Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktos powie - tak na zdrowy rozum - co brac :?:

 

Asus 9550 128 bit za 339 zl z Komputronika (darmowy przywoz) czy tego juz slawnego Gigabyta 320 zl + wiatrak (30zl) ??

 

Co brac ??

 

Dzieki za pomoc i wyrozumialosc :D

jak juz to gigabyte w komputroniku kosztuje 289zl bulk i 305 zl boxowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos dac link do zmodowanego biosu do gigabytea 9550 , z polepszonymi timingami itp . taktowaniem 400/500 i jak go sflaszofac bo z tego co czytalem to flashromem nie idzie

przejrzalbys troche temat, nie karze ci czytac calego ale przynajmniej z 10 podstron w tyl, to przeciez nie takie trudne..... przy okazji bys zobaczyl ze bodajrze na 134 podstronie tego tematu opisane jest jak sflashowac bios w gigabycie 9550 i nawet linki sa podane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od razu mówie że szukałem ale jakoś umkneło jeśli było...

Jaka jest jakość wyjścia TV na radkach 9550 (tych bez Ati Theater) np. Gigabyte którego zamierzam kupic,

bo z tego co zauważyłem niektóre Hisy go mają, ale zwykle wtedy mają pamięci 5 ns...,

a druga sprawa to jak głośne są te wiatraczki na kartach Hisa i Sapphire'a- wiem że ocena subiektywna, ale proszę o opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to gigabyte w komputroniku kosztuje 289zl bulk i 305 zl boxowy

 

:? BOX a bulk to w przypadku Gigabyte chyba nie ma tu wielkiego znaczenia, BOX i tak jest bez wentyla...

 

Za Gigabyte 320 zl + (30-40 zl za wiatrak) u mnie w sklpie.... natomiast nie dostane ASUSA...

...Asus tylko w Komputroniku...

 

Bardziej mi chodzilo o to czy Gigabyte jest jakosciowo lepszy niz ASUS - nie chce mi sie za bardzo kolezanki fatygowac do sklepu - boje sie troche zeby jej mimo to w Komputroniku nie wcisneli 64 bit :?

 

No i klops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od razu mówie że szukałem ale jakoś umkneło jeśli było...

Jaka jest jakość wyjścia TV na radkach 9550 (tych bez Ati Theater) np. Gigabyte którego zamierzam kupic,

bo z tego co zauważyłem niektóre Hisy go mają, ale zwykle wtedy mają pamięci 5 ns...,

a druga sprawa to jak głośne są te wiatraczki na kartach Hisa i Sapphire'a- wiem że ocena subiektywna, ale proszę o opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos Tv-outa jest wrecz wybitna, videoshader naprawde dziala i przy mocno skompresowanych filmach sporo daje

jesli chodzi o ATI Theater to jest tylko stosowany w kartach VIVO, ja na twoim miejscu omijalbym to, moze i zly bajer to nie jest ale napewno starszy, no chyba ze potrzebny tv-in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak juz to gigabyte w komputroniku kosztuje 289zl bulk i 305 zl boxowy

 

:? BOX a bulk to w przypadku Gigabyte chyba nie ma tu wielkiego znaczenia, BOX i tak jest bez wentyla...

 

Za Gigabyte 320 zl + (30-40 zl za wiatrak) u mnie w sklpie.... natomiast nie dostane ASUSA...

...Asus tylko w Komputroniku...

 

Bardziej mi chodzilo o to czy Gigabyte jest jakosciowo lepszy niz ASUS - nie chce mi sie za bardzo kolezanki fatygowac do sklepu - boje sie troche zeby jej mimo to w Komputroniku nie wcisneli 64 bit :?

 

No i klops

powiem ci tyle asus ma pamiecy hynixa 5ns, czyli automatycznie sa gorsze niz hynixy 4ns ktore ma gigabyte, a tak wogle to ja nie widze problemu, kupujesz za 300zl gigabyte za dodatkowe 20zl wiatrak, przykrecasz do radiatora, puszczasz karte na 400/500 i sie tylko cieszyc :) a z asusem wlasnie dzisiaj w pracy mialem doczynienia to rdzen poszedl na 425 a pamiatki tylko o 40mhz z 400 na 440 - lipa jednym slowem

 

bierz gigabyte i sie nie zastanawiaj - to tak odemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od razu mówie że szukałem ale jakoś umkneło jeśli było...

