Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Jeśli bawiłeś się Rabit'em i zmieniałeś ID, zegary, timingi, to chyba w ostatniej zakładce przestaw NTSC na PAL i będzie oki.

1296925[/snapback]

Dzieki za odp. Też tak myślałem :)

Jeste jednak problem...

 

Zgrałem oryginalnego BIOSa karty. Wyedytowałem go w Rabicie. W zakładce Video zmieniłem TV Init Mode z NTSC na PAL i zapisałem nowego plik z biosem. Wgrywam nowego biosa i ERROR!!! Co jest?? Bios bez modyfikacji wgrywa się bez problemu. Czyżby Ati wprowadziła też blokade na format wyświetlania obrazu z TV-OUT'a??

 

Jeszcze jedno. Na stronie www.in4.pl znajduje się artykuł o modyfikacji Radeona 9550. Znalazeł tam bios od jakiegoś Radeona 9600Pro bez blokady. Jego taktowania to bodajrze 400/500 MHz. Czy wgranie go do mojej karty może spowodować jakieś spięcia??

 

Ale najbardziej mnie interesuje jak wgrać zmodyfikowany, oryginalny bios od mojego GB...

 

P.S 1: A ta się ten bios wgrać "na siłe" komendą: flashrom -p -f 0 nazwabiosu.bin?

P.S 2: Dodaje screena z Rabita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Też tak myślałem :)

Jeste jednak problem...

 

Zgrałem oryginalnego BIOSa karty. Wyedytowałem go w Rabicie. W zakładce Video zmieniłem TV Init Mode z NTSC na PAL i zapisałem nowego plik z biosem. Wgrywam nowego biosa i ERROR!!! Co jest?? Bios bez modyfikacji wgrywa się bez problemu. Czyżby Ati wprowadziła też blokade na format wyświetlania obrazu z TV-OUT'a??

 

Jeszcze jedno. Na stronie www.in4.pl znajduje się artykuł o modyfikacji Radeona 9550. Znalazeł tam bios od jakiegoś Radeona 9600Pro bez blokady. Jego taktowania to bodajrze 400/500 MHz. Czy wgranie go do mojej karty może spowodować jakieś spięcia??

 

Ale najbardziej mnie interesuje jak wgrać zmodyfikowany, oryginalny bios od mojego GB...

 

P.S 1: A ta się ten bios wgrać "na siłe" komendą:  flashrom -p -f 0 nazwabiosu.bin?

P.S 2: Dodaje screena z Rabita...

1297348[/snapback]

Testowałem BIOS z www.in4.pl od Szafira. Nie warto, ma gorsze timingi od Gigabyte'a - gorsza wydajność. U mnie zmiana z NTSC na PAL nie powodowała żadnych błędów przy flashowaniu i użytkowaniu TV-Out'u. Jak będę w domu zgram swój bios i Ci podeślę. Podaj maila.

 

Ja wgrywałem na siłę FlashROM'em i easy VTuner'em (o ile się nie mylę) -w każdym przypadku modyfikowany BIOS GB. Kilka stron wcześniej wrzuciłem BIOS od GB - GPU 400 i MEM 400, wystarczy zmienić clock'i i PAL.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym ze nie moge wegrac zadnego biosu powtarzam ZADNEGO do radeona sapphire 9550 128mb/128bit na hynixach 5ns, po wgraniu biosu i restarcie komp nie wykrywa wogole karty, biosy jakie wgrywalem to miedzy innymi sciagniete biosu z http://www.techpowerup.com/bios/ sapphire 9600 non pro ,sapphire 9600 pro, nawet 9600 xt , powercolor 9600ez ,takze modyfikowany na czestowtliwosci 400/500 ale i tak nic z tego nie wyszlo

jedyne co dalo się zrobic to zmodyfikowac orginalny bios lecz i tu nie bylo zadnych rewelacji bo jedyna mozliwa opcja jaka dalo się zmienic to czestotliwosci przy zmianie czegokolwiek innego po wgraniu biosu komp nie wykrywal karty, a zmiana czestotliwosci jaka dalo się osiagnac to tylko 350/460 czestotliwosci zegara w biosie się juz nie da wiecej podkrecic natomiast przy zwiekszeniu pamieci wystepuja artefakty

