Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos moze probowal nowych dna na szafirze ?

bede mial te stery lada dzien ale moze komus udalos sie podkrecic karte bez flaszowania na tych sterach ??? nowe omegi nie daja mi tej mozliwosci karta teraz mi chodzi na catalystach 4.6 (podkrecona) ale wiadomo stare stery + nowe gry = kaszanka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze probowal nowych dna na szafirze ?

bede mial te stery lada dzien ale moze komus udalos sie podkrecic karte bez flaszowania na tych sterach ??? nowe omegi nie daja mi tej mozliwosci karta teraz mi chodzi na catalystach 4.6 (podkrecona) ale wiadomo stare stery + nowe gry = kaszanka :P

ja mam najnowsze dna i krece bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Co do tego ASUSA czy ma 128 czy 64 to oczywiscie ze ma 64!!!!!!!!!! cytat z oficjalnej strony ASUSA "ASUS Radeon 9550 został wyposażony w procesor graficzny ATI® Radeon™ 9550 SE!!!!!!!!!!!!" SE jak ktos nie wie co oznacza to oznacza tyle ze jest to wersja obcieta czyli 64 bit!!! A i jeszscze jedno takie oznaczenia jak podal kolega wogole nie istnieja poprostu ASUS tego nie robi i juz!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :D ludziska robi sie ciekawie :lol:

 

No to mam karciszke jakiej świat nie widział :wink:

 

Jet już screen z rivatunera zapraszam.

 

http://www.numerek.republika.pl

 

Na pudełeczku pisze :

"ASUS A9550 Gamer Edition

35% Faster than 64-bit Radeon 9550"

 

A rivatuner sama mowi za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh  :D  ludziska robi sie ciekawie  :lol:  

 

No to mam karciszke jakiej świat nie widział   :wink:  

 

Jet już screen z rivatunera zapraszam.  

 

http://www.numerek.republika.pl

 

Na pudełeczku pisze :  

"ASUS  A9550 Gamer Edition  

35% Faster than 64-bit Radeon 9550"  

 

A rivatuner sama mowi za siebie.

ja riva tunera nie widze 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zwracam honor koledze od ASUSA!!!! I wszyscy powinni poniewaz faktycznie jest takowa karta chociaz wczesniej podawane byly zle oznaczebnia!!!! Karta w tej chwili jest opisana na stronce ASUSA ale tylko na amerykanskiej bo na polskiej jest tylko ta 64 bitowa wersja zeby nie bylo to podaje link

http://usa.asus.com/products/vga/a9550ge-t...td/overview.htm

i jeszce jeden link

 

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod...d=20&id=423&p=2

 

i jeszce raz sorki ze Ci nie wiezylismy:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamieciach mam oznaczenia :

AGM 0406

AGD1281622BT-5T  

Czy ktoś wie co to za cuda ... ?? Oprocz tego ze 5ns ...

Odświerzam moje pytanko :)

0406 pewnie data produkcji :roll:

AGD znaczy ze wersja domowa 8) BT - bardzo turbo :D

a te numerki 1281622 w zasadzie niewiadomo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie, czy to normalne ze na moim sprzecie (all w podpisie) przy radku 9550 @ 427 / 510 w 3dm 2k1 se mam 8000 pkt? Mam slaby procek i nie wiem czy to dlatego czy moze za malo jednak tych pkt? Jesli to normalna ilosc pkt to bedzie trzeba zmienic procek ;) .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie sorki jak juz ktos pytal ale ten temat strasznie sie rozrosl. Mam takie pytanko. Czy jest mozliwosc odblokowania jeszcze 2 potokow bo cos mi sie o uszu obilo ze jest taka mozliwosc. Jak jest to czy mozna by tu poinformowac laika w takich sprawach jak tego dokonac. dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie sorki jak juz ktos pytal ale ten temat strasznie sie rozrosl. Mam takie pytanko. Czy jest mozliwosc odblokowania jeszcze 2 potokow bo cos mi sie o uszu obilo ze jest taka mozliwosc. Jak jest to czy mozna by tu poinformowac laika w takich sprawach jak tego dokonac. dzieki z gory za odpowiedz

afaik radek9600 ma 4 potoki i juz ;] to 9550 magicznie moze ich miec wiecej ? odp brzmi NIE, ale itak uwazam ze karta warta swojej ceny;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie, czy to normalne ze na moim sprzecie (all w podpisie) przy radku 9550 @ 427 / 510 w 3dm 2k1 se mam 8000 pkt? Mam slaby procek i nie wiem czy to dlatego czy moze za malo jednak tych pkt? Jesli to normalna ilosc pkt to bedzie trzeba zmienic procek ;) .. ?

