Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

2 sprawy:

 

1) wlasnie wgralem jakis ch...wy bios od 9600pro do mojej 9550 extreme i nie wstala (karte na pci bede mial dopiero jutro) - czy ktos moglbym na majla: kkrasinski@komputerswiat.pl wyslac swoj bios od wersji extreme rev.2?

 

2) wysylam zdjecie rev. 2 z pamiecami 2,5ns

http://krasiak.neostrada.pl/radekxt.jpg

 

 

 

edit:

Zdjęcie zostało zmienione na link z powodu szerokości.

Naruszyłeś regulamin poz. IV. 4. "Maksymalna szerokość wstawianych obrazków to 650 pikseli" (1 punkt karny)

Chęć sprzedaży kart graficznych tylko w dziale Sprzedam.

Ponownie naruszenie regulaminu. (3 punkty karne)

Brak polskich znaków. Upomnienie :!:

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko odemnie.

moja karcioszka jest miodzio przechodzi wszystkie testy w 3dmarku2001 i 03 nawet w atitool ale po 50 minutach grania w FarCry wyskakuja mi artyfakty. Czy zabardzo podkrecilem karte. Jak tak to na ile ja podkrecic.

P.S. ja wgralem biosa od 9600 ale na swoich ustawieniach takich jak w opisie.

Karta cud miod i orzeszki tylko te artyfakty mnie przerazaja. Moze warto by zamontowac na pamieciach radiatorki :?: :?: pomuzcie bo karta jest naprawde boska jak na swoja cene a jeszcze troszke bym chcial z niej wycisnac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiatorki od wczoraj na pamieciach i na cala grafe wieje wentyl 80 na 12V i powyzej 500 juz mam arty :( na gpu standartowy cooler ale przeszlifowany , pamieci mam 4ns wiec powinny troche wiecej jak 500 isc , gpu max 425 , czy ktos moze wie co zrobic zeby pamieci poszly wiecej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może spróbuj zwiększyć troche napięcie na agp na płycie głównej, mnie pomoglo a mam dokładnie ta sama kartę, przykleiłem radiatory na pamieci zwiekszyłem napiecie o 0,2 v i teraz na 530MHz chodzą, a i rdzeń troche lepiej się kręci.

Przy okazji czy ktoś ma jakis soprawdzony patent na mocowanie radiatora od celka lub podobnego na rdzeń karty graficznej, bo nie wiem jak to najlepiej wykonać a ten radiator z diodą troche mnie wkurza i chce go zmienic.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh cos nie chce isc :( timingi mam od gigabyta juz wyedytowane w biosie dalem 1.7V na agp i dalej 500 nie moge przekroczyc :( why ?? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁO wiele razy... przeczytaj temat.

A z tym zwiekszaniem napiecia na agp to radze uwazac :) niektorzy tak robia, np jak chca oddac karte na gware w najblizszym czasie :) Niektore biosy zamiast AGP voltage maja napis ATI killer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, na poczatku powiem ze niezle sie naczytalem na tym tematem, i jeszcze pare stron mi zostało :wink: chcialbym sie was zapytac , bo sie pogubiłem w pewnym momecie czy lepije kupic His 128/128 to jest za jakies 316 zł czy moze jakiegos GigaCuba, niedaleko w sklepie powiedzieli mi ze maja "cos" za 365 zl ale sami nie wiedza co puknie nie przyjdzie, warto dopłacać?? rownierz nie wiem jakie sa pamieci w tym hisie to tesz czekam aż przyjdż do sklepu jutor pojutrze. wiem ze juz było o tym która kupować, ale prosze jednozacznie, brać his, GigaCuba czy mzoe jeszcze Gigabyte 310 zl.