Jaka jest jakość wyjścia TV na radkach 9550 (tych bez Ati Theater) np. Gigabyte którego zamierzam kupic,

bo z tego co zauważyłem niektóre Hisy go mają, ale zwykle wtedy mają pamięci 5 ns...,

a druga sprawa to jak głośne są te wiatraczki na kartach Hisa i Sapphire'a- wiem że ocena subiektywna, ale proszę o opinię :)

jakosc wyjscia TV jest bardzo dobra, to chyba na tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie wersji VIVO

czy ktoś taką posiada i jak spisuje się wyjście i wejście

czy mozna zgrywać w pełnej rozdzielczości PALu

jakość wyjścia lepsza w vivo czy nie lub w porównaniu na z radeonem 7500 (posiadam radeona 7500pro gigabyte i jakość wyjścia tv jest bardzo dobra czy moge się spodzoiewać pogorszenia jakosci?)

czy występuje wersja z pamieciam 4ns (wszystkie jakie znalazłem mają 5ns)

czy wersja vivo kręci się gorzej od wersji z TV-out (obie karty 5 ns)

czy gigabyte produkuje wersje vivo bo spotkałem się tylko z HISem

Przyznaje że nieprzejrzałem tematu bo dnia by mi zabrakło (przejrzałem tylko kilka początkowych i końcowych stron)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos powie - tak na zdrowy rozum - co brac :?:

Asus 9550 128 bit za 339 zl z Komputronika (darmowy przywoz) czy tego juz slawnego Gigabyta 320 zl + wiatrak (30zl) ??

Co brac ??

Dzieki za pomoc i wyrozumialosc :D

GigaByte Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

pamiec: 4ns; gwarancja: 36 miesiecy

cena netto: 229 zł cena brutto: 279 zł

+ 10 za przesyłkę pocztą. No jak chcesz dać więcej to zawsze możesz :-D

fakt dziś w komputroniku jest promocja na gigabyte 289 pln, zamawiasz przez internet z odbiorem w sklepie (tylko Poznań i Warszawa) i czekasz az się odezwą i dostaniesz. Chyba, że stan będzie zerowy, zawsze możesz zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przebrnałem przez cały watek (od miejsc, gdzie po raz ostatni zabierałem glos) i mam w zasadzie jedno pytanko.

Przewineło sie tutaj sporo osob posiadajacych Gigabyte 9550 (pamieci 4 ns). Jako, ze nie dysponuje kasa na zakup 9600Po, czy 9600XT skusze sie chyba na w/w Radka. Bedzie to przesiadka z Radka 8500LE built by ATI (mam nadzieje, ze ta zmiana jest sensowna?).

 

Teraz moje pytanko. Jaka jest szansa, ze egzemplarz ktory kupie, nie bedzie sie chciał krecic? Nie chce sie bawic w zmiany BIOS wiec pozostaje krecenie RadLinker czy innym softem. Nie chcialbym pozostac z karta pracujaca 250/400, bo to w porowaniu do obecnego 8500LE (250/500) nie byłoby raczej korzystne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat i nie zauważyłem aby ktoś zmodował Gigabyte. przedwcziraj zrobiłem drugie podejście do r9550 i tym razem jestem zadowolony bo karta kręci sie na 450/265, ale dla mnie to ciągle za mało i przydałby sie chociaż V-mod na pamięci aby doszły do 300, na GPU też bym nie pogardził aby doszło do 500. Patrzyłem na moda Sapphira jest on jednak trochę inny niż gigabyte, ale układ napięcia dla mem jest podobny.Z braku czasu nie mogę za bardzo sie tym zająć może dzisiaj na wieczór trochę powalczę.Jak ktoś zna sie trochę na elektronice nie powinno stanowić dla niego problemu zrobić tego moda zwłaszcza że w sieci są podobne mody do 9600, 9550Xt.Jak ktoś to zrobił lub ma linka mógłby zapodać.

 

 

->Konraf poprzednio trafineł na Gigabyte który sie kręcił na 400/270 nie tak źle ale dla mnie było to za mało.W odniesieniu do nowych będzie spora różnica, do starych bez różnicy. Ja do interesy dołożyłem 130 zyli.

 

->wiatrak dał mi ok 30 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przebrnałem przez cały watek (od miejsc, gdzie po raz ostatni zabierałem glos) i mam w zasadzie jedno pytanko.

Przewineło sie tutaj sporo osob posiadajacych Gigabyte 9550 (pamieci 4 ns). Jako, ze nie dysponuje kasa na zakup 9600Po, czy 9600XT skusze sie chyba na w/w Radka. Bedzie to przesiadka z Radka 8500LE built by ATI (mam nadzieje, ze ta zmiana jest sensowna?).

