Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

ABIT R9550-GuruABIT przedstawia serię kart graficznych R9550-Guru z unikalnymi technologiami vGuru i XTurbo. Dzięki nim karty te zapewniają maksimum wydajności zastosowanego w konstrukcji układu VPU RADEON 9550. Technologia ABIT vGuru, wywodząca się ze znanego z płyt głównych ABIT-a µGuru, przekazuje w ręce użytkowników możliwość sterowania grafiką - podkręcanie z OC Guru, kontrolowanie wentylatorów za pomocą Fan EQ oraz diagnostyki BlackBox.OC Guru, dostępne wyłącznie na kartach z vGuru, to rozwiązanie pozwalające manipulować częstotliwością pracy VPU i pamięci, oraz doprowadzonymi do nich napięciami. Udostępnienie możliwości sterowania napięciem, to otwarta droga dla poszukiwań maksymalnej wydajności. Technologia ABIT XTurbo to możliwość "wyciśnięcia" dodatkowej wydajności z posiadanej karty graficznej. Rozwiązanie ce[color= red;][ciach!][/color]ą dwa chipy BIOS "na pokładzie" karty. Dzięki umieszczonej na karcie i łatwo dostępnej zworce użytkownik może zadecydować o wyborze normalnego lub podkręconego - XTurbo. Co więcej, zdublowanie BIOS-u karty graficznej działa tak, jak klasyczny back-up. Jeśli z jakiegoś powodu jeden z zainstalowanych BIOS-ów ulegnie uszkodzeniu, uaktywnia się drugi, co umożliwia załadowanie poprawnej wersji do pierwszego układu.Seria kart graficznych R9550-Guru jest w pełni kompatybilna z modułem ABIT Guru Clock, który wchodzi w skład wyposażenia płyt głównych z serii ABIT 3rd Eye, takich jak AA8-3rd Eye i KV8 Pro-3rd Eye.

Znalezione na benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie bardziej interesowal czy bede mial lepszy wynik w grach a nie w takich syntetycznych testach :)

 

A wynik pewnie bedzie wiekszy bo Xp1800+ to 1.5GHz a Sempron2200 ma 1.8GHz i poza tym jest na 333FSB a to ma duze znaczenie :)

a od keidy sempron 2200+ ma 1.8 GHz ??? on ma 1500 MHz 9x166 to 1494 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie bardziej interesowal czy bede mial lepszy wynik w grach a nie w takich syntetycznych testach :)

 

A wynik pewnie bedzie wiekszy bo Xp1800+ to 1.5GHz a Sempron2200 ma 1.8GHz i poza tym jest na 333FSB a to ma duze znaczenie :)

a od keidy sempron 2200+ ma 1.8 GHz ??? on ma 1500 MHz 9x166 to 1494 MHz
Semprony mają numerację w stosunku do celerona więc sempron 2200 oznacza, że taktowany zegarem @1500 osiąga tyle co celeron @2200 wg. AMD. :idea: Dawniej Amd porównywało Athlony z pentium IV i ten sam @1500 miał nazwę athlon 1700@1500 no i jeszcze aida tak wykrywa semprona 2200@1500 pisząc że to athlon 1700@1500. Wydaje mi się, że to takie same procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po usmażeniu trzech R9600PRO wróciłem do GeX9550.

Taka mała ciekawostka - pamięci SAMSUNG 2,2ns :!: Rev2.