Tak przystawiam sie do Hisa ale na benchmarku było ze sie kiepsko kreci a chcialbym miec "tego" radka 9600 jednak. zreszta najlepije cheba wyptdałna tym tescie Gibabyt, ale jakos mi sie to nie widzi z tym chlodzeniem. pomuzcie bo musze szybko kupic karte, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahaahah benchmark to te wynik z [gluteus maximus] se bierze te o/c :evil: :evil: poszedł im tylko na 290MHz :lol: nawet jak masz zamkniętą bude, i słabo wentylowaną to te 400MHz na rdzeniu powinienies mieć.... a co do graf to podobno najlepiej sie kręci GIGABYTE. Ten GigaCube to pewnie zwykły r9550 nie XT bo u mnie w miescie jest po tyle samo zwykły 9550. Wybierz pomiędzy HISem a Gigabytem no i Sapphirem . Gigabyte ma niższe timingi przec co jest ciut wydajniejszy ale timingi gigabyte bez problemu wchodza na hisa czy sapphire-a :) no i kup karte z pamięciami 4ns bo bez tego to lipa z kręceniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Widzial juz ktos R9550 z 4ns ponizej 300zl ?

 

 

Niestety nadal jestem blizsza zakupieniu uzywanego Gf4 Titanium.

[interesuje mnie doom3]

Zgodze sie ze GF 4 Ti jest kultowy...ale w tej chwili w cenie ok 300 zl nie oplaca sie kupowac tego DżiForsika...szczegolnie do gier typu Doom 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szafirze 330/500 bez dodatkowego chlodzenia i w z pamieciami 5ns samsunga doom chodzi mi plynnie na 800600 high + cienie

zdarzaja sie przyciecia ale jak ja jeszcze troche podkrece to mysle ze ten problem zniknie :)

 

btw - nie boisz sie grac w dooma dziewcze ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moja karta (GeCube rev.2 na pamieciach 2,5ns)

Ze wzgledu na problemy ze stacja dyskietek i dyskami na ntfs nie zgralem orygnnalnego biosu karrty!

 

Dzis przystapilem do testow i :

bios 9600pro: karta nie dziala

9600ez - obraz nie do odczytania

9600xt - karta dziala, ale w 3dmarku ogromne artefakty!

 

postanowilem poki co wrocic do biosu od 9550xt i .. tu problem. ktos z forum podeslal mi taki bios od rev.2 i karta dziala, ale w testach pojawiaja sie artefakty..

Co zrobic?

Czy moglem uszkodzic karte na stale jakos?

Dalsze testy bede robil pozniej, ale martwie sie sytuacja i prosze o Wasza pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten biosik od 9550XT rev.2 to ja wysłałem i jest oryginał bez zmiany timingów i zegarów. Przyczyna musi tkwić gdzie indziej hmm.. Trzeba popróbować jeszcze raz bo meczanicznie nie mogła sie raczej uszkodzić karta. Może coś nie tak się wgrało jak jest jakiś problem ze stacją dyskietek, może z innej spróbować. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie bo widzisz one wbrew subiektywnym opiniom typu: "moja jest lepsza bo mam 100 pkt w 3dmarku wiecej"

maja bardzo podobne parametry wiec ktora bys nie wzial powinienes byc zadowolony zwlaszcza jezeli sciagniesz sobie nowe dna i ati tool ktore radza sobie z blokada biosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko powiedzice , jaką dokladnie karta (Radeon 9550) z jakimi pamieciami sie opłaca kupić aby jej możliwości OC były jak najlepsze z tej grupy producentów tego układu.

Prosze o podanie przykładów po podkreceniu o ile poszły karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj szafir za 305 zl w proline poszedl na 330/500 bez dodatkowego chlodzenia wiem ze niektorzy osiagaja na tym biedny wiatraczku 400 i wiecej ale ja nie chce ryzykowac zanim bloku nie dokupie no i radiatorkow

 

zeby bylo smieszniej mam pamieci samsunga 5ns :) i czuje ze 500 to nie wszystko co potrafia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB – przecież gigabyte ma Hynixy a Sapphir Samsungi więc te mogą nie znosić takich tyminngów może wróć do standardowych i powinny te kości o ile to są prawdziwe 4ns polecieć przynajmniej z radiatorami 540 tyle lecą u mnie na 9100 saphhire !!!

