Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

zaloz byle jaki wiatrak 40x40 mm. Pamieci moga byc 4ns mimo ze pisze 5ns. Tak jest np w saphire. Sproboj wgrac bios od Gigabyte (ma lepsze timingi) i zobaczyc czy wyniki Ci sie podniasia. Aaa, i olej 01se tylko mierz na 3dM03. 01se jak juz pisalem uzaleznia w duzym stopniu wynik od proca, ramu, mobo itd wiec jest mniej miarodajny od wyniku w 03.

 

Aloha

 

PS. Jest ktos chetnu na mojego Gigabyte za 265 zl? ma tydzien !!!

Potrzebuje kasy strasznie mocno. Info na PW lub maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

heh przyszedl czas abym i ja sie pochwalil co wycisnalem z mojego radka:) udalo mi sie osiagnac na radku z podpisu GPU 374MHz (zalorzylem wentyla 5x5cm) oraz pamieci 520MHZ (bez chlodzenia)... wynik jaki otrzymalem w 3DMarku2001/03 nie bardzo mnie zadowala bo wydaje mi sie mizerny w porownaniu do innych, ale moze to wina ze mam tylko 256MB ramu...

 

ale mam jeszcze pytanko odnoscie krecenia GPU, bo gdy ustawilem na 400MHz nagle zwiesil sie komp na jakies 10sek a pozniej wyskoczyl krytyczny w postaci okienka z jakims bledem VPU Recorver, i czym to jest spowodowane??? czyzby tym ze nie uda mi sie dojsc z GPU do 400MHz czy takie sa objawy zablokowanego krecenia powyzej 375MHz w sterownikach????

 

sterowniki jakie posiadam to Omega Drivers 2.5.58 (wiec chyba sterowniki odpadaja) a programu do krecenia uzywam ATITool 0.22... karta dosyc dlugo byla podkrecona oraz testowana (Markami i tym od Artow) i chyba nic nie wykrylo :)

 

wiec jak ktos wie czego to wina to prosze o podpowiedz... topic czytam caly i aktualnie jestem na 126stronie oraz czytam nabiezaco od 192 wiec jak cos takiego bylo juz opisane to nie bijcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem jak poradzilisci atitool i stery nowe, ale nie omegi, tylko softmody z tej stronki z biosami do atikow. Bawilem sie i narazie osiagnalem 435/520 tylko na standardowym chlodzaniu sappera ( niebieski krecik ) niedlugo bede mial radiatorki na pamiatki i zmienie chlodzika ( radiator i na calosc puszczony 80x80 ) Zobaczymy co bedzie dalej :) A co do laminatu to sam sie zdziwilem, bo tez nie widzialem na czerwonym nigdy. Moj to oem, kumpel mi z hurtu przywiozl, bo meczylem go zeby znalazl cos z pamiatkami 4ns. Narazie jestem zadowolony. Wkrotce zrelacjomuje dalsze testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpakos: podziwiam chec do czytania, wiecej taich ludzi

 

zawsze jak przekrecisz rdzen to VPU Recovery zresetuje Ci taktowania. w Ati Tool masz opcje zdjecia blokady taktowan, ale przy tych Omegac to i tk jej nie ma z tego co wiem. Wszystko ma swoje granice i pewnie dobrneles do jednej z nich, no chyba, ze vmod, ale to juz iech inni radza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie i Panie (jeśli tu są :D :D ) !!!!

 

wreszcie po 2 miesiącach pojawił w Polsce w sprzedaży ABIT ATI Radeon R9550-Guru 128DDR TV/DVI

 

cena 398zł

Sirius

 

czyżby nowy król podkręcania??

teraz tylko czekać na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie i Panie (jeśli tu są  :D  :D ) !!!!

 

wreszcie po 2 miesiącach pojawił w Polsce w sprzedaży ABIT ATI Radeon R9550-Guru 128DDR TV/DVI

 

cena 398zł

Sirius

 

czyżby nowy król podkręcania??

teraz tylko czekać na testy

Tak, ale czy to nie tylko z płytami OCGuru? Bo sam już nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu Guru jest dla karty, podobne do tego z plyty. Czytalem juz o tym tydzien temu jakies review. Masz 2 biosy - przekrecony i standardowy, zworke do o/c w locie :D i mozliwosc podnieisenia napiecia o 0.1 V na GPU i pamieciach. pamiatki chlodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu Guru jest dla karty, podobne do tego z plyty. Czytalem juz o tym tydzien temu jakies review. Masz 2 biosy - przekrecony i standardowy, zworke do o/c w locie :D i mozliwosc podnieisenia napiecia o 0.1 V na GPU i pamieciach. pamiatki chlodzone.

masz może linka do tego review?

