Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

pytanko do posiadaczy gecubu 9550xt! czy sam radiator na rdzeniu grafy wystarczy zamiast tego standardowego chłodzenia?? musze je zmienic bo dosyc głośne jest! została mi juz właśnie ta grafa bo juz małego wyjka z mostka zdjąłem i założyłem zalmana radiator i pentagrama no i jest cichutko:) tylko teraz ta grafa mi chałasuje! a wczesniej wydawało mi się że to chłodzenie na gecube jest ciche :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy tych kart:

Jak karta się sprawuje, jakie możłiwości w grach itd?

Czy warta jest zakupu(oczywyście po zakupie mod)?

mamy juz dosc odpowiadania na idiotyczne(idiotyczne bo zadawane na okrągło) pytania, Chłopie !!! ten temat wałkujemy przez ponad 170 stron ! tam napewno znajdziesz odpowiedz ... lenistwa nie znosze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wam tez widzi gecube 9550 v1.2 jako 9600 series i to podwujnie tzn ''ATI RADEON 9600 oraz ATI RADEON 9600 secondary'' oco w tym chodzi? tak ma byc?? Grajac w DOOM3 wywala mi recovery czy jakos tak ja wylacze te opcje to zwis tylko restart mozliwe ze karta jest jakas wadliwa?? jak niemam zainstalowanych sterownikow zadnych do ati to po chwili windows sie na tej karcie krzaczy bledy w grafice jak by sie przegrzewala ale po instalacji sterownikow wszystko OK oddac te karte na gwarancje?? aha i karta nie krecona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_y0^

ostateczne testy z z wiejącym małym wiatraczkiem ku rdzeniowi,

mój radosław gigabyte'a poszedł:

 

rdzeń na 420 powyżej VPU recover resetował akcelerator graficzny

pamiątki 540 powyżej artefakciki czasem się pojawiały,

 

wynik jak na moje niezły, może z czasem radiatorki się zapoda ;]

i będzie lepiej

 

 

3Dmark2001Se = 10152 (2.0XP+ 12.5*133=1667)

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8228055

 

3Dmark2001Se = 10820 (2.0XP+ 12.5*152=1900)

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8228093

 

 

http://www.freewebs.com/guzus/123d.JPG

 

Edit by xan .

 

Fajnie, ze masz ladna pania na tapecie . Jednak na tym forum jest regulamin co do rozmiarow wklejonego obrazka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wszystko napisać jeszcze raz - tylko po Polsku (tzn poprawnie stylistycznie)?

 

czy wam tez widzi gecube 9550 v1.2 jako 9600 series i to podwujnie tzn ''ATI RADEON 9600 oraz ATI RADEON 9600 secondary'' oco w tym chodzi? tak ma byc??

Tak ma być. Wszystko znajdziesz w tym temacie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=7513

 

Grajac w DOOM3 wywala mi recovery czy jakos tak

to znaczy jak konkretnie?

po ilu minutach grania ?

jakie masz napięcia na zasilaczu ?

 

ja wylacze te opcje to zwis tylko restart mozliwe ze karta jest jakas wadliwa??

mozliwe - ale nie jest pewne

 

jak niemam zainstalowanych sterownikow zadnych do ati to po chwili windows sie na tej karcie krzaczy bledy w grafice jak by sie przegrzewala ale po instalacji sterownikow wszystko OK oddac te karte na gwarancje??

Czyli jak wgrasz sterowniki ze strony ATI (cat 4.1) to wszystko działa dobrze ? nawet DOOM ?

 

aha i karta nie krecona

w końcu jakiś konkret

 

(możliwe że karta jest uwalona, możliwe że zasilacz nie wyrabia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych czy mozesz te zdjecia gigabayte 9550 wsadzic na jakis serwerek bo chcialbym zerknac na ta karte :) z gory THX

Niestety, nie mam ftp'a który by wytrzymał obciążenie podlinkowania czegoś na forum tweak.pl :D

 

