Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Racja, niedopatrzenie oczywiscie "drobne" z mojej strony. Na allegro wyselekcjonowalem kilka ciekawych aukcji. ktora w/g Was jest najbardziej godna uwagi?

 

- 1254923[/snapback]

Najlepiej kup Gigabyta 9550 128MB 128bit (256MB ma pamięci 5ns a 128MB 4ns) lub Abita (ma dobre pamięci 3,6ns) w opisie Sapphire nie ma podane jakie ma pamięci więc pewnie 5ns. 9600 nie kupuj bo przecież można 9550 przerobić na 9600 :).

Edytowane przez skazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup Gigabyta 9550 128MB 128bit (256MB ma pamięci 5ns a 128MB 4ns) lub Abita (ma dobre pamięci 3,6ns) w opisie Sapphire nie ma podane jakie ma pamięci więc pewnie 5ns. 9600 nie kupuj bo przecież można 9550 przerobić na 9600 icon_smile3.gif.

no ja tez bylem raczej za Abitem, sadze, ze te pamieci duzo dadza, a pozatym Abit to Abit :) ale czy jest to najlepsza opcja do 300 zl...

 

edit: nie moge znalezc tylko opisu jak zmodowac tego Abita na takim pcb ;O

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis Gigabyta.... GPU mozna powiedziec kreci sie normalnie.. ale pamieci mnie zawiodly :cry:

 

...

 

EDIT

 

Zrobilem juz testy.. (bez formata, tylko nowe stery)

3D Mark 2001 = 11558

3D Mark 2003 = 3367

 

Widac tez nie zachwycaja  :mur: :huh:

 

Jutro format...  :rolleyes:

 

Moze jak zmienie proca bedzie lepiej... :roll:

1254938[/snapback]

juz wiecej niewycisniesz nawet po formacie, jednak ten proc to nie barton 2500+ na ktorym mial bys w 01 ponad 13k, wiem bo testowalem u kumpla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok gf poszedl i 3a sie zastanowic jakiego tego radka wbac:))

Abit ma fajne pamieci ale niepokoi mnie jego chlodzenie!!

bardzo maly radiatorek i wentylatorek:(( gigabyte ma przynajmniej radiator dosyc duzy na ktory dal bym wentyl 4cm i bylo by git:))

 

Prosze o rade czy to chlodzenie Abita wytrzyma cos kolo 400MHz??

i czy chlodzenie gigabyte z wentylem 4cm wytrzyma cos kolo 400MHz lub wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial ---> u mnie przed modem karta szla max stabilnie 450/540, na modzie mialem max 560/520 ale i tak kicha w wydajnosci, po modzie karta dostala niezly dopal, max stabilne bez artow 470/554 wiec probuj moze u ciebie tez bedzie taki myk :lol: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaniepokoila mnie jedna rzecz w tym Abicie, chodzi o to, ze nie ma na zlaczu wyciecia we wskazanym na zdjeciu miejscu, ktore symbolizuje 1,5 V Lock. Posiadam plyte A7V880 dla ktorej sa przeznaczone karty jedynie o takim napieciu, gdyz uzywanie innych moze spowodowac uszkodzenie mobo. mam sie czym przejmowac? :|

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial ---> u mnie przed modem karta szla max stabilnie 450/540, na modzie mialem max 560/520 ale i tak kicha w wydajnosci, po modzie karta dostala niezly dopal, max stabilne bez artow 470/554 wiec probuj moze u ciebie tez bedzie taki myk  :lol:  :-P

1255692[/snapback]

rozumiem ze chodzi ci o VMEM ? :)

bo czym rozniloby sie "po modzie" od "na modzie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez bylem raczej za Abitem, sadze, ze te pamieci duzo dadza, a pozatym Abit to Abit :) ale czy jest to najlepsza opcja do 300 zl...

