Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

To teraz kolej na mnie :)

Niedawno nabylem GeCube 9550 Extreme rev 1.2 na kosciach hynix 2.8ns  

Zdziwilem sie, bo sadzilem, ze powinien miec taktowania 400/500, jednak  

okazalo sie, ze ma defaultowo 400/600 (sprzedawca twierdzi, ze towar  

prosto ze sklepu, w biosie nikt nie grzebal). Na razie karta chodzi bez

bo to byla nowka na 150% - ale jak juz pisalem rewizja 1.2 bardzo milo zaskukuje

tez mam taka i 510 / 720 stable jest! wiec zyc nie umierac - 4100pkt w 3dmarku 2003

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krasiak - zmieniales cokolwiek w tej karcie, nowe chlodzenia, pasta na rdzen, jakies wentylatory itp? Bo karta fuckt, pamiatki ma swietne, po wygrzaniu potrafia pojsc na 740-750 stabilnie (oczywiscie przy obnizonym taktowaniu rdzenia, nie ma tak dobrze ;P ) ale na rdzeniu ni cholery nie moge nic wyzej niz 470 ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to byla nowka na 150% - ale jak juz pisalem rewizja 1.2 bardzo milo zaskukuje

tez mam taka i 510 / 720 stable jest! wiec zyc nie umierac - 4100pkt w 3dmarku 2003

u mnie 480/700 bez zajakniecia, wiec pewnie jeszcze cos sie wydusi, zaloze tylko radiatorki na pamieci i bede jechal dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małą prośbę .. . . Możecie mi powiedzieć jaki czas dostępu ma ja pamiątki na mojej karcie . .. .:?: .. . Tu jest link do stronki o niej:

 

http://www.xpertvision.com.tw/en/products/...s/vga_9550.html

 

Mam wersję 256 MB . .. .. .I zamontowałem mały wentylator z titana . .. wentylek jest podpiety do 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krasiak - zmieniales cokolwiek w tej karcie, nowe chlodzenia, pasta na rdzen, jakies wentylatory itp? Bo karta fuckt, pamiatki ma swietne, po wygrzaniu potrafia pojsc na 740-750 stabilnie (oczywiscie przy obnizonym taktowaniu rdzenia, nie ma tak dobrze ;P ) ale na rdzeniu ni cholery nie moge nic wyzej niz 470 ustawic

nie - zero zmian, wszystko standard - wzialem po prostu nowa partie z magazynow - i patrze ze rewizja 1.2 a ludziom mialem sprzedac rev. 2.0 - wiec mowie sprawdze zeby sie ludzie nie zdenerwowali - no i wzialem pierwsza z brzegu i wyniki jak widac

nie grzeje sie jakos mocno -ale w planach mam zalozyc radiatorki pod drugiej strony karty na pamieci - tak dla pewnosci - takie proste za 4-5 z allegro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam pytanko. Nie mogę niestety nigdzie znaleźć 5700 na solidnych pamięciach więc zastanawiam się nad Gigabyte.

Czy ta karta na tym radiatorku osiągnie taktowanie 400/500?

Mi poszło, zrobiłem serie testów 3dmark01 i 03 ale jednak się bałem zostawić go na dłużej. W czasie testów nie było zwisów ni artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małą prośbę .. . . Możecie mi powiedzieć jaki czas dostępu ma ja pamiątki na mojej karcie . .. .:?: .. .  Tu jest link do stronki o niej:

 

http://www.xpertvision.com.tw/en/products/...s/vga_9550.html

 

Mam wersję 256 MB . .. .. .I zamontowałem mały wentylator z titana  . ..  wentylek jest podpiety do 12V

To na 99% są 5 ns. Jeszcze się nie spotkałem z 256 MB z 4 ns. Powinieneś mieć na pamięciach napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi jest program którym będe mógł zmnienic karcie bios pod win xp.

Mam Gigabyta 128/128.

Z góry thx za pomoc.

Z tego co wiem, to karty gigabyte da się flashować tylko gvf**.exe (przynajmniej za pierwszym razem), a na twoje nieszczęście jest to pod dosa...

