Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

A ja ponawiam pytanko z mojego posta(2 strony w tył). jak myslicie czy dostane nową grafike po nieudanym vmodzie ołowkiem? niby wszystko wymazalem(mod ołowkiem) ale zastanawiam sie czy uwzględnią mi gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam pytanko z mojego posta(2 strony w tył). jak myslicie czy dostane nową grafike po nieudanym vmodzie ołowkiem? niby wszystko wymazalem(mod ołowkiem) ale zastanawiam sie czy uwzględnią mi gwarancje.

Myśle, że Ci napewno uwzględnią, ale mogę się mylić, obym się nie mylił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci

Lobo a ty jaką masz rezystor w vmodzie. Jaka wartość??

nie mierzylem...ustawilem tylko napiecia takie jak chcialem ale dzisiaj cos sie z karta dziwnego stalo

 

Dołączona grafika

 

odlutowalem wszystkie potencjometry umylem grafike,zalozylem standardowy wiatrak i to samo...oddaje ja na gwarancje...ciekawe czy uwzglednia

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci

Lobo a ty jaką masz rezystor w vmodzie. Jaka wartość??

nie mierzylem...ustawilem tylko napiecia takie jak chcialem ale dzisiaj cos sie z karta dziwnego stalo

 

Dołączona grafika

 

odlutowalem wszystkie potencjometry umylem grafike,zalozylem standardowy wiatrak i to samo...oddaje ja na gwarancje...ciekawe czy uwzglednia

:evil:

ja lepiej ze swojej cisnąć więcej nie będe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj zakupilem gigabyta i............ czemu rdzen idzie tylko na 370 :( ale chyba rekompensuja mi to pamieci :lol:

ale i tak glupia sprawa bo nawet jak obnize pamieci to jak dam rdzen wiecej niz teo 370-375 to po kilku minutach ma zawieche.......

bawil sie ktos juz timingami na tym radku? albo moze ktos chociaz wytlumaczyc jak mam sie tym pobawic w atitool (ktore oznaczenia od czego zaleza? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj zakupilem gigabyta i............ czemu rdzen idzie tylko na 370 :( ale chyba rekompensuja mi to pamieci :lol:

ale i tak glupia sprawa bo nawet jak obnize pamieci to jak dam rdzen wiecej niz teo 370-375 to po kilku minutach ma zawieche.......

bawil sie ktos juz timingami na tym radku? albo moze ktos chociaz wytlumaczyc jak mam sie tym pobawic w atitool (ktore oznaczenia od czego zaleza? )

A teraz moje pytanie.. czemu jestes leniwy i nie mozesz zerknac pare stron wczesniej?

BTW. Chodzi Ci tylko na 370 bo masz kichna wersje - rob wszelkie vmody to 500mhz niestraszne Ci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj zakupilem gigabyta i............ czemu rdzen idzie tylko na 370 :( ale chyba rekompensuja mi to pamieci :lol:

ale i tak glupia sprawa bo nawet jak obnize pamieci to jak dam rdzen wiecej niz teo 370-375 to po kilku minutach ma zawieche.......

bawil sie ktos juz timingami na tym radku? albo moze ktos chociaz wytlumaczyc jak mam sie tym pobawic w atitool (ktore oznaczenia od czego zaleza? )

A teraz moje pytanie.. czemu jestes leniwy i nie mozesz zerknac pare stron wczesniej?

BTW. Chodzi Ci tylko na 370 bo masz kichna wersje - rob wszelkie vmody to 500mhz niestraszne Ci..

Możę najpierw nałożyłby wentylator 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@j.h.hudy - chodzi ci o jakis rezystor juz na samym GPU (pod radiatorem) ??? Koniecznie zrob foto , zaznacz ktory to taki "magiczny" rezystor ze roznica z 460 na 540 !! Rozwin swoje odkrycie koniecznie !!! Ciekawe czy jak ktos go ma i by go wylutowal to by bylo OK :twisted: ?!

