Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec panowie stwierdzilem ze pamieci musza sie troszke wygrzac i kreca sie troszke lepiej juz :D. Teraz chodza na 280 bez artow. Rdzen poszedl o cale 4 MHz wyzej do wartosci 454 MHz stabilnie (wyzej zwisy i VPU Recovery :(). Poprawilo to troszke wyniki w benchmarkach:

 

3DMark 2001 SE - 12 336 markow

3DMark 2003      - 3 602 marki

Aquamark          - 28 305 pkt

 

I to bedzie juz raczej maximum tego. Byc moze po przklejeniu radiatorkow na drugiej stronie pamieci cos sie jeszcze podkreci ale 300 MHz to bedzie raczej granica nie do osiagniecia - a tak fajnie sie zapowiadalo. Lecz uwazam, ze nie jest tak zle i karta jest jak najbardziej warta swojej ceny. Polecam :D

Wyniki są bardzo ładne :D Myśle że 10000 u siebie osiągne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam codegena 300W z jakiejs superanckiej seri bo niezle trzyma napięcia ......... mam pytanko czy po zmianie na radka 9550 xt to on go uciagnie moja konfiguracja:Athlon xp2400 ; R9100sapphire 128mb 128bit ; SB 128pci ; naped CD-ROM 52x i CD-RW 48x24x48 ; sieciówka RTL ; Gigabyte ga-7vt600 ; 2 wentylki na procka i do obudowy......

 

ps. jak uzbieram kase na radka 9550xt do konca lipca tego roku to bedzie niezle wiec nie ma mowy o wymianie zasiłki......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj tak :wink:

mojemu to sie tylko kiedyś zatarł wiatraczek, i wymienili mi na nowego 8)

 

a ten ładnie trzyma napięcia , ale to wina pomocy :wink: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj tak :wink:  

mojemu to sie tylko kiedyś zatarł wiatraczek, i wymienili mi na nowego 8)  

 

a  ten ładnie trzyma napięcia , ale to wina pomocy :wink:  8)

Leborg jutro będziesz miał tego szafirka? Ciekaw jestem jak się kręci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. ale nie dowiedzialem sie tego co chcialem...... jezeli nie utrzyma to nie mam po co kupowac radka bo na zasilacz i na radka mi nie starczy..... nawet jak bede zbieral kase do wrzesnia.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczekaj do jutra.

powiem jak to wygląda na tej zasiłce.

 

jutro koło godziny 14-15 ide do sklepu po szafirka.

chciałbym wcześniej ale musze czekać na listonosza który przyniesie kase za mojego 4mx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrisgd.jeżeli chodzi o modecoma 350gtf to bierz chiefteca gdyż ten modecom pod obciążeniem jest strasznie głośny kupiłem go z miecha temu i sam bede wymieniał na chiefa bo nie mogę w nocy spać

to kup papsta :lol: p.s. ten modec jest lepszy od tego chiefa za 199zl df :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crusio

te 28k to masz w aq3?

Tak zgadza sie w Aquamarku 3 mam 28k ponad :D

 

Jestem w trakcie testowania w grach tej karty, lacznie z wlaczonym AA i Anizo. Na wstepie tylko powiem ze jest super :P. CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, jak juz testujesz gry i mialbys chwile wolnego to sprawdz ktoras z tych gier (Colin4, ProEvolution Soccer 3, GTA VC) i zapodaj wyniki, szczegolnie interesuje mnie Colin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w GTA:VC to sie pyka na GF 4MX440 bez zająknięcia 8)

 

Podstawowa sprawa :

FarCry i zapuść jakąś taką plansze w miare wymagającą bo coś mi sie nie che wierzyć w wyniki testów jakie ostatio czytałem.

 

Nawet jeśli nie masz full wersji to ściągnij demo tam bodajże ta plaża jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra MAM GO :D :D :D <jupi>

 

i od razu zauważyłem jedną rzecz: z tej strony gdzie jest to mega wypasiste chłodzenie nie dotyka mi ono do jednej kostki pamięci !! natomiast 3 pozostałebardzo ładnie się stykają widać tam nawet pastę termoprzewodzącą. ale to nie szkodzi jusz mam pomysł co z tym zrobić :) założę malutki zacisk który będzie dociskał chłodzenie do tej właśnie kości pamięci. a szparka jaka tam jest jest dosłownie grubości włosa.

 

Total format and rebuild system witch new Radeon 9550XT in progres :)

PLEASE STANDBY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w GTA:VC to sie pyka na GF 4MX440 bez zająknięcia  8) 

 

Podstawowa sprawa : 

FarCry i zapuść jakąś taką plansze w miare wymagającą bo coś mi sie nie che wierzyć w wyniki testów jakie ostatio czytałem.

