Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

ok zrobilem wszystkie testy z timingami od asusa i tak

 

2k5 wzrost o ok 100 markow z 1212 na 1286   ( 400/500)

2k3 wzrost z 3440 na 3500 (437/540)

2k1 wzrost z 11500 na 16850 (437/540) - do testu nie moge dac compare bo nie moge go opublikowac bo pisze ze moj cpu warjuje :|

Chyba cos sie pomyliles z tym 2k1 bo to jest niemozliwe :D

no jasne ze zaszla pomylka powinno byc 11685 ;] sorrki ale i tak jest wzrost za darmo wiec jest spoko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehheh wlasnie zchrzanila mi sie moja graf ;-) ( 9550 gecube jezezli zgasze monitor i zostawie go tak przez tak 3-3.5h t o potem mam kreski na ekranie ale walic wysle na gwara ;) a tak pozatym mam 2 pytania :

 

 

1. Jezeli wgram nowego biosa a potem grafa zdechnei cakiem nawet przy odpalaniu z inna grafa na pci to obejmuje to gwar ?  

2. Jezeli mam pamiatki 3.3 etrona to jak wgram biosa od 9600xt z 3.3 ale samsunga to bedzie jakas sprzecznosc ?? pozdro

1. Mam taką nadzieję 8)

2. Wgrałem od 9600XT 4.0ns i chodziła, Wgrałem od 9600XT 2.8ns i padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakac dzieki jestes wielki :)

:!: :!: do wszystkich chcacych flashowac gigabyta 9550 :!: :!:

uzywac w tym celu :!: GVF10 :!:

jakby ktos chcial to dzieki jakacowi moge podeslac zipa na meila z zawartoscia potrzebnej dyskietki do tej operacij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Widze w tym topicu,że wielu ludziom gigabjtach idzie rdzeń na 440-450,np na tej stronie  http://forum.purepc.pl/about75130-0-asc-1890.html  ,ale to z dodatkowym chłodzeniem,czy na samym radiatorze?

Ja mam zamontowany wolnoobrotowy wentyl 80mm dmuchający na kartę od strony radiatora:

http://www.sovva.webpark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam radka 9550 firmy power color niedanwo kupił mi starszy w gdańsku niestety mnie nie było i nie mogłem wybrac :( nie znam sie na podrecaniu zbytnio powiedzcie mi czy wszystko oki jest z ta karta poniewaz troche tnie mi sie far cry a reszta komponentów nie jest tak bardzo zła ( w podpisie ) aida mi pokazuje w procesorze graficznym :

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo ATI Radeon 9600 (RV350)

Nazwa kodowa procesora graficznego RV350

Urządzenie PCI 1002 / 4153

Liczba tranzystorów 76 milion(ów)

Technologia wykonania 0.13u

Typ magistrali AGP

Rozmiar pamięci 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 250 MHz

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 4 (v2.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v2.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0

Pixel Fillrate 1000 MPikseli/sek

Texel Fillrate 1000 MTekseli/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 398 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 796 MHz

Przepustowość 12736 MB/sek

 

A jak odpale Atitool to core mam 250 a memory 200, karta jest na pamieciach hynix 424u puźniej jest ciąg cyfr i liczb i na koncu -5 to zdaje mi sie ze to -5 to 5 ns dobrze myśle ?. Powiedzcie mi czy z tą kartą wszystko wporządku czy może sprzedać ją i wymienić na coś innego w tej cenie ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na standartowe ustawienia tej karty to wszystko jest oki

 

Rzeczywista częstotliwość taktowania 398 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 796 MHz

Przepustowość 12736 MB/sek

 

skad ci sie wzilo ponad 12kMB/sek , ja mam 8000 :/ i skad te efektywne 800 MHz ?? moze ja sie myle ale wedlug mnie cos tu jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakac to mnie zaskoczyles teraz

Sam prubowalem gvf10,11,12 i [gluteus maximus] wiec nie wiem jak ci sie to udalo

Napisz mi prosze krok po kroku jak to zrobiles pls i wyslij programik na emaila jak mozesz remi83@interia.pl

Mozesz odrazu podeslac tego biosa kturego wgrales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jakac wgralem narazie biosa ze zmienionym taktowaniem(a juz sie balem ze nie bedzie jak tego zfleshowac)

Teraz sie zastanawiam nad wgraniem biosu 9600pro tylko nie wiem jaki wgrac

http://www.techpowerup.com/bios/ i sa tam 2 biosy non pro czy jakos tak i jakis pamieciami infcos tam 5.0 (chyba pamieci 5ns)