 

Mozesz zaznaczyc ten rezystorek na tym zdjeciu (to moja pierwsza karta, bylo 503/1.32V) - to fota mojego autorstwa- ja moja cyfra niestety lepszej nie zrobie :-( :

 

http://www.republika.pl/mr_x/gpu.jpg

 

PS. Pamieci moga ci slabo isc bo masz VGPU 1.38V , a VDDQ 2.68V a jak pewnie wiesz najlepiej by VDDQ bylo dwa razy wyzsze niz VGPU tj. ustaw VDDQ 2.76 V i sprawdz.

 

@bobson37 : stronki nie dostalem :-( . wyslij jeszcze raz na piotres@w.pl

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to służy do "resetowania" akceleratora graficznego za pomocą sterownika ekranowego ii zamiast np ciemnego ekranu i resetu kompa możemy sobie dalej pracować. krótko mówiąc jak przekręcisz kartę to zamiast rozpiździelu będziesz miał taki mały reset ale tylko "samej " karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do topica bo juz jestem szczesliwym posiadaczem radzia :D .moj wesoly problem wyglada na razie w ten sposob....jakby to zaczac...a nie bede sie szczypac:CO ZA PAJAC ZBUDOWAL A7V600 tak slodko ze 1 slot(dokladniej klips)ramu najezdza mi na przyklejony radiator na kostke pamieci :evil: :evil: :evil: .nie jestem pewny czy tylko go przesuwa wzgledem kosci czy ten dodatkowo go podwaza.i jesli jedna kosc bedzie miala slabsze odprowadzanie to do jakiej wartosci(bez vmodow)bezpiecznie dojsc?:twisted: :twisted: ostatecznie stopienie/przytne ta <naprawde mocna cenzura>zapinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka sprawe otoz:

Grałem sobie w CS (Counter-strike) na gf4 mx 440 antyanalizing off , i 120hz odswiezanie i gralo sie miodzio..

Dzisiaj po raz 1 uruchomilem cs'a na tym radku i co ? MASAKRA .. masakryczna grafa , strasznie niepłynnie takie bloki jakby sie przesuwały ;/ .

BTW. NFSU 2 czy HL2 normalnie mi chodzi tylko CS nie .. moze trzeba cos przestawic w ustawieniach ? I zastanawiam sie czy nie zmienic omegi 2.50.90 na najnowszego catalysta.. moze to rozwiaze problem.. :cry: help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są maxymalne bezpieczne V dla GB ????

teraz mam taktowanie jak w podpisie , timingi lepsze , vgpu 1.40 , vmem 2.65 vddq 2.68

 

 

aha , pomóżcie , gry , marki , test artefact i inne nie wykazują żadnych błędów (czasami jakaś kropka po 1.5 minucie) ale jak wejde np. na stronie www.livesexlist.com (uzywam jej do testowania grafy bo jak otworze okienko z kamerką to sie robią żułte lub niebieskie kropki , do rzeczy : wlaśnie mi sie kropki na tej stronie pojawiają

jak ustawićv aby nie było kropek i innych błędów ??

 

update:

 

nie mam już kropek !!!!!!!

dałem vgpu 1.38 , vmem i vddq 2.68

 

jak dałem 1.45 to osiągnołem 540 mhz na rdzeniu stabilne !!!!!!!!!!! ale grzało sie jak h.....

 

 

 

aha , mając wczoraj 4 radeony dowiedziałęm sie ciekawe rzeczy że oc kart zależy od rezystora przylutowanego na samym brzegu zielonego laminatu koło rdzenia !!!!!!!!!!!!!!

 

jak jest wlutowany to max miałem 460 mhz a jak nie ma go to jest nawet 540 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

tak , chodzi o taki rezystorek malutki ,

[ img]http://members.lycos.co.uk/jhhudy/wnetrze/gpu.jpg[/img]

 

to wtym rejonie , o ile mnie pamięc nie myli to pierwszy z samego brzegu powinien być odlutowany ale nie jestem pewien !!!!!!!!!

 

Max szerkosc obrazka =650

sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj zakupilem gigabyta i............ czemu rdzen idzie tylko na 370 :( ale chyba rekompensuja mi to pamieci :lol:

ale i tak glupia sprawa bo nawet jak obnize pamieci to jak dam rdzen wiecej niz teo 370-375 to po kilku minutach ma zawieche.......

bawil sie ktos juz timingami na tym radku? albo moze ktos chociaz wytlumaczyc jak mam sie tym pobawic w atitool (ktore oznaczenia od czego zaleza? )

A teraz moje pytanie.. czemu jestes leniwy i nie mozesz zerknac pare stron wczesniej?

