Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

I stało się.

Po przeczytaniu prawie całego watku wybrałem sie na giełde kom. aby dokonać zmiany kary (gf 4 4200 MSI). Po posukiwaniach karty okazało sie iz giełda jest zdominowana przez Gigabity 9550 na 4ns hiniksach ale jako iz naczytałem sie o ASUSACH to takiej zaczelismy szukać i znalezlismy na 4ns SAMSUNGACH. Dzisiaj nastał dzięn na testy. Po wyczyszceniu sterowników od gf i wgraniu omeg uzystałem rdzeń 430 i pamiątki 570 i powoli zaczyna sypać artefaktami. Rdzeń to juz chyba max. Pamiatki nie ciagnołem więcej. Pograłem i jest ok ok 3400 w 3dmarku2003. Ustawiłem na stałe 400/500 - 3150markow i jest OK.

 

Kartke zmodyfikowałbym bym niebawem moze Vmod - jast jakiś może bez lutowania.

 

Polecm te kartkę mino iz jest 40zł - 290zł drozsza od Gigusia 250.

 

Ps. chodzi na AGPx4 i kt333A na kt400 też SPRAWDZONE!!! i nie maróznicy w ydajnosci między x4 i x8 ŻADNEJ :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tutaj troche offtopic'uje ale nie moglem wyslac wiadomosci prywatnej

 

Dołączona grafika

 

Across

 

siema to znowu ja, moglbys mi bardziej opisac twoja przygode z radkiem jak oddawales na gware?? bo chce mniej wiecej wiedziec co cie pytali, co im odpowiadales i ile czekales na nowa/naprawiona grafe. To dla mnie bardzo wazne

P.S jesli dostales podobna wiadomosc ode mnie to sorka bo nie bylem pewny czy doszla wiec pisze ta :P

Dokladnie wygladalo to tak ze mialem porobione vmody wszystkie, radiatory na pamieciach i zmieniony radiator na GPU i zmieniony bios. Pewnego dnia wyslizgnal mi sie radiator na CPU i spadl na karte co spowodowalo ukruszenie rdzenia(na dlugosci ok 1mm) wiec odlutowalem wszystkie vmody odczepilem radiatorki zmienilem ten ng GPU na normalny wgralem zwykly bios i poszedlem grac idiote do sklepu gdzie karrte zakupilem. Powiedzialem ze cos sie stalo i sie dziwnie na ekranie wyswietla. Koles z serwisu wlozyl karte do kompa i stwierdzil ze rzeczywiscie cos jest nie tak(nawet sie grafice nie przyjrzal). Wypisali wiec reklamacje i wyslali na gwarancje. Po dwóch tygodniach oczekiwania zadzwonilem i okazalo sie ze mi przyznali nowa karte. Wiec pewnie nie patrzyli pod radiator bo kazdy debil by sie kapnal ze rdzn ukruszony. Tak samo delikatnie bylo widac ze byla lutowana.

Jedyne musisz pokazac albo opisac dokladnie gosciowi z serwisu w sklepie gdzie kupowalesco sie dzieje i pozniej liczyc na szczescie. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to luz, a jak myslisz zmieniac jeszcze te koleczki przytrzymujace grafe? bo sa troche "zuzyte" jak sie czesto cos tam ruszalo, chlodzenie zmienialo, to jak sie barziej przypatrzyc to widac ze byly uzywane:P, a i gdzie takie koleczki mozna kupic? A i jeszcze jedno bo ten moj problem jest w sumie malo widoczny, tak golym okiem sie nie zobaczy tego falowania, dopiero jak sie wlaczy jakas gre (najlepiej z czarnym tlem/obrazem)dlatego tez problemem bedzie udowodnienie ze karta nie dziala w nalezyty sposob :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APEL DO POSIADACZY ASUSA!!!

 

Dobra panowie, widze ze jest nas coraz wiecej wiec proponuje sie zabrac za rozpracowanie tej karcioszki bo potencjal to ona w sobie ma, szczegolnie pamieci.Pamieci jak wiemy kreca sie rewelacyjnie i bez zadnych modow z radiatorkami mozna dojsc do tych 630-640. Co innego rdzen, jest niedowoltowany i kropka. U mnie 430 to max. Po podniesieniu napiecia do 1.4 owszem poszedl na 520, ale arty sypalo juz przy 450 na pamieciach  :blink: Jedyna rada to mod VDDQ. Wychodzi na to ze kazde podniesienie nawet o troche napiecia na gpu skutkuje spadkiem pamieci. Teraz mam 1.25v i mam 460/600, powyzej 600 juz arty. Podajcie jakie macie defaultowe napiecia na ASUSie, gdyz roznia sie one w przypadku gigabytea i nie sprawdza sie tu ze vddq=2xvgpu+0,03  :angry:

U mnie wyglada to tak:

VGPU - 1,20

VDDQ - 2,65

VMEM - 2,65

Tlumaczyloby to tak swietne krecenie sie pameci w porownianiu z defaultowym 2,51 gigabytea. Jednak zmiejszanie oporu na R819 nie skutkuje zwiekszaniem VDDQ jak to mialo miejsce w przypadku gigabytea, wrecz przeciwnie, powoduje od razu arty na starcie w windows.