Jak scaigam ten 1 i otwieram w rabicie to wywala jakis blad albo crc albo bios error chek sum i boje sie go wgrac a ten 2 tez nie wiem zcy bedzie dzialac bo jest na innych pamieciach chyba

Jak ktos wgral od 9600 do gigabayta to prosze o podeslanie go na maila

remi83@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650--> tak zapytam z ciekawosci czym ty ta 80x80 przywiazałes ?? : >

Podwójnie skręcane kabelki z kabla sieciowego (skrętki) doskonale się nadają, ponieważ są wystarczająco mocne, sztywne (wystarczy zagiąć druciki po drugiej stronie karty), są zaizolowane co sprawia, że są bezpieczne dla karty 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zastanawiał się czy zmienić Radeona 9100 na 9550. Ja zmieniłem i uważam, że warto było. Napiszę różnice w grach jakie zauważyłem:

 

- Call of Duty: UO (multiplayer) - na R9100 nie dawało się grać wyżej niż 800x600 High (i tak jak się pojawiło dużo obiektów zwalniało do 15fps), teraz luzacko myka w 1024x768 high/extra z AAx2 i raczej nie schodzi poniżej 35fps nawet przy dużych zadymach

 

- FarCry - R9100 - 800x600, low/med;

R9550 - 1024x768 większość na high ze dwa na medium i dość ładnie chodzi

 

- Colin 4 - R9100 1024x768 high i dość ładnie chodziło,

R9550 - to samo tyle, że z AA

 

- NFS:U - R9100 - 1024x768 większość detali na medium, niektóre high

R9550 - 1024x768 wszystko na max

 

3DMark 01 - R9100 - 8500

R9550 - 10800

3DMark 03 - R9100 - 1200

R9550 - 3700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zastanawiał się czy zmienić Radeona 9100 na 9550. Ja zmieniłem i uważam, że warto było. Napiszę różnice w grach jakie zauważyłem:

 

- Call of Duty: UO (multiplayer) - na R9100 nie dawało się grać wyżej niż 800x600 High (i tak jak się pojawiło dużo obiektów zwalniało do 15fps), teraz luzacko myka w 1024x768 high/extra z AAx2 i raczej nie schodzi poniżej 35fps nawet przy dużych zadymach

 

- FarCry - R9100 - 800x600, low/med;

R9550 - 1024x768 większość na high ze dwa na medium i dość ładnie chodzi

 

- Colin 4 - R9100 1024x768 high i dość ładnie chodziło,

R9550 - to samo tyle, że z AA

 

- NFS:U - R9100 - 1024x768 większość detali na medium, niektóre high

R9550 - 1024x768 wszystko na max

 

3DMark 01 - R9100 - 8500

R9550 - 10800

3DMark 03 - R9100 - 1200

R9550 - 3700

no ja zauważyłem taki sam albo nawet większy wzrost wydajności po przesiadzce z GF3Ti200...wszystko bangla zajefajnie a po podkręceniu to cud miód i orzeszki :twisted: jak na karte za 300zł ja jestem baaaardzooo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktoś zapodać jakimiś sprawdzonymi i zoptymalizowanymi timingami do GeCubar9550 na hynixah 2,8? sprawdzalem te z poprzedniej strony i chodzi karta ladnie(asus lub gigabyte to byly). ale czy ktoś ma jakieś moze akurat pod tą karte wysrubowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakieś 3 tygodnie temu zakupiłem na promocji w MM GeCube Radeon9550 XT rev2.0. (pamięci HYNIX 2.5ns). Na razie karta pracuje na standardowym chłodzeniu jedyne, co zmieniłem to pasta na GPU. Za pomocą Rabbita przerobiłem BIOS i ustawiłem wcześniej sprawdzone AtiToolem taktowanie 500/351 (702) i timingi:

 

tWL = 1.0

tCL = 3

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 4

tRcdWR = 2

tRP = 4

tRAS = 8

tRRD = 2

tR2W = CL + 2

tWR = 2

tW2R = 2

tW2Rsb = Use tWR Rule

tR2R = 2

MemRR = 1E

tRFC = 13

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 0.5

tDQS = WL - 0.5

 

REZULTAT:3dmark2001

przed OC – 10308

po OC - 13412

 

3dmark2003

przed OC – 2998

po OC - 4320

 

Testy robione na CATALYST 4.9

 

Uznałem ją za stabilną po kilku godzinach (ok. 8) katowania 3Dmarkiem i ok. 2 godzinach sprawdzania ATITOOLem.