 

Teraz moje pytanko. Jaka jest szansa, ze egzemplarz ktory kupie, nie bedzie sie chciał krecic? Nie chce sie bawic w zmiany BIOS wiec pozostaje krecenie RadLinker czy innym softem. Nie chcialbym pozostac z karta pracujaca 250/400, bo to w porowaniu do obecnego 8500LE (250/500) nie byłoby raczej korzystne.

 

Pozdrawiam

Nie ma szansy, że gigabyte nie będzie się chciał kręcić. Jest szansa, że nie przekroczy 400/500 czyli będziesz miał pecha i się zatrzyma na tych ustawieniach. Nawet ze słabym zasilaczem 300 W podkręcisz. Nie podnoś napięcia na agp ponad 1.65 bo to grozi spaleniem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadszedł czas na zmiane chłodzenia w moim ati gdyz nawet przy 400 mhz na rdzeniu gry sie wieszały (3dmarki przechodziły bez problemu), zwłaszcza jak jest ciepło w pokoju ;]

 

pierwsza sprawa zdemontowanie starego chłodzenia , jak sie okazało radiator był przyklejony jakąś gumą do zucia czy coś takiego :lol: odrywają go miałem dusze na ramieniu , naprawde musiałem uzyć duzej siły zeby go oderwać . wyszysciłem jądro , posmarowałem pastą , zakładam nowe chłodzenie , i sie biore za testy , i co sie okazało ?! zadnego przyrostu o/c :x :? jak sie krecił na max 430 tak zostało , jak sie gry wieszały tak sie dal;ej wieszają :(

 

zerwałem ze starego radiatora warstwe tej "gumy" wyszysciłem i załozyłem zpowrotem na ati , bo przynajmniej u mnie wydajniejsze chłodznei nic nie dało ;/

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98

Niech mi ktos powie - tak na zdrowy rozum - co brac  :?:  

 

Asus 9550 128 bit za 339 zl z Komputronika (darmowy przywoz) czy tego juz slawnego Gigabyta 320 zl + wiatrak (30zl) ??  

 

Co brac ??  

 

Dzieki za pomoc i wyrozumialosc :D

 

Mam tego Asusa od 2 tygodni i chodzi stabilnie na 410 rdzen pamięci 480.

Taktowanie GPU mozna spokojnie jeszcze podnieśc ale pamięci tutaj ASus przegiąl to tylko hynix 5 ns

więc raczej za dużo nie wycisne myśle że 500 .Po Radku 9800 Pro (zginął smiercia tragiczną ) zostało mi chłodzenie Zalman HP-80 i radiatorki na pamieci. Mam zamiar jeszcze dodac skrzydel karcie a jak nie przeżyje to mam gwarancje na 3 lata.

Zalety

- marka Asus mowi sama za siebie

- swietny cichy i wydajny wiatraczek

- dobrze podkreca sie szczegolnie rdzen( dużo lepiej niż Gigabyte )

- za 300 zł mam radeona9600 Pro

- gwarancja 3 lata

- fajny czerwony laminat

- Doom 3 smiga na High w 800/600

Wady

- pamięci tylko Hynix 5ns. Dlaczego k.... nie dali 4 ( w tym Gigabyte jest lepszy)

 

 

 

Pentium 4 2400@2800 Asus P4P800 Deluxe Asus A9550 GE 410480 Twinmos 1 GB Dual Channel

Chieftec 360 W Sound Blaster Audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. - marka Asus mowi sama za siebie

2.-  swietny cichy i wydajny wiatraczek

3. -  dobrze podkreca sie szczegolnie rdzen( dużo lepiej niż Gigabyte )

4.-  za 300 zł mam radeona9600 Pro

5.-  gwarancja 3 lata

6.-   fajny czerwony laminat

7.-   Doom 3 smiga na High w 800/600  

Wady

-8. pamięci tylko Hynix 5ns. Dlaczego k.... nie dali 4 ( w tym  Gigabyte jest lepszy)

Ad.1 Gigabyte to tez nie jest zla marka

 

Ad.2 No a do gogabyte niestety trzba dorzucic wentylator

 

Ad.3. 410MHz na rdzeniu w tym Asusie to zadna rewelacja, ja w gigabycie spokojnie 450 wyciagam, a z tych kompow co skladam w firmie to juz parenascie zlozylem z gigbytami i kazdy jednen poszedl na 400MHz rdzen

 

Ad.5 to jest lepsze u asusa

 

Ad.4 Do 9600pro to przy taktowaniu 410/480 to jeszcze duzo brakuje - nie ma sie co oszukiwac, pozatym gigabyte jest tanszy :wink:

 

Ad.6 Kwestia gustu niektorzy lubia bardziej niebieski :wink:

 

Ad.7 Normalne :)