Mogę wysłać Ci na maila, tylko prześlij mi go na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. po przecztaniu parunastu stron na tym forum i na innych site'ach chyba zdecyduje się na

http://allegro.pl/show_item.php?item=34395781

 

tylko zdziwiło mnie jedno

na tsronce GeCube pisze że karta wymaga tylko agp x4, ale BUS od agp w wersji 3.0(czyli te z agp x8)

jak nie mam na mobo agp 3.0 to choć karta wymaga x4 to i tak nie będzie działać?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. po przecztaniu parunastu stron na tym forum i na innych site'ach chyba zdecyduje się na

http://allegro.pl/show_item.php?item=34395781

 

tylko zdziwiło mnie jedno

na tsronce GeCube pisze że karta wymaga tylko agp x4, ale BUS od agp w wersji 3.0(czyli te z agp x8)

jak nie mam na mobo agp 3.0 to choć karta wymaga x4 to i tak nie będzie działać?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. po przecztaniu parunastu stron na tym forum i na innych site'ach chyba zdecyduje się na

http://allegro.pl/show_item.php?item=34395781

 

tylko zdziwiło mnie jedno

na tsronce GeCube pisze że karta wymaga tylko agp x4, ale BUS od agp w wersji 3.0(czyli te z agp x8)

jak nie mam na mobo agp 3.0 to choć karta wymaga x4 to i tak nie będzie działać?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. po przecztaniu parunastu stron na tym forum i na innych site'ach chyba zdecyduje się na

http://allegro.pl/show_item.php?item=34395781

 

tylko zdziwiło mnie jedno

na stronce GeCube pisze że karta wymaga tylko agp x4, ale BUS od agp w wersji 3.0(czyli te z agp x8)

jak nie mam na mobo agp 3.0 to choć karta wymaga x4 to i tak nie będzie działać?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wgram sterowniki to ok ale doom3 i tak po jakiejś 1h grania zwiecha wczesniej mialem radeona 9100 i bylo ok czyżby ten 9550xt wiecej prądu pożerał?? co do zasilacza to jest to modecom 300gtf 300W czyli raczej lepszy zasilacz napiecia sa monitorowane nabierząco na ASUS a7v8x-x w programie ''asus pc probe'' i sa w normie: 11.84-12.16V 4.838-4.919V 3.328-3.376V o czywiście jeżeli wierzyć temu programowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ver 1.2 ile wasze pamiątki lecą bo ja po załozeniu radiatorków i włączeni testu ati ..tool jak już pisałem nadal wywala mi niby arty od 770 ale faktycznie ustawiłem sobie juz 840 i żadnych artów w 3dsmarkach nie widziałem to ile te pamięci wytrzymują może ktoś testował i mu arty wyskoczyły bo ja niewiem czy jestem ślepy czy co??? żadnych nie widze może przy 900 sie pojawią??? :lol: :wink:

 

u mnie jest jeszcze dziwniejsza sprawa .

po pierwsze animacja w ati tool'u rwie jak robie test :o i jak najezdzam na buttony w programie .nie wiem ocb ?jak nic nie dotykam to jedzie po 120fps .dziwne ...

po drugie jak kupilem grafe to pierwsze co zrobilem to wlaczam ati tool'a i robie test czy trafilem na dobry egzemplarz .i ... rdzen "polecial" ok 2MHz :lol: do magicznej bariery 400.24MHz .po dojsciu do tej czestotliwosci w kolejnych testach czestotliwosci staly i tyle a zwis sie nie robil .bylem po prostu zalamany .mowie sobie "ale mi sie trafila sztuka :/" 8)

ale nic - pamiec poszla na 700 - tutaj nie bylo tak tragicznie .moglo byc gorzej :D .

mowie cos ten ati tool zawodzi i instaluje riva tunera .

tu sam rdzen poszedl na 490 a sama pamiec na 720 .wiec jest roznica .

ale jak to chcialem polaczyc to nie przechodzilo testow .podkrecaja razem rdzen i pamiec moglem dac tylko 465/700 (wszystko offkors na standardowym chlodzeniu).

zzdiwilo mnie to troche ze sam rdzen leci tak ladnie a z pamitkami juz nie .

