Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

cytat lobo0 :

 

moze i masz racje ale jak w takim razie wytlumaczyc to ze regulujac samym vref (vgpu) zwieksza sie potencjal na podkrecanie...a teoretycznie powinno sie to dziac przy podnoszeniu vdd wedlug Twojej teorii.

po drugie te karty chyba maja napiecie rdzenia 1.2V bo 2.8V byloby za duzo...wiec cos mi tu nie pasuje

trzeba by wytrzasnac schamat takiej graficzki to bysmy wiedzieli dokladnie co to i do czego

 

lobo0Albo ja ciebie nie zrozumialem, albo ty mnie ... Karty oczywiscie maja na rdzeniu 1.2 V. Chodzilo mi o to ze seria VDD (VDD oznacza napiecie chipsetu tylko w plytach glownych , na kartach grafiki to juz co innego) tj. 2.62 wystarczy do stabilnego podciagniecia VREF (lub VGPU nikt nie wie na pewno :lol:) do ok. 1.30 V , pozniej zaczna sie schody , a w ktorym momencie to juz zalezy od danego egzemplaza lub zasilacza - u ciebie sie zaczely od 1.35V , a u mnie zmniejszenie potencalu memek nastepowalo juz powyzej 1.33 V .... A gdy podciagniesz VDD do ok. 2.8V to spokojnie polecisz na 1.4 V minimum .

 

Aha i sprawdz sobie oraganoleptycznie mosfet od VDD (w czasie testu 3D Markiem) - jak odsuniesz palec juz po 1 sek. to lepiej naklej jakis radiatorek na niego , zeby czasem ci nie puscil kiedys jakiejs chmurki dymu lub nie "odkleil" sie od PCB :lol: Jak utrzymasz ze 3 sek. to jeszcze jest OK - u mnie w Gigabycie tyle wytrzymuje , a karta seria (jeszcze tylko chwile :evil: ) .

 

I jeszcze powiedz jakie masz pamiatki na Szafirku bo cos ci ladnie chodza jak na Szafirka - 540 mhz to juz cos ;-) ???

 

Zdradz takze tajemnice jaki cooler masz zalozony na tego "monsterka" ???

 

Dobra koniec gadania , czas sie lapac za lutownice i w koncu was troche podgonic w Megaherzach na tym naszym Radziu :lol: ...

 

pozdr.

piotres

no dobra...ale dlaczego podciagniecie vgpu niesie ze soba przymus podniesienia vdd...od czego wogole jest to napiecie...bo szukalem na necie i wychodzi na to ze ono ma zwiazek z pamieciami ale nigdzie dokladnie nie znalazlem opisu...wolalbym wiecej o tym wiedziec bo widzi mi sie wiecej MHz na rdzeniu... :twisted:

 

mam Samsungi 4ns

SAMSUNG 431

K4D261638F-TC40

i przy 540MHz mam arty, juz przy 530MHz mam po dluzszym czasie...szukam jakiegos madrego sposobu na zamontowanie radiatorkow na pamieci i wtedy biore sie za vmoda na nie chociaz jestem sceptycznie nastawiony...

 

co do chlodzenia to zwykly radiator titana taki jak tu i wentyl 50x50 puszczony na 7V. Przy 1.43V rdzen jest delikatnie cieply pod obciazeniem.

 

PS.kiedys mialem HIS'a z pamiatkami 5ns i szedl na 460MHz/550MHz(standardowo)ale za mocno dokrecilem rdzen i wzialem tego sapphirka...w sumie nie jest zle ale zawsze moze byc lepiej

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

moze ktos z Was bedzie znal rozwiazanie mojego problemu?