Nie ukrywam ze liczylbym tu na nieocenione rady piotresa, kamienia i leona2000 ktorzy swego czasu rozwalili gygabytea :lol:

1208394[/snapback]

 

U mnie niestety nie rdzen max 430 a pamiatki 575. Chba musze cos dokleić nakostki i zapodac jakie vmody? mimo samsungów 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to luz, a jak myslisz zmieniac jeszcze te koleczki przytrzymujace grafe? bo sa troche "zuzyte" jak sie czesto cos tam ruszalo, chlodzenie zmienialo, to jak sie barziej przypatrzyc to widac ze byly uzywane:P, a i gdzie takie koleczki mozna kupic? A i jeszcze jedno bo ten moj problem jest w sumie malo widoczny, tak golym okiem sie nie zobaczy tego falowania, dopiero jak sie wlaczy jakas gre (najlepiej z czarnym tlem/obrazem)dlatego tez problemem bedzie udowodnienie ze karta nie dziala w nalezyty sposob :P

1210073[/snapback]

 

koleczkow nie zmieniaj, tez mialem nie nalepsze :) jezeli jest jakakolwiek wada to musza Ci wymienic czy wystepuje ona w grze czy w windowsie to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie rdzen max 430 a pamiatki 575. Chba musze cos dokleić nakostki i zapodac jakie vmody? mimo samsungów 4ns

1210153[/snapback]

 

write latency ustaw na 1,5 (oryginalnie jest na 1,0) i bez zadnych v-modow pojdzie na ponad 600!!

 

tylko tutaj uwaga: atitool (a przynajmniej wersja 0.22, ktorej ja uzywam) w porownaniu z rabitem zawyza ten parametr o 0,5!!!

jezeli wiec atitool pokazuje 1,5 tzn. ze jest 1,0!! (w atitool to sie nazywa Mem WR_LATENCY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-duzo stron do czytania wiec zapytam na skroty-

na jakis miesiac czasu potrzebuje(zmiana z 9800Pro na prawdopod Asusa 6800GT/128:) i pomyslałem o GCube XT 9550,ktory moge kupic za 380zł czy lepiej moze:

Asus Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

model: A9550GE/TD/P/128M/A; pamiec: 4ns Samsung; gwarancja: 36 miesiecy cena brutto: 279 zł

Warto dopłacic te 100?

Jak jest z chlodzeniem to znaczy,ktore glosniejsze?

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanko do posiadaczy ASUSOW :

 

czy ta karta bedzie mi wspolgrac z moja przedpotopowa plyta: LuckyStar k7VAT ?

 

ps. jestem skapcem bo radzia mialem kupic juz z 3 miechy temu, ale czekam az jeszcze stanieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-duzo stron do czytania wiec zapytam na skroty-

na jakis miesiac czasu potrzebuje(zmiana z 9800Pro na prawdopod Asusa 6800GT/128:) i pomyslałem o GCube XT 9550,ktory moge kupic za 380zł czy lepiej moze:

Asus Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

model: A9550GE/TD/P/128M/A; pamiec: 4ns Samsung; gwarancja: 36 miesiecy  cena brutto: 279 zł

Warto dopłacic te 100?

Jak jest z chlodzeniem to znaczy,ktore glosniejsze?

dzieki!

1211684[/snapback]

mysle iz nie warto. Sam mam asusa i jest ok ew. gigabajt tanszy o ok 40zł i tak samo doby. Asus chłodzenie ma znośne prawie nie słychać i niezle sie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

write latency ustaw na 1,5 (oryginalnie jest na 1,0) i bez zadnych v-modow pojdzie na ponad 600!!

 

tylko tutaj uwaga: atitool (a przynajmniej wersja 0.22, ktorej ja uzywam) w porownaniu z rabitem zawyza ten parametr o 0,5!!!

jezeli wiec atitool pokazuje 1,5 tzn. ze jest 1,0!! (w atitool to sie nazywa Mem WR_LATENCY)

1210631[/snapback]

popobuje niebawem zobzce do ilu pojdze narazie bez radiatorków obecnie 570MHz.

 

dzieki bardzo za odpowiedz

 

ps. Co to za program ten "rabit"? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam w najbliższym czasie zanabyć radka 9550, mam 9200 i geforce 4 mx440 obie 64, kolo w sklepie chce za nowego radka 9550 szafira te 2 karty i 4 dychy (cos 220 zl) i zastanawiam sie co zrobic z tym fantem, mozecie jakies sugestie,np na mail (qzn@blog.pl) pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, panowie dzieki za podrzucenie pomysłu o takich wysokich pamiątkach w asusach. Ja swojego wyżej 600 po prostu nie sprawdzałem, a tu się okazuje że 640 śmiga, muszę tylko chłodzenie skombinować na nie jakieś.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38485805

Popatrzcie, następny sprzedaje kartę 325/500 jako XT, ehh szkoda gadać

Nie no bez komentarza, by sie wstydzili i jeszcze do tego ludzie daja sie na takie motywy nabierac :/ a tekst typu "

My poszliśmy dalej . Wyselekcjonowaliśmy dla Państwa karty które pracują bez najmniejszych problemów z o wiele wyższym taktowaniem

 

375/500 MHz!!!

to juz szczyt wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo i tyle. Już zdążyłem do tego przywyknąć.