jedyna dziwna rzecza jest to ze po wgraniu zmienionego orginalnego biosu i uruchomieniu Ati tool zeby sprawdzic do jakich wartosci mozna podkrecic go nagle zegar gpu ustawil się na 420 a pamiec na 580!!, lecz i to bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe bo po zrobieniu testu w 3dmarku nie bylo zadnej roznicy miedzy 350/460 a 420/580 efekt byl taki sam jakby wogole się nie podkrecilo karty mimo ze ze w radlinkerze chodzil faktycznie na 420/580

jezeli kto kolwiek wie co zrobic z takim fantem jaki się trafil tutaj blagam, powtarzam BLAGAM niech wypowie się tutaj i mnie oswieci bo ja juz doslownie nie mam sily po zabawie przez 5 godzin wyczepraly mi się mozliwe opcje rozwiazania tego problemu, wiec niech ktos polituje się nademna i wspomoze wiedza, linkami lub biosem od 9600 ktory da się wgrac na ta ch.....a karte.

z gory skladam poklony:please: dla tego kto mi pomoze rozwiazac ten problem oddam mu pol sojej karty Razz

na sam koniec dodam ze karta ktora sprawia mi tyle problemow to :

Sapphire Radeon 9550 128Mb/128bit na pamieciach Hynix 5ns (przynajmniej z tego co pisze na kostkach)

Edytowane przez alf21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jest cały topik o 9550 :mur: a po drugie zmień nazwę na konkretną... :mur:

 

zresztą i tak ni ema po co zmieniac tej nazwy bo i tak pewnie zaraz ktoś to zamknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zaczne od tego przewalilem okolo 5-6 forum na temat radeonow 9550 znalazlem sporo informacji zwiazanych z tym ale niestety i tek to nic nie dalo bo dalej mam ten sam problem jak napisalem wyzej i nigdzie nie pisze jak sobie z nim poradzic

 

a co do tematu to ciekawe jakbys ty zareagowal gdybys spedzil ok 28 godzin na szukaniu informacji zwiazanych z twoim problemem i ok 12 godzin probojac cos kombinowac zeby wgrac ten bios do tegj karty sproboj cos takiego przezyc a zrozumiesz dalczego tak brzmi ten temat

 

ja juz poprostu wysiadam swoja karte czyli gigabyte 9550 128mb na hynixach 4ns przerobilem na 9600xt bez zadnego problemu i cala ta operacja trwala jakas 1 minute no moze dwie a tu u kumpla z ta karta sa same problemy a obiecalem mu ze jakos to sie zrobi wiec teraz staram sie dotrzymac slowa

podrawiam i moze tak prosze o odrobine wyrozumialosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alf21: Merytorycznie nie jestem w stanie Ci pomóc, ale powiem tak: rozumiem, że jesteś sfrustrowany, ale jeśli temat, który założysz będzie miał sensowną nazwę np.: "szafirek 9550 nie daje się zflashować. Co robić?", to szybciej uzyskasz pomoc. Poza tym ludzi wkurzają tego typu teksty w temacie (zwłąszcza starych i doświadczonych userów), a chyba nie chcesz zrażać do siebie ludzi którzy potrafią (i mogą chcieć) Ci pomóc?

Powodzenia z grafiką!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sorki za taką reakcję... ;) ale Biolog ma racje ;)

 

po drugie: wiem że pisałeś że cokolwiek zmienisz to nie wykrywa karty.. a ID biosu próbowałeś zmieniać (jak zmienisz ID z oryginalnego biosu na inne to powinien wykryć karte jako 9600 series) tylko nie podam ci konkretnej wartości tego ID bo nie pamiętam.. na bank było to podane w tym przyklejonym topiku o radeonie 9550.. czyli pokrótce...zgrywasz oryginalny zmieniasz ID i wgrywasz spowrotem i masz 9600....