 

wczoraj kupilem Radeona 9550 Gigabyte-a, wgralem biosa od 9600 i wszystko chodzi OK do momentu instalacji sterownikow

jak wgram stery to system zawiesza sie po kilkunastu sekundach!!

kombinowalem juz z kilkoma biosami, roznymi sterownikami (omegi, dna, catalysty) i za kazdym razem to samo!

czy ktos z Was moze wie co jest grane?

mi juz rece oadaja i szlag mnie trafia na ta karte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada dla tych co by chcieli wgrać bios do gecuba 9550xt rev2.0 z rev 1.2, bez karty pci sie nie obejdzie. Komp martwy. Dziwne, niby ta sama karta,ten sam ID. ps. ma ktos schemat vmod'a na rdzeń do w/w karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych nowych to jak z nimi jest ??

zmienione pamieci na samsunga i wyzsze zegary??

pociagnie to tak samo jak rev1.2 na hynixach??

ciekawe tz. że te nowe maja Samsungi 2.8?? ja myslałem że 3,3 i na dodatek tylko z jednej strony widziałem je??

 

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ver 1.2 ile wasze pamiątki lecą bo ja po załozeniu radiatorków i włączeni testu ati ..tool jak już pisałem nadal wywala mi niby arty od 770 ale faktycznie ustawiłem sobie juz 840 i żadnych artów w 3dsmarkach nie widziałem to ile te pamięci wytrzymują może ktoś testował i mu arty wyskoczyły bo ja niewiem czy jestem ślepy czy co??? żadnych nie widze może przy 900 sie pojawią??? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że z radiatorkami z 850 powinny polecieć :lol: jak bede miał czas to potestuje a czy próbowałeś ATI tray tools ten test wykrywajacy arty bo niewiem czemu on wykrywa juz od 770 umnie jak nic nie widać na 9100 to wykrywal dużo później niż sie pojawiały a tu odwrotnie dziwna sprawa??? 8O :) :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do kupienie Gecube 9550 w wersji extreme i speedy edition i nie wiem która bedzie wydajniejsza bo juz nie moge znalezc extreme rev 1.2 ona chyba była najlepsza??

rzeczywiście rev 1.2 znikły.....

i nie zdążyłem z zakupem

 

P.S. Czy w takim razie rev 2.1 jest warta tej ceny 409zł (150zł więcej niż "zwykłe" Saphiry i Gigabyte)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

 

sprawa 1

 

Wyglada na to ze moje wczesniejsze informacje co do tego ze Gigabyte ma fabrycznie gorzej "dokarmiane" GPU niz Szafir okazaly sie nieprawdziwe . Dzis stwierdzilem ze napiecie na rdzeniu Gigabyte'a zalezy od obciazenia karty . Tzn. w Windowsie moja karta ma 1.20 V na rdzeniu , a juz w 3D Marku 03 wartosc ta spada do min. 1.18 V . Byc moze tylko moj egzemplarz tak ma , moze to wina zasilacza .

Co do Sapphire to pamietam ze nigdy nie odnotowalem wyzszej wartosci zmierzonej niz 1.21 V (w 90% pomiarow bylo to 1.20V) w Windowsie , a wydaje mi sie ze Sapphirek tak nie slabl przy 3D Markach - chyba tez mu nigdy nie zmierzylem mniej niz 1.20 V w serii nawet podczas najciezszych testow. A zasilacza , ani mobo w miedzyczasie nie zmienialem.

 

WNIOSEK : Gigabyte 9550 i Sapphire 9550 maja fabrycznie takie same napiecia na rdzeniu , ale na Gigabycie bardziej spada napiecie na rdzeniu pod wplywem obciazenia . Karta musi miej slabszej jakosci regulator napiecia (1954 EUB vs ISL6522CB) lub Mosfety.

 

Co do VMEM to zdecydowanie Sapphire na je wyzsze - 2.62V na Sapphire i 2.51V na Gigabyte . Pewnie wynika to z roznych pamieci - Samsung 4ns i Hynix 4ns. Moze niech ktos kto ma Sapphire 9550 Hynix 5ns niech zmierzy napiecie na VMEM (kondensator w rogu karty) i wtedy sprawa sie wyjasni .