BTW. Chodzi Ci tylko na 370 bo masz kichna wersje - rob wszelkie vmody to 500mhz niestraszne Ci..

Możę najpierw nałożyłby wentylator 8)

 

kicha wersje???? a wg mnie to kicha zasilacz...... a to wyszly inne wersje karty :? !!!! chyba tylko gv-r955128E a ja mam z koncowka D a rev karty to 1.0

a co do radiatorka to tak, lece na oryginalnym ze zmnieniona pasta i podwieszonym wentylem 80x80

badzcie na tyle laskawi i podajcie mi od ktorej strony jest cos o timingah..... (lece na modemie wiec wybaczcie.......)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OrGiUsZ

Jak Ci sie kreci ten asusik??

 

 

Zainstalowalem sterowniki z plytki od asusa, zainstalowal m isterowniki ATI Catalyst. pozzniej wlaczylem ati toola zeby zobaczyc czy da sie podkrecic i karta sie kreci nie wraca do podstawowych ustawien.

tylko nie wiem czy tak normalnie w asusach da sie podkrecach bez zmiany biosu czy zostaly mi pozostalosci po omegach (ich nie usuwalem).

Co o tym sadzicie??

Niech ktos sprawdzi jak ma czysty system. wyniki mam takie same jak na omegach 2.5.90 (niewielkie roznice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po olowkowym modzie XT 1.2 (1,25 -> 1,40) i ciekawa sprawa - Mark 01 i 05 idzie bez problemu na 500-510/750-780 ale w 03 nie moge w ogole podkrecic karty powyzej 450/650 bo po paru chwilach VPU RECOVERY........ni cholery nie wiem co jest grane, testy robilem na Catalystach 4.11, wczesniej zawsze na 4.9 lub 4.3 bodajze (plyta ze sterami) i nigdy nie mialem takich problemow z Markiem 03, 480/750 to byla norma......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po olowkowym modzie XT 1.2 (1,25 -> 1,40) i ciekawa sprawa - Mark 01 i 05 idzie bez problemu na 500-510/750-780 ale w 03 nie moge w ogole podkrecic karty powyzej 450/650 bo po paru chwilach VPU RECOVERY........ni cholery nie wiem co jest grane, testy robilem na Catalystach 4.11, wczesniej zawsze na 4.9 lub 4.3 bodajze (plyta ze sterami) i nigdy nie mialem takich problemow z Markiem 03, 480/750 to byla norma......

No to wylacz to w cholere jesli widzisz ze nie ma artow, sprawdz jeszcze chlodzenie bo moze Ci sie gpu gotuje i dlatego wyskakuje vpu... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy bardzo ciekawa rzecz tutaj opowiadasz. Sluchaj jak mozesz to sprawdz jeszcze raz na kilku egzemplarzach(ja nie mam takiej mozliwosci), ktory to dokladnie rezystor i sprawdzimy czy ta teoria dziala, to by bylo niezle! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 5 kart , 2 sie dobrze oc i 2 do kitu , te co do kitu mają jedem rezystor więcej , jest to rezystor z samego kraja na tej fotce wyżej ......

 

jak ktoś by umieścił 2 foty kart to bym dokładnie powiedział oco chodzi , gadałem z kolegą , powiedział zę to rezystor odpowiadający za zasilanie bufora wyjsciowego karty czy jakoś tak.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OrGiUsZ

Jak Ci sie kreci ten asusik??  

 

 

Zainstalowalem sterowniki z plytki od asusa, zainstalowal m isterowniki ATI Catalyst. pozzniej wlaczylem ati toola zeby zobaczyc czy da sie podkrecic i karta sie kreci nie wraca do podstawowych ustawien.

tylko nie wiem czy tak normalnie w asusach da sie podkrecach bez zmiany biosu czy zostaly mi pozostalosci po omegach (ich nie usuwalem).

Co o tym sadzicie??