 

A teraz pytania:1. Zrobiłem sobie radiatorki na pamięci (pociąłem stary radiator od Pentiuma I) mają wymiary 1,4x1,3 i 2cm wysokości i zastanawiam się, czym je przykleić tak żeby w razie, czego można je bezboleśnie oderwać? Podajcie mi nazwę tego specyfiku i gdzie można go kupić.

(Jak kiedyś kumpel przykleił jakieś kupne radiatory i potem chciał je oderwać jak sprzedawał kartę to mu odchodziły razem z napisami z pamięci)

2. Czy te gumeczki pomiędzy pamięciami a radiatorem z przodu karty przewodzą ciepło czy tylko mają za zadanie trzymać radiator w dobrej pozycji?

3. Chciałem wgrać Biosa od 9600XT, ale na stronie GeCuba znalazłem tylko do 9600PRO a z tego, co wiem to PRO ma pamięci TSOP więc nie chce ryzykować. Nie wiecie skąd mogę ściągnąć oryginalnego BIOSA do GeCuba 9600XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma termoprzewodzaca jak sie karta zepsuje (odpukac) to radiatorek wystarczy troche nagrza i potem nim krecic i fajnie odchodzi od kostki , potem wacik i spirytus trzec pamiatke i tasma ladnie schodzi a pamiec czysciutka i lsni sie jak nowka , robilem tak juz 3 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wykozystac tez do tego celu sledzia aby uniknac owijania radeona skretka w ktorej nie daj boze przedze sie izolacja i spowoduje jakies zwarcie , u mnie to wyglada tak i dziala

wysmienicie :)http://img34.exs.cx/img34/6352/95505.jpg

Jak bys mogl to zrob jakos zdjecie od dolu, bo z tej perspektywy za cholere nie idzie wywnioskowac jak Tys to zrobil (ja przynajmniej nie potrafie) :D :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paw3l3k >> no pare modyfikacji zrobiłem.

Po kolei :

Radiatory na pamięci - po naklejeniu nic nie dały, ale ale ... jeśli je nakleić

i zastosować silny docisk to sprawa całkiem inaczej się ma :)

Radiatory są polskie - kupione w sirusie (radiatory na DIMM DDR) są długie ale je przeciąłem na pól

teraz każdy przysłania po dwie kostki na karcie.

Sam docisk można zrobić na różne sposoby ja na pamięciach nad GPU mam klipsa biurowego

(trza go troche rozgiąć bo za mocno ściska - na palca nie polecam zakładać - tak wygląda klips)

na pamięciach z tyłu karty założyłem sprężyny wykonane z dużych spinaczy biurowych ( chyba krzyżowe się nazywają )

Z tyłu klips by tez się zmieścił lecz za bardzo zasłaniał finy - a wentylator

80x80 dmucha właśnie od strony slotów ram i przyłączy IDE.

Dodatkowo na tranzystorze (czarny, trzy nóżki), który się grzał przykleiłem radiator.

 

GPU - oryginalny radiator i wentyl wywaliłem. Założyłem radiator ze starego Penium 100 ( ..ech ale ten czas leci).

Uformowałem tak drut ze spinacza biurowego że przechodzi pomiędzy finami radiatora i kończy się dwoma "pętelkami"

zrobionymi na miarę oryginalnych kołeczków.

 

Oczywiście spód radiatoram pociągnąłem papierkiem wodnym

najpierw 800 potem 1500 i cifem na końcu. Pasta srebrny Titan.

Nanoszenie pasty (pomysł nie mój lecz zaczerpnięty od kogoś z grupy)

cytuje "Nakładamy niewielką ilość mniej wiecej ziarenko chrbaty granulowanej na procesor,

na palca zakładamy woreczek foliowy i wcieramy :) ten sam zabieg z podobną ilością powtarzamy na radiatorze."

Na radiatorze zaistalowany Papst 40x40 5000 rpm (bardzo cichy) podłączony na płycie głównej

(to ważne żeby nie obciążać AGP wentylatorem)

 

W biosie AGP 1.6 V .. i możemy zobaczyć czy da się coś więcej wycisnąć z naszego bohatera stosując "hałpnicze" metody ;)

 

pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numerek--> ze tak zapytam, ile wyciagnoles na standardowym chlodzeniu z tego asusa?? I jeszcze jedno, dalbys rade zrobic temu zdjecie i zamiescic to na forum lub wyslac na e-maila?? Moj e-mail sew_server@tlen.pl

 

for all- napiecie na gp zwieksza sie w biosie na plycie glownej, ja niestety nie mam takiej opcji (cholerny ECS !), czy da sie to jakos inaczej zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...