 

sprawa 2

 

Pierwsze proby w v-modingu Gigabyte 9550 juz za mna !!! Podnioslem lekko olowkiem :lol: napiecie rdzenia na 1.22 V w Windowsie (1.20-1.21 V 3D Mark 03) i skok z max. 443 mhz na bezproblemowe 452 mhz w 3D Marku 03.

Zrobil bym to juz za pomaca potencjometru ale go nie mam :cry: - moze jutro cos zdzialam w tej sprawie (zdobede odpowiedniego potka) . Poza tym czekam na cooler P4 BOX ktory kupilem wczoraj na allegro , bo narazie walcze z pomoca jedynie tego fabrycznego radiatora 50x50 mm :lol: :lol: , a na tym "czyms" to i tak bym sie bal dac wiecej niz te 1.22 V .Powiem tylko ze juz mozecie sobie szukac potencjometru 15 K ohm lub olowka 2B lub 4B (bede was zachecal do zrobienia moda olowkowego i opisania na tym forum jak sie sprawuje), kto chce miec V-MODA na Gigabycie.

 

Wiecej szczegolow wkrotce , ale tylko wtedy gdy ktos znajdzie linki do layoutu tej karty i poda je w tym temacie ... inaczej poprostu nie mam na jakich zdjeciach wam tego pokazac (moja cyfra tego nie zrobie). Potrzebne mi sa zdjecia karty od dolu , od radiatora w strone sledzia (bardzo dokladne) i od gory rowniez od rdzenia w strone sledzia.

 

@Fresh i inni napaleni na v-moda tej karty - DO ROBOTY ! Chcecie v-moda to dajcie cos od siebie... Czekam na linki do zdjec .

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.1 dziś dostałem z gwary. 445/580 taktowanie wydajnośc taka sama jak 9600pro. Kręci się słabo. Pamięci maks co wytrzymują to 640. Ale rdzeń już 540. Za to chłodzenie cichutkie Smile

a testowales czyms tego i poprzedniego? jakbys mial jakies wyniki(po oc) to bymbyl wdzieczny bo sam szukam rev 1.2 ale raczej nie znajde wiec sie zatanawiam nad 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

 

sprawa 1

 

Wyglada na to ze moje wczesniejsze informacje co do tego ze Gigabyte ma fabrycznie gorzej "dokarmiane" GPU niz Szafir okazaly sie nieprawdziwe . Dzis stwierdzilem ze napiecie na rdzeniu Gigabyte'a zalezy od obciazenia karty . Tzn. w Windowsie moja karta ma 1.20 V na rdzeniu , a juz w 3D Marku 03 wartosc ta spada do min. 1.18 V . Byc moze tylko moj egzemplarz tak ma , moze to wina zasilacza .

Co do Sapphire to pamietam ze nigdy nie odnotowalem wyzszej wartosci zmierzonej niz 1.21 V (w 90% pomiarow bylo to 1.20V) w Windowsie , a wydaje mi sie ze Sapphirek tak nie slabl przy 3D Markach - chyba tez mu nigdy nie zmierzylem mniej niz 1.20 V w serii nawet podczas najciezszych testow. A zasilacza , ani mobo w miedzyczasie nie zmienialem.

 

WNIOSEK : Gigabyte 9550 i Sapphire 9550 maja fabrycznie takie same napiecia na rdzeniu , ale na Gigabycie bardziej spada napiecie na rdzeniu pod wplywem obciazenia . Karta musi miej slabszej jakosci regulator napiecia (1954 EUB vs ISL6522CB) lub Mosfety.

 

Co do VMEM to zdecydowanie Sapphire na je wyzsze - 2.62V na Sapphire i 2.51V na Gigabyte . Pewnie wynika to z roznych pamieci - Samsung 4ns i Hynix 4ns. Moze niech ktos kto ma Sapphire 9550 Hynix 5ns niech zmierzy napiecie na VMEM (kondensator w rogu karty) i wtedy sprawa sie wyjasni .