 

edit: nie moge znalezc tylko opisu jak zmodowac tego Abita na takim pcb ;O

1255122[/snapback]

Człowieku - weź przeczytaj ostatnie 10 stron ok ;)

 

co do abita to na razie tylko jednej osobie kręcił się w miarę ok (na poziomie Gigabyte)

 

kilku innym (w tym mi) - kręcił się tragicznie. Mimo pamięci 3,6 - OC max to 510 MHz (na 4 ns latały gostkom max 480), rdzeń - 380-510. I do tego już od taktowań 350/450 kondensatory na karcie świszczały niemiłosiernie.

 

Cóż - .... Abit to Abit ... i te pamięci ;) miodzio 3,6 (może jakbyś Vmem moda zrobić to by poszły tak jak w wersji Guru - czyli 600-620 MHz, ale moda nie ma na razie)

 

Jak chcesz kartę z bardzo dobrymi możliwościami OC to za 325 zł w proline jest Abit Guru - kręci się bez problemu stockowo na 500/600 - a ludki jeszcze lepsze rezultaty na nim uzyskują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy duza roznica w wydajnosci i mozliwosciach o/c bedzie pomiedzy 1 karta, a 2 pozostalymi? :

 

- ABIT 9550-GURU vCORE vMEM 339 zł

 

- ABIT R9550XTurbo-Guru 2,5ns Vmem 439 zł

 

- Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB BOX 400zl

 

 

czy warto dolozyc te 100 zl? no i co z tym Vlockiem, o czym pisalem kilka postow wczesniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy duza roznica w wydajnosci i mozliwosciach o/c bedzie pomiedzy 1 karta, a 2 pozostalymi? :

 

1255988[/snapback]

 

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...535305f47555255 - 325 zł

 

Vlocka olej - nie ma, trudno.

 

Abit Guru kręci się podobnie do GeCube 9550XT - najnowsze wersje Gecuba już nie kręcą się tak ładnie jak te wydane na samym początku

 

Taktowania 500/600 (520/630) są do osiągnięcia na tym Abicie Guru, na GeCube juz w większości przypadków nie.

 

Abit 9550 Turbo Guru to zupełnie inna bajka - OC rdzenia 500-600, oc pamięci 700-800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie tego Abita wyglada mi bardzo mizernie, czy do takiego o/c jak piszesz wystarczy to standardowe, czy bez wymiany sie nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie tego Abita wyglada mi bardzo mizernie, czy do takiego o/c jak piszesz wystarczy to standardowe, czy bez wymiany sie nie obejdzie?

1256052[/snapback]

Chlodzenie nic tutaj nie zmieni. Spokojnie starcza nawet do vmoda, bylo o tym wielokrotnie. Ja powiem tylko ze na GB wentylek do vmoda raczej byc powinien bo kartas w stresie sie wiesza bez niego (sprawdzilem :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kartę z bardzo dobrymi możliwościami OC to za 325 zł w proline jest Abit Guru - kręci się bez problemu stockowo na 500/600 - a ludki jeszcze lepsze rezultaty na nim uzyskują.

1255944[/snapback]

czyli warto go brac(na razie i tak od reki nie dostepny) zamiast np. tanszego o 85zl GIGABYTE??

tak sobie mysle, ze to chyba calkiem sensowny wybor wsrod 9550:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tymzcasem zrobilem vmem i efekty marne o ile w ogole jakies. Nie wypada mi narzekc na gigabyte'y bo mam do czynienia z 1 egzemplarzem ale ten jest raczej cieniutenki. Zabawa w vmoda (jesli mocnego to spore nadwyrezenie karty i wiecej ciepla) nie ma wiekszego sensu na tej karcie. Jakakolwiek metoda calkowicie bez artow (0 jakiegos migania paska z fps'ami juz nie mowiac o kropkach itp) to zysk moze 200pkt... karta obwieszona kablami jak choinka, sporo czasu na to straconego, jakies zawsze ryzyko... wg mnie szkoda bylo zachodu. Tak sie zastanawiam czy pchnac karte z vmodem i zyskac za ten fakt jakies $, czy zdjac to wystzko i na 400/500 siedziec cicho i czekac na pozadna karte. Bo grac w dx9 i tak sie na tym nie da, a do steam'a hl1 to mi starczy do grania z max aa i fa 1600x1200 i mam 300fps (w dx7 :) ). Ogolnie to nie ejstem z tego zadowolony mimo ze jakies nowe doswiadczenie zawsze nabylem :oops:

Wiele lepsza bylaby karta ktora ma oddzielne stabilizatory napiecia na mem i na gpu (his?) i jacys mili ludzie ktorzy to rozpracuja. Wtedy moznaby zyskac bez artow 4000pkt w 2k3 i byloby calkiem schludnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli warto go brac(na razie i tak od reki nie dostepny) zamiast np. tanszego o 85zl GIGABYTE??

tak sobie mysle, ze to chyba calkiem sensowny wybor wsrod 9550:)

1256242[/snapback]

 

Jak nie masz kasy to bierz Gigabyte - cena 239 zł jest ok.

 

Na tej karcie spokojnie osiągniesz taktowania 400/500 - co da ci jakieś 3200 pkt w 3Dmarku03

 

max jeśli będziesz miał szczęście wyciągniesz z niej 450/550 - 3500 pkt. (większość sprzedawanych teraz dochodzi do taktowań 400-430/520-540)

 

 

Jak chcesz osiągnąć więcej na Gigabyte - czyli jakieś 480-520/510-550 - to musisz zainwestować w dodatkowy wiatrak (jakieś 15 zł), kupić radiatory na pamięci (jakieś 20 zł), zrobić szlif radiatora (jakieś 30 min), zrobić Vmoda (jakieś 30 min + ustrata gwarancji)

 

Abit 9550Guru na stockowym chłodzeniu robi 500-520/600-630 - masz dobrą kartę z porządnym chłodzeniem, radiatorami na pamięciach i nie tracisz gwary jak chcesz ją wysoko kręcić.

Wynik w 3Dmarku jaki możesz na niej osiągnąć to jakieś 3800-4200 pkt (a więc tak z 30% więcej niż na Gigabyte bez Vmoda)

 

Wszystko zależy od tego ile masz kasy. Jak stać cię na Abita - to go bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar ---> chciales chyba powiedziec ze Abit na stockowym chlodeniu robi 500/700, trzeba tylko w miare dobry zasilacz, jednak 500/700 jest w pelni stabilne, wiec tyle kazdy na 99% wyciagnie, by wyciagnac jeszcze te ponad 4000 pkt trzeba zmieniac timingi, te mozna znalezc na stronce ktora mam w sygnaturze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar ---> chciales chyba powiedziec ze Abit na stockowym chlodeniu robi 500/700, trzeba tylko w miare dobry zasilacz, jednak 500/700 jest w pelni stabilne, wiec tyle kazdy na 99% wyciagnie, by wyciagnac jeszcze te ponad 4000 pkt trzeba zmieniac timingi, te mozna znalezc na stronce ktora mam w sygnaturze.

1256318[/snapback]

Co to znaczy stockowe chlodzenie?? :) A zasilacz mam chyba dobry Chieftec 420W :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar thx za podpowiedzi, reszcie tez. A wiec nastawiam sie na ABIT R9550XTurbo-Guru 2,5ns Vmem, jesli uzbieram. :D a jesli nie to zwykly guru.. ostatnie pytanie. czy warto inwestowac w guru x-turbo niz w zwyklego guru? roznica w cenie to ponad 100 zyli...

 

pozdro

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar thx za podpowiedzi, reszcie tez. A wiec nastawiam sie na ABIT R9550XTurbo-Guru 2,5ns Vmem, jesli uzbieram. :D a jesli nie to zwykly guru.. ostatnie pytanie. czy warto inwestowac w guru x-turbo niz w zwyklego guru? roznica w cenie to ponad 100 zyli...

