Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

no tak , ale ja nie mam za bardzo mozliwosci pomiaru napiecia , to trzeba robic przy wlaczonym kompie , wiec moze mi ktos podac wartosci oporow jakie mam ustawic na 1.35v i 1.4v na rdzeniu . 1.35 to cos okolo 590 ohm . i to samo na vddq zeby dac na 2.7 i 2.8 jakie opory musze miecno tak , ale ja nie mam za bardzo mozliwosci pomiaru napiecia , to trzeba robic przy wlaczonym kompie , wiec moze mi ktos podac wartosci oporow jakie mam ustawic na 1.35v i 1.4v na rdzeniu . 1.35 to cos okolo 590 ohm . i to samo na vddq zeby dac na 2.7 i 2.8 jakie opory musze miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jaka wartosc ohm potrzebuje na vddq aby uzyskac 2.8 v i 2.7 . oraz ile ohm potrzebuje dla 1.35 i 1.4 na rdzeniu. wszystko juz gotowe tylko musze ustalic wartosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , ale ja nie mam za bardzo mozliwosci pomiaru napiecia , to trzeba robic przy wlaczonym kompie , wiec moze mi ktos podac wartosci oporow jakie mam ustawic na 1.35v i 1.4v na rdzeniu . 1.35 to cos okolo 590 ohm . i to samo na vddq zeby dac na 2.7 i 2.8 jakie opory musze miecno tak , ale ja nie mam za bardzo mozliwosci pomiaru napiecia , to trzeba robic przy wlaczonym kompie , wiec moze mi ktos podac wartosci oporow jakie mam ustawic na 1.35v i 1.4v na rdzeniu . 1.35 to cos okolo 590 ohm . i to samo na vddq zeby dac na 2.7 i 2.8 jakie opory musze miec

radze, pozyczyc voltomierz np od sąsiada, i kupic potencjometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM RADKA 9550 HIS I CHCĘ GO PODKRĘCIĆ NA 9600 PRO . KTO MI POMOŻE?

Słonko - każdy tutaj chce ci pomóc... zresztą jest cała kupa ludzi, która już dawno ci pomogła

myślę że ich podpowiedzi znajdziesz w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/about75130-0.html

 

poczytaj uważnie - wszystkie pomocne rzeczy już zostały powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie timingi...troche sie nimi bawilem i takie ustawienia u mnie sprawdzaja sie najlepiej

 

Dołączona grafika

 

:arrow: 123er jak bedziesz mial za niskie timingi to sam zobaczysz efekty :twisted: [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem potencjometry juz i reszte zreszta tez. tylko jakbys nie doczytal to poprostu nie mialem jak pomierzyc napiec juz gdy karta byla w kompie . ale i z tym sie uporalem . wiec dalem 1.35v na rdzeniu i 2.703 na vqdd . wynik z 390/535 poszedl na 460/525 . rdzen idzie nawet wyzej ale zaczynaja sie juz pojawiac kropeczki itp - radiator standardowy + 60x60 mm wiatrak i dodatkowy 80x80 od spodu dmuchajacy . ogolnie dalem na rdzen niego OCZ ultra5+ , bo standardowo jest jakis syf bialy . tylko czy teraz te badziewne koleczki utrzymaja radiator z wiatrakiem czy lepiej go przykrecic i czym ?Mialem potencjometry juz i reszte zreszta tez. tylko jakbys nie doczytal to poprostu nie mialem jak pomierzyc napiec juz gdy karta byla w kompie . ale i z tym sie uporalem . wiec dalem 1.35v na rdzeniu i 2.703 na vqdd . wynik z 390/535 poszedl na 460/525 . rdzen idzie nawet wyzej ale zaczynaja sie juz pojawiac kropeczki itp - radiator standardowy + 60x60 mm wiatrak i dodatkowy 80x80 od spodu dmuchajacy . ogolnie dalem na rdzen niego OCZ ultra5+ , bo standardowo jest jakis syf bialy . tylko czy teraz te badziewne koleczki utrzymaja radiator z wiatrakiem czy lepiej go przykrecic i czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem potencjometry juz i reszte zreszta tez. tylko jakbys nie doczytal to poprostu nie mialem jak pomierzyc napiec juz gdy karta byla w kompie . ale i z tym sie uporalem . wiec dalem 1.35v na rdzeniu i 2.703 na vqdd . wynik z 390/535 poszedl na 460/525 . rdzen idzie nawet wyzej ale zaczynaja sie juz pojawiac kropeczki itp - radiator standardowy + 60x60 mm wiatrak i dodatkowy 80x80 od spodu dmuchajacy . ogolnie dalem na rdzen niego OCZ ultra5+ , bo standardowo jest jakis syf bialy . tylko czy teraz te badziewne koleczki utrzymaja radiator z wiatrakiem czy lepiej go przykrecic i czym ?Mialem potencjometry juz i reszte zreszta tez. tylko jakbys nie doczytal to poprostu nie mialem jak pomierzyc napiec juz gdy karta byla w kompie . ale i z tym sie uporalem . wiec dalem 1.35v na rdzeniu i 2.703 na vqdd . wynik z 390/535 poszedl na 460/525 . rdzen idzie nawet wyzej ale zaczynaja sie juz pojawiac kropeczki itp - radiator standardowy + 60x60 mm wiatrak i dodatkowy 80x80 od spodu dmuchajacy . ogolnie dalem na rdzen niego OCZ ultra5+ , bo standardowo jest jakis syf bialy . tylko czy teraz te badziewne koleczki utrzymaja radiator z wiatrakiem czy lepiej go przykrecic i czym ?