 

 

aha ... a próbowałeś innym programem do flashowania?? pozdr. nic więcej mi do głowy nie przychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za taki temat i odrazu go zmieniam

Biolog i dzieki za jakakolwiek chec pomocy bo ja doslownie mam juz dosc

 

Cooli tak , zmienialem takze ID w orginalnym biose ale po tej drobnej zmianie takze komp nie wykrywa karty wogole, nawet wlasnie taka drobna zmiana powoduje ze juz sa problemy dlatego wlasnie staram sie uzyskac pomoc bo mi juz nic nie przychodzi do glowy, i dzieki za wyrozumienie

 

co do mojej obrony jezeli chodzi o powielanie takich juz wielu tematow to moge dodac tylko tyle, ze po przegladnieciu wszystkich mozlwiwych forum nawet zagranicznych nigdzie nie bylo takie problemu wiec jest to zawsze jakas nowosc a dla tych co sie znaja to i moze nawet jakies wyzwanie :wink: hehe B)

 

i takze mam nadzieje ze ktos wkoncu uslyszy moje wolanie o pomoc

Edytowane przez alf21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Prośba do bobson37 & Bl4ck Sh4dow (jako aktywnych)

 

Zarzućcie jakies info o czujnikach temperatury z GB, bo mi sie skrzynka urywa ;) Konkretnie gdzie on jest umieszczony, czym steruje, czy da sie z niego odczytac temp...

1289490[/snapback]

O ile mi się wydaje, nikt na tego posta nie odpowiedział...

Żaden Radeon 9550 firmy GB nie ma czujnika temperatury (dokładnie widoczne jest to na stronie www GB => http://www.gigabyte.pl/VGA/Default.htm). Wprawdzie na CD zamieszczone jest narzędzie V-Tuner2 jednak w żaden sposób nie można wyczytać z niego temperatury rdzenia. Czyli historia, że Radek GB ma czujniki temp. to mit, który obala nawet producent....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi już niestety nic do głowy nie przyjdzie... może jakaś blokada na karcie.. sam nei wiem.. poczekaj na wypowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników... i życzę pomyślnego rozwiązania tej dziwnej sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi już niestety nic do głowy nie przyjdzie... może jakaś blokada na karcie.. sam nei wiem.. poczekaj na wypowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników... i życzę pomyślnego rozwiązania tej dziwnej sprawy

1298098[/snapback]

dzieki za checi

no i mam taka nadzieje ze ktos tu jeszcze zerknie i spotkal sie z takim problemem

i oczywiscie zechce mi pomoc

jeszcze raz dzieki

pozdrawiam

ALF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha no to moge powiedziec ze jestem posrednim posiadaczem asusa 9550ge :lol: a wlasciwie to brat se kupil "ladnego"(budzetowego) kompa i poradzilem mu zeby kupil r9550 , a chcial fx5600 :razz: , nie wiem jakie bedzie oc bo zasilka jest dziwna (jakis I-Box - przynajmniej z takiej obudowy)

W sumie jutro moze pojade do niego i zobacze jak sie sprawuje ten kompik to moze cos zdzialam :)

jak cos to zdam relacje :razz:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za checi

no i mam taka nadzieje ze ktos tu jeszcze zerknie i spotkal sie z takim problemem

i oczywiscie zechce mi pomoc

jeszcze raz dzieki

pozdrawiam

ALF

1298114[/snapback]

Podaj maila a wyślę ci biosika do tej Ati9550@9600 i jak co zrobić -NO PROBLEM.

Co do podkręcania - nowe catalyst od ver3.8 posiadają opcję zablokować możliwość podkręcania,dlatego nic na catalystach nie podkręcisz ściągnij sobie np to. http://blaze.ausgamers.com/utopiatech/down...ga_2597a_7z.exe

Przed wgraniem biosu do Karty wejdż w panel sterowania / dodaj usuń programy i odinstaluj wszystkie sterowniki od ATI /restart i wgranie biosu /uruchomienie PC i wgranie nowych sterowników np. tych W/W.

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

to moj meila alfiol@poczta.onet.pl

wezme sprobje zrobic i tak bo juz nic mi wiecej nie zostalo

wielkei dzieki za informacje i za pomoc mam nadzieje ze wkoncu uda sie wgrac ten bios na ta dziadowska karte

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najlepsze sterowniki do r9550 ?? omegi ale jakie konkretnie ?

1297986[/snapback]

No własnie :blink: Tez podobne pytanie zadałem ostatnio ale w tym poście to trudno być zauwarzonym. :mur:

Nikt sie nie chwali jak u nich testy ze sterownikami.

