Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja dzis kupiłem rev 1.2 gecube 9550 na hynixach na allegro został jeszcze jeden wiec kto chce to niech sie spieszy co do tych nowych na samsungach to nie wiem ale słyszałem ze juz tak dobrze nie kreca sie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apophis -

Czyli mowisz ze GeCube w Twoim przypadku jest lepszy od Sapphire ? :)

Nie mówie ja to stwierdzam :) Moj spphirek miał oryginalne taktowania 250 na GPU i 400 na RAMDAC przekreciłem go do 420550 a wiecej działo sie zle ;) (samsungi 4ns+copper cooler master)

Wyniki w 3dmarku03 klasowały sie gdzies na poziomie 3150 ~ 3200ptk

Jak widzisz w GeCube jest troszke lepiej ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios polecicie dla his r9550 na hynixach 5ns?

 

wgrałem już chyba z 4 różne biosy od r9600 pro i karta na nich gorzej mi chodzi niż na standardowym :/

Wgraj bios GeCube 9600 Pro 128 MB (398 / 203) on jest od radka 9600 na hynixach 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownalem wyniki w 3D Markach '01 i '03 dwoch kart i doszedlem do wniosku, ze nie bardzo oplaca sie kupowac tego GeCube'a za 400 zeta... wg moich zawilych :P obliczen wynika, ze bardziej oplaca sie nabyc radzia ze stajni Gigabyte'a (czy Saphire albo HIS - chodzi glownie o cene) ... dlaczego ? otoz... :D

 

Radek 9550 Gigabyte po O/C : 450/540

w 3D MARKu 2001 ma : okolo 12500 punktow...

w 3D MARKu 2003 ma : okolo 3500 punktow...

 

natomiast Radek GeCube po O/C : 480/840

w 3D MARKu 2001 ma : okolo 13800 punktow...

w 3D MARKu 2003 ma : okolo 4100 punktow...

 

porownanie powstalo na zblizonych kompach (AXP+ ok. 2GHz i 512 RAM + jakies markowe mobo) na bazie wynikow podanych na forum... i sie okazuje, ze GeCube pomimo lepszych pamieci i wyzszego taktowania jest inwestycja (przynajmniej teoretycznie) nieoplacalna... obie grafy w 3D Marku '01 roznia sie mniej wiecej 1500-2000(max) punktow... roznica dosyc znaczna, ale pewnie malo zauwazalna podczas grania... jesli chodzi o 3D Mark '03, to roznica wynosi okolo 500-600 punktow... i tu juz granica sie zaciera, bo jak wiemy Mark '03 bardziej odcina sie od konfiguracji kompa i ocenia w wiekszej czesci sama grafe... czyli wychodzi, ze w Direct X 9 obie krecone grafy maja zblizona wydajnosc...

moze i GeCube bylby wydajniejszy z takimi taktowaniami jakie ma, ale zapewne sam silnik grafy ogranicza skutecznie rozwiniecie skrzydel przy wyzszych zegarach...

REASUMUJAC : bardziej sie oplaca kupic karte za 270 zlotych niz wydac 400... bo w rozliczeniu wydajnosc po O/C bedzie zblizona (nawet bardzo) i tylko w niektorych testach beda roznice... i tym sposobem dedukcji bede kupowal R 9550 od Gigabyte... wczesniej chcialem GeCube, ale po takiej analizie zmenilem zdanie...

pozdro [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dzis kupiłem rev 1.2 gecube 9550 na hynixach na allegro został jeszcze jeden wiec kto chce to niech sie spieszy co do tych nowych na samsungach to nie wiem ale słyszałem ze juz tak dobrze nie kreca sie !!

Stary nio nie wiem jak sie kreca rev1.2 ale to ze słabo to jakas bujda ( jak dla mnie ) bo zakonczyłem własnie kolejna faze testow i jest stabilnie i bez zadnych artefaktow przy taktowaniu 500680 !! wyzej zaczynaja sie szopki :D. Mysle ze jeszcze pojeżdże na tych ustawieniach i zastanowie sie nad wymiana zestawu chłodzącego :) bedzie troche roboty i zal sciagac tak ładny zastawik jaki jest tam oryginalnie zamontowany no ale cóż jesli ma byc to wersja Extreme to ja trzeba bedzie extremalnie wyposażyc :twisted:

 

Pozdrawiam

 

P.S.