złe chłodzenie ! nawet te wiatraczki nie pomoga po boku jesli cieplo z rdzenia nie jest odp odprowadzane, wpierw pomysl o chłodzeniu potem mysl o vmodzie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie timingo spisałem z ATITool 0.0.22. :

 

6CLK

1CLK

4CLK

6CLK

2CLK

CL+1CLK

1CLK

0CLK

Use TWR Rule

1CLK

36

13CLK

1CLK

110 0010 0100 0000

2.0CLK

4CLK

0CLK

=WR_LATENCY+1/2CLK

CL+2

CL-1

CL-1

CL+1.5

CL-1

CL-1

 

oczywiście zmodyfikowane ku wydajności :twisted: i nie ma na nich mowy o jakimś arcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0---> ja na swojej karcie mam hynix 3.3 tsopy ale timingi wsyzstkie mam wyzsze niz ty....myslisz ze beda dzialac na twoich ? :>

sprobuj...ja doszedlem do moich probami i testami wiec co Ci szkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z vmodem na VDDq w GB. Robie go potencjometrem (robilem juz olowkiem ale nie dalo nic) I podlaczylem potencjometr i zmniejszam ohm dalej takie samo 100ohm na SMD zwiekszam tez dalej taie samo.Druga nuzke potencjometra przykladam do innem masy bo na tamtej na rysunku mam blabe.Moze zle przykladam?A ohm mierze przykladajac do SMD miernik.

lutujesz do nogi nr.6 potencjometr i do masy ??

Lutuje do tego rezystorka SMD jak jest na rysunku. A lepiej bedzie do tej szustej nozki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

PROSBA - Jak opisujecie skutki v-moda Gb 9550 to podawajcie takze jakie wasza karta ma mosfety - bo z tego co wiem to na tych kartach wystepuja 2 typy :

 

typ pierwszy: PMD305

typ drugi : 0426 (to pewnie data produkcji), takie logo "ON" i pod tym 3150 .

 

To dla mnie bardzo wazne , bede probowal wysnuc z tych danych jakies wnioski . Jeszcze nie zdradze o co mi chodzi ;-) .

 

Moj pierwszy GB (juz sprzedany, mialem od dawna na niego chetnego) poszedl na 503/536 (1.32/2.67 V) i 0 artow bylo w 3D Marku 03. Maxa ukrecilem 525/536 (1.39/2.83V) ale byly juz duze arty . Wynik 3D Marka na 525/536 - 3954 punkty (szkoda ze nie dobilem do 4K , ale jeszcze wszystko przede mna - mam juz drugiego GB :twisted: ) .

Mosfety mial 0426 , logo "ON" i pod tym 3150 , czyli typ 2.

 

PROSZE WAS O INFO O MOSFETACH w kartach po v-modzie !!!

 

Aha i nie piszcie ze mod olowkowy nie dziala , jesli nie macie multimetru , lub nie chce wam sie zmierzyc oporu :-/. Olowkiem (nawet 4B) trzeba sie naprawde dlugo namachac , aby cos zbic opor na rezystorze. Nawet po 5 kreskach na ogol nic sie nie zmieni. Mierzcie multimetrem , czy cos zbiliscie opor i dopiero potem karte do kompa i test napiec !

