Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra mod już prawie jest ;) http://pdfserv.maxim-ic.com/en/ds/MAX1953-MAX1957.pdf. Teraz już wiadomo jak trzeba go przeprowadzić. Tylko ten układzić jest z deczka maławy. Piotres przydałby się mod na pamiątki bo one trochę mocy dorzucają, który układ moze je regulować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LK - moze dlatego,ze ten 1 jest z Vivo.

 

Dostaelm odpowiedz od Arest.pl: maja karty HIS i Szafiry 5ns a GB 4ns

 

A Grzesiu gada,ze ma HIS'a i 4ns - gdzie takiego zassac?

A mzoe lepiej czekac na jakis wyciek do GB ?

kupowałem w moim mieście(Toruń) i polazłem do sklepu, mieli HIS 4ns i Sapphire 5ns więc wziełem HISa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem radka 9550 extream rev1.2 z tym że słabiutko sie kręci.

 

usyskąłem zaledwie 476/676 co moge zrobić żeby uzyskać 500/700

 

nikt nie pomoże?

spróbuj zmienić chłodzenie ... inny radiator, inna pasta - zrób VModa

 

a tak wogóle to ta karta ci bardzo ładnie śmiga - nie masz powodów do narzekań

Czyli te standardow chłodzenie na 9550Xt jest do bani? Jak na mój gust to słabo karta sie keci ;/ Niektórzy uzyskiwali 600/800?? a ten VMod to gdzie mozna znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale zrobić napewno się da widze w podpisie że masz tę płytke która mi się widzi :twisted: jak Ci się sprawuje? :?:MAm dylemat wziąć Epox 8RDA3+ czy Abit NF7-S (v2.0) pomóżcie która lepsza do OC??Tylko OC biore pod uwage i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzis radka gecube 9550 ver 1.2 taktowanie 400/600 pamieci hynix 2.8 i jest problem bo jak odpalam karte i niejest ona jeszcze zainstalowana chodzi o sterowniki to mi wywala w windowsie jakies pasy podobnie jak by sie przegrzala albo cos ale po instalacji sterownikow problem znika i w grach tesz tego niema. mam takie pytanie czy ta karta jest jakas wadliwa?? zglaszac to na gwarancje?? mial ktos podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie coś na Radeonie 9000.Jak nie były stery zainstalowane to były takie pasy a jak zainstalowałem to miód :D dysan jeżeli Ci po zainstalowaniu sterów wszystko chodzi miód to rób jak chcesz.Ostro ją przetestój aby później ie było jaj.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograj w 3D Mark-i :P hehe w coś co masz i coś wymagającego.nap w coś co lubisz grać i grasz w to godzinami ponieważ jak będziesz grał długo i pożądnie ją dotrzesz :D to jej wszystkie wady wyjdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do GigaCube 9550 Xt jest vmod na core? Bo na memki juz nie potrzeba bo i tak dobrze sie krecą. A mzoe zwykly nonPRO 9550 po vmodzie dojedzie do poziomu XT,ale rdzeniem, bo pamieci to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po długiej nieobecności znów dostępne są karty Radeon 9550XT (Extreme) Gecube. I poważnie staniały. Za 399zł to już warto się zastanowić:

 

 

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060

 

 

 

 

 

Pamięci 2,8ns i taktowanie 400Mhz rdzeń i 600Mhz pamięć daje dużą nadzieję na podkręcanie, nie opłaca się nawet spojrzeć na Radeona 9600PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie i tak grzebanie w gratach, więc czemu nie założyć wentylka na mojego Gigabyte'a. Właśnie co polecacie w tej sprawie. Nie chce zdejmować radiatora, tylko założyć na niego samo śmigiełko. Czy np ze Spire za 11 zł, chyba 4500 obrotów będe miał jakieś problemy? Acha no i najważniejsze. Gdzie będe mógł podłączyć ten fan. Wentylatorki mają takie małe białe wtyczki a na karcie chyba nie ma a i płyta głowna niebogata w takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie i tak grzebanie w gratach, więc czemu nie założyć wentylka na mojego Gigabyte'a. Właśnie co polecacie w tej sprawie. Nie chce zdejmować radiatora, tylko założyć na niego samo śmigiełko. Czy np ze Spire za 11 zł, chyba 4500 obrotów będe miał jakieś problemy? Acha no i najważniejsze. Gdzie będe mógł podłączyć ten fan. Wentylatorki mają takie małe białe wtyczki a na karcie chyba nie ma a i płyta głowna niebogata w takie rzeczy. A zapomnaiłbym. Czeka mnie i tak reinstal windowsów (jeszcze nie robiłem od czasu przesiadki z geforca), jakich sterowników najlepiej używać? Nie mam flasha, więc Catalysty odpadają. Teraz jeżdże na Omegach 2.5.58.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitz ja do swojego Gigabyte-a dodałem tylko wentylek 40*40mm jest równy z radiatorem i smiga a przedtem ściągnąłem radiator była tam jakaś bezsensowna taśma gumowata zerwałem ją i posmarowałem pastą na srebrze