VALDIMAN Mogłbys umiescic jakies testy i osiągi rev 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownalem wyniki w 3D Markach '01 i '03 dwoch kart i doszedlem do wniosku, ze nie bardzo oplaca sie kupowac tego GeCube'a za 400 zeta... wg moich zawilych :P obliczen wynika, ze bardziej oplaca sie nabyc radzia ze stajni Gigabyte'a (czy Saphire albo HIS - chodzi glownie o cene) ... dlaczego ? otoz... :D

 

Radek 9550 Gigabyte po O/C : 450/540

w 3D MARKu 2001 ma : okolo 12500 punktow...

w 3D MARKu 2003 ma : okolo 3500 punktow...

 

natomiast Radek GeCube po O/C : 480/840

w 3D MARKu 2001 ma : okolo 13800 punktow...

w 3D MARKu 2003 ma : okolo 4100 punktow...

 

porownanie powstalo na zblizonych kompach (AXP+ ok. 2GHz i 512 RAM + jakies markowe mobo) na bazie wynikow podanych na forum... i sie okazuje, ze GeCube pomimo lepszych pamieci i wyzszego taktowania jest inwestycja (przynajmniej teoretycznie) nieoplacalna... obie grafy w 3D Marku '01 roznia sie mniej wiecej 1500-2000(max) punktow... roznica dosyc znaczna, ale pewnie malo zauwazalna podczas grania... jesli chodzi o 3D Mark '03, to roznica wynosi okolo 500-600 punktow... i tu juz granica sie zaciera, bo jak wiemy Mark '03 bardziej odcina sie od konfiguracji kompa i ocenia w wiekszej czesci sama grafe... czyli wychodzi, ze w Direct X 9 obie krecone grafy maja zblizona wydajnosc...

moze i GeCube bylby wydajniejszy z takimi taktowaniami jakie ma, ale zapewne sam silnik grafy ogranicza skutecznie rozwiniecie skrzydel przy wyzszych zegarach...

REASUMUJAC : bardziej sie oplaca kupic karte za 270 zlotych niz wydac 400... bo w rozliczeniu wydajnosc po O/C bedzie zblizona (nawet bardzo) i tylko w niektorych testach beda roznice... i tym sposobem dedukcji bede kupowal R 9550 od Gigabyte... wczesniej chcialem GeCube, ale po takiej analizie zmenilem zdanie...

pozdro [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest powiedziane za jak dobrze leci pamiec to i dobrze musi leciec gpu?

 

Mam GB 9550 i u mnie pamieci leca bez dodatkowego chlodzenia na 560 a GPU na 395 max! I nie wiem co zrobic zeby bylo wiecej? Mam plytke abita NF7-S, moze trzeba cos w biose przestawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich komp taki jak w podpisie, mam gigabyte + ac vgs silencer rev 3, krece grafe na 440/520, powyzej karta dostaje dziwnej czkawki, wnioskuje ze sa to tak zwane mrozenia ekranu, karta poprostu chyba moze wiecej ale cos ja ogranicza, napiecie :twisted: czekam na kogos konkretnego kto ladnie wypisze jak zrobic caly mod by powiedzmy wycisnac z gpu 500 mhz a przy tym by pamiec nie szwankowala.

Nie znam sie na elektronice, sam moda nie zrobie :cry: , z gory dziekuje jak ktos dojdzie do skutecznej metody moda i ja zaprezentuje.

 

Nawiasem mowiac wiekszosc postow w tym topicu to poprostu lameria :? malo ktory post co kolwiek wnosi nowego do calej tej rozprawki o r9550, ciagle te same pytania wrrrrrrrrr

 

3dsmark2001 - 10750 pkt

3dsmark2003 - 3350 pkt

Aquamark3 - ok 25fps średnio

Doom 3 800x600 High/ 1024x768 High - tnie z powodu ramu

wartosci bardzo przyblizone ( nie pamietam dokladnych)

 

Pozdrawiam Bobson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest powiedziane za jak dobrze leci pamiec to i dobrze musi leciec gpu?

 

Mam GB 9550 i u mnie pamieci leca bez dodatkowego chlodzenia na 560 a GPU na 395 max! I nie wiem co zrobic zeby bylo wiecej? Mam plytke abita NF7-S, moze trzeba cos w biose przestawic?

