Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Radlinker w niczym nie przeszkadza, no ale jak juz sie bedzie krecic to jednym albo drugim, a nie dwoma na raz :) Osobiscie wole Ati Tool, bo mozna sobie ustawic profil 2D i 3D, pracujac w 2D ustawilem sobie standardowe taktowania zeby karty nie przemeczac niepotrzebnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal mam dylemat co wybrać :/

a) Gigabyte 9550 - 250zł (pcprojekt) - kupuje go za 250, do tego radiatorki te i wentylator ten papsta za 10zł (odebrałem bym osobiście bo czesto jestem w krakowie) = gdzieś 285zł

B) ASUS 9550GE - 290zł - i musiałbym jeszcze 10zł za koszt przesyłki zapłacić = 300zł i raczej juz bym nie wydawał kasy na zadne dodatkowe wyposazenie.

 

and what?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Oto moje wyniki Radkow 9550

 

 

Moja aktualna karcioszka - drugi z kolei Gigabyte 9550 Hynix 4 ns (cooler AMD K6) :

 

- Całkiem bezpiecznie : 427/535

- Max bez vmod : 432/544 (pamieci nie cisnelem na max , 544 to wynik bez artow)

- Max z vmod : 545/549 lub 530/556 (tak to pierwsze to rdzen :lol: )- zlamane 4000 w 3DM03 :twisted:

 

 

Moj drugi R9550 - Gigabyte 9550 Hynix 4 ns (nie nie umarla - zostala sprzedana - cooler P4 BOX) :

 

- Całkiem bezpiecznie : 420/530

- Max bez vmod : 436/584 (duze arty)

- Max z vmod : 525/536

 

 

Moj pierwszy R9550 - Sapphire 4 ns Samsung (zostal sprzedany , cooler AMD K6) :

 

 

- Całkiem bezpiecznie : 420/500

- Max bez vmod : 425/540 (duze arty)

- Max z vmod : 472/540 (ale vmod byl "nie dorobiony", bo nie bylo VDDQ moda :evil: )

 

 

To tyle mysle ze jak za 270 zl karta jest calkiem spoko (szczegolnie po v-modzie :lol: ).

 

Dajcie mi jednek Asusa 9550 GE na tydzien to napisze wam opracowanko . Oczywiscie karte potem oddam :-) .

 

A tak na serio to aby full zmodowac Asusa to wzorujecie sie na modzie VGPU z Sapphire 9550 , natomiast VDDQ i VMEM jest analogiczne do tego z Gigabyte'a .

 

A opracowanie do v-moda GB to moja robota , a wydatnie pomagali mi kamien i LEON2000 z tego forum. No i bobson37 machnal nam ten layoucik co jest tam teraz. Aha no i boroveeK aktualnie tlumaczy nam ten tekst na Angolski ;-) coby sie w tym wszystkim Bulgarce polapali i inne bratnie narody :lol: .

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylatorka na radiator, to poprostu wkreca sie go w radiator? jedynie co to wentyla montowałem tylko raz na radiatorze do amdeka 450mhz :> i poprostu śrubki wkręcało sie w radka. Tu mam zrobić tak samo? I dlaczego jedni mówią że montować wentyla 40x40 a drudzy 80x80. To wkońcu jaki, żeby starczył na troche wiecej niz 400/500 ?

wentylator 40x40 wkreca sie w radiator od radka, a 80x80 przykreca nizej jakies 1-2cm pod karta na wygietej zaslepce od sledzia, ja polecam 40x40, mniej miejsca zajmuje i lepiej chlodzi, na tym papscie co dalem linka u mnie spokojnie rdzen na 500mhz na codzien smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie to ze ma 6000 obr ale to ze ma az 2cm grubosci i mocno wieje, przy tym bedac naprawde cichy (18dB), przy 500MHz standardowy radiator + papst i tylko troszke cieply, mialem siliencera ale mijal osie z celem bo byl zimny - to wzialem sprzedalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie to ze ma 6000 obr ale to ze ma az 2cm grubosci i mocno wieje, przy tym bedac naprawde cichy (18dB), przy 500MHz standardowy radiator + papst i tylko troszke cieply

A jakiej jest t firmy ten wiatrak, bo na aukcji nie zauważyłem, a może w sklepie bym u siebie dostał?