 

A swoją drogą, ktoś pracuje wogóle nad modami do ASUSA ? Bo ze swojego rdzenia chętnie bym coś wyciągnął jeszcze, tyle że nie chce by mi pamiątki spadły, tak ładnie się wykręciły z radiatorkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie mam 3 prośby bo coś mi znów net zdycha i nie moge wchodzi na strony posta od 203 w dól (nie laduja sie wcale, brak komunikatu o serwerze) :/

 

1. Może ktos zapodać linki do V-modów na Sapphire 9550 najlepiej ołówkiem i lutownica.

 

2. Taka sprawa czy którykolwiek z ATI Silencerów pasuje pasuje na R9550(nie to że jestem leniwy tylko ze producent nie podaje tego na swoich strona), a jeszcze jedno tez tam sam powod bo producent sie nie przyzna ktora wersja VGAS była najlepsza rev1? czy rev2

 

3. Jakie są najlepszę timingi na pamięci hynix 4ns oprock tych GB tak żeby mozna było wyciagnac na safirku 600 na mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewnie ten temat byl juz poruszany wiele razy w tym wątku, ale takie pytanie, co i jak można wykręcić z radka 9550 sapphire 128 mb pamięci elixir 5 ns, bo informacje w artykółach na ten temat są dosyc sprzeczne i nie wiem jak tu byc mądrym. bede wdzieczny za każde info niz www.google com :D (i netsprint.pl tez :D :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zdejmowal radiator z Gigabyte'a?? Ja probowalem ale po usunieciu kolkow mocno sie trzymal na samej pascie i dalem sobie spokoj w obawie o ukruszenie rdzenia. Warto wogole to robic czy fabrycznie Gigagyte zapewnil odpowiednia ilosc pasty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bl4ck Sh4dow:

V-Mod Sapphire

 

Co do pamięci, 600 na sapphirku raczej nie osiągniesz. Co do timingów GB to nie są lepsze dlatego, że na nich więcej Mhz można wyciągnąć z pamięci, tylko dlatego, że pamięci pracują wydajniej. Jeżeli chcesz więcej Mhz, musisz ustawić gorsze timingi. Coś za coś.

 

@ xqznx: Jeżeli chodzi o 5ns w Sapphire to sądwa wyjścia. Albo pamięć bedzie się podkręcać dobrze, jakby była 4ns, albo bardzo słabo, czyli jak 5ns. Tak naprawdę, to nikt nie wie dlaczego tak jest. Czysta loteria.

Zamiast zadawać pytanie ile wykręcę, najlepiej samemu spróbować i się przekonać.

Bez fizycznych ingerencji w kartę, naprawdę nie tak łatwo jest popsuć Radka 9550 (pomijam zły flash biosu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zdejmowal radiator z Gigabyte'a?? Ja probowalem ale po usunieciu kolkow mocno sie trzymal na samej pascie i dalem sobie spokoj w obawie o ukruszenie rdzenia. Warto wogole to robic czy fabrycznie Gigagyte zapewnil odpowiednia ilosc pasty??

1213340[/snapback]

Witam!

 

Ja zdejmowalem. Musisz usunac kolki i isc do lazienki wziac suszarke w reke i podmuchac na radiator tak zeby sie zrobil cieply... jak juz sie wystarczajaco nagrzeje to to gowno pod nim sie troche stopi i bedzie mozna zdjac. krec tak w lewo i w prawo ciagnac lekko za radiator. Nic ze rdzeniem nie powinno sie stac. Pozniej oczysc to jakims spirytusem albo zmywaczem do paznokci, poloz troche jakiejs dobrej pasty i zaloz na kolki z powrotem i jest ok. Ja tak mam, zalozylem na standardowy radiator papsta 40X40X20 na 12v i riadoator sie nie grzeje przy 1,32V na gpu i taktowaniu 492 Mhz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja zdejmowalem. Musisz usunac kolki i isc do lazienki wziac suszarke w reke i podmuchac na radiator tak zeby sie zrobil cieply... jak juz sie wystarczajaco nagrzeje to  to gowno pod nim sie troche stopi i bedzie mozna zdjac. krec tak w lewo i w prawo ciagnac lekko za radiator. Nic ze rdzeniem nie powinno sie stac. Pozniej oczysc to jakims spirytusem albo zmywaczem do paznokci, poloz troche jakiejs dobrej pasty i zaloz na kolki z powrotem i jest ok. Ja tak mam, zalozylem na standardowy radiator papsta 40X40X20 na 12v i riadoator sie nie grzeje przy 1,32V na gpu i taktowaniu 492 Mhz. Pozdrawiam.

1213431[/snapback]

no niekoniecznie, ja na swoim GB, miałem plaster tasmy termo. dos dobry, z warstwa aluminiową :) udało sie zdjac radiator z rdzenia, po wcisnięciu miedzy nie kawałka karty telefonicznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...