Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

hmm macie racje 3dmark nie jest testem dajacym wiarygodne wyniki. faktem jest ze domm3 na 9100 sie strasznie tnie. tylko szkoda ze na gb9550 tak slabo ramy ida :((( podalem te wyniki bo sam szukalem takiego topicu i niegdzie nie moglem znalezc. wydaje mi sie ze moga byc pomocne bo byly robione w tych samych warunkach. szkoda ze nie zrobilem testu dla farcry dla 9100 i 9550. no trudno. juz dodalem wentyl na 9550 od durnia, ale glosny jest i trzeba bedzie pomyslec o czyms innym. lepsze chlodzenie nie spowodowalo jednak skoku oc 420 dla rdzenia bez vmoda to max, uwazam ze i tak jest lux z 250MHz na 420MHz. ciekawy jestem tylko co to za karte sprzedaje bit za 275zl http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2245 pewnie jakas tandeta. a imho shafirek 9100 mial gorsza jakosc obrazu niz gb 9550 - odczucie subiektywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja powiem tak sap r9100 poszedl do serwisu (telewizor mod ;) ) i dostalem sap 9550 wyniki

2001

9550 - 8000 (na poczatku zalamanie)

9100 - 10000

@9550 - 11500 ( troche sie poptrawil bez modow 420/500 )

 

2003

9100 1400

9550 2000

9550 3300

tu juz nie mam watpliwosci ale nfsu2 i far cry smiga az milo tylko ramu malo max detale ;] doom tak sobie ale da sie pograc, half tez smiga no problem, wymiana za darmo sie oplacala - prawie za darmo koszt przesylki i 1 m czekania na nowa karte ;] co do jakosci obrazu to riva vanta to syf jakich malo radki rulez fx to tez nic specjalnego pomiedzy 9100 a 9550 roznica zadna dalej wysoka jakosc obrazu jak na moje lg 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem. Mam gigabyte r9550, po zakupie karty znakomicie sie krecila na 430/500. Teraz po 2 tygodniach uzytkowania pojawily sie arty i dopiero po obnizeni czestotliwosci taktowania do 380/480 nie ma artów.Co moze być przyczyną? Uszkodzona karta? A moze winny jest zasilacz. Mam Megabajta 350W moze on sie chrzani i nie wyrabia już? Proszę o pomoc bo nie wiem czy oddawać karte do serwisu czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest w porządku. Mam wentylator 80x80 zawieszony pod rdzeniem i radiatorki na pamięciach :) Poprostu to gó.... Maegabajt 350W niedaje rady już! Ale dziwne że na poczatu wszystko było ok. Jak zmienie zasiłke to zobaczymy. I tak przyda sie zmienić :) Dzieki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co to za karty te radki 9600 za 275 zl to kicha straszna power color, czy jakis klon PC, z ramami hynix 5ns, i jeszcze na allegro twierdza ze lepsze niz GB, takich to bym powywieszal, za mowienie nieprawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy - dzis zrobilem moda calego i sciagnalem chlodzonko i faktycznie nie mam zadnego rezystorka w lewym gornym rogu zielonego gpu, bez moda max 465/545, juz jechalem na 560 mhz na 1,35 v ale mem spadalo, teraz juz zrobilem moda mem ale czekam na radiatory, grzeje sie cholerstwo okropnie (1,3/2,6/2,6)

jak potestuje na maxa to odpisze co i jak

 

Pozdro all

 

Piotres - maz juz stronke???? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak :)

 

ja nie bedzie zadnych sladow uszkodzenia fizycznego to nei ma podstaw do odrzucenia gwarancji...zreszta jeszcze nie slyszalem zeby komus sie karta spalila przez samo podkrecanie z poziomu windowsa 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosi sie ktoś może z opisem v-moda hisa?

do gb i saphire juz są a co z hisem? w końcu sporo ludzi go ma

tym bardziej,że podobno w hisach podnoszenie napięcia na rdzeniu nie powoduje spadku pamiątek. marinedelta zrezygnował z opisywania i od tej pory cisza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Gigabyte 9550 128/128

[radiator z wiatraczkiem od procka ]

[miedziaki na pamięci coolermaster'a]

 

VGPU = 500Mhz / 1.34v

VDDQ = / 2.635v

VMEM = 500MHz / 2.635v

 

Wiatraczek standardowy też wystarczał, dobrze przylegał do radiatora siak na moje wymiana niekonieczna,

wystarczy wkręcić w neigo małego coolerka :wink:

Jedno z ważniejszych doświadczeń VDDQ równe VMEM przede wszystkim, niewielkie odchylenie i kropki w grach nawet na 350/400

mod zakończony :lol: może w przypływie chęci porobie fotki

thx all za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.... nie mam tego rezystorka ale rdzen idzie mi tylko na 370 :( czy to mozliwe ze zasilacz tak to ogranicza??? AtiTool przy szukaniu max core wychodzi spokojnie poza granice 430mhz... ale jak cos wlacze to po chwili mam vpu reconvery....... czy zasilacz naprawde az tak ogranicza ta karte? jak tak to czy mozecie polecic jakis dobry nie drogi zasilacz ktory by to wszystko pociagna? np. chiefteca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

 

czy to dobry wynik radka 9550 gb 128/128?

 

default: 250 / 200 (400)

o/c: 430 / 270 (540)

 

??

 

dodam ze mam jakies radiatorki alumionowe z miedzia pod spodem na memorkach i titan TTC K635T na rdzeniu, ale bez pasty :[ dzis jeszcze se zalatwie od sasiada

 

zasilacz uwaga........ MEGABAJT 300W 8O 8O 8O 8O

xD

I PYTANKO: ile mi da zalozenie pasty srebrnej?

 

narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...