...dalczego potrzebne Ci coś pod Wina? - DOS nie jest taki straszny :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="krzych650

...dalczego potrzebne Ci coś pod Wina? - DOS nie jest taki straszny :D 8)

 

Dosa sie nie boje tylko jestem leniwy :D

 

 

Meszcze jedno pytanko czy ktoś przerobił tą karte(Gigabyte 128/128) na 9600 jezeli tak to biosem od jakiej karty.Ja mam zamiar zrobić to biosem od FICa który pamiątki ma na hynixach tytlko czy bede musiał przestawić ich taimingi???Niestety niewiem ilo ns są te pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meszcze jedno pytanko czy ktoś przerobił tą karte(Gigabyte 128/128) na 9600 jezeli tak to biosem od jakiej karty.Ja mam zamiar zrobić to biosem od FICa który pamiątki ma na hynixach tytlko czy bede musiał przestawić ich taimingi???Niestety niewiem ilo ns są te pamiątki.

http://forum.infopc.pl/viewtopic.php?t=4542 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Powalcze jak wróce ze szkoły a i jak by ktoś sprawdził czy karta działająca w agp 8x i 4x kreci sie tak samo.

 

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8174734

 

Dobry wynik czy nie.

I jeszcze jedno proceor to AXP2500 a nie durex jak podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?  Do tej pory używałem omeg 2.5.5.8 i moje wyniki były niezadowalające (1107 w 3dm05, 2821 w 3dm03).

Ziwne , ja mam pi razy drzwi ten sam sprzęt a moze i gorszy biorac pod uwage przetaktowanie proca i wynik w 03 ponad 3000. A na płynność w grach nie narzekam... Tak że może jakieś inne argumenty za proszę ?
nie każda karta się dobrze kręci, to, że ty masz fajny egzemplaż to dej ci Boże zdrowie, ale ja mam trochę mniej fajny, i albo rdzeń na 398, albo pamięci na 500, może jak bym miał zasiłkę lepszą to by poszło wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?  Do tej pory używałem omeg 2.5.5.8 i moje wyniki były niezadowalające (1107 w 3dm05, 2821 w 3dm03).

Ziwne , ja mam pi razy drzwi ten sam sprzęt a moze i gorszy biorac pod uwage przetaktowanie proca i wynik w 03 ponad 3000. A na płynność w grach nie narzekam... Tak że może jakieś inne argumenty za proszę ?
nie każda karta się dobrze kręci, to, że ty masz fajny egzemplaż to dej ci Boże zdrowie, ale ja mam trochę mniej fajny, i albo rdzeń na 398, albo pamięci na 500, może jak bym miał zasiłkę lepszą to by poszło wyżej?
No toć i piszę że sprzęt tak samo, znaczy się że podkręcenie takie samo podawałeś. Wcale nie mam aż tak fajnego egzemplarza... (nie daj mi Boże zdrowia? ;) ) Ale fakt że rozrzut jest niewielki (i zaskoczyło mnie że na niekorzyść nowszych Omeg), tak że chodziło mi nie o wyniki w jakimś tam 3dm03, a o inne argumenty na korzyść nowych Omeg poza tym że szybciej, skoro z wyników wyszło że u mnie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?  Do tej pory używałem omeg 2.5.5.8 i moje wyniki były niezadowalające (1107 w 3dm05, 2821 w 3dm03).

Ziwne , ja mam pi razy drzwi ten sam sprzęt a moze i gorszy biorac pod uwage przetaktowanie proca i wynik w 03 ponad 3000. A na płynność w grach nie narzekam... Tak że może jakieś inne argumenty za proszę ?
nie każda karta się dobrze kręci, to, że ty masz fajny egzemplaż to dej ci Boże zdrowie, ale ja mam trochę mniej fajny, i albo rdzeń na 398, albo pamięci na 500, może jak bym miał zasiłkę lepszą to by poszło wyżej?
No toć i piszę że sprzęt tak samo, znaczy się że podkręcenie takie samo podawałeś. Wcale nie mam aż tak fajnego egzemplarza... (nie daj mi Boże zdrowia? ;) ) Ale fakt że rozrzut jest niewielki (i zaskoczyło mnie że na niekorzyść nowszych Omeg), tak że chodziło mi nie o wyniki w jakimś tam 3dm03, a o inne argumenty na korzyść nowych Omeg poza tym że szybciej, skoro z wyników wyszło że u mnie nie...
Hehe :lol:

Testowałem swoją kartę na słabszym kompie kolegi dzisiaj i wyszło prawie 3000, więc być może mój zasilacz modecoma nie wyrabia i z tąd te zwiechy, wiem, że jak coś nie idzie to każdy zwala na zasilacz, ale coś nie gra jak powinno, może to moja pamięć 512 noname :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, daj znać.Ja mojego radka mam właśnie na kościach hynixa 2,8 ns. Nie obraziłbym się jakbym dostał takiego samego.

