Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że za dużo pasty nałożyłeś, i zamiast przewodnikiem stała się izolatorem, pogarszając przewodnictwo ciepła rdzeń-radiator.

Co do wcześniejszych pytań o DDR. Pamięci są taktowane standardowo, tak samo jak kiedyś SDR (czyli w przypadku radka 9550 250Mhz default). Przyjęło się uznawać jednak podwojone taktowania, gdyż w przypadku DDR informacja przesyłana jest nie tylko podczas narastania sygnału, ale również jego opadania, co defacto daje 2xwięcej danych przy tym samym zegarze w jednym cyklu. Taktowanie podwojono poprostu, żeby w prosty sposób można było odróżnić DDR od SDR, a nie jak kolega Costi zauważył tylko zwiększyć wpływy na niekorzyść użytkownika. Nie rozumiem tylko dlaczego się przyjęło pamięci RAM oznaczać DDR-owo (vide 333,400,433) a z pamięciami na kartach grafiki dalej jest mętlik, raz tak, raz inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pamieciach RAMowych to nie sa megaherce tylko przepustowosc (tyle ze nie w MB/s, tylko w jakichs innych jednostkach, nie pamietam jakich w tej chwili).

 

A w grafach jest metlik glownie dlatego, ze jedni producenci podaja tak, inni inaczej, programy do krecenia podaja taktowanie rzeczywiste, ale np. ATI Tray Tools ma opcje "show as DDR"... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->Costi

Dlaczego producenci pamięci Ram na swoich stronach internetowych z produktami podają na przykład 333mhz, 400mhz itd?

Czyżby producenci też byli w błędzie (np. kingston), wiesz od nich lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi o oznaczenia typu 2700, 3200 itd. Fakt, używa się ich, ale równocześnie na każdej kości jest napisane np. 333 DDR (double data rate), czyli podwojona częstotliwość przesyłania danych.

Co do kart graficznych, to w tym, już z górą 200 stronnicowym topicu się przyjęło podawać taktowania DDR i niech tak najlepiej zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Chciałbym kupić radeona 9550 Gigabyte tylko nie wiem który dokłądnie model wybrać.

Do wyboru są

GV-R955128D

GV-R955128DP

Czy ktoś wie czym one się różnią.

Tylko proszę nie odsyłajcie mnie żebym czytał cały ten temat

A może lepiej kupić innej firmy?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z Gigabytem ostatnio różnie bywa jeżeli chodzi o O/C bierz ASUSA. Nie słyszałem o ASUSIE który by się słabo podkręcił (rdzeń poniżej 400, pamięć 540), wszystkie narazie są git. Nie wiem czy już w sprzedaży są 9550 od ABITA, bo się ciekawie zapowiadały, więc ewentualnie rozejrzyj się za ABITEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile pozwala mi oja znjomosc chinskiego ;) to te karty sie niczym nie roznia. chinczycy podaja ze ta dp jest na 4ns tsop i 128bit. ja bym jednak nie kupowal karty przeznaczonej na rynek chinski, o ktorej jest tylko kilka postow w googlach.a gdzie znalazles te karty dp??? na allegrosach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem mam GB 9550 128bit i po wykrecenu rdzenia na 400 w każda gierke mozna zagrać bez artów ale ATITool restartuje ustawienia na domyślne pamięci i core co jest grane jak myslici ??

pozdrawiam wszystkich :) wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze malo kto jest online pisze ogolnie na forum. Kupilem ASUSA 9550gr 128/128. Zgralem oryginalnego biosa. Niestety nie moge wgrac innego biosa np. 9600ez.bin. Wyskakuje mi error 0fl01. Potem "blad danych odczytu dysku a" (czy cos podobnego). Stery to zmodyfikowane catalysty. Ale przeciez stery w dosie chyba nie maja nic do powiedzenia? Czyzby jakas blokada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

ponownie zaglądam w temacik :)

uporałem sie ze zwisami w 3d, i za rady dziekuje przydaly sie :)

 

 

aktualnie dojechałem do zegarów:

 

250@378

390@525

 

Rdzeń jakos dziwnie reaguje jak dam na 384mhz :| przyznaje niezmienialem jeszcze pasty, a ni chlodzonka, dodalem ino wentyl 80x80 12V wiejacy na karte :/ czyżby to kres rdzenia na tym radziu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Gromowładnym że asusy przekłamowuja bo jakos mało tych marków jak na takie ustawienia cos mi tu nie pasuje jak ja mam 400/500 i mam 3221 w 03 to asus krecony na pamieciach 580 i core ponad 420 maja tylko 200 wiecej cos tu nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Gromowładnym że asusy przekłamowuja bo jakos mało tych marków jak na takie ustawienia cos mi tu nie pasuje jak ja mam 400/500 i mam 3221 w 03 to asus krecony na pamieciach 580 i core ponad 420 maja tylko 200 wiecej cos tu nie gra

Dobra to teraz zrob malego testa i obniz swoje zegary z 400/500 do 380/420, potem pusc na swoim kompie 3dmarka 2003 i sprawdz o ile sie zmienil wynik, prawdopodobnie bedzie wlasnie sie roznil o jakies 200-250 punktow. Druga sprawa, podobno gigabyte ma lepsze timingi, po trzecie konfiguracje sprzetowe sie roznia, a to tez wplywa na wynik w jakims stopniu.

 

EDYCJA:

Dobra, skoro juz bawimy sie w liczby, zrobilem testa sam. Taktowania 415/535, na ktorych otrzymalem wynik z podpisu w 3dmarku 2003 obnizylem na swojej karcie o wartosci: 20 dla rdzenia i 80 dla pamieci ( bo o tyle asus wedlug Ciebie kreci sie lepiej niz gigabyte) otrzymujac taktowania 395/455, puscilem 3dmarka i mi wyszedl wynik 3043, co dalo roznice w wynikach 330.

