Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki mniej więcej powinienem założyć radiator na Szafirka 128MB/128bit | 390/490 żeby chodził bezproblemowo bez wentylatora? Chciałbym maksymalnie wyciszyć mój komputer, a ten standardowy cooler trochę za bardzo daje czadu... Nie zależy mi na wyższym podkręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATNIO KTOS OBIECYWAŁ V_MODA HISA I COŚ UCICHŁO :-(

WIE KTOŚ MOŻE COŚ W TEJ SPRAWIE?

jeszcze troszke, chyba własnie odnalazlem miejsce na vmem, teraz przyszedl czas na testy w 3dmark03, 05, i doom3, far cry, ... karte musze na maxa przetestowac, jeden z forumowiczów pomaga zrobic mi stronke (cos w stylu stronki o vmod dla GB)

 

teoretycznie efekt powinien byc taki : 530 -rdzeń 600- pamięc ... ale teraz musze sprawdzic co z artami i czy sie nie przegrzewa za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do flashowania Gigabyte'a to pono nie nadaje się do tego flashrom ale nie moge nic powiedzie bo mam HIS'a

 

 

Mam za to inny problem: po instalacji driverów wszystko w systemie chodzi spox tylko jest problem z Radkiem 955o HIS'a. W informacji o systemie (Everest) podaje mi że: AGP - Wyłączone, Fast Write - Wyłączone i AGP 8x - Wyłączone. Dodam, że wszystko w biosie jest ustawione na ON i tam na pewno nie ma problemów.

Co w takim razie powoduje takie dziwactwa???? Na driverach Omegi miałem przez chwile wszystko spox ale po kilku restartach kicha.

Jeślli ktoś ma jakiś pomysł - proszę o pomoc!

 

Pozdro!

 

n3cRo are you n3CroN alias Yellow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie włąsnie Gigabajta 9550.

 

Udało mi się narazie podkręcić do 400/480 wynik w 3dm2001 to 10987 punktów.

 

Mam pytanie jak wy osiągaćie 13000?? Miałem gecube rev.1.2 to wtedy dopiero wyciągałem 13500-14000 ;/

 

Komp : Baton 2500XP ram:Kingston 333mhz 512MB płyta Asus A7N8X-E NF2 ?

 

Czy to wynik w normie?

 

I mam pytanie jak założyć radiator? Mam go przykleić psatą termoprzewodzącom z klejem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATNIO KTOS OBIECYWAŁ V_MODA HISA I COŚ UCICHŁO :-(

WIE KTOŚ MOŻE COŚ W TEJ SPRAWIE?

jeszcze troszke, chyba własnie odnalazlem miejsce na vmem, teraz przyszedl czas na testy w 3dmark03, 05, i doom3, far cry, ... karte musze na maxa przetestowac, jeden z forumowiczów pomaga zrobic mi stronke (cos w stylu stronki o vmod dla GB)

 

teoretycznie efekt powinien byc taki : 530 -rdzeń 600- pamięc ... ale teraz musze sprawdzic co z artami i czy sie nie przegrzewa za bardzo

miło to widzieć- mój his kręci się tylko do 420/530 i to nie do końca stabilnie a chciałbym coś więcej :D . Mam tylko proźbę, da się także zrobić jakiś opisik nie ingerujący w kartę np. ołówkiem- wiem ze wyniki będą gorsze, ale wiele osób nie chce tracić gwarancji, poza tym brak im wprawy w lutowaniu :( . Takiego ołówkowego moda na pewno by wiele osób zastosowało. A na moim zasilaczu 300e feel i tak pewnie nie pójdzie 500/600. Zbieram na chiefteca ale to może troche potrwać(bardziej mi chodzi o bezpieczeństwo kompa niż o podkręcanie-kumpel spalił na radku 9600 pro codeshita razem z płytą i twardzielem) ps. podziwiam MarineDelta za wyniki podkręcania- zrobić z 9550 9600xt to jest naprawde sztuka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATNIO KTOS OBIECYWAŁ V_MODA HISA I COŚ UCICHŁO :-(

WIE KTOŚ MOŻE COŚ W TEJ SPRAWIE?

jeszcze troszke, chyba własnie odnalazlem miejsce na vmem, teraz przyszedl czas na testy w 3dmark03, 05, i doom3, far cry, ... karte musze na maxa przetestowac, jeden z forumowiczów pomaga zrobic mi stronke (cos w stylu stronki o vmod dla GB)

