Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, kupilem sobie wlasnie GeCube'a 9550XT (system mi go wykrywa jako 9600) i mam problem Gdy odpalam np fife2005 to po paru minutach grania komp sie wiesza (obraz staje w miejscu i koniec). Nie wiem czy to wina sterowników (obecnie mam "omega_2637", ale probowalem tez innych). Moj sprzęt: win98SE, plyte mam MSI K7T266Pro2 (agp tylko x4-ale to chyba nie powinno byc problemem), duron 1ghz, zasilacz No Name 400W. Moze to wina ustawien w biosie ? Mial ktos podobny problem. Z gory dzieki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj ze sterami, choc ja osobiscie podejrzewalbym zasilke...

Noname jakos mi tu smierdzi, szczegolnie, ze sam bylem swiadkiem sprzedawania zasilaczy 250W jako 350 i iwecej (podmiana naklejki) :?

 

AGP4x nie powinno byc problemem (choc juz nie takie rzeczy widzialem...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boczi

Niedawno ta karta była do kupienia za 260zł , ale wyczuli koniunkturę i teraz jest za 290-300zł, te 325 to trochę za dużo. Ja swoją sprzedałem na allegro za 167,5zł i to było z całkiem nowego konta bez komentarzy, do tego karta n.n. tyle że zegary 275/275 bez żadnej ściemy.

IHMO kartę warto zmienić, musowo podkręcić (bo inaczej zmiana nie ma sensu), lecz nie spodziewaj się powalającej różnicy, to wciąż 4 potokowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pytał o klej, taki co dałoby się zrobić Vmoda i przypadkiem coś znalazłem

 

Thermopox - ELPOX 15- Klej Elektroprzewodzący !

Dwuskładnikowy klej na bazie żywic epoksydowych przeznaczony do wykonywania połączeń elektrycznych wszędzie tam gdzie niemożliwe jest stosowanie metod lutowniczych, a głównie do reperacji ścieżek grzewczych.

 

http://www.pc-cooler.com.pl/index.php?s_o=...lev_up=0&lev=21

w dziale akcesoria.

Może ktoś wypróbuje.

hmm może też dałoby radę zastąpić tym ołówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko czy przez słaby zasilacz karta moze sie źle kręcić? NIe mam zwisów tylko arty dosyć szybko, bo na moim radku gigabyte 9550 bez artów chodzi na 350/440. To chyba troche mało? Może to być wina zasilacza? Mam Megabyte 350W. Próbowałem zmienić taktowanie procka na default.

Juz próbowałem nic to nie dalo. Na poczatku jak mialem nowa grafe to wszystko normalnie sie krecilo tzn 420/500 i nie bylo artów. Teraz ostatnio cos sie popsuło. Nie wiem czy to wina grafy czy zasilki. Moze zasilka dostalo po d u p i e i cos sie w niej spiepszylo, albo karta odmawia posłuszeństwa. NIe wiem co jest grane! Help me!!

__________________________________________

 

Athlon 1700+@2000+,

Gigabyte GA-7N400-L nForce2 Ultra400,

Gigabyte Radeon 9550,

seagate barracuda 7 40GB,

384MB RAM,

tuner TV,

karta mint 6 kanałów,

CD-RW LG 32/10/40,

neo 128,

zasilacz megabajt 350W

 

Może ktoś mi odpowie bardzo prosze! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze byc ale raczej powodowala by zwisy a nie arty ale jak masz zaslabe napiecie na jakies lini z której zaopatruje sie karta to pewnie ze moze sobie tak sia dac ;] tera kolej na odp na moje pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi pomoze? Chce zmienic sobie karte, obecnie mam Prolink PixelView GeForce 4 MX 440 128MB DDR 128bit AGPx8 VIVO & DVI z radiatorkami na pamieciach i kreci sie: pamiec 400@550 (przy 600 juz sa artefakty) rdzenia nie krecilem za bardzo, idzie ustawiony 275@350. Czy jest sens wymieniac ja na R9550, ewentualnie R9600 i podkrecic? Jaka wersje lepiej brac? 256MB czy 128MB? Szyna pamieci oczywiscie 128bit? Polecicie coś? Ile bym wziął za swego GF4? A ile bym dał za takiego Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe 123er to ja kiedyś pytałem o taki klej sam już miałem tego na oku ale wydaje mi sie że on nie spełni swojej roli :/ ponieważ może po pewnym czasie lub od razu zwiększać opór czy coś podobnego to lepiej już chyba będzie lutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo niewiem czy własnie nie wybrać 9550 xt ale to niebedzie wybór na przyszłoś tamtego bym zmodowął do pro albo do xt nawet i by chodził glancuć ale żeby chodził glancuś to musiałbym wszystko wymieniać łacznie z płyta i wtedy by to ciach!ało a niewiec czy obecnie 9800 se by mi chociaż odpalił na tym zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi pomoze? Chce zmienic sobie karte, obecnie mam Prolink PixelView GeForce 4 MX 440 128MB DDR 128bit AGPx8 VIVO & DVI z radiatorkami na pamieciach i kreci sie: pamiec 400@550 (przy 600 juz sa artefakty) rdzenia nie krecilem za bardzo, idzie ustawiony 275@350. Czy jest sens wymieniac ja na R9550, ewentualnie R9600 i podkrecic? Jaka wersje lepiej brac? 256MB czy 128MB? Szyna pamieci oczywiscie 128bit? Polecicie coś? Ile bym wziął za swego GF4? A ile bym dał za takiego Radeona?