Wynik na moim konfigu w 3DM2001:

R9600PRO - 11129

R9550 XT - 11099

OC

R9600PRO(540/740) - 14119

R9550 XT (500/800) - 13984

No i ceny

R9600PRO - 545pln

R9550XT - 449pln

Wnioski nasuwają się same :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie bardziej interesowal czy bede mial lepszy wynik w grach a nie w takich syntetycznych testach :)

 

A wynik pewnie bedzie wiekszy bo Xp1800+ to 1.5GHz a Sempron2200 ma 1.8GHz i poza tym jest na 333FSB a to ma duze znaczenie :)

a od keidy sempron 2200+ ma 1.8 GHz ??? on ma 1500 MHz 9x166 to 1494 MHz

Bo koles ktoremu odpowiadalem mial tak napisane, nie bede za kazdym razem lecial po www i patrzal co kryje sie pod jakim oznaczeniem AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to Sapphire Radeon9550(128MB ddr, 128-bitowa,pamięci-5ns-Hynix) i mam taki problem. Otóż RivaTuner nie pokazuje mi informacji o mojej karcie(w tym okienku gdzie powinny być model karty,pamięć MB, pamieć magistrala BIT i bios) tylko pisze: No additional information. Mam stery Catalyst4.8

 

CO JEST Qrcze

 

 

Pozdrawiam i prosze o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Doom3 na 1024x768 na High mam 17FPS(bez fsaa) a w FarCry na1024x768x32 na najwyższych ustawieniach grafy, ale bez FSAA mam 26FPS . A juiced i NFS Underground Śmiga wszystko na full i antyaliasing i anizo na full I ŚMIGA AŻ MIŁO. kumpel ma GF5200 i cpu i mainboard taką jak ja i ramu tez i ma O WIELE GORSZE WYNIKI. I to wszystko bez o/c u mnie i u qumpla.

Ciesze sie że nie kupowałem GEFORCE'a. TO WY FORUMOWICZE MI POMOGLIŚCIE DOKONAĆ WYBORU. DZIĘKI :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo koles ktoremu odpowiadalem mial tak napisane, nie bede za kazdym razem lecial po www i patrzal co kryje sie pod jakim oznaczeniem AMD.

Semprona 2200 działa standardowo na 1,5ghz przy szynie 333.

Pewną "właściwością" Sempronów jest fakt iż nawet bez zmiany napięcia działają na szynie 400 :!: Dlatego napisałem Sempron 2200@1,8ghz co oznacza iż po zakupie od razu proc będzie kręcony na 1,8ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co chcieli :  

 

orginalny bios z gigabyte R9550 pamięci hynix 4ns, program do edycji biosu, bios od R9600pro gigabyte,

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/paczka.rar

hehe a sprawdzales czy ta twoja paczka... tzn bios od radka 9600pro da sie wegrac na 9550 :wink: .......... chyba nie :lol:

 

pozdrowka

hehe ,, otóż da sie :) i przy dobrym chłodzeniu karty (rdzen / pamiec) z odpowiednio zmodyfikowanym biosem mozna sie dosyc mocno przyblizyc do osiągów karty R9600 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co chcieli :  

 

orginalny bios z gigabyte R9550 pamięci hynix 4ns, program do edycji biosu, bios od R9600pro gigabyte,

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/paczka.rar

hehe a sprawdzales czy ta twoja paczka... tzn bios od radka 9600pro da sie wegrac na 9550 :wink: .......... chyba nie :lol:

 

pozdrowka

hehe ,, otóż da sie :) i przy dobrym chłodzeniu karty (rdzen / pamiec) z odpowiednio zmodyfikowanym biosem mozna sie dosyc mocno przyblizyc do osiągów karty R9600 Pro

chodzi mi czy probowales ten bios wegrac do gigabyte 9550??

 

bo ze przy chlodzeniu dobrym da sie do radka9600pro przyblizyc to wiem

 

ale ze tego biosu nie da sie wegrac na 9550 to chyba nie wiesz, poniewaz nie pozwala na to program gvf - obojetnie jaka wersja, jedynym ratunkiem jest zmiana taktowania w orginalnym biosie rabitem i zmiana ID karty na takie jak w r9600p(*)

 

pozdrawiam

 

(*) chyba ze znasz sposob na wegranie tego biosu do gigabyte9550, bo sprawdzalem na 6 sztukach i na zadnej sie nie dalo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos powiedziec gdzie sie wlacza FW (Fast Write) na Gecube 9550XT rev.1.2 ?? Bo nie moge nigdzie tej opcji znalezc !!  