dysan lepiej jak odwieziez tę karte na gwarancje będziesz miał nową i bez takich problemów.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy mi karta na tych ustawienich śmiga full stable poprostu ściągnołem orginalny radiatorek zerwałem z niego tę taśme posmarowałem pastą na srebrze i przykręciłem an niego wentylek 40*40mm a na pamięci mam radiatorki

 

a oto wyniki:

3D Mark 2001SE-10668,3D Mark 2003-3375,3D Mark 2005-1277,AquaMark3-26751

teraz jest ustawiona 425/550MHz ale czekam na VMOD-a :twisted: rdzenia i może pamięci... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz juz sam nie wiem.. brac sapphire z arest.pl za 259zł bo ma wyzsze napiecia na gpu i mem czy gigabyte za 249zł... narazie tylko na sapphire i HISA jest V-mod na gigabyte jeszcze nie widziałem:( no i widze ze coraz wiecej osob z gigabytami ma problemy marne 400mhz na GPU pociągnac ;/ a na sapphirku juz ktos lecial 480 juz niem owie o tym hisie z v-modem 533mhz nice.... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na tej aukcji:

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060  

 

 

nie mogę normalnie kupić karty Radeon 9550XT przez Kup Teraz za 399zł?????

"Nowi Użytkownicy, którzy nie

dokonali pełnej aktywacji konta,

nie mogą skorzystać z Kup Teraz."

 

jednak mozesz wyslac email do sprzedawcy i sie z nim dogadac ze wyslesz pieniądze na jego konto a on wtedy dopusci cie do "zaznaczenia opcji kup teraz" i wysle karte. Jesli ma duzo komentarzy pozytywnych mozesz mu zaufac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz juz sam nie wiem.. brac sapphire z arest.pl za 259zł bo ma wyzsze napiecia na gpu i mem czy gigabyte za 249zł... narazie tylko na sapphire i HISA jest V-mod na gigabyte jeszcze nie widziałem:( no i widze ze coraz wiecej osob z gigabytami ma problemy marne 400mhz na GPU pociągnac ;/ a na sapphirku juz ktos lecial 480 juz niem owie o tym hisie z v-modem 533mhz nice.... 8)

jesli chodzi o vmoda na his'a dla rdzenia to chyba narysuję schemat np w Gimp'ie lub Paint ;) bo jak narazie nia mam dostępu do aparatu cyfrowego, zatem czekajcie do jutra na opis Vmoda dla HiS'a !

Postaram sie zrobic tak prosciutkie i przejrzyste rysunki aby vmoda moglo zrobic nawet 2 letnie dziecko :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarineDelta - a ja myslalem,ze ten mod z www.vmod.prv.pl bedzie dobry na HISa

 

@Fresh, cos salbo Ci pkt. naliczylo, moejmu kumplowi na core: 390 i pamiatki 560 11700 #DSamrkoof

 

Czy na 9550Xt od GeCube jest Vmod na core?

i na Hisy i Szafiry czy jest vmem mod ?

 

Ktos pisal,ze 9550Xt sa po 380zl, ale gdzie jak do tej pory to znalazlem na ESC.PL za 409zl

Gdzie sa tanie 9550XT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie! Kupiłem wczoraj Sapphire z pamięciami 4ns, ktore chodza spokojnie na 530 (wyżej jeszcze nie testowałem) i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że rdzeń ustawiony na ponad 300 zaczyna wyświetlać artefakty :? Czy wymiana pasty/chłodzenia może tu coś pomóc? Czy zostaje mi tylko v-mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba troche mało pkt. w 3dmarkach niesadzicie??

2k1 - 10500

2k3 - 3259

 

muj konfig to athlon 1800+ (11x166 1,5v) asus a7v8x-x 2x256 kingston gecebe 9550xt 400/600 sb live 2xhdd seagate 60gb ibm 40gb asus cdrw modecom 300gtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...