 

sprawa 2

 

Pierwsze proby w v-modingu Gigabyte 9550 juz za mna !!! Podnioslem lekko olowkiem :lol: napiecie rdzenia na 1.22 V w Windowsie (1.20-1.21 V 3D Mark 03) i skok z max. 443 mhz na bezproblemowe 452 mhz w 3D Marku 03.

Zrobil bym to juz za pomaca potencjometru ale go nie mam :cry: - moze jutro cos zdzialam w tej sprawie (zdobede odpowiedniego potka) . Poza tym czekam na cooler P4 BOX ktory kupilem wczoraj na allegro , bo narazie walcze z pomoca jedynie tego fabrycznego radiatora 50x50 mm :lol: :lol: , a na tym "czyms" to i tak bym sie bal dac wiecej niz te 1.22 V .Powiem tylko ze juz mozecie sobie szukac potencjometru 15 K ohm lub olowka 2B lub 4B (bede was zachecal do zrobienia moda olowkowego i opisania na tym forum jak sie sprawuje), kto chce miec V-MODA na Gigabycie.

 

Wiecej szczegolow wkrotce , ale tylko wtedy gdy ktos znajdzie linki do layoutu tej karty i poda je w tym temacie ... inaczej poprostu nie mam na jakich zdjeciach wam tego pokazac (moja cyfra tego nie zrobie). Potrzebne mi sa zdjecia karty od dolu , od radiatora w strone sledzia (bardzo dokladne) i od gory rowniez od rdzenia w strone sledzia.

 

@Fresh i inni napaleni na v-moda tej karty - DO ROBOTY ! Chcecie v-moda to dajcie cos od siebie... Czekam na linki do zdjec .

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

 

sprawa 1

 

Wyglada na to ze moje wczesniejsze informacje co do tego ze Gigabyte ma fabrycznie gorzej "dokarmiane" GPU niz Szafir okazaly sie nieprawdziwe . Dzis stwierdzilem ze napiecie na rdzeniu Gigabyte'a zalezy od obciazenia karty . Tzn. w Windowsie moja karta ma 1.20 V na rdzeniu , a juz w 3D Marku 03 wartosc ta spada do min. 1.18 V . Byc moze tylko moj egzemplarz tak ma , moze to wina zasilacza .

Co do Sapphire to pamietam ze nigdy nie odnotowalem wyzszej wartosci zmierzonej niz 1.21 V (w 90% pomiarow bylo to 1.20V) w Windowsie , a wydaje mi sie ze Sapphirek tak nie slabl przy 3D Markach - chyba tez mu nigdy nie zmierzylem mniej niz 1.20 V w serii nawet podczas najciezszych testow. A zasilacza , ani mobo w miedzyczasie nie zmienialem.

 

WNIOSEK : Gigabyte 9550 i Sapphire 9550 maja fabrycznie takie same napiecia na rdzeniu , ale na Gigabycie bardziej spada napiecie na rdzeniu pod wplywem obciazenia . Karta musi miej slabszej jakosci regulator napiecia (1954 EUB vs ISL6522CB) lub Mosfety.

 

Co do VMEM to zdecydowanie Sapphire na je wyzsze - 2.62V na Sapphire i 2.51V na Gigabyte . Pewnie wynika to z roznych pamieci - Samsung 4ns i Hynix 4ns. Moze niech ktos kto ma Sapphire 9550 Hynix 5ns niech zmierzy napiecie na VMEM (kondensator w rogu karty) i wtedy sprawa sie wyjasni .

 

sprawa 2

 

Pierwsze proby w v-modingu Gigabyte 9550 juz za mna !!! Podnioslem lekko olowkiem :lol: napiecie rdzenia na 1.22 V w Windowsie (1.20-1.21 V 3D Mark 03) i skok z max. 443 mhz na bezproblemowe 452 mhz w 3D Marku 03.