 

Ad.8 Te pamieci 5ns to kapletna porazka ktora dyskwalifikuje asusa, tak btw. dzisiaj przeszedlem sie do spedycji i wzialem trzy asusy i zadnym nie moglem dojechac na pamieciach do 500MHz, mniej wiecej w okolicach 450-480 konczyly sie wszystkie, rdzienie szly na 420 w kazdym, powyzej sypalo artami

 

czyli podsumowanie z krecenia:

 

Asus 9550 128bit - testowane 4 sztuki: 425rdzen i 440pamiec -nr1, 420rdzen i 450-480pamiec pozostale

 

Gigabyte 9550 128bit - srednia ze wszystkich podkrecania to 410-450 rdzen i 525-550 pamieć

 

dla mnie gigabyte wygrywa definitywnie w pojedynku z asusem, chyba ze ktos nie bedzie krecil karty i zalezy mu na 3 letniej gwarancji i firmowym wentylatorze

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno nie tu nie bylo...

Niestety nie mam osatnio zabardzo czasu i z dostepem do nweta tez mam pewien problem.

Dlatego chcialbym zrzec sie opieki nad podsumowaniem tego tematu. Ja nie jestem na bierząco, pozatym ciezko z czasem jak wspomnialem.

Czekam na zgoczenia by PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam :) Od wczoraj posiadam 9550 :) gigabyte i mam pytanie jakie stery najbardziej polecacie. Uzywam omeg 2.5.76 karta się kreci na mx rdzeń 400 a pamięc jakies 520 czy nie za mało? rdzen z wiatraczkiem . Wyniki to 2001 - 10900 pkt, 2003 3179 pkt. Procek 1700@ 200x11 512 ram doom chodzi na high ledwo a na medium biega :) ale ogólne wrazenie po przesiadce z tit 3 fantastyczne doom wygląda zupełnie inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie GeCube 9550 Extreme:

czy wie ktoś czy w gralu to ta sama wersja co w esc.pl?? bo gral ma taniej (może to rev.2)

 

esc.pl

GeCube Radeon 9550 exterme 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

rev. 1.2; model: R955OGU0C3; pamiec: 2,8ns Hynix; wersja BOX; w komplecie CounterStrike Condition Zero;gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 336 zł cena brutto: 409 zł

 

gral.pl

Radeon 9550 GeCube 128MB DDR, TV&DVI, Extreme

model: GC-R9550GU-C3

producent: GeCube

wersja produktu: Extreme BOX

dołączone oprogramowanie: PowerDVD 5.0 Gra Counter Strike: Condition Zero

gwarancja: 24 miesięcy

cena brutto: 384 PLN

http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...rd=&pdgr=&aaa=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie GeCube 9550 Extreme:

czy wie ktoś czy w gralu to ta sama wersja co w esc.pl?? bo gral ma taniej (może to rev.2)

 

esc.pl

GeCube Radeon 9550 exterme 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

rev. 1.2; model: R955OGU0C3; pamiec: 2,8ns Hynix; wersja BOX; w komplecie CounterStrike Condition Zero;gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 336 zł cena brutto: 409 zł

 

gral.pl

Radeon 9550 GeCube 128MB DDR, TV&DVI, Extreme

model: GC-R9550GU-C3

producent: GeCube

wersja produktu: Extreme BOX

dołączone oprogramowanie: PowerDVD 5.0 Gra Counter Strike: Condition Zero

gwarancja: 24 miesięcy

cena brutto: 384 PLN http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...pdgr=&aaa=1

Karty "gralowe" mają pamięci 3.3, wiem bo się ich pytałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Konraf poprzednio trafineł na Gigabyte który sie kręcił na 400/270 nie tak źle ale dla mnie było to za mało.W odniesieniu do nowych będzie spora różnica, do starych bez różnicy. Ja do interesy dołożyłem 130 zyli.

 

->wiatrak dał mi ok 30 mhz

Jeszcze jedno laickie pytanko. Czy za pomoca programow typu RadLinker (czy on jest tylko w sterach Omega?) moge na stałe ustawic zegary na te np. 400/500 czy za kazdym razem po właczeniu kompa musiałbym wchodzic do takiego programu i ustawiac zegary od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręce radlinkerem i zegary są na stale. Dodam, że jade na omegach 2.5.90, ale oczywiście programik działa też na innych sterach tylko nie wiem czy wtedy karta nie będzie wracała do deflautowych ustawień bo w końcu omegi mają to do siebie, że zdejmuje blokady oc :!: Karta nigdy nie miała zmienianego biosu, bo mi w sumie to jest nie potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...