Nie to jest troche malo punktow, ja na kompie jak w opisie mam sporo ponad 9tys w defaultowym benchmarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Shoov :lol:

Teraz wiem ze jesli to wersja AGD to bez chlodzenia FC nie ruszy :) aaaa i BT to chyba BitTorrent :wink:

 

A tak na powaznie to nikt nie wie co to za kości ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz po wizycie na gieldzie zauwazylam ze nadal wiele osob pyta o Gf4 Titanium, a te sa w sprzedarzy sa nadal, uzywane ale bardzo wydajne mozna kupic juz ponizej 300zl. Natomiast bardzo sceptyczne podejscie do serii FX.

 

Tak samo jest u mnie, nvidia GF4 Ti to dla mnie pewnosc oraz wydajnosc, nie potrzebuje efektow dx9 , potrzebuje duzej ilosci FPS do plynnej gry, nie potrzebuje anizo ani antyaliasingu ani zadnych dodatkow.

 

Prosilabym o podanie wynikow porownawczych w grach w ilosci klatek miedzy najpopularniejszym obecnie radeonem 9550 a kultowym GF4

czyli nvidia vs ati dla niezdecydowanej i sceptycznej.

 

Z gory dziekuje i buziaczki dla tych ktorzy mi pomoga : *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wreście się odważy i wgra do GeCube 9550XT bios od 9600XT i się podzieli z nami swoimi osiągnięciem czy to coś dało i czy te 800Mhz pozwoliło wycisnąć z kostek Hynixa 2,5??? Przecież jest to całkowicie bezpieczny zabieg ewentualnie trzeba by zaopatrzyć się w kartę PCI jak by coś nie poszło i powrotem wgrać oryginalny – a może ktoś wgrał chociaż ten od 9600Pro – ludzie spróbujcie na co stać tą karę??? – bo nie wiadomo czy jest warta swoiej ceny??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart Sapphire z pamieciami:

AGM 0406

AGD1281622BT-5T, mialem i szybko wymienilem na HIS'a.

Nie wiem co to za pamieci ale nie dawaly sie podkrecac.

Teraz mam HIS'a, pamieci 5ns i jestem zadowolony, moj wynik to 440/500 na sterach DNA. Oryginalny wiatraczek z karty musialem wywalic bo ...byl uszkodzony. Wstawilem radiator z wiatraczkiem od starego celerona i jest cool :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glo - sytuacja z gf4ti jest taka ze w dx8 karta ta ma wyrazna przewage na radeonem 9550. Mysle ze na moim configu z gf4ti BEZ KRECENIA mialbym lepszy wynik niz teraz na wykreconym r9550... widzialem przypadki nawet 14000 pkt bez krecenia (ale na bardzo wysokim fsb). Problem z gf4ti jest taki ze w starych grach i tak ma sie gigantyczny zapas fps i jest on wlasciwie zbedny. A jesli chcemy go zameinic na aa i fa to gf4ti wypada tutaj slabo. A prawda jest taka ze jesli gramy w starsze gry (np na engine halflife - cs i inne mody) to chcemy uzyskac maksymalne aa i fa aby jakosc obrazu byla lepsza. Jesli nie widzisz roznicy (a spotkalem sie z takimi opiniami na forum...) to trzeba sie zglosnic do specjalisty oklulisty :) szczegolnie wlasnie w takiej grze ktora meczymy od dluzszego czasu aa i fa jest naprawde przydatne. No a zabawa w gierki w dx9 na gf4ti dla mnie osobicie jest dosc dziwna. To juz kwestia gustu. Od biedy moznaby odpuscic sobie efekty gdyby interesowala nas tylko plynnosc animacji (w progamingu to normalka), ale z drugiej strony nie ma szans na aa i anizo. I raczej malo kto kupuje grafe z takim zamyslem, a glownie chodzi zeby sobie pograc w nowe gry. Po co ci kilka fps wiecej np w doom3 jak klimat gry udzieli ci sie 5x slabiej o ile w ogole ci sie udzieli... czego czlowiek ma sie przestraszyc? zlepka plynnie poruszajacych sie tekstur? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w duchu oczekiwania na swojego radka małe pytanko...

jestem zielony w temacie o/c więc czy dobrze zrozumiałem, że bez wymiany biosu trzeba podkręcać Radka np.Ati toolem za każdym raziem gdy z jakichś powodów będzie trzeba odświeżyć cały system łącznie ze sterami grafiki? bo mam nadzieje , że nie przy każdym włączaniu kompa do prądu ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...