 

papst = pasta rozumiem? Bo jeszcze nie wszytkie skróty pojąłem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połącz wentylator i papst (nie mylic z pastą) i szukaj w sklepie. myślę, że jeśli zadasz pytanie w stylu: czy macie może wentylatory papst to nie popatrzą na Ciebie jakoś dziwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300/500

RAZOR widze ze masz takie taktowania gigabyta 9550

jak to zrobiles ? jakie stery jaki program , czy upgradowales chlodzenie jesli tak to jak, dodales wiatraczek , jak duzy ?, jakies vmody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej jest t firmy ten wiatrak, bo na aukcji nie zauważyłem, a może w sklepie bym u siebie dostał?

 

papst = pasta rozumiem? Bo jeszcze nie wszytkie skróty pojąłem... :P

papst to nie skrot tylko firma robiaca wiatraki, dobre wiatraki

 

a na temat grafiki: szukam vmoda do swojego GeCube 9550 XT rev. 2.0. w topicu o tym modelu nikt nie potrafi mi pomoc, wiec moze tu sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300/500

RAZOR widze ze masz takie taktowania gigabyta 9550

jak to zrobiles ? jakie stery jaki program , czy upgradowales chlodzenie jesli tak to jak, dodales wiatraczek , jak duzy ?, jakies vmody ?

Co to za pytanie wogóle. Przecież takie taktowania to tyle co nic dla tej karty.

 

Co do wczesniejszych pytan Papst to firma produkująca naprawde dobre wentyle, zresztą wystarczy tego 40x40 posluchac- 6000rpm i cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lubu: jasne, ze sie da. pisal o tym Yeti w opracowniu.http://forum.purepc.pl/about91386.html

tak, ale tam jest napisane jak to sie robi ze starsza wersja, a w najnowszej nie da sie tak. Wiec wiecie moze jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300/500

RAZOR widze ze masz takie taktowania gigabyta 9550

jak to zrobiles ? jakie stery jaki program , czy upgradowales chlodzenie jesli tak to jak, dodales wiatraczek , jak duzy ?, jakies vmody ?

Czasem warto przeczytać chociaż 2 strony danego tematu , żeby się tak nie kompromitować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o grzanie sie kart z rodziny 9550 to w wielkiej czesci jest ono wyimaginowane przez jej wlascicieli :) Fajnie jest myslec ze ma sie w kompie wykrecona na maksa karte (wynik naszego geniuszu, kupionego za bezcen super krecancego sie potwora). Czuc ze dziala on na granicy zycia i smierci, laminat jest na granicy stopienia, a kondensatory calkowitego wyparownia :) a to wsyztko dlatego ze wyciskamy ostatki ultra mocy z naszego genialnego nabytku :)

Prawda jest taka ze te karty grzeja sie bardzo slabo, nawet po vmodach. Np u siebie spokojnie moge wylaczyc wentyl na radiatorze (aby w ogole sie nagrzal) i nie zmieni to wynikow oc naet o 1mhz. Czasem to zludne, bo zmieniajac chlodzenie zmieniamy paste i to troche pomaga (sama wymiana pasty na starym chlodzeniu dalaby dokladnie to samo :) ). Mozna wprawdzie zyskac nieco na pamiecich montujac radiatorki ale to tez bardzo niewiele. Smutna prawda jest taka ze po wymianie pasty mozna spokojnie jechac na standardowym coolerku, radiatorze w GB, a bedzie tylko dopuszczalnie cieplo. Modyfikujac boxowymi coolerami zyskujemy zimny jak woda w wc radiator i 0 przyrost oc :) po co? Dopuki myslimy ze to cos daje jest to fajny bajer :) Ta karta ma niski pobor mocy jak wsyztkie radki 9600 i trzeba sie z tym pogodzic. Wg mnie dokladne przesmarowanie i docisniecie boxowego coolera i jakies male alusy na ramie to w 100% wystarczy nawet do vmoda, a jak ktos bawi sie w wiecej to juz tylko dla zabawy :) Sam popelnilem ten blad, ale bawilem sie przednio przy wymianie chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dokladnie tak jak aerial napisal, przy 500mhz i po vmodzie na standardowym radiatorze od gigabyte (oczywiscie pasta zmieniona) i papscie jest lekko cieply, co wiecej przy 560 gdy sypie artami tez niewiele cieplejszy, tak szczerze to ja nie rozumiem po co ludzie na 9550 montuja boxowe coolery od celkow, duronow itp... zreszta sam popelnilem ten blad i wrzucilem siliencera, ktory byl poprostu ledwo letni