Edytowane przez mikan82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

to moj meila alfiol@poczta.onet.pl

wezme sprobje zrobic i tak bo juz nic mi wiecej nie zostalo

wielkei dzieki za informacje i za pomoc mam nadzieje ze wkoncu uda sie wgrac ten bios na ta dziadowska karte

pozdrawiam

1298613[/snapback]

KARTA JEST OK [ nie taka dziadowska ]Biosik już wysłałem.POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KARTA JEST OK [ nie taka dziadowska ]Biosik już wysłałem.POWODZENIA

1298722[/snapback]

dzieki za pomoc biosik dotarl wieczorem pojde do kumpla i bede probowal wiec wyniki tego podam dopiero wieczorem ok 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie :blink:  Tez podobne pytanie zadałem ostatnio ale w tym poście to trudno być zauwarzonym.  :mur:

Nikt sie nie chwali jak u nich testy ze sterownikami.

1298628[/snapback]

 

Sciagnij kilka najnowszych omeg i catalystow i potestuj, ja nie widze zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie :blink:  Tez podobne pytanie zadałem ostatnio ale w tym poście to trudno być zauwarzonym.  :mur:

Nikt sie nie chwali jak u nich testy ze sterownikami.

1298628[/snapback]

 

Ja to polecam Omegi 2597a jak dla mnie najstabilniejsze stery pod radki.Na catalystach bodajże tych najnowszych ze stronki ati to ciągle jakieś zwiechy i takie tam a na omegach pełen luz POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!! OMEGI 2597a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam małą prośbę. Mógłby mi ktoś podać najwydajniesze timingi do GB 9550 4ns hynix? Nie mam możliwości technicznych przeczytać tych 250 stron.

 

Z góry dzieki:)

1297992[/snapback]

nikt mi nie odpowie :sad: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to polecam Omegi 2597a jak dla mnie najstabilniejsze stery pod radki.Na catalystach bodajże tych najnowszych ze stronki ati to ciągle jakieś zwiechy i takie tam a na omegach pełen luz POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!! OMEGI 2597a

1299314[/snapback]

Ja mam te najnowsze (2.6.05a) i wszystko jest stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako iz niedawno się przesiadłem z NVIDI na ATI (GB R9550) mam pytania.

 

Za co odpowiadają poniższe usługi i czy można je wyłączyć:

- ATI HotKey Poller

- ATI Smart

 

W menadżeże zadań jest uruchomione 2 x ati2evxx.exe - Jako SYSTEM i "Urzytkownik" tak powinno być ?

 

Mam wrażenie iż przy ATI system (XP SP2) więcej ładuje do RAMu, przy NVIDI było 100-150, a ATI 150-200 MB po samym starcie.

 

Sterowniki: Softmodded Catalyst Package 5.2 v6.14

 

Dzięki

Edytowane przez _L_U_K_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sie podzielić informacjami na ile wykręcił 9550 128bit z pamięciami 5ns? bo sam posiadam HiSa z 5ns vdata :mur:

i max narazie to 465....kurde, to jest mój trzeci his z kolei, bo pierwszy sobie umarł a krecił sie pieknie na default(450/550) drugiego zabiła płyta(430/530) a ten sobie zyje i narazie go katuje i nic mu nie jest :/. ...moze jakies vmody???? bo 465 na pamieciach to mało...za mało ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam putanko Przy instalacji Omeg zaznaczac opcje softmode I jesli Tak to która 9500 na 9700 czy 9600 na 9800 Ja mam GB 9550 Z góry dzięki I sorki jesli juz takie pytanko bylo ale mam modemowe lacze wiec zrozumcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy84 -- urwałeś się z choinki?, omegi softem przerabiaja tylko 9500 na 9700 i 9800 se na 9800 pelne, w 9550 nic nie jest zablokowane wiec instalujesz bez zadnych softmodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij kilka najnowszych omeg i catalystow i potestuj, ja nie widze zadnego problemu.

1298931[/snapback]

Stary to po co ty tu chodzisz :lol: Przecierz kazdy problem sam rozwiazujesz metodą prób i błedów. Jak chcesz draznic ludzi to idz sobie na onet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...