Zrobil bym to juz za pomaca potencjometru ale go nie mam :cry: - moze jutro cos zdzialam w tej sprawie (zdobede odpowiedniego potka) . Poza tym czekam na cooler P4 BOX ktory kupilem wczoraj na allegro , bo narazie walcze z pomoca jedynie tego fabrycznego radiatora 50x50 mm :lol: :lol: , a na tym "czyms" to i tak bym sie bal dac wiecej niz te 1.22 V .Powiem tylko ze juz mozecie sobie szukac potencjometru 15 K ohm lub olowka 2B lub 4B (bede was zachecal do zrobienia moda olowkowego i opisania na tym forum jak sie sprawuje), kto chce miec V-MODA na Gigabycie.

 

Wiecej szczegolow wkrotce , ale tylko wtedy gdy ktos znajdzie linki do layoutu tej karty i poda je w tym temacie ... inaczej poprostu nie mam na jakich zdjeciach wam tego pokazac (moja cyfra tego nie zrobie). Potrzebne mi sa zdjecia karty od dolu , od radiatora w strone sledzia (bardzo dokladne) i od gory rowniez od rdzenia w strone sledzia.

 

@Fresh i inni napaleni na v-moda tej karty - DO ROBOTY ! Chcecie v-moda to dajcie cos od siebie... Czekam na linki do zdjec .

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

mam Gfa 4 Ti 4200 ze stajni Gainwarda i przekrecilem go z 250:513 na 308:617... i w zasadzie w Dooma 3 gralem w 1024x768 w High i generalnie szlo ladnie...

 

niedawno wyczytalem w sieci info o O/C tytulowego Radeona 9550 i zaczalem sie zastanawiac czy czasem nie pchnac mojej grafy i nie zakupic takiego radzia... tylko zastanawiam sie czy na bank zauwaze przyrost wydajnosci... mozecie mi napisac czy taki krecony radek pozwala na normalna gre w takie "cuda" jak FarCry i D3 ?? czy moze dac sobie spokoj z taka grafa i zostawic gainwarda ??

 

mam kompa z AMD AXP 2400+ / Epox 8RDA3I / 2x256 MB Kingston 400MHz / i tego GFa o ktorym wyzej pisalem... podsumowujac - warto kupic tego radzia i go krecic czy jednak pozostac przy obecnej grafie ??

 

(aha interesuje mnie radek firmy Gigabyte)

dzieki za odp i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the

czyli wychodzi na to że z radiatorkami z 850 powinny polecieć Laughing jak bede miał czas to potestuje a czy próbowałeś ATI tray tools ten test wykrywajacy arty bo niewiem czemu on wykrywa juz od 770 umnie jak nic nie widać na 9100 to wykrywal dużo później niż sie pojawiały a tu odwrotnie dziwna sprawa??? Shocked Smile Laughing Wink

Odpalałem Ati Tray Tools , i też zaniżał mi taktowania , ale ja gralem w Far Cry ok 3h , 3DMark 2003 lecial ok 20 powtórzeń, Domm3 też ok 3h , i nie zauważyłem żadnych artefaktów , i grafa pracowała stabilnie na 480/800

 

Nie wiem o co chodzi temu programowi , jak dla mnie ustawienie mojej grafy na 480/800 jest jak najbardziej stabilne ,

 

PS. Zmiana chlodzenia w niedziele wiec powiem czy z rdzenia cos bedzie wiecej niz 480 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.1 dziś dostałem z gwary. 445/580 taktowanie wydajnośc taka sama jak 9600pro. Kręci się słabo. Pamięci maks co wytrzymują to 640. Ale rdzeń już 540. Za to chłodzenie cichutkie Smile

a testowales czyms tego i poprzedniego? jakbys mial jakies wyniki(po oc) to bymbyl wdzieczny bo sam szukam rev 1.2 ale raczej nie znajde wiec sie zatanawiam nad 2.1

Tak ale tylko na default, mam 9350pkt.