 

pozdro

1256397[/snapback]

 

Jeśli musisz dzisiaj kupić kartę to warto (o ile masz takie pieniądze). Jeśli nie musisz - to poczekaj 1 - 1,5 miecha. Będzie wiadomo czy 6200 się modują do 6600 czy nie. A ceny też powinny wynieść tyle co teraz kosztuje 9550Xturbo guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit 9550Guru na stockowym chłodzeniu robi 500-520/600-630 - masz dobrą kartę z porządnym chłodzeniem, radiatorami na pamięciach i nie tracisz gwary jak chcesz ją wysoko kręcić.

Wynik w 3Dmarku jaki możesz na niej osiągnąć to jakieś 3800-4200 pkt (a więc tak z 30% więcej niż na Gigabyte bez Vmoda)

chodzi ci o tego bez turbo??

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno zakupiłem karte Gigabyte 9550 128MB 128bit i mam 2 pytania:

1. Zauwarzyłem iz zaczoł mi się wierzać system - przewaznie przy oglądaniu TV, ale czasem podczas przeglądania stron www i nie tylko - czy to wina zmiany NVIDI na ATI bez formatu ? - wcześniej nie miałem doczynienia z ATI.

2. Przy 250/400 troche mym zdaniem za mało w testach porównując z link :

3DMark01 : 7000

3DMark03 : 2140

3DMark05 : 830

Test : 1024x768 32bity ATI Catalyst v5.1

Sprzęt: P4 3.0 HT 512DDR Chieftec 420W

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - zwykłu Abit 9550 Guru bez turbo

1256500[/snapback]

Szkoda trochę się pospieszyłem z wymianą grafiki na Gigabyte'a. W tym czasie była to najlepsza inwestycja z R9550.

Mam ochotę na Abita - 325 pln to nie aż takie koszmarnie duże pieniądze - a jest już VMod i radiatory, coolerek na GPU i tak bym wymienił - dostałem za free Zalmana ZM80D-HP. Chociaż na tą grafikę, którą mam teraz zbierałem chyba cały rok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno zakupiłem karte Gigabyte 9550 128MB 128bit i mam 2 pytania:

1. Zauwarzyłem iz zaczoł mi się wierzać system - przewaznie przy oglądaniu TV, ale czasem podczas przeglądania stron www i nie tylko - czy to wina zmiany NVIDI na ATI bez formatu ? - wcześniej nie miałem doczynienia z ATI.

2. Przy 250/400 troche mym zdaniem za mało w testach porównując z 1256506[/snapback]

A odinstalowałeś drivery od Nvidii, czy tak po prostu wgrałeś na to ATi?

Zwykle wystarcza użycie DriverCleaner'a i po kłopocie - nie trzeba robić formatu.

U siebie tak zrobiłem, za jakiś czas zrobiłem format - efekt wydajność pozostała na takim samym poziomie.

 

Podaj jaką masz płytę główną i FSB oraz procek

 

Jeśli np. Duron albo Athlon i FSB 100-133 (200-266) to taki wynik to norma.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę płakał :cry:

Gdzie można dostać radka 9550 Gigabyte w Krakowie??

bo jak na razie dzwonię po sklepach i zero.

Miały być, ale nie ma  :angry:

1256361[/snapback]

W poniedzialek beda w PCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przy 250/400 troche mym zdaniem za mało w testach porównując z link :

3DMark01 : 7000

3DMark03 : 2140

3DMark05 : 830

Test : 1024x768 32bity ATI Catalyst v5.1

Sprzęt: P4 3.0 HT 512DDR Chieftec 420W"

 

Rzeczywiscie masz malo, u mnie:

3dmark01: 7700

 

na KT600, Sempron2400++, 256MB 400mhz i identycznej karcie GB 9550 250/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...