A jedziesz na standardowym chłodzniu, czy dodałeś jakiś wentylator...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moj gust 500~600 ptk roznicy w 3dmarku03 to jest duzo poniewaz jak sam zauwazyles te punkty obrazuja wydajnosc karty graficznej. Taką roznice miałem miedzy podkreconym r9000 a r9550 a karty sa dosyc rozne i oferuja zupełnie inna wydajnosc 8) .

Nie bede sie klocil ktora karte nalezy kupic i czy warto wydac 100zeta wiecej bo to kazdy kto czyta forum powinien sam dojsc do tego wniosku dla mnie było warto i tyle :P

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Cyper jaka kate mieliscie na torturach chodzi o rev ?? (GeCube)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na standardowy radiator zalozylem taki wentylek maly, ale jak z gry zalozylem 80wentyl to tez nic nie dalo! na standardowy radiator zalozylem taki wentylek maly, ale jak z gry zalozylem 80wentyl to tez nic nie dalo! na standardowy radiator zalozylem taki wentylek maly, ale jak z gry zalozylem 80wentyl to tez nic nie dalo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

VALDIMAN Mogłbys umiescic jakies testy i osiągi rev 1.2

1.2 byly na 2,8ns ramach najczesciej, 800+mhz na ramie sporo osob mialo natomiast malo osob mialo wiecej niz 460 na rdzeniu, przeczytaj wszystkie posty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym

Ale mimo tego roznica w 3dmarku03 w ptk jest jaka jest i dlatego takze miedzy r9550 ze stajni gigabyte'a lub sapphire'a ciezko jest przyrownac do GeCube'a :)

Takie jest moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie czemu na gecube 9550 rev1.2 400/600 pamieci 2.8 hynix karta mi sie poprostu wiesza po jakiś 30min-1h grania zmniejszylem taktowanie pamieci i jest ok narazie (musze kiedyś duzej pograc) co to może być zasiłka slaba?? modecom 300gtf

 

asus a7v8x-x 2x256 kingston athlon xp 11x166 1.5v gecube 9550xt sblive seagate 60gb ibm 40gb cdrw asus 300gtf 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem dzis R9550 od gigabuta. Komp jak w configu z tym ze puszczony 9x230. Radek ustawiony 400/500:

w 3d marku 2001 -11000

w 3 d marku 2003 -3300

Testy byly robione z kilkoma aplikacjami w tle i na standartowym chlodzeniu. Jak na razie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post w nowym wcieleniu, poprzedni użytkownik (mike 7801) z nieznanych mi przyczyn został zablokowany, ale do rzeczy.

 

Ostatnio przesiadłem sie z FX 5200 Ultimate na Radka 9550 firmy Gigabyte. Jeżeli chodzi o wydajność to zdecydowanie na korzyść ATI, w 3d marku 2k1 wynik powiększył sie z 10700 do 12000 pkt, a w 3 dmarku 2k3 z 1700 do 3400 pkt ! (przepaść). Na razie na spokojnie wyciągnąłem z 410/530.

 

Od samego początku mam niestety pewien problem z nową kartą (chyba, wcześniej wszystko było ok) Mianowicie podczas ładowania windy dziwnie zachowuje się monitor (samsung 550 s), tzn wielokrotnie przełączany jest obraz, przypuszczam, że w tym czasie następują zmiany częstotliwości odświeżania, a następnie lampka (zielona) sygnalizującę włączenie monitora zaczyna pulsować. Niestety obraz nie zostaje juz wyświetlony i muszę każdorazowo wyłaczyć i włączyć ponownie monitor. Po tym zabiegu obraz jest normalny, przez chwile tylko występują takie pionowe pasy, a pózniej już jest wszystko ok. dzieje się tak praktycznie za każdym razem po właczeniu kompa.

 

Próbowałem już wielu rzeczy: defaultowe ustawienie biosu płyty, instalacja sterowników grafiki z windowsa, ponowna reinstalka systemu i nic ciągle to samo. Sądziłem również, że problemem może być funkcja dot. obsługi 2 monitorów, dlatego wyłaczyłem secendary, ale i to nie pomogło. Nie mam już niestety pomysłu co z tym zrobić dalej, może grafa jest walnieta juz sam nie wiem.

 

Fajnie by było gdyby ktoś coś mógłby poradzić w tej sytuacji, wiem że na Forum jest sporo speców :) - byłbym wielce zobowiązany.

