Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

COś się słabo kręcą te 9550Xt u mnie lightowo to 470/776 wynik 4000ptk

powiedzcie jakie macie cl bo u mnie jest 5

 

Millor niezle Ci ta karta smiga, zwlaszcza pamiatki :D

 

Mozesz napisac jakie masz ustawienia timingow pamieci w Ati tool

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COś się słabo kręcą te 9550Xt u mnie lightowo to 470/776 wynik 4000ptk

powiedzcie jakie macie cl bo u mnie jest 5

 

Millor niezle Ci ta karta smiga, zwlaszcza pamiatki :D

 

Mozesz napisac jakie masz ustawienia timingow pamieci w Ati tool

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam bardzo duży problem z moim RADKIEM a przynajmniej tak mi sie wydaje.

Otóz dziś poszedłem i kupiłem GIGABYTE 9550. Zadowolony po przyjsciu do

domu natychmiast umiesiclem go w kompie, izrobilem reinstalke systemu.

Po zainstalowaniu Windy oraz sterów do MOBO i dx 9.0c pomyślałem że zainstaluje

stery OMEGA 2.5.76 i tak zrobilem ,ale juz podczas instalacji pojawiły sie jakies błedy.

Poproszono mnie o restart kompa, tak zrobiłem ,ale gry tylko pojawił sie napis

ZAPRASZMY w WINDZIE obraz caly migotał i skakał. Wiec drugi raz restart i to samo. Nie mogac powrócic do

wczesniejszych ust. zrobiłem drugą reinstalke systemu i zainstalowałem tym razem stery które dostałem przy karcie

Na początku pojawił sie ten sam problem co poprzednio,ale po paru restartach WIN.XP wykrył mi że posiadam RADKA 9550

Myśląc ze wszystko jest OK zainstalowałem 3D MARKa 2001SE i po uruchomieniu

pierwszego testu momentalnie zwiecha, tak jakbym za mocno karte podkrecił a nic kurde nie robiłem. Ludzie bardzo prosze was o pomoc

I jeszcze jedno chciałem sie was zapytac tych osób co mają właśnie kartę GIGABYTE. U mnie

pod radiatorem niby jest jakas pasta termoprzewodzaca,ale wyglada to tak jakby ktoś puścł gila na sam

środek GPU i przykleił radiator, ni to rozsmarowane ni to co, jak czytałem to podobno powinna tam jakas blaszka jeszcdze byc a u mnie nic nie ma, czy u was tez tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yogi napisz jaki masz zasilacz pewnie to jego wina

dzis czyscilem wlasnie to cos z radiatora i nie natknolem sie na zadna plytke

wszystko ladnie zeskrobalem przemylem i posmarowalem pasta i wsumie nic mi to nie dalo no moze 10mhz

jak dam wiecej to po chwili w gierach mam vpu recovery :cry:

raczej nie jest to wina grzania sie karty bo artów nie ma ( jak rozumiem jest to wina tego ze karta juz ni ewyczymuje i jest zamalo dowoltowana ta?? i tu pomoze v-mod którego jeszzce nikt nie opracowal )

niech mnie ktos poprawi jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MILLORA

 

hej ja na swoim gecube mam takie ustawienia

5 3 4 10 4 cl+3clk 3 2 use twr rule 2 17 2 1,5 5 0 wr latency+12 cl+3 -1 -1 +3 -1 -1

 

może doradziłbys mi co pozmieniać i rozpisał jak to powinno wyglądać??

 

i jeszcze jedno czy zmiana napięcia na agp moze przyniesc lepsze wyniki w kręceniu? standardowo mam 1,5v ale moge ustawić na 1,8v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądałem nieco archiwum i mam pytanie zapewne juz powtarzane ale mam nadzieje nie dostanie mi się za to:) potrzebuje radeona - myśle raczej o 9550 tylko do jednej pozycji mianowicie FS 2004 (symulator) moze ma ktoś doświadczenia własnie z tym symulatorem + taka własnie karta.Myśle o XT od GeCuba za nieco ponad 400 lub Shapphire tego chyba najpopularniejszego ale nieco wolniejsze zegary na starcie za ok 300 - czy różnica w szybkości biorąc do uwagę ten symulator zasługuje na róznice w cenie?Tzn czy kupić szybszą i drozszą bo np... warto - dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wczoraj powoli przymierzalem sie do kupna Sapphire 128/128 4ns samsung i stwierdzilem ze w Warszawie juz trudno trafic taka karte za to pojawily sie z nowych dostaw Szafiry na Hynixach 5ns ...

 

Wie ktos ile ida pamieci na tych kartach ??? Krecil juz ktos takiego Szafirka 9550 na hynixie 5 ns ?? Do sie podmienic bios by usunac blokade i zapakowac timingi od Gigabyte ??? Moze sie okazac ze lepiej kupic te Hynixy 5 ns niz Samsungi 4 ns ...