 

pisalem na forum czego to moze byc przyczyna i powiedziano mi ze psu .mam chiefteka 360watt z pasywnym pfc (mam go moze z 2 miechy) i nie przypuszczalem ze to moze byc tego wina ale jedna to on jest winny .

gdy cofnelem proca na defaulta i poodlaczalem wszystko niepotrzebne od powerow to rdzen poszedl na 490 i 700 bez problemu .na 500 wywala ale jak cofne pamiec to rdzen leci ponad 500mhz .

pamieci jeszcze tak nie testowalem ale zobczymy moze z nimi jest tak samo .

nie wiem na jakie psu mam teraz zmienic .sadzilem ze ten chieftec starczy .a tu lipa .

karta ma ladne mozliwosc .vo prawda nei sadze zeby pamieci poszly na 800 ale jakby wszystko dalo rade 500/750 to bylbym bardzo zadowolony .

mozecie mi doradzic jaki psu mi wystarczy ?jaka moc ,firma ?oczywiscie zeby nie kosztowalo tyle co moj komp :P za chiefteka dalem 160zl i chcialbym sporo tej ceny nie przekroczyc .

nie chce po prostu zeby okazalo sie po zakupie ze zasilacz jest za slaby .ta karta na prawde zre duzo pradu i musi miec dobry zasilacz .

apropos jak ktos chce kupic chiefteka to prosze gadac :> .ale najpierw musze znalesc nastepce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam małą prośbę i pytanie.

Czy ktos ma juz moze GeCube Radeon 9550XT rev. 2.1 z tymi pamieciami 3,3 Samsunga?Jeśli tak to prosiłbym o dokładne "przeanalizowanie" tej karty.Interesi mnie ile z niej mozna wycisnac i czy oplaca sie w nia inwestowac,biorąc pod uwage inne 9550 typu - GigaByte,Sapphire itp.

 

Fajnie by było gdyby ktoś podsumował obecne karty,ich mozliwosci wraz z cena.

thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Byłem szczęśliwym posiadaczem radeonka 9550 za stajni SAPPHIRE'a i było super wszystko ładnie sie układało karta kreciła sie jak złotko ( oczywiście po założeniu miedzianych radiatorków na pamiątki ) ale było mi mało :).

Znalazłem ogłoszenie na allegro firmy sprzedającej nowe radeony których nawet nie ma na stronach producenta ;). Pomyślałem lipa jakaś lub przekręt. Nie chciało mi się wierzyc ze producent wypuszczając nowa kartę nie zadbał o jej support lub reklamę nio ale tak jest :).

Zacząłem szperać w necie ale nic specjalnego nie znalazłem parę nie jasnych opisów na temat nowego chipu rv360 :

 

"RV360 (podobnie jak Radeony 9800 z R350 i R360). W rzeczywistości nie ma żadnej różnicy pomiędzy wersją RV350 i RV360 - jeśli chodzi o zakres wykonywanych funkcji 3D. Chip RV360 wykonano z przeznaczeniem do kart, w których GPU ma pracować z zegarem powyżej 400 MHz. To oczywiście gratka dla overclockerów. Niewykluczone, że z powodu chwilowych braków RV350 zdecydowano się niewielką partię RV360 sprzedać do tańszych kart, albo - bo też istnieje taka możliwość - jakaś partia RV360 okazała się mało udaną i niezdolną do pracy z częstotliwościami powyżej 400 MHz. Tego niestety nie wiemy."

 

Zdecydowałem się na zmiany :) sklep ten oprócz sprzedaży na allegro oferował także sprzedaż w siedzibie firmy. Poszedłem tam i szybciutko wróciłem do swojego akademika na testy :D

Co na pierwszy rzut oka mnie zdziwiło to ogromny radiator na GPU pokrywający prawie 100% powierzchni całej karty (jednej strony:) ). Instrukcja niestety jest bardzo uboga i uogólniona no ale czego tu oczekiwać. Wewnątrz nie było także gry ( counter strike ) ale sprzedawca mnie o tym poinformował wiec nie miałem im tego za złe ;). Po włożeniu do kompa karta ładnie zaczęła grać i śpiewać. Kolejna rzecz jaka mnie zaciekawiła to to ze karta wykrywana jest jako r9600 series a w programie Aida32 nawet jako r9600XT !! :D Taktowanie rdzenia GPU było takie jak mnie poinformowano czyli 445 a pamięci 580 wszystko ok. na mojej konfiguracji 3Dmark03 stwierdził że zasługuje na 3600ptk. Fajnie mowie ale to mało jak dla mnie  postanowiłem podnieść troszke te parametry do 480 na 660 bez zadnych modyfikacji i co ??