 

P.S. Wie ktoś może czym się różni:

R9550-Guru

od

R9550XTurbo-Guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam problem z moim Sapphirem 9550. nie dosc ze na kosciach sa jakies dziwaczne oznaczenia Hynix hy5du281622et-H (nie normalne -5, czy -33 ale -H) to jeszcze mam problemy z kreceniem jej. np W NFSU2 po ustawieniu 300/225(450-pokazuj jako ddr) po paru minutkach (nie wiecej niz 3-4min) gry wszystko sie wiesza... mam najnowszeg Catalysta, i korzystam z ATI tray tools.

zaraz sciagne 3dmarka i posprawdzam ale na dzien dzisiejszy to tak troche......dziwnie

 

 

a tak PS czy mozna stwierdzic szybkosc kosci znajac ich czestotliwosc

(266MHZ DDR )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

verper- problem w tym, że korzystasz z oryginalnych catalystów, które mają blokadę podkręcania. oBjawem moze być niemożność zmiany taktowania lub zwis (ja tak miałem) nawet przy lekkim przekręceniu.

Użyj omegi 2.5.90, 2.5.97 lub odblokowane catalysty softmod z tej stronki: http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a co moze sie stac gdy wgram do mojego GB bios z kart GeCube z pamieciami 3.3ns ? Jesli bedzie zle to poprostu beda arty i zwiecha czy karta pojdzie z dymem ? Bo w tym biose sa troche inne timingi, a nie bawilem sie ich zmiena w locie np w ATI Tool.

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ... wczoraj na szybkiego wlozylem nowego gigabyta 9550 do kompa (pcprojekt 250 zł przyszedł poczta za 10,50zł) i wycisnolem z niego 400/500. W HL2 2 minutki pięknie 1024 all full antyx2 80 fps. CSS 1024 full anty2x 40-60 fps na aztecu :twisted: . Musze nadmienic ze przed podkreceniu na duscie przy all full 1024 i anty x2 mialem 20-40 fps !! :roll:

 

Buda ma przewiew (2x8cm, zasilka 12cm+proc 8cm) grafa dodatkowego chlodzenia nie ma. Grafa tylko z radiatorem. Pytanko ... moge tak zostawic bez dodawania coolerków na 400/500( nie piszcie dodaj wiartaczek bo wole obnizyc taktowanie rdzenia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dokoncze o Moim Radku ...

 

Tak wiec

Wgralem mu BIOSA od 9600XT (chyba GC) :lol: jednak wczesniej w rabicie zmienilem GPU 430 i mem 560 oraz zmienilem TIMINGI na te orginalne z GB9550 (bo ponoc sa najlepsze) i pamieci w rzeczywistosci dzialaja jako 3,6 ns ;] ( to tak dla ciekawostki)

 

Po calym zabiegu powiem tak ...

Karta SMIGA super ... Wykrywa ja jako 9600XT zadnych artow

Kolejna sprawa to te 430 GPU osiagnelem na standardowym chlodzeniu jedynie robiac szlifa radiatora i nakladajac nowa paste , ok 2 cm ponizej radiatora katy , zamontowalem wentyl 80x80 na wyprostowanym sledziu ...

I po calym tym zabiegu przy 430mhz radiator jest lekko cieply

 

Jednak nie powiedzialem jeszcze ostatniego slowa ... Zamowilem z Allegro Paptsa + olowek 4b i bede bral sie za moda ... czuje ze GPU ma duzy potecial i nie spoczne poki nie osiagne conajmniej 480-90 a moze i 500 :twisted: ...

Wiem ze z pamieci po zainstalowaniu Radiatorkow , wiele juz nie Wyciagne max 570-580 bez artow ... (wiem ze pod tym wzgledem na Asusie moglbym osiagnac wiecej)

Jednak postaram sie to nadrobic podbijajac Rdzen

 

Bede Was na bierzaco informowal

Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale co sie moze stac gdy ustawie za agresywne timingi pamiatek? Skoro niby 5ns to 4ns to moze 4ns da rade uciagnac 3.3ns :)

jak by to bylo takie łatwe i proste to by sobie wszycsy timingi zmieniali na takie mocno wykręcone :D

 

