam radiator 5x5 cm (tak ze te otworki beda POZA nim). Jesli dasz cos wiekszego bedziesz musial wiercic w samym radiatorze, ale sa inne metody na mocowanie (klej, plastikowe zaciski).

TeQuila SunRise - Moja plyta obsluguje agpx8 wiec nie bardzo wiem jak to sprawdzic... chyba ze mozna to przestawic w biosie na x4?

Voltar - ja mam Sapphire'a a nie HISa

 

Dostalem dzis coolerek o ktorym wczesniej pisalem. Dalej czekam na tasme na pamiatki. Wyszlifowalem na lusterko srodek tego titanka (okolo 30min roboty papierem wodnym a wyszlifowana powierzchnia jest niewiele wieksza niz sam rdzen gpu). Moze jeszcze dzis go zaloze i ciekawe czy rdzen pojdzie mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co oni kombinuja ale niestety skazany jestem kupic tego Hisa jednak... nie mam juz sily czekac dluzej ;/

Voltar "szczesciarzu" ;) kiedy mniej wiecej kupowales tego "ostatniego" gigabayta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem z kolejnej wyprawy po sklepach i juz wiecej nie mam sily szukac, nigdzie nie ma Gigabate'ow i wogole malo R9550, jest tak jak ktos pisal, Gigabate narazie nie dostarcza na Polske tych kart

Dlatego biore tego Hisa lub saphirae tylko boje sie czy pojda na AGPx4...

Aross gdzie jedziesz po tego radka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawilem na gpu TITANA ( http://allegro.pl/show_item.php?item=29638302 ). Operacja dosc latwa (uzylem zaciskow plastikowych takich do spinania kabli itp). Mam dokladnie porobione foty jak to robilem i moze zamieszcze :)

Calosc wyglada fajnie, radiator jest znacznie wiekszy (ale tez nie jakis przesadny) 5x5x5cm (razem z wentylem grubosci 5mm). Pasta Arctic Ceramique. Jest bardzo cicho (wentyl 5x5 chodzi miedzy 3 a 4k obrotow ale jest calkiem cichy (ten na szafirze lecial pod 6k... i byl mniejszy.

Tu juz chyba ktos mial podobny problem. Otoz VPU Recover wywala mi sie zawsze w tym samym miejscu w 3dmarku2k1 w mother nature... jak przekrocze 445 na rdzeniu. Przed chwila dalem 460 i bez problemu leci 2k3 i AquaMark i wydaje mi sie ze rdzen poleci jeszcze mocniej. To jakis blad? moze wylaczyc vpurecover'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZPAK------>tez tak mysle.Oj szybko schodza te radeony.Jakie taktowanie ma radeon 9550XT???Dzis mam zamiar troche pomajstrowac przy moim XPOWERKU!!!(chce go zrobic na 9600)ale najpierw musze sobie 3d marka zalatwic!!!Zeby porownac czy jest wielka roznica :-)Mam pytanko czy to standardowe chłodzenie (radiator aluminiowy)starczy jako chłodzenie??!!Prosze o szybka odpowiedz!!!!!!Kurde!!!Tylko czekac na nowy zasilacz i chłodzenie na karte!!!Moze ktos wie jaka jest standardowa wielkosc podkrecenia???Powinien pojsc na 400/500!!!???Na benchmarku chyba ktos pisal ze 440/520.Ale co do 1 liczby to nie jestem pewny!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wersje 2k1 przechodzi na 455,14 / 275,75 (jest zimniej i pamiatki juz leca o 10mhz wiecej :) kurcze z radiatorkami moze byc bardzo ladnie).

Ale gdy dam rdzen duzo wyzej to nastepuje zwis niestety, od okolo 470 to sie dzieje.

a foty dam wieczorem jak je zgram i obrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosze prozbe do Modów o przyklejenie tego tematu , poniewaz zainteresowanie karta jest ogromne i stale przybywa zainteresowanych/posiadaczy R9550 o czym swiadczy 41 stron w które przytył ten temat (ankieta) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero co wrocilem z miasta, z Hisem Ati Radeon 9550 ;) Jestem juz po wstepnym benchmarku (3dmark 2001) i powiem ze zle nie jest bo 5772 punkty ( przy 1325 gf2mx 200 ;)) Narazie jednak bawie sie w podlaczanie tv do kompa wiec niestety zero jakichs zabaw z podkrecaniem ;) Dodam ze kupilem ostatnia ze sklepu za 310 zl (zwykly Radek Hisa 9550 128/128 4ns Hynix)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podkręciłem swojego R9550XT śmiga sobie 500/275MHZ myślę że to w miarę dobry wynik więcej nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero co wrocilem z miasta, z Hisem Ati Radeon 9550 ;) Jestem juz po wstepnym benchmarku (3dmark 2001) i powiem ze zle nie jest bo  5772 punkty ( przy 1325 gf2mx 200 ;)) Narazie jednak bawie sie w podlaczanie tv do kompa wiec niestety zero jakichs zabaw z podkrecaniem ;) Dodam ze kupilem ostatnia ze sklepu za 310 zl (zwykly Radek Hisa 9550 128/128 4ns Hynix)

Imo słabo, ja na R9100L z durniem 1,2 miałem cosik ok.6300 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tez o to ze zainstalowalem stery z plytki wiec do konca nie wiem czy sa najszybsze ;) Tak apropo ktorych uzyc ?catalistyow czy moze omeg ?? i jaka wersje. Pytanie do posiadaczy hisow: Tak mnie zaciekawilo ze razem z ta karta dostalem jedynie przejsciowke, kabelek,instrukcje i tylko 1 plytke ;) wydawalo mi sie ze powinno tego byc wiecej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle są to bardzo dobre karty jak za takie pieniądze. mam 9550 hisa pamiątki mają niestety 5ns rdzen kreci się stabilnie na 384mhz a pamięci na 240mhz dotyczy to całodziennego grania naprawde w wymagające gry typu far cry. painkiller,ut 2004 tyle udało się uzyskac podczas całodziennego grania obudowa standart bez dodaktowych wentyli zamknięta zasilacz codeschit 300w płyta gigabyte 7dxe- na chipsecie amd 761 procesor 2000xp fsb133mhz komputer wogóle nie podkręcony oprócz karty graficznej temp w pokoju zajebista 36 stopni tak słoneczko przypiekło więc w kompie niewiem ale podejrzewam iż bardzo dużo przez ten okres grania około 11 godzin ani jednego zwisu.test 3demarka 2003 bez kręcenia 2250 karta podkręcona na 384/240- 2750punkt jak dlamnie za te pieniądze i na tym sprzęcie wynik super polecam wszystkim którzy chcą za nieduże pieniądze dobrą karte. acha dałem zanią 310zł ale to było 2 tygodnie temu. sterowniki to najnowsze omegi 2558.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...