 

teoretycznie efekt powinien byc taki : 530 -rdzeń 600- pamięc ... ale teraz musze sprawdzic co z artami i czy sie nie przegrzewa za bardzo

Co do przegrzewania sie.... MarineDelta u Ciebie na HiS'ie stabilizatory napiecia tez sie tak cholernie nagrzewaja gdy grafa pracuje w 3D ? Bo w stosunku do tych stabilizatorow to pamieci i rdzen sa mozna powiedziec ze chlodne :) Pewnie dlatego ze sa dwa praktycznie jeden nad drugim po obu stronach karty i niezle parza :? I bez roznicy czy karta jest podkrecona czy nie...i tak niezle sie grzeja.

 

Przy okazji gratuluje wynikow i obu modow :) Niezle zes wykrecil tego HiS'a :)

Dobra robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie włąsnie Gigabajta 9550.

 

Udało mi się narazie podkręcić do 400/480 wynik w 3dm2001 to 10987 punktów.

 

Mam pytanie jak wy osiągaćie 13000?? Miałem gecube rev.1.2 to wtedy dopiero wyciągałem 13500-14000 ;/

 

Komp : Baton 2500XP ram:Kingston 333mhz 512MB płyta Asus A7N8X-E NF2 ?

 

Czy to wynik w normie?

 

I mam pytanie jak założyć radiator? Mam go przykleić psatą termoprzewodzącom z klejem??

co do wyników podkręcania to troche słabo własciwie kjażdy przekracza 400/500 średnia to ok 420/530 przy czym dla gigabyte'a nawet więcej. Moze zasiłka nie wyrabia? co do zmiany chłodzenia to ludzie instalują tylko wiatraczek na fabrycznym radiatorze ewentualnie nadmuciach!ą powietrze wiatrakiem 80 na 80 np. wyjetym ze starej zasiłki i mocuja to gumkami do karty albo przykrecaja do specjalnie wygietego śledzia i mocują pod grafiką. Mozesz też sobie kupić aluminiowe radiatorki na pamięci (np. coolermastery za ok 20 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz :)ale nie próbowałe więcej podkręcać to znaczy prcek na 410 wiesza się a pamięci wiecej nie pokręcalem bo nie miałem czasu. Mysle że dlatego że jest za gorący może mieć 70-80 stopni bo radiator jest ardzo gorący :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N3cro było to już huhuhu masz jeszcze raz:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

1. Skołuj dyskietke startową od Win'ME lub 98.

 

2. Odpal z niej kompa -jesteś w dosie.

 

3. Wejdź do katalogu z biosem na dysku twardym np:

 

jestes na A:

wpisujesz " C: "

jak juz jestes na np C wpisujesz " cd giga "

i jestes w folderze giga na dysku C w kotrym to masz program do flashowania i bios

 

4. wpisujesz gvf12.exe -s stary.bin -> zapisze twoj stary bios

 

nastepnie wpisujesz

 

gvf12.exe -p bios.rom -> wgra nowy bios dołączony w zalaczniku... musisz poczekac az zakonczy operacje i resetujesz kompa

 

5. masz radka 9600 o taktkowaniu 400/500

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

wszystko co potrzebne na http://www.freewebs.com/guzus/giga.rar made by Kamień :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teraz moze mi pomożecie :? Czego powodem są dokładnie Artefakty.

WIem że związane to jest z pamięciami ale co jest tego powodem??

niedovoltowanie ? temperatura ?

 

z góry thx za odpowiedź

p.s. dzięx adminowi (wie za co chyba) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego Hisa za 284zl

I sa w nim pamiatki hynix - ost. cyfra na kosci to 5. Slyszalem,ze jesli ost. cyfra jest 5 to sa one 5ns, a 4 -> 4ns.

Wiec pytam Was o szczególy. W atiTool mam ta p[ierwsza pozycje od góry 5, a CasLatency 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego Hisa za 284zl

I sa w nim pamiatki hynix - ost. cyfra na kosci to 5. Slyszalem,ze jesli ost. cyfra jest 5 to sa one 5ns, a 4 -> 4ns.

Wiec pytam Was o szczególy. W atiTool mam ta p[ierwsza pozycje od góry 5, a CasLatency 4.