Własnie nic się nie działo !! Testy wszytkie przeszły bez zadnych problemow a wynik końcowy to 4050ptk. Co jest najsmiesniejsze to to ze system jest maxymalnie obciążony (czyt. Nie było reinstalki przez 10 miechów oraz w tle ciągle pracuje SETI co jest dość dobrym osiągnieciem w WinXP ;) )Dalsze testy są ciagle w trakcie a mianowicie szukanie górnej granicy możliwości tej karty. Kartę tą mogę spokojnie ocenić na 9/10 ptk. Wreszcie jakas niedroga karta o wyśmienitych osiągach :D

 

Wyniki kolejnych testów umieszcze pozniej może z jakimiś zdjątkami.

 

Pozdrawiam .

 

P.S.

Nie podałem najważniejszej rzeczy jaką jest cena tej karty, załpaciłem za nia 410zł i dostałem dość nie standardową gwarancję bo na 23 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czynnym śledzeniu tematu od mniej wiecej 70 strony :) postanowiłem podjać się modyfikacji chłodzenia mojego 9550 Gigabyte ... fotki ( niestety z aparatu kom VGA ) dostepne tu : http://www.icpnet.pl/~niemiec/!FB/komp/zdjecia1.html

 

Efektem jest wzrost wydajnosci karty , szczegolnie zaskoczyly mnie pamieci. Rdzeń poszedl tylko o 5mhz ( mowa o full stable ) czyli 430->435 -dalej brakuje mu energi :) wiec czekam ciwrpliwie na vmoda , za to pamieci z 550 ->570. Wszystkie elementy sa letnie, zeby nie powiedziec zimne ;) , roszke gorzej jest z gornymi radiatorkami , bo tam sie skupia cale cieplo z NB , proca i wogole. Myśle o jakimś cichym coolerku ktory by wiał na nie i przy okazji na NB z boku kompa ( ps. wiecie gdzie mozna kupic takie "ramiona" do coolerow , jakie ma np. zalman ? )

 

Pozdrawiam i czekam na ocene, bądz konstruktywne komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem ta karte na esc.pl i nadal czekam.Zamowilem jeszcze wersje 1.2,lecz po jakims czasie okazalo sie ze w opisie zmienili na 2.1.Teraz juz sam nie wiem jaka karta do mnie przywedruje ;) Czekam i czekam,mysle ze w poniedzialek juz bedzie u mnie i sie wtedy okaze.

 

Apophis -

Czyli mowisz ze GeCube w Twoim przypadku jest lepszy od Sapphire ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może jak zrobić vmoda karty his 9550- najlepiej ołówkiem bo nie chcę gwary tracić z góry dziekuje :wink:

 

ołówkiem ?? hmm ..., ołówkiem to moge sobie za przeproszeniem najwyrzej w [gluteus maximus] pogrzebać,

porządny vmod robi sie za pomoca rezystora lub potencjometra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych czy mozesz te zdjecia gigabayte 9550 wsadzic na jakis serwerek bo chcialbym zerknac na ta karte :) z gory THX

Niestety, nie mam ftp'a który by wytrzymał obciążenie podlinkowania czegoś na forum tweak.pl :D

 

Mogę wysłać Ci na maila, tylko prześlij mi go na PW.

Wielkie dzieki Krzych650 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko:

Wsadziłem radka 9550 od HiSa do płyty Soltek SL-KT400-A4C i tu zonk komp włącza się i stoi dopieru po paru razach włączania i wyłączania zaskakuje i się włącza normalnie próbowałem już wszystkiego łącznie ze zmianą zasilacza na większy. Wgrałem najnowszy bios i dalej to samo komp włącza się i stoi. Co może być tego przyczyną dodam że na innym kompie grafa hula aż miło.

 

 

A dziś testowałem tego Radzia 9550 od HIS'a u siebie na pamiątkach hynix 5. Wgrałem bios od GeCube 9600 Pro 128 MB (398 / 203) śmiga to ładnie i jest rozpoznawalne jako 9600. :)

 

TestY:

398/203

3D Mark 01 SE 10015

3D Mark 03 2866

 

 

P.S. Może ktoś pogada z autorem http://www.vmod.prv.pl/ aby wrzucił opisy v-modów do Radków 9550 lub podał jakąś konkretną stronkę www mogę też zrobić własną www z opisem v-modów chłodzenia itp. Jakieś propozycje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki kolejnych testów umieszcze pozniej może z jakimiś zdjątkami.

dawaj dawaj, czekam z niecierpliwoscia :D (jutro ostatni 1.2 na allegro znika i nie wiem czy brac)

w domciu mam wc i jesli bym bral 2.1 to moze wrzuce bloczek i sprawdze ile daje na wc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...