 

przy kreceniu ~500mhz z vmodem w zupelnosci wystarczy zarzucic jakis troszke lepszy wiatrak 40x40 np. w/w papsta

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na karcie, mam niebieskiego zalmana zm47j, na pamieciach miedziane (akurat byly to wziolem) coolermastery, a na calość wieje wiatrak 92mm (jakis nidec, 1300-1600rpm) i tak wylaczany w nocy jak 4 inne wiatraczki (80mm@5v), i mi nieprzeszkadza

 

Ew. moge dodac iz u mnie pamieci na 300mhz strasznie sie grzeją, radiatory są cieplutkie wiec na czas grania wlaczam wspomniane 80mm@12v i robi sie chlodniej. pemieci bez nawiewu robią arty na 275-280mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte i pamięci:

Nie wiem czy zauważyliście ale są dwa rodzaje (może więcej) pamięci montowanych na Radkach 9550 od gigabyte a mianowicie na fotkach do V-moda są hynix 423A a na mojej hynix 431A ciekawe jak to się ma do kręcenia moje mem idą na 270 (max). A rdzeń kręci się o wiele gorzej niż u innych (380).

 

Nie znam się na elektronice dlatego proszę się nie śmiać jak coś :

To coś co jest pomiędzy kondensatorami 3R3 jest u mnie odwrotnie niż na fotkach z v-modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal mam dylemat co wybrać :/

a) Gigabyte 9550 - 250zł (pcprojekt) - kupuje go za 250, do tego radiatorki te i wentylator ten papsta za 10zł (odebrałem bym osobiście bo czesto jestem w krakowie) = gdzieś 285zł

B) ASUS 9550GE - esc.pl 290zł - i musiałbym jeszcze 10zł za koszt przesyłki zapłacić = 300zł i raczej juz bym nie wydawał kasy na zadne dodatkowe wyposazenie.

 

and what?

odpowiedzcie bo chcialbym jeszcze dzisiaj zamowic asusa lub sie szykowac do kupna gigabyte'a w pcprojekcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mlodass

 

Skoro sam nie umiesz podjac takiej decyzji, to ja ci powiem:

Bierz tego Asusa, patrz jak ladnie go wykrecil me.wa - Asus Radeon 9550 440/600(jeszcze testy),

a jak sie wzbogacisz to sobie za kilka tygodniu kupisz radiatorki na pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)widzieliscie gdzies tego asusa taniej niz 290zł na esc.pl ?

(...)

Kupiłem niecaly tydzien temu w sklepie "za rogiem" za 260 zlociszy

 

@ MaDas

tylko zastrzegam ze 600 na pamiątkach tylko z chlodzeniem, inaczej nie da rady, zresztą kilka postów wczesniej napisalem jak chlodze karte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@me.wa

jak ci chodza nowe gry na twoim sprzecie,np. Hl2 bo wlasnie [*patrz sygnaturka] i jak bede mial odpowiednia kwote to zamierzam zakupic podobny sprzet jaki ty posiadasz :)

 

@all

radoslawy maja funkcje FullStream, która usuwa artefakty i bloki pikselowe z obrazu, daje jeszcze lepszy, ostrzejszy i bardziej płynny obraz. czy to sie tyczy monitora czy telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300/500

RAZOR widze ze masz takie taktowania gigabyta 9550

jak to zrobiles ? jakie stery jaki program , czy upgradowales chlodzenie jesli tak to jak, dodales wiatraczek , jak duzy ?, jakies vmody ?

Czasem warto przeczytać chociaż 2 strony danego tematu , żeby się tak nie kompromitować :lol:

a moze 195 stron ?? chodzilo mi o to jakie maxsimum otrzymam na boxowym coolerku bez vmoda itd ... a to razona na takie mi wyglada i chce wiedziec od ilu trzeba wiatrak na rdzen dokladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dzik86

 

narazie moge ci napisac ze NFS:U2 chodzi wszystko na max w 800x600 bardzo plynnie, a w 1024x768 dość plynnie, innych gier narazie niemam zainstalowanych, jak bede mial czas to instalne RBR, Painkillera i moze cus jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...