 

No to masz 5ns ale jak widac po niektorych piatki tez sie niezle kreca , wiec musisz poprobowac jakie beda najstabilniejsze ustawienia dla Twoich zeby Ci nie krzaczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh szok ludzie, tak jak mówiłem wcześniej kreciłem Gb max 440/520 max bez czkawek a mimo to czasami sie robily nawet na tych ustawionkach, czasami nawet na default, wszystko to na omega 2558, teraz sciagnalem omegi 2590 i tak sobie sprawdzam, zauwazylem ze jedni maja nisko gpu ale wysoko ram i na odwrot, wiec zmniejszylem ram na 500 a gpu doszedlem do 460 8O przy 470 karta zawiesila system, mowie sobie jakis fuks pewnie, o dziwo nadal nie ma czkawek, komp restart i dalej jazda dalem 460 i 520, wszystko full cacy 8O no to mysle a pal licho 460/540 dalem i szok zero zawiech artow czkawek a to wszycho bez moda, w linku daje screen, dodam ze wczesniej mialem 3358 pkt dokladnie, niech inni tez sprawdza to bo nie wiem czy to poprostu przypadek czy tez regula :twisted: :lol:

 

Screen

 

jesli to regula to strach pomyslec co te GB zrobia po modzie :twisted: :twisted: :twisted:

 

Pozdrawiam Bobson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy ci pójda jako 500 jak nie to bym oddał bo zakup bardzo traci na atrakcyjności- kumpel kupił taka samą, już przy 440 pamięci nie wyrabiały. Za moją namową poleciał oddać do sklepu, miał szczęście bo mieli inną , starszą serie i ma teraz 4 ns

Karta mu śmiga na ustawieniach 430/540!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska: jeszcze jeden problem. Kupiłem HIS'a 9550 i do soboty moge go odda do sklepu i wymieni na inną kartę. Moje pytanie jest następujące: Czy jeśli pobawię się biosem (zamiana i OC) to mogą w sklepie się połapac że zamieniałęm BIOS jeśli potem przywrócę oryginalny???

 

Aha i jeszcze niech mi ktoś z łaski swojej napisze czy zakup HIS'a to dobry wydatek (moge go zamienic na szafira albo Gigabyte'a)

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przywrócisz oryginalny biosik to będzie ok! co do podkręcania to często gigabyte'y lepiej się kręcą(mają też lepsze timingi pamięci, ale da się je też ustawić w biosie lub atitraytoolem na hisie i saphire), ale potrzebują dodatkowego chłodzenia- pisałem o tym nieco wyżej. Saphire i his są porównywalne. Szykuje się opis v-moda do hisa więc go może jednak nie wymieniaj ;-)

ps. ja na razie kręce ati traytoolsem i nie widze potrzeby zmiany biosu- mozliwości podkręcania ci się nie zwiększą, jedynie testy wykryja grafe jako 9600 lub 9600pro/xt. Niekture biosy zdejmują blokade o/c i wtedy nie musisz korzystać w omeg lub catalyst softmod aby kręcić np rivatunerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sapphire na testach i jezeli walne ustawiani 412/353 to nie ma zadnych artow tylko nie wystwietl asie wynik!!! jeszce nie pprobowalem w 2k3, a dodam ze doszedlem do 11300pkt na taktowaniach chyba 375/250 ale przeciez ta karta pociagnie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii wyjścia tv na redeonie (9550). Sytuacja jest taka: karat świeżo kupiona (Gecube 9550), wyjście tv za pierwszym sprawdzaniem działa. Po jakimś czasie chce odpalić film ale tv nie jest wykrywany. Da sie uaktywnic w zakładce rozwiązywanie problemów->wymuszaj wykrywanie tv. Telewizor wykryty i obraz jest ale: nie ma przycisków to zmieniania pomiędzy urzadzeniem głównym a pobocznym (przez nie widze filmów tylko same litery), poza tym tam gdzie są widoczne dwa ekrany (własciwości:ekran) tv jest widoczny jako nieaktywny i nie da sie włączyć dla niego opcji "powiększ pulpit sytemu win do rozmiarów tego monitora".Gdy włączam to i przyciskam zastosuj po prostu nic się nie dzieje.

Ma ktoś jakies pomysly bo mnie już kur.. strzela, a specjalnie na wieczór chcieliśmy popatrzeć z żonką w szkiełko a tu ptak nocuje.