 

Ty natomiast porownujesz asusy o taktowaniu 420 i wyzej dla rdzenia i 580 dla pamieci ze swoja karta mowiac ze wynik to jakies 200punktow roznicy. Teraz popatrz na karte boroveka (sora jesli przekrecilem),

on ma wynik 3530, a ty 3221, a to daje 309punktow. A wiec jak widac wszystko gra i roznica w taktowaniu ma odzwierciedlenie w punktach w 3dmarku (jest jakis blad, ale malutki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytan odnoscie tego radka co w tytule.

1.Jak sprawdzic jaka wersja czy sa do tego jakies programy ??

2.Jak sprawdzić jakie mam pamieći ??

3.Dlaczego w need for speed u2 przy wyzszych detalach troche sie tnie i obraz sie robi ciemny ??

4.Mam steroniki omegio 2.5 cos tam i nic nie pomoglo co zrobic zeby bylo lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mial moze ktos taki problem w szafirku z biosem od szafirka 9600XT (z obnizonym timingami i taktowaniami do standartow 9550) wrzucilem tego biosa i wszystko dzialalo ladnie dopuki nie chcialem zrobic pelnych biosowych ustawien (czyli bios byl na 325/500 to zanizalo do 324/4xx a mialo byc 330,75/513*) no i poprawilem biosa rabitem i wzielem ati winflash wszystko ok ladnie sie wrzucilo i zaczal sie res. Pojawia sie bialy pasek Wina Xp przy ladowaniu i nagle kupa artefaktow. Wrocilem do tego biosa co mialem przed i normalnie sie zachowuje jak niby nic zminilem taktowania na nizsze i znow to samo bialy pasek i cuda i niewidy na monitorze. Wrzucilem orginalnego biosiaka od 9550 i wzielem przerobilem innego od 9600Pro i wiezlem tzw full ustawienia* i normalka wszystko sie odpalilo i gicior. Sprobowalem ostatni raz na standardzie 9600NP z biosem 9600Xt i znow lipa. Wie moze ktos czy to jest uwarunkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wałek

zgadzam sie z Gromowładnym że asusy przekłamowuja bo jakos mało tych marków jak na takie ustawienia cos mi tu nie pasuje jak ja mam 400/500 i mam 3221 w 03 to asus krecony na pamieciach 580 i core ponad 420 maja tylko 200 wiecej cos tu nie gra

Ja mam karte wykrecona na 450/580 i mam 3700 punktow a to jzu jest 500 punktow roznicy w 3dmarku 2003 od twojej a to jzu spora roznica. jeszce ejden forumowicz numerek mial jeszce lepiej wykreconego tego asusa bo 475/610 (zmienil chlodzenei na chipsecie i zalozyl radiatork ina pamieciach) i wynik mial prawie 4000 punktow i co ty powiesz na to. w swojej tez jak zaloze radiatorki to na 600 powinno smigac bo teraz chdozi tylko ze po paru chwilach artefakty. na safirku czy gigabyte przy 550 jzu artefakty byly duze.

A jeszce jedno jak karte mam ustawiona na 400/500 to tez mam wynik okolo 3200 punktow. wynik mam taki sam jak gigabyte przy 400/500 czyli wnioskuje ze timingi te dwie firmy maja podobne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czr_r1

1.Podaj producenta grafiki

2.Luknij na kostki i na którejś z linijek ostatnia liczba to oznacza jak masz Gigabyte to będzie 4 sapphire 4 lub 5 Asus 4 lub 5 a GeCube różnie 2,5 lub 2,8 lub 3,3 no chyba wszyscho

3.Zainstaluj najnowsze stery może masz za mało ramu lub proca słabego bo ta gra tez z tego ciagnie

4.Zainstaluj najnowsze stery omegi koniecznie! :P www.omegadrivers.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter_82 widzisz jednak jakies przeklamanie jest porównaj sobie mój confij z twoim masz niezłe pamieci wiec mysle ze jakies 100 marków przekłamania takie jest moje zdnie moze wynika to z timingów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek, udało ci się! Odkryłeś spisek. Tak naprawdę my (oraz twórcy 3Dmarka) pracujemy dla ASUSA i specjalnie "przekłamujemy" wyniki na korzyść kart tej firmy. LOL !!!

Po co tylko, ja się pytam? Wyniki jakie są, każdy widzi.

 

Co do Gromowładka to stary, kultury trochę, a nie od razu gUwnami rzucasz. A co do różnic, od Sapphirów i GB to jest jedna podstawowa- większy O/C pamięci i tyle, bo z rdzeniami podobnie, choć nie zawsze. Ja ze swojego ASUSA jestem bardzo zadowolony, bo np. mój pierwszy Sapphire powyżej 310 (tak- 310!!!) na rdzeniu sypał błędami w wyświetlanej grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chce się bawić w OC a chce pograć, to chyba GeCubeXT, bo firmowo ma lepsze chłodzenie i wyższe taktowania, a jeżeli kolega kiedyś będzie chciał się w OC pobawić to też pewnie conieco wyciśnie jeszcze. Za około 400zł można dostać takiego z taktowaniami ok. 450/580.

Może też być inna możliwość, w zależności jakim funduszem kolega dysponuje. Jeżeli ok 300, to w zasadzie bez oc wszystkie zwykłe 9550 karty są podobne, ale polecałbym GB, bo cichy (pasywnie chłodzony) i lepsze timingi.

Jeżeli jednak kolega chciałby w cośdroższego zainwestować, to może warto poszukać jakiegoś odblokowalnego radka 9500? To w zasadzie żadne ryzyko, tyle że ich już nie produkują i jedynie "second-hand" w rachubę wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...