 

p.s. dodam, że zainstalowane mam stery do Nforce 3.13, servicepacka 1 do windows, catalysty 4.10, płyta to Soltek FRN2-L (może jakis konflikt sprzętowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy mam do wyboru Gigacuba 9550XT rev 2.1(nie wiem jak sie kreci) lub Sapphira 9600pro 400/600 na tsopach (śmiga 500/700 na luzie<hynixy 3.3>). Sprzet jak w podpisie.Prosze o pomoc w wyborze ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi vmodami. na co jest vmod i vmem mod?

 

Z tego co wiem to tylko na HISa i prawie dokonany na GB....tak??Jak jest z tymi vmodami. na co jest vmod i vmem mod?

 

Z tego co wiem to tylko na HISa i prawie dokonany na GB....tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary na moje oko to co tu duzo wybierac ??? Łap sie za Sapphire'ka !! z rev2.1 GeCube udało mi sie wyciagnac

500690 a wyzej sa problemy. Tylko pytanie czy to sa oznaczenia jakie fabryka dała tego sappha czy po jakims modzie ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm....jaka wziac karte?

1. His

2. Saphirre (czy ten ma 5ns,bo ma tylko 390mhz?)

3. Gigabyte

3. ASUS, Abit, Ati

 

Oczywiscie pod wzgledem OC i modowania.

Myslalem najbardziej o pierwszych 3,ale co wiecej to nie wiem.

 

Prosze doradzcie,bo juz mam metlik w głowie.

 

Jaka jest jakosc na wejsciu VIVO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ver 1.2 ile wasze pamiątki lecą bo ja po załozeniu radiatorków i włączeni testu ati ..tool jak już pisałem nadal wywala mi niby arty od 770 ale faktycznie ustawiłem sobie juz 840 i żadnych artów w 3dsmarkach nie widziałem to ile te pamięci wytrzymują może ktoś testował i mu arty wyskoczyły bo ja niewiem czy jestem ślepy czy co??? żadnych nie widze może przy 900 sie pojawią??? :lol: :wink:

 

u mnie jest jeszcze dziwniejsza sprawa .

po pierwsze animacja w ati tool'u rwie jak robie test :o i jak najezdzam na buttony w programie .nie wiem ocb ?jak nic nie dotykam to jedzie po 120fps .dziwne ...

po drugie jak kupilem grafe to pierwsze co zrobilem to wlaczam ati tool'a i robie test czy trafilem na dobry egzemplarz .i ... rdzen "polecial" ok 2MHz :lol: do magicznej bariery 400.24MHz .po dojsciu do tej czestotliwosci w kolejnych testach czestotliwosci staly i tyle a zwis sie nie robil .bylem po prostu zalamany .mowie sobie "ale mi sie trafila sztuka :/" 8)

ale nic - pamiec poszla na 700 - tutaj nie bylo tak tragicznie .moglo byc gorzej :D .

mowie cos ten ati tool zawodzi i instaluje riva tunera .

tu sam rdzen poszedl na 490 a sama pamiec na 720 .wiec jest roznica .

ale jak to chcialem polaczyc to nie przechodzilo testow .podkrecaja razem rdzen i pamiec moglem dac tylko 465/700 (wszystko offkors na standardowym chlodzeniu).

zzdiwilo mnie to troche ze sam rdzen leci tak ladnie a z pamitkami juz nie .

 

pisalem na forum czego to moze byc przyczyna i powiedziano mi ze psu .mam chiefteka 360watt z pasywnym pfc (mam go moze z 2 miechy) i nie przypuszczalem ze to moze byc tego wina ale jedna to on jest winny .

gdy cofnelem proca na defaulta i poodlaczalem wszystko niepotrzebne od powerow to rdzen poszedl na 490 i 700 bez problemu .na 500 wywala ale jak cofne pamiec to rdzen leci ponad 500mhz .

pamieci jeszcze tak nie testowalem ale zobczymy moze z nimi jest tak samo .

nie wiem na jakie psu mam teraz zmienic .sadzilem ze ten chieftec starczy .a tu lipa .

karta ma ladne mozliwosc .vo prawda nei sadze zeby pamieci poszly na 800 ale jakby wszystko dalo rade 500/750 to bylbym bardzo zadowolony .

mozecie mi doradzic jaki psu mi wystarczy ?jaka moc ,firma ?oczywiscie zeby nie kosztowalo tyle co moj komp :P za chiefteka dalem 160zl i chcialbym sporo tej ceny nie przekroczyc .

nie chce po prostu zeby okazalo sie po zakupie ze zasilacz jest za slaby .ta karta na prawde zre duzo pradu i musi miec dobry zasilacz .

apropos jak ktos chce kupic chiefteka to prosze gadac :> .ale najpierw musze znalesc nastepce .