 

@kamien : jestem pelen podziwu dla twojego poswiecenia - moze w koncu bedziesz mial pretekst aby zmienic mobo - bo cos pisales ze lichutkie bylo - sorry ale probuje cie pocieszyc ;-) . Chyba jednak juz sprawdziles ze mod nozki 13 na vmem nie dziala (ciekawe dlaczego) i trzeba wymyslec cos innego :-/ . Probowales lutowac rezystor 50 K do soure'a mosfetu od VMEM (tak gdzie mamy 2.50V) ? Moze ktorys z trzech pozostalych (bo tego od VDDQ juz nie biore pod uwage) "- in" sprobowac zmodowac ? Moze pin 9 lub pin 2- to troche nie logiczne , ale moze ? Prosze napisz ktore juz miejsca sprawdziles na karcie ze nic nie daja w sprawie VMEM - rozimiem ze jesli karta byla w budzie to lutowales tylko od gornej strony karty, tak ? Licze na ciebie.

 

@jurasjo : Ja bym nie przekraczal 2.95 V (czy to VMEM czy VDDQ) . Ale pewno nic Ci nie da takie napiecie na tych Samsungach - no moze z 10 mhz.

 

@heniek86 : nie mam GG :!: . Tylko kontakt na maila nam pozostaje (nie pisz mi PW !) - piotres@w.pl

 

@all : Cos gdzies wyczytalem ze np. Powercolor 9600 PRO ma na rdzeniu w serii 1.3 V . Gecube 9550 XT ma 1.3 V. Wiec 1.3 V po prostu musi byc bezpieczne , przy jakimkolwiek aktywnym chlodzeniu (bo chyba nie slyszeliscie nigdy o 9600 PRO z samym radiatorem :roll: ) .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->PIOTRES

 

to tak ja mam swojego na PMD3055 i ten w robocie co byl tez na PMD - krecily sie "miodzio" core przy 1,5V (uwaga niebiezpieczne napiecie, nie przekraczac 1,4V) 600 i 590 :D

 

probowalem sie bawic z nozka "13" i ze zmiejszeniem sprzeżenia zwrotnego pomiedzy "12" a "13"..... i nic lezy i kwiczy, jutro nowa bede mial plytke to podzialam

 

karta byla w budzie a lutowalem od dolu :wink: lezalem sobie na pleckach z glowa w budzie i lutowalem..... sroda i czwartek - mam nadzieje ze do czegos dojde bo powyzej 500 bardzo pamiatki rdzen ograniczaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta moglbym prosic o przeslanie na maila ( remuss@go2.pl ) zdjecia z zaznaczonym (gdzie przylutowac) vmodem rdzenia na HiS'a i krotki opis co gdzie jak i z czym ?

Albo sie przejde do Ciebie i mi pokazesz jak masz u siebie zrobionego hehe bo wydaje mi sie ze to samo osiedle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę robił moda ołówkowego i mam pytanie, aby zmnierzyć opór na rezystorach SMD musze miernik przyłozyć po obu końcach tego rezystora. Tak?

 

Piotres niestety maile wracają i każe włlączyć autoryzacje. Nawet jak wysłałem prosto ze skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrescie zrobilem vmoda na gigusia ale rdzen na napieciu 1.36 i vddq2.75 idzie tylko na 480 a pamiatki skadly z 540 na 500 ,czy zwiekszyc jeszcze napiecie na rdzen aby dibic do 500. Jestem ceikaw jakie jest napiecie na 9600xt 1.3 czy 1.4???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie do Was panowie jak piszecie ze macie na pameciach 480 to jest w ddr tak :?: czy real :?:

ja mam narazie 2x270 real tylko nie mam nic na nich musze czegos poszukac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jam mam pytanie do specjalistów o VMOD-ów i tych rzeczy :D

chodzi o to, bo mam zamiar zrobić VMOD-y rdzenia VDDQ i pamięci jak będzie na mojego Gigabyte-a.Zrobie je potencjometrami ale nie chciał bym lutować, czy jest może jakiś klej do tego?? nie wiem jakiś co przepuszcza prąd i łączy ze sobą metal itp. ?? z góry WIELKIE dzięxi. PZDR 4 ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! oczekuje szybkiej odpowiedzi na ponizsze pytanie, gtydz karta zostala zakupiona na allegro i zobaczcie jakie jaja

 

karta bez problemu dziala w trybie 16 kolorow

w trybie fast write i lub Vlink X8 sa same kwadraciki i nie mozna wejsc do konca do systemu to zaczyna sie w trakcie ladowanaia windy

sprawdzalem na roznych sterach i w knoppixie najnowszym lecz on jeszcze w pelni jej nie obslugujwe

 

komputer: chaintecha apogee 7vjl deluxe kt400 agp 8 fsb 266 pamieć 333 512mb, 9550gb radeon 1024 sb live, wd 80gb JB

 

tak wiec oczekuje szybkiej odpowiedzi! bo nie wiem czy to wina karty czy czegos innego

poprzednio na radeonie 9000PRO wszytsko bylo spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...