 

Nawet jeśli nie masz full wersji to ściągnij demo tam bodajże ta plaża jest .

to wlacz GTA w 1024x768 AAx4 i AnisoX8 zobaczymy czy bedziesz tak smigalo, na moim Ti4400 jest dobrze ale ciut jeszcze brak do rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bede testowal dwie gry..bo nie mam za bardzo dostepu do niczego innego. Sa to NFS - Underground i Farcry -demo.

NFS - skonczylem juz i oto wyniki:

No O/C = 41 fps

O/C 454/560 = 47 fps

AAx2,Anizox2 = 46 fps

AAx4,Anizox4 = 33 fps

AAx6,Anizox8 = 30 fps

AAx6,Anizox16 = 30 fps

 

Wartosci z wlaczonym Anizi i AA sa podane oczywiscie po podkreceniu karty na maxa. Wszelkie ustawienia gry to wszelkie detale max i rozdzielczosc 1024x768. Calosc testu robiona na configu z podpisu i na sterownikach Catalyst 4.7 Beta :D

Jak tylko sciagne demo FarCry to zamieszcze testy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w GTA:VC to sie pyka na GF 4MX440 bez zająknięcia  8) 

 

Podstawowa sprawa : 

FarCry i zapuść jakąś taką plansze w miare wymagającą bo coś mi sie nie che wierzyć w wyniki testów jakie ostatio czytałem.

 

Nawet jeśli nie masz full wersji to ściągnij demo tam bodajże ta plaża jest .

to wlacz GTA w 1024x768 AAx4 i AnisoX8 zobaczymy czy bedziesz tak smigalo, na moim Ti4400 jest dobrze ale ciut jeszcze brak do rewelacji

Ciekawe kto gra w gry na Gf4MX440 przy włączonych AAx4 i Anisox8 8) błehehe powodzenia.

Gwarantuje ze na w miary wydajnym sprzęcie przy takiej karcie (oczywiście 128bit) ta giera smiaga aż miło 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bede testowal dwie gry..bo nie mam za bardzo dostepu do niczego innego. Sa to NFS - Underground i Farcry -demo.

NFS - skonczylem juz i oto wyniki:

No O/C            = 41 fps

O/C 454/560    = 47 fps

AAx2,Anizox2  = 46 fps

AAx4,Anizox4  = 33 fps

AAx6,Anizox8  = 30 fps

AAx6,Anizox16 = 30 fps

 

Wartosci z wlaczonym Anizi i AA sa podane oczywiscie po podkreceniu karty na maxa. Wszelkie ustawienia gry to wszelkie detale max i rozdzielczosc 1024x768. Calosc testu robiona na configu z podpisu i na sterownikach Catalyst 4.7 Beta :D

Jak tylko sciagne demo FarCry to zamieszcze testy :D

Heh mój Radek 9100L na maksie ciągnie 10-15fps :(. Ale jutro będę miał tego, to chyba jeszcze raz tą grę przejdę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kupiłem. karta ładnie wygląda i dali fajną naklejke na bude :lol:

pamiątki ma samsunga. jeszcze jej nie włożyłęm do pieca, zaraz to zrobie. niebawem ciąg dalszy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kupiłem. karta ładnie wygląda i dali fajną naklejke na bude :lol: 

pamiątki ma samsunga. jeszcze jej nie włożyłęm do pieca, zaraz to zrobie. niebawem ciąg dalszy 8)

Mówisz o 9550 XT Extreme ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca pisał wcześniej że bierze szafirka, zresztą XT ma pamięci Entrontech chyba :)

Jakie pamięci ma w danej chwili karta nie zalezy od jej modelu 8) myśle ze z czasem powinny ukazać sie XT z jakimiś lepszymi pamiątkami a nie jak dotąd EtronTech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Heh ja ma moim shicie FX w GTA VC z AAx4 i Anisox8 mam około 20 fps. 8) To co dopiero grać na GF 4MX440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy. nie dość że ten szafirek ma wentylatro to jeszcze świeci on na niebiesko[ wentylek of kors] :lol:

karta jest ładniasta, świeci sie na niebiesko i ma pamiątki samsunga 4ns :D

 

to na razie wszystkie zalety.

teraz wady

do ciach!a pana nie działa mi. wkładam do agp i czarny obraz. nic.

dno totalne mam karte za 4stówki którą moge sobie oglądać w agp jak sie swieci. robiłem reset cmos i [gluteus maximus] . dalej to samo. moj mx dziala caly czas w tym agp a ta karta nei chce. zaraz sie załamie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...