 

WIELKA PROSBA DO POSIADACZY Gigabyte 9550 128/128 Hynix 4ns - spojrzcie prosze czy wasze karty posiadaja na pokladzie (najpewniej "na plecach") 14-nozkowy chip o symbolu ISL6522CB !!! Jesli jest ten chip to mysle ze z v-modem (przynajmniej na rdzen) nie powinno byc problemu ...

 

II WIELKA PROSBA DO POSIADACZY Gigabyte 9550 128/128 Hynix 4ns - niech ktos mi przesle oryginalny bios z tej karty - na maila piotres@w.pl

 

pozdro

i dzieki za pomoc

Ja mam właśnie szafirka na Hynixach 5ns i 520 MHz z pamięci wyciągam bez problemu, dalej nie próbowałem bo mam słaby procek - Celek 800 i dalsze podkręcanie nie miało sensu. Dopiero jak kupie Celka 2.4 D to się ostro zabieram za kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądałem nieco archiwum i mam pytanie zapewne juz powtarzane ale mam nadzieje nie dostanie mi się za to:) potrzebuje radeona - myśle raczej o 9550 tylko do jednej pozycji mianowicie FS 2004 (symulator) moze ma ktoś doświadczenia własnie z tym symulatorem + taka własnie karta.Myśle o XT od GeCuba za nieco ponad 400 lub Shapphire tego chyba najpopularniejszego ale nieco wolniejsze zegary na starcie za ok 300 - czy różnica w szybkości biorąc do uwagę ten symulator zasługuje na róznice w cenie?Tzn czy kupić szybszą i drozszą bo np... warto - dziękuje

moze troszke niedokońca ci odpowiem bo akurat nie grywam w symulatory ale z własnego doswiadczenia wiem ze warto zainwestowac w gecuba xt! moj kumpel ma 9550 powercolora i w 3dmarku 2003 miał 8300pkt na p4 2,8 ht i 512 ramu a ja na swoim nie kreconym sprzęcie taki jak w podpisie miałem 10600 czyli róznica 2300 bez kręcenia to sporo! kumpel juz wnioski wyciągnął i sprzedaje teraz w weekend powercolora i kupuje gecuba! w grach róznica miedzy tymi dwoma kartami w ilosci fps jest widoczna gołym okiem! a mysle ze saphire na standardowych ustawieniach bedzie osiągał podobne wyniki co powercolor!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec z tej rev 1.2 9950XT (9600XT) można nie źle wyciagnąć w 3dsmarku 2003 uzyskałem 4000 a w 2001 13361 :lol: póściłem zaledwie 460/710 co będzie jak puszcze 500/750 ja się uda :lol: tylko chłodzenie pewnie trza zmienić ale nie mogę odkręcić tych cholernych zakętek co mocuja orginalne chłodzonko !!! :? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozpisaliście że po przeczytaniu ponad 80 stron pogubiłem się całkowicie.

mam pytania.

 

O co chodzi z tymi rev 1.2 rev2.0 który wybrać?

 

Pisaliście o biosach skąd je sciągnąć jakiego programu użyć? Jak je zainstalować z dosa?

 

Z óry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozpisaliście że po przeczytaniu ponad 80 stron pogubiłem się całkowicie.

mam pytania.

 

O co chodzi z tymi rev 1.2 rev2.0 który wybrać?

 

Pisaliście o biosach skąd je sciągnąć jakiego programu użyć? Jak je zainstalować z dosa?

 

Z óry dziękuje za pomoc

oczywiście że 1.2 bo to jest 9600XT 400/600 a nie 9550XT - ver 2.0 400/500 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że 1.2 bo to jest 9600XT 400/600 a nie 9550XT - ver 2.0 400/500 :lol:

 

no niby 9600xt, ale jednak 9550xt - dlatego takie fajne!

p.s. zostaly mi 3 takie sztuki do sprzedania.. jak cos! :-)

 

p.s. pozdrawiam posiadacz 9550xt rev 1.2 (510 / 720 - 4100pkt - 3dmark 2003)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

9600XT to ma 500/600.

 

Miałem ostatnio kupować 9550, ale w sumie zrezygnowałem. Gierki w które gram fajnie chodzą na tym co mam obecnie, i to z antyaliasingiem, więc po co zmieniać.

Sprzęt zmienie dopiero jak San Andreas na PC wyjdzie, więc sporo czasu.

Póki co to ram i dysk by sie przydało zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

GTA3, Vice City, H&D Deluxe, America's Army. Wiem że to nie nowości, ale żadko mam coś nowego bo tylko w oryginały (lub free) gram.

Rozdziałka oczywiście 1024x768x32, Quincunx AA, AFx2, wyostrzanie tekstur, wszystkie opcje sterów na max quality, omegi z opcją quality. Vice City chodzi nawet z AA 4xS, ale jak deszcz pada to zejdzie nawet do 25-30FPS, co ciut mało.

W 3dmarku przed formatem miałem 6800pkt, a zrobiłem format i wynik aż tak skoczył. Nie spodziewałem sie że to tyle daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...