Pozdrawiam

 

OK WŁASNIE DOSTAŁEM GRAFE:) JEST TO REWIZJA 2.0 MIAŁY BYC NA KOSTKACH HYNIXA 2.8 A SĄ NA PAMIĘCIACH SAMSUNGA KOSTKI MAŁE KWADRATOWE 2,86ns!! dzisiaj sprawdze jak działa i dam znać jak coś z tego wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK WŁASNIE DOSTAŁEM GRAFE:) JEST TO REWIZJA 2.0 MIAŁY BYC NA KOSTKACH HYNIXA 2.8 A SĄ NA PAMIĘCIACH SAMSUNGA KOSTKI MAŁE KWADRATOWE  2,86ns!! dzisiaj sprawdze jak działa i dam znać jak coś z tego wyniknie

Aha, thx.Myślałem że będzie rev.1,2 o której wcześniej tu pisano ale i tak jest spoko.

Pomyślnych testów :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, dzisiaj stałem się nabywcą gigabyta 9550 i mam problem. w grach wydajność wzrosła dużo ale mam agp 4x i 256 wolnego ramu, celeron 2,66:/ . powiedzcie mi czy na takim sprzęcie 6970 punktów w 3marku 2001se to wynik dość dobry jak na karte bez O/C i agp 4x??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem windę, zainstalowałem catalyst 4.6 i w zakładkach dalej we właściwosciach mam: Radeon 9600 series, typ mikroukładu Radeon 9600XT.

Aida tęz dalej pokazuje RAdeon 9600XT i RV360.

A Bartona zrobiłem z 2500 na 3200 zegary karty podbiłem na 452/581 i 3dmark 2001 - 1230

3dmark 2003 - bez oc 3074

z oc 3477.

Wrzucę jeszcze stery z CD /orginalne/ i zobacze jak zostanie rozpoznana.

Jak będa szczegółowe pytania to powiedzcie jak to wykonać bo mogę nie wiedzieć.

488 zł - Ja mam radka 9500@pro 64 MB RAM i na ustawieniach 330/630 mam w 3d mark 2001SE 14 000 a w 3d mark 2003 - 4000 z groszami CPU 1700+@2,4 GHz czyli nic szczegolnego

 

Nie lepiej dac te 500 za 9500 ??? Tez obsluguje DX9 a poza tym ma osobne zasilanie i pamieci 3.0 ns !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wiatraczek najlepiej zalozyc na Gigabyte'a? Najlepiej zeby byl tani, w miare cichy i latwy do zalozenia.

Sorry za brak polskich liter ale nie jestem u siebie a tu o takie trudno :wink:

ja mam coś takiego jak na zdjęciu zainstalowane i sprawuje sie znakomicie mam też 2gą sztukę ze śrubkami do sprzedania

 

http://members.chello.pl/j.jakacki/wihajster.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, dzisiaj stałem się nabywcą gigabyta 9550 i mam problem. w grach wydajność wzrosła dużo ale mam agp 4x i 256 wolnego ramu, celeron 2,66:/ . powiedzcie mi czy na takim sprzęcie 6970 punktów w 3marku 2001se to wynik dość dobry jak na karte bez O/C i agp 4x??

jak na celerona i niekrecona karte to wynik w miare normalny, na P4/Athlonie bylby ok 1000pkt wyzszy, przy podkreceniu tego gigabyte na 400/500 MHz (rdzen/pamiec) powinienes bez problemu w tym 3Dmarku osiagnac 10000pkt

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrdę no ! kupiłem radka 9550 Hisa z pamięciami hyniksa 4 :-) i nie mogę go podkręcić ;/

uzywam standardowych sterów z płyty dołączonej do w/w karty i programu riva tuner 2.0

ustawiam jakieś wartości i odpalam jakąś grę, wracam do programu riva tuner i wartości są ustawione na standardowe :/ co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...