 

Dziwna sprawa z tym chieftekiem chyba to ten z nowej serii nie robiony już przez sirtec czy jakoś tak ale czy napiecie na lini 12V i 3.3V mocno ci spada podczs np. grania czy 3dsmarka??? można też na lini 12V podnieśc troche napięcie poprzez pokręcenie potencjometrem na w zasilce ewentalnie mozesz spróbować podnieść nieznacznie napięcie na agp do 1.6V nie wiecej, nie chce mi sie wierzyć że te nowe Chiefteki są takie kiepskie choć jeden gości mówił że ma takiego Chifa i 9600XT i ma restary co mie zdziwiło??? dobrze że kupiłem Modecoma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post w nowym wcieleniu, poprzedni użytkownik (mike 7801) z nieznanych mi przyczyn został zablokowany, ale do rzeczy.

 

Ostatnio przesiadłem sie z FX 5200 Ultimate na Radka 9550 firmy Gigabyte. Jeżeli chodzi o wydajność to zdecydowanie na korzyść ATI, w 3d marku 2k1 wynik powiększył sie z 10700 do 12000 pkt, a w 3 dmarku 2k3 z 1700 do 3400 pkt ! (przepaść). Na razie na spokojnie wyciągnąłem z 410/530.

 

Od samego początku mam niestety pewien problem z nową kartą (chyba, wcześniej wszystko było ok) Mianowicie podczas ładowania windy dziwnie zachowuje się monitor (samsung 550 s), tzn wielokrotnie przełączany jest obraz, przypuszczam, że w tym czasie następują zmiany częstotliwości odświeżania, a następnie lampka (zielona) sygnalizującę włączenie monitora zaczyna pulsować. Niestety obraz nie zostaje juz wyświetlony i muszę każdorazowo wyłaczyć i włączyć ponownie monitor. Po tym zabiegu obraz jest normalny, przez chwile tylko występują takie pionowe pasy, a pózniej już jest wszystko ok. dzieje się tak praktycznie za każdym razem po właczeniu kompa.

 

Próbowałem już wielu rzeczy: defaultowe ustawienie biosu płyty, instalacja sterowników grafiki z windowsa, ponowna reinstalka systemu i nic ciągle to samo. Sądziłem również, że problemem może być funkcja dot. obsługi 2 monitorów, dlatego wyłaczyłem secendary, ale i to nie pomogło. Nie mam już niestety pomysłu co z tym zrobić dalej, może grafa jest walnieta juz sam nie wiem.

 

Fajnie by było gdyby ktoś coś mógłby poradzić w tej sytuacji, wiem że na Forum jest sporo speców :) - byłbym wielce zobowiązany.

 

p.s. dodam, że zainstalowane mam stery do Nforce 3.13, servicepacka 1 do windows, catalysty 4.10, płyta to Soltek FRN2-L (może jakis konflikt sprzętowy)

miałem jakby przez chwile coś podobnego wywaliłem te nowe catalysty i wgrałem omegi , wgrałem sterowniki do monitora wyłączyłem trtb teatralny i odłączyłem tv i nie mam problemu co prawda mi czasmi pojawiały sie takie zygzaki pionowe na sekundę i czasmi monitor sie nie chciał włączyć za chiny ale nie wiem czy to to samo co u ciebie ja mam stary LG monitor :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 przeogromne dzięki.pzdr

znowu off topic ;) zapuszczasz fsb 162 na KT266a ;)?? a nie pomyslales ze wiecej sie nie da ze wzgledu na taktowanie pci/agp :) chyba ze masz pancerny dyski i mody na mabo i lecisz jak berkut fsb 220 bodajze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<SmILek> niebuj się :lol: wszystko pod kontrolą mam pancerny dysk, płytę głuwną i karde garficzną.Jeżeli ktoś boi się robić takiego czegoś jak ja to nie jest <overclockerem> :twisted: hehe AGP mam 82MHz a PCI 41MHz i jade ostro :wink: . To jest wina zasilacza bo wie się co ma :wink: pecet odpala nawet na 174FSB a na innym zasilaczu 166MHz chodzi bez problemu na takich wysokich częstotliwościach jade już ponad pół roku.To w tym czasie już by dawno coś padło nie?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...