Niech ktos sprawdzi jak ma czysty system. wyniki mam takie same jak na omegach 2.5.90 (niewielkie roznice)

witam.procz ciezkiej walki z systemem na poczatku(przez ms'a musialem sformatowac obie partycje-w plecy o 30gb :evil: :evil: ).a9550 kreci sie wybornie.zwykle jest na 410/560.ale atitool nie znajdowal artow(ani ja tez nie widzialem ich)na 440/580 :twisted: :twisted: :twisted: jade na omegach 2.5.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po olowkowym modzie XT 1.2 (1,25 -> 1,40) i ciekawa sprawa - Mark 01 i 05 idzie bez problemu na 500-510/750-780 ale w 03 nie moge w ogole podkrecic karty powyzej 450/650 bo po paru chwilach VPU RECOVERY........ni cholery nie wiem co jest grane, testy robilem na Catalystach 4.11, wczesniej zawsze na 4.9 lub 4.3 bodajze (plyta ze sterami) i nigdy nie mialem takich problemow z Markiem 03, 480/750 to byla norma......

No widzisz, a u mnie z kolei 2001 jest kaprysny. Przy 1.58 na gpu i 550mhz 2001 nie chce ukonczyc testu, a wszystko inne wlaczajac gry i 2003 chodzi bez problemu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kogos zainteresuje. przesiadlem sie z szafirka ati 9100 na gb 9550

wyniki przed i po wymianie karty

 

9100 @ gpu 290MHz RAM 550 MHz

3dsmark 2001se 9125

3dsmark 2003 1450

 

9550 GPU 411MHz RAM 272MHz

3dsmark 2001se 10225

3dsmark 2003 3257

 

jaki widac przesiadka z 9100 na 9550 nie jest rewelacja. chyba trafilem na dobrego gb bo rdzen idzie bez vmodow na 430MHz bez dodatkowego wiatraka. Jednak musze pomyslec o zainstalowaniu jakiegos dodatkowego chlodziwa bo ten radiator sie troche grzeje. a doom 3 na 9100 to straszna meka, ciekawe jak bedzie na 9550. kupownie 9550 i nie podkrecanie go to bezsens.

 

karte kupilem w krakowie www.pcprojekt.pl za 260zl

w bicie sie pojawily radki 9600 128bit 128ram nie se za 275zl ktos wie co to jest??? www.bit.krakow.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kogos zainteresuje. przesiadlem sie z szafirka ati 9100 na gb 9550

wyniki przed i po wymianie karty

 

9100 @ gpu 290MHz RAM 550 MHz

3dsmark 2001se 9125

3dsmark 2003 1450

 

9550 GPU 411MHz RAM 544MHz

3dsmark 2001se 10225

3dsmark 2003 3257

 

jaki widac przesiadka z 9100 na 9550 nie jest rewelacja. chyba trafilem na dobrego gb bo rdzen idzie bez vmodow na 430MHz bez dodatkowego wiatraka. Jednak musze pomyslec o zainstalowaniu jakiegos dodatkowego chlodziwa bo ten radiator sie troche grzeje. a doom 3 na 9100 to straszna meka, ciekawe jak bedzie na 9550. kupownie 9550 i nie podkrecanie go to bezsens.

 

karte kupilem w krakowie www.pcprojekt.pl za 260zl

w bicie sie pojawily radki 9600 128bit 128ram nie se za 275zl ktos wie co to jest??? www.bit.krakow.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie jest rewelacyjna"??? :lol: Na wyniki 2001 nie patrz.

Dwukrotnie wiecej w 2003 to przepasc!

Doom3 chodzi pieknie w 1024 8)

 

PS.

Wlasnie testuje w parcy GB5700 256MB za 550zł - 3D2003 = 2700pkt :lol:

Jak dobrze, ze kupilem GB9550 za 260zł - 3D2003 = 3200pkt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam1004

Wyniki w 3Dmarkach to nie wszystko. tez sie przesiadlem z radeona 9100 na 9550 i roznica jest kolosalna i to nei tylko w 3dmarkach ale i w grach. w dooma to nawet przy 640x480 i low to zacinalo a teraz gram 800x600 high albo 1024x768 medium i smiga az milo :) w niektorych grach mialem problemy na tym 9100 a na tym wogole nie mam problemow. a do tego jeszce zmienilem procka z 1500 Xp @ 1800Xp na 2500Xp @ 3400 Xp i roznica sie powiekszyla i to bardzo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...