 

KrasiaK- wielkie brawa w końcu ktoś się odważył wgrać bios do tej karty czy to był od Gexcube 9600pro chyba raczej powinien być od 9600XT pro raczej nie będzie pasował chyba że ten od gigabyta 9600pro co ma pamięci 3,3ns co chodzą 600Mhz ,

Jeżeli wgrałeś bios od karty 9600Pro która chodzi na pamięciach takich dużych prostokoatnych 5ns,4ns to rzeczywiście może one chodzą na większym voltage niż te małe kwadratowe 2,5ns co je masz i wtedy teoretycznie mogły się zrąbać??? Ale nie jestem tego pewien czy jak zmniejszysz taktowanie pamięci to też masz arty?? raczej trzeba było wgrywać bios od karty co ma takie same pamięci kwadratowe 3,3 lub 2,5ns czyli 9600XT, ale żeby od razu coś się zwaliło w karcie to dziwne ??? czyba że te pamięci chodzą na zupełnie różnych napięciach 6ns i 2,5ns ja takie jaja kiedyś miałem jak włączyłem sobie Fast Write –to myślałem że karta padła strasznie artami sypała ale ale to normalka w ATI, próbuj może jeszcze raz sterownik wgrać jakieś Omegi jak nie to może i karta poszła ??? na pewno się nie skumają co zrobiłeś ale najpierw popróbuj wszystkiego co się da bo może karta jest ok.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the sa na bank 4ns bo specjalnie u kolegi zamawialem , zaraz zmienie timingi na defultowe z sapphira i zobacze ale nie wydaje mi sie ze wejda wyzej :?

 

ehh no i [gluteus maximus] zbita :( defultowe timingi orginalny bios z 9550 i max na pamieciach to 249 dalej arty :( radiatorki na pamieciach nawet sie nie zdazyly zrobic cieple a dodatkowo wieje na nie wentyl na 12V :( ma ktos jeszcze jakies pomysly , bede wdzeiczny :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Piotr_the

W związku z tym co napisałeś ja nie sadzę żeby karta mu się zwaliła przez wgranie złego biosu. Napięcie na pamięci nie jest regulowane przez bios tylko konstrukcja karty o tym stanowi dlatego robi sie Vmoda jak chce sie podnieść napięcie na pamięciach a nie wgrywa się inny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moja karta (GeCube rev.2 na pamieciach 2,5ns)

Ze wzgledu na problemy ze stacja dyskietek i dyskami na ntfs nie zgralem orygnnalnego biosu karrty!

 

Dzis przystapilem do testow i :

bios 9600pro: karta nie dziala

9600ez - obraz nie do odczytania

9600xt - karta dziala, ale w 3dmarku ogromne artefakty!

 

postanowilem poki co wrocic do biosu od 9550xt i .. tu problem. ktos z forum podeslal mi taki bios od rev.2 i karta dziala, ale w testach pojawiaja sie artefakty..

Co zrobic?

Czy moglem uszkodzic karte na stale jakos?

Dalsze testy bede robil pozniej,  ale martwie sie sytuacja i prosze o Wasza pomoc?

witam. wydaje mi sie ze karta jest juz uszkodzona.(pamieci)

Mailem kiedys r8500 i podkrecałem i srałem i wszystkmo było ok az do czasu az mi sie zachciało zmieniac bios. no i zmieniałem na 9100 i jakies tam i wszystko bylo ok. az pewnego razu po 15 godzinnej przerwie zalanczam kompa a tam w biosie straszne krzaki i inne dziwne rzeczy. widacz ze wszystko sie laduje ale nic nie idzie odczytac. i juz nie pomoglo wgrywanie biosu oryginalnego(mialem taki-zgrałem) zaden inny bios juz nie chcial takiej karty obsłuzyc.

konkluzja? wydaje mi sie po prosstu ze karta bo zbyt dlugiej przerwie dostala od razu astronomiczne herce na pamieci i timingi i to ja zabolało. z prockiem tak byc nie powinno. podkrecamy przeciez zwykle)od tego jest radiator i witarak) a jeszcze nie slyszałem zeby komus arty sie sypaly na procu bo podkrecal :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) wysylam zdjecie rev. 2 z pamiecami 2,5ns

http://krasiak.neostrada.pl/radekxt.jpg

Czyli R96XTG REV.2 oznacza ze w rzeczywistosci jest to karta radeon 9600XT!!! GeCube one maja wlasnie 2.5ns, tylko ma obnizone zegary?

Tylko czemu? pelno wartosciowego 9600XT mieliby sprzedawac jako 9550XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...