Dzięki za wszystkie rady

Pozdrawiam Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doszedłeś do 353 na mem to wychodzi 706 ddr a takich wyników to nawet po v-modzie nie osiągniesz! Nie ściemniaj, ja tez sobie moge ustawić atitoolem np 500/800 ale mi nawet testu nie załaduje........................... acha ty testujesz radka 9500 a nie 9550 - tylko co robisz tutaj? to są zupełnie inne karty 9550 to taki spowolniony 9600!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi doradzi którego producenta wybrać? Jutro idę do sklepu i pomimo tylu godzin spędzonych na czytaniu o 9550 nie jestem zdecydowany. Interesuje mnie opinia o 9550 w cenie ok 300 zł, więc GeCube XT odpada. Interesuje mnie podkręcanie tej karty, zmiana biosu i nawet mody ołówkiem. Mam dodatkowe chłodzenie w postaci wielkiego wiatraka - czhyba 8cm x 8cm - wycelowanego na karte graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem sposob na "CZKAWKE" :twisted: to nie zalezalo od sterownikow ani zadnych ustawien. mialem caly czas w tle wlaczony CpuIdle Extrem :oops: po wylaczeniu na czas testu wszystko jest cacy :twisted: 8)

 

przed chwila ustawilem 400/580 :twisted: i w demo1 w doomie3 na ustawieniach 1024x768 high rzadnych artow test powtarzalem 4 razy :twisted:

pamiec moge ladnie krecic. ale kazdo podniesienie rdzenia powyzej 400 restajtuje mi VPUrecovery :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie blagam, nie pytajcie jak w 3dmarku2001 osiagnac wynik 13tys punktow na R9550... 3dmark2001 jest malo obiektywnym programem, za duze znaczenie w testach ma dla niego posiadany procesor i pamiec. Np. ja na sprzecie jak w opisie mam 10tys punktow, kumpel na P4 2.4 @ 28 Ghz i 512 DDR ma na takim samym radku jak moj tyle ze @ 350/550 (smieszny model) ma 12tys punktow... natomiast jezeli chcecie miec obiektywne testy to robcie je w 3dmarku2005 ! Tam roznica miedzy moim kompem a kumpla kompem wynosila raptem 70punktow wiec sprawa posiadanego procka i ramu stala sie marginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sapphire na testach i jezeli walne ustawiani 412/353 to nie ma zadnych artow tylko nie wystwietl asie wynik!!! jeszce nie pprobowalem w 2k3, a dodam ze doszedlem do 11300pkt na taktowaniach chyba 375/250 ale przeciez ta karta pociagnie wiecej

sorki za poprzednie nie zrozumieliśmy się! Co do wyniku podkręcania to rzeczywiście cięko, większość bez problemu idzie sporo powyżej 400/500. Może jakiś bardzo cięki egzemplarz? zasiłke masz więcej niż ok. więc powinno się lepiej kręcić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi doradzi którego producenta wybrać? Jutro idę do sklepu i pomimo tylu godzin spędzonych na czytaniu o 9550 nie jestem zdecydowany. Interesuje mnie opinia o 9550 w cenie ok 300 zł, więc GeCube XT odpada. Interesuje mnie podkręcanie tej karty, zmiana biosu i nawet mody ołówkiem. Mam dodatkowe chłodzenie w postaci wielkiego wiatraka - czhyba 8cm x 8cm - wycelowanego na karte graficzną.

w tej chwili najlepszym zakupem jest gigabyte-najlepiej się kręci+ma w biosie fabrycznie ustawione lepsze timingi niż saphire i his. Jest też obecnie najtańszy- ok 280 zl w sklepach,na allegro nawet taniej. Jedyny problem to brak wiatraczka, ale jak masz nadmuch od spodu to będzie ok.

Kup tylko radiatorki na mem- np. aluminiowe cooler mastery za ok. 20 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi doradzi którego producenta wybrać? Jutro idę do sklepu i pomimo tylu godzin spędzonych na czytaniu o 9550 nie jestem zdecydowany. Interesuje mnie opinia o 9550 w cenie ok 300 zł, więc GeCube XT odpada. Interesuje mnie podkręcanie tej karty, zmiana biosu i nawet mody ołówkiem. Mam dodatkowe chłodzenie w postaci wielkiego wiatraka - czhyba 8cm x 8cm - wycelowanego na karte graficzną.

w tej chwili najlepszym zakupem jest gigabyte-najlepiej się kręci+ma w biosie fabrycznie ustawione lepsze timingi niż saphire i his. Jest też obecnie najtańszy- ok 280 zl w sklepach,na allegro nawet taniej. Jedyny problem to brak wiatraczka, ale jak masz nadmuch od spodu to będzie ok.

Kup tylko radiatorki na mem- np. aluminiowe cooler mastery za ok. 20 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...