 

 

 

Wielkie dzieks temu kto mi pomoze !!  

 

 

Pozdrawiam !!

W biosie mobo. Ale w przypadku 9550 powinno być OFF :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo koles ktoremu odpowiadalem mial tak napisane, nie bede za kazdym razem lecial po www i patrzal co kryje sie pod jakim oznaczeniem AMD.

Semprona 2200 działa standardowo na 1,5ghz przy szynie 333.

Pewną "właściwością" Sempronów jest fakt iż nawet bez zmiany napięcia działają na szynie 400 :!: Dlatego napisałem Sempron 2200@1,8ghz co oznacza iż po zakupie od razu proc będzie kręcony na 1,8ghz.

No coś Ty :?: Bardzo wiele Sempronów nie chce działać na szynie 400 :? A co dopiero bez zmiany napięcia 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty :?:  Bardzo wiele Sempronów nie chce działać na szynie 400 :?  A co dopiero bez zmiany napięcia 8O

Z tego co czytałem opinie innych to tak właśnie jest... I z regóły były to opinie posiadaczy 2200, nie wiem jak kręcą się inne. A co do napięcia, zawsze można podwyższyć.

Oczywiście wszystko też zależy od posiadanych pamięci RAM i płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo koles ktoremu odpowiadalem mial tak napisane, nie bede za kazdym razem lecial po www i patrzal co kryje sie pod jakim oznaczeniem AMD.

Semprona 2200 działa standardowo na 1,5ghz przy szynie 333.

Pewną "właściwością" Sempronów jest fakt iż nawet bez zmiany napięcia działają na szynie 400 :!: Dlatego napisałem Sempron 2200@1,8ghz co oznacza iż po zakupie od razu proc będzie kręcony na 1,8ghz.

No coś Ty :?: Bardzo wiele Sempronów nie chce działać na szynie 400 :? A co dopiero bez zmiany napięcia 8O

chyba nie wiesz co piszesz , bardzo wiele sempronow dziala na fsb 200 i wiecej bez zwiekszenia napiecia , wystarczy wejsc na platforme amd i poczytac o sempronach i ich userow :twisted:

 

koniec o sempach w tym topicu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co chcieli :  

 

orginalny bios z gigabyte R9550 pamięci hynix 4ns, program do edycji biosu, bios od R9600pro gigabyte,

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/paczka.rar

hehe a sprawdzales czy ta twoja paczka... tzn bios od radka 9600pro da sie wegrac na 9550 :wink: .......... chyba nie :lol:

 

pozdrowka

hehe ,, otóż da sie :) i przy dobrym chłodzeniu karty (rdzen / pamiec) z odpowiednio zmodyfikowanym biosem mozna sie dosyc mocno przyblizyc do osiągów karty R9600 Pro

chodzi mi czy probowales ten bios wegrac do gigabyte 9550??

 

bo ze przy chlodzeniu dobrym da sie do radka9600pro przyblizyc to wiem

 

 

 

ale ze tego biosu nie da sie wegrac na 9550 to chyba nie wiesz, poniewaz nie pozwala na to program gvf - obojetnie jaka wersja, jedynym ratunkiem jest zmiana taktowania w orginalnym biosie rabitem i zmiana ID karty na takie jak w r9600p(*)

 

pozdrawiam

 

(*) chyba ze znasz sposob na wegranie tego biosu do gigabyte9550, bo sprawdzalem na 6 sztukach i na zadnej sie nie dalo :?

hahahah, teraz chłopie to mnie na maxa rozsmieszyles !!!!! :lol: bez zadnej zmiany ID i tym podobne ciach!ly . np A:flashrom.exe -p -f 0 bios.exe i wejdzie kazdy bios nawet od XT800 - chociaz i tak nic nie zadziala bo to nie te rdzenie w koncu ... ale R9550 i R9600 to te same RDZENIE!!!! i nic nie stoi na przeszkodzie wgrac bios od R9600 !!!!!!! no i więc !?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos powiedziec gdzie sie wlacza FW (Fast Write) na Gecube 9550XT rev.1.2 ?? Bo nie moge nigdzie tej opcji znalezc !!  