A to,że czasami 5ns chodzą jako 4ns to jest wina prioducenta kostek- albo czasami myla sie im oznaczenia, albo co według mnie bardziej prawdopodobne, jak maja duze zamówienie i brakuje im 5ns to biora 4ns

i je fałszywie oznakowują i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ... wczoraj na szybkiego wlozylem nowego gigabyta 9550 do kompa (pcprojekt 250 zł przyszedł poczta za 10,50zł)

czyli pewny jest sklep?? bo kurcze nurtowało mnie to że w opisie tej karty jest link do strony Szafirka zamiast cholera do Gigabajta.....

opis producenta to samo - do szafirka strony odsyłacz........noj gwarancja 24 miechy jak i Szafir a przecie w innych sklepach właśnie dają 36 miechów na Gigabajta co jest zacną zaletą :)

 

Erio ...a ty na ile gwarancje dostałeś ??? może na 36 a tylko jakaś pomyłka na stronie....czy jakiś wałek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ... wczoraj na szybkiego wlozylem nowego gigabyta 9550 do kompa (pcprojekt 250 zł przyszedł poczta za 10,50zł)

czyli pewny jest sklep?? bo kurcze nurtowało mnie to że w opisie tej karty jest link do strony Szafirka zamiast cholera do Gigabajta.....

opis producenta to samo - do szafirka strony odsyłacz........noj gwarancja 24 miechy jak i Szafir a przecie w innych sklepach właśnie dają 36 miechów na Gigabajta co jest zacną zaletą :)

 

Erio ...a ty na ile gwarancje dostałeś ??? może na 36 a tylko jakaś pomyłka na stronie....czy jakiś wałek :P

co do sterów - najnowsze omegi i radlinker (w omegach był) .

Co do sklepu, to jest to miejsce gdzie od 6 lat kupuje, i jest wyznacznikiem ceny dla mnie. Zawsze mają najtaniej. Po przeprowwadzce po studiach spowrotem do kielc kupuje u nich wysyłkowo lub przez znajomych którzy są akurat w Krakowie. Bład na stronie jest taki, ze pewnie chceili charakterystyke karty na szybklo zrobic i wkleili z szafirka nie edytując paru szczegółów. Jestem pewien że mam gwarancje taką jak wszędzie indziej - 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

@Radekkk i inni co maja 10 ohm przy VDDQ :

 

To niewazne ktory rezystor przy VDDQ jest 10 ohm , a ktory 100 ohm i tak lutujesz do tego miejsca zaznaczonego na fotografii . Ogolnie wiele osob juz do mnie pisalo na miala w tej sprawie , wiec widac co wypust to inaczej ;-) . Ale samej procedury moda to i tak nie zmienia. A VDDQ mod daje chyba najwiecej. Za to VMEM nie daje nic (no moze prawie nic , bo Innym cos to dalo , a mi totalnie nic) .

 

@boroveeK :

 

Odebralem stronke - ale szkoda ze tam przetlumaczyles dopiero VGPU ... Mam nadzieje ze masz w planach VDDQ i VMEM bo tlumaczenie wychodzi Ci pysznie :-) Bez tego to i tak stronki nie zamieszcze . Musi byc kompletny opis Full moda. Narazie big thx za to co juz zrobiles ale licze na reszte ;-) .

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrna, Piotres sorry, zły plik ci wysłałem chyba. Bo miałem wysłać ten, gdzie wszystkie są przetłumaczone- gotowy już mam. Zaraz wysyłam całość.

EDIT: Już wysłane. Możesz zamieszczać, niech bułgarzy kręcą sowje radki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sterów - najnowsze omegi i radlinker (w omegach był) .Co do sklepu, to jest to miejsce gdzie od 6 lat kupuje, i jest wyznacznikiem ceny dla mnie. Zawsze mają najtaniej. Po przeprowwadzce po studiach spowrotem do kielc kupuje u nich wysyłkowo lub przez znajomych którzy są akurat w Krakowie. Bład na stronie jest taki, ze pewnie chceili charakterystyke karty na szybklo zrobic i wkleili z szafirka nie edytując paru szczegółów. Jestem pewien że mam gwarancje taką jak wszędzie indziej - 3 lata.

A to widze lajcik skoro od tylu lat tam napierasz :)

No też tak myślałem ze tak pojebali przypadkiem ale mówie upewnię sie bo to różnie bywa. 8)

Noo ale z tą gwarancją to jak to jest...nie masz żandej karty gwarancyjnej kurcze 8O ? ze mówisz tak tylko z przekonania 8) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...