Jak chcesz to mogę ci opchnąć mojego 9600pro za 410zł.

Sprzedaję bo potrzebuję kasy i nie jest mi potrzebna taka karta.

Tego Gecube też będę opychał.

gg: 9069430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fresh i inni napaleni na v-moda tej karty - DO ROBOTY ! Chcecie v-moda to dajcie cos od siebie... Czekam na linki do zdjec .

 

pozdr.

piotres

Jeśli wystarczą Ci zdjęcia w rozdzielczości 1984x1488, to jutro gdzieś koło południa powinienem móc Ci je podesłać... będziesz miał gdzie je potem zamieścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według was opłaca sie kupic-Gigabyte ATI Radeon 9550 128MB 128b DDR TV/DVI za 339.00 zł?(nówka),czy lepiej poczekać aż potanieje którys z GF?

 

czy lepiej dołozyc i kupić: czy jest duza róznica?

XpertVision Radeon 9550 256MB TV/DVI-435 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Co do Sapphire to pamietam ze nigdy nie odnotowalem wyzszej wartosci zmierzonej niz 1.21 V (w 90% pomiarow bylo to 1.20V) w Windowsie , a wydaje mi sie ze Sapphirek tak nie slabl przy 3D Markach - chyba tez mu nigdy nie zmierzylem mniej niz 1.20 V w serii nawet podczas najciezszych testow. A zasilacza , ani mobo w miedzyczasie nie zmienialem.

 

WNIOSEK : Gigabyte 9550 i Sapphire 9550 maja fabrycznie takie same napiecia na rdzeniu , ale na Gigabycie bardziej spada napiecie na rdzeniu pod wplywem obciazenia . Karta musi miej slabszej jakosci regulator napiecia (1954 EUB vs ISL6522CB) lub Mosfety.

[...]

masz racje na sapphirku napiecia stabilne niezaleznie od obciazenia...czekam na konkretniejsze krecenie tego gigabajcika.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według was opłaca sie kupic-Gigabyte ATI Radeon 9550 128MB 128b DDR TV/DVI za 339.00 zł?(nówka),czy lepiej poczekać aż potanieje którys z GF?

Nie opłaca się... a dlaczego? - bo można go kupić już za 259zł ( www.esc.pl ) - co nie zmienia faktu, że ja za mojego płaciłem 365zł... :? :x 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A VGA MSI FX5600XT-TD128 128MB TV DVI -to chyba najlepsze rozwiązanie ,bo chyba lepszy niz ten radeon9550

Ja bym kupił R9550. Pisząc nie opłaca się - chodziło mi tylko o to, że skoro można kupić taniej to po co przepłacać (80 PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ja juz sie pogubilem z tym vmodami!!!

Jest vmod na Gigabyte?

Na HIS'a i Saphirra? Z tego co pamietam to na HIS'a mozna stosowac z www.vmod.prv.pl a na Saphirra.

 

Jak wyglada jakosc zgrywania video w HIS'ie z vivo? - jesli mozliwe prosze o szybka odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie gigabyte 9550 chodzą 250-270 w normalnych sklepach typu netservice, gral czy esc ale w Gdańsku :

lol:

Co do mojego 9550 XT ver 1.2 puściłem pamiatki na 850 i zaopserwowałem minimalne arty w 3dsmaru 2001 tak więc z radiatorami jakieś 840 może troche więcej jest stabilne :lol: to i tak nieźle szkoda że to i tak mało daje brak dodatkowych potoków żeby chociaż było 4x2 tak jak w moim starym 9100 :cry: :wink: no ale wynik uzyskałem podobny do skręconych 9500pro czyli w 2001 13901 a 2003- 4205 :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...