 

 

 

Wielkie dzieks temu kto mi pomoze !!  

 

 

Pozdrawiam !!

W biosie mobo. Ale w przypadku 9550 powinno być OFF :!:

Czy móglbys mi napisać co to jest mobo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos powiedziec gdzie sie wlacza FW (Fast Write) na Gecube 9550XT rev.1.2 ?? Bo nie moge nigdzie tej opcji znalezc !!  

 

 

 

Wielkie dzieks temu kto mi pomoze !!  

 

 

Pozdrawiam !!

W biosie mobo. Ale w przypadku 9550 powinno być OFF :!:

Czy móglbys mi napisać co to jest mobo???

 

:lol: 8O :? :roll: mobo to inaczej plyta głowna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co chcieli :  

 

orginalny bios z gigabyte R9550 pamięci hynix 4ns, program do edycji biosu, bios od R9600pro gigabyte,

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/paczka.rar

hehe a sprawdzales czy ta twoja paczka... tzn bios od radka 9600pro da sie wegrac na 9550 :wink: .......... chyba nie :lol:

 

pozdrowka

hehe ,, otóż da sie :) i przy dobrym chłodzeniu karty (rdzen / pamiec) z odpowiednio zmodyfikowanym biosem mozna sie dosyc mocno przyblizyc do osiągów karty R9600 Pro

chodzi mi czy probowales ten bios wegrac do gigabyte 9550??

 

bo ze przy chlodzeniu dobrym da sie do radka9600pro przyblizyc to wiem

 

 

 

ale ze tego biosu nie da sie wegrac na 9550 to chyba nie wiesz, poniewaz nie pozwala na to program gvf - obojetnie jaka wersja, jedynym ratunkiem jest zmiana taktowania w orginalnym biosie rabitem i zmiana ID karty na takie jak w r9600p(*)

 

pozdrawiam

 

(*) chyba ze znasz sposob na wegranie tego biosu do gigabyte9550, bo sprawdzalem na 6 sztukach i na zadnej sie nie dalo :?

hahahah, teraz chłopie to mnie na maxa rozsmieszyles !!!!! :lol: bez zadnej zmiany ID i tym podobne <font color="#FF0000">[ciach!]</font> . np A:flashrom.exe -p -f 0 bios.exe i wejdzie kazdy bios nawet od XT800 - chociaz i tak nic nie zadziala bo to nie te rdzenie w koncu ... ale R9550 i R9600 to te same RDZENIE!!!! i nic nie stoi na przeszkodzie wgrac bios od R9600 !!!!!!! no i więc !?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!

widze ze zes radka 9550 od gigabyte to tylko na obrazku widzial, pod gigabyte nie dziala flashrom tylko i wylacznie gvf, a ten niestety nie wegra biosu od 9600 na 9550 poniewaz w epromie w ktorym jest nagrany bios sa fragmenty nieprogramowalne w ktorych na stale zapisany jest id z info ze ta karta to 9550, jesli nawet w biosie za pomoca rabita zmieni sie id sprzety na takie jak ma 9600 to oprogramowanie ktore zaglebia sie bardziej, np dolaczone z plytka gigabyte odrazu krzyczy ze mimo ze karte wykrywa jako 9600 to faktycznie jest to 9550, tak wiec skoro nie miales gigabyte 9550 w reku i nie probowales go przeflashowac to wypowiadaj sie ostrozniej a juz napewno nie wywyzszaj sie jakbys zjadl wszystkie rozumy

 

ps. mowimy oczywiscie caly czas o radku od gigabyte, inne flasciach!a sie ok bo sam juz parenascie przerobilem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...