Nikt mi nie odpowie na moje pytanie? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje atitray.ini wyglada tak co mam zmienic zeby mogl ustawis gpu  > 400  

[main]

;update information

update_server=www.radeon2.ru

fileurl=/atitray/update.ini

 

;save desktop icons position

; while applying Direct3D settings

save_icon_position=1

 

;disable overclocking at all

opt_disable_ovr=0

 

;interface settings

; d3d/ogl can be hidden only when ATT is not in Control Center mode!

hide_ogl=0

hide_d3d=0

;

hide_tweaks=0

hide_timings=0

 

 

;Context Help File

help_file=atitray.hlp

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AcT!vE

 

skoro napisałem ze mam Szafira 9550 z kośćmi Hynixa 5ns , to znaczy że tak jest.I nie wymądrzaj sie ze wiesz lepiej bo ja mam przed oczami ta grafę i widzę lepiej niż Ty.Więc wyluzuj troszkę.

Żeby zmienić biosa na 9600 musze miec na te kosci z takim czasem.Niestety nie moge nigdzie czegoś takiego znaleźć,więc zapytałem jakie można ustawić timingi przy edytowaniu własnego biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Albin77 :

 

 

a może byś tak ściągnął bios z panięciami 5ns i po prostu ustawił takie same wartości a jeżeli myślisz o podkręceniu przez timingi to zmień o jeden w dół i patrz co się stanie, karta ci się nie spali-jest program w którym na żywca zmieniasz timingi, od razu będziesz miał efekty, jak znajdziesz optymalne ustawienia to flash i masz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jurasjo

 

No własnie w tym problem ze nie moge znaleźć nigdzie takiegi biosu na te kosci na 5ns.Jak narazie zrzucilem swoj bios Rabbitem i zmieniłem tylko Rdzeń i Pamięć.Chciałbym również pozmieniać timingi ale nie wiem co ma mieć jaką wartość.Jeżeli ktoś juz to robił to może napisać przy jakich wartosciach karta chodzi najlepiej,oczywiscie dobrze by było żeby to było bez Vmodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek gigabyte 9550 @ bios 9600, pamiec idzie na 560, a rdzen nieche isc wyzej niz 400 (Find ATItOOL)?

jezeli pamiec jeszcze idze w gore moge reczenie sie bawic, a jaq rdzen podkrece powyzej 410 to zamiera system (totalny zwis).

na rdzeniu mam WC, a na pamieciach radiatory? czemu taq slabo rdzen sie kreci? probowalem roznych sterow i najlepiej chodzi ona omega 2.5.58

Zasilacz ma "markowy" 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Radeona Gigabyte 9550 128/128. Czy na 325/500 będzie chodzić stabilnie bez wentyla na rdzeniu i doklejania radiatorów na pamięci?

taq bez problemu bedzie chodzil 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie chyba moja droga przez "mękę" dobigła końca :o

 

zrobiłem vgpumoda na napięcie 1.4v i rdzeń idzie na 505, zrobiłem też vmemmoda na napięcie 2.83v i pamieć leci na 530. zrezygnowałem całkowicie z vddqmoda ponieważ po zrobieniu go na różnych wartościach napięcia pojawiały mi się kropeczki. myślę że pamięci wyżej już nie pójdą, dawałem napięcie nawet 2.9v i pojawiały się arty. myślę że rdzeń mógłby podskoczyć jeszcze troszkę ale na razie nie będę przekraczał napięcia 1.4v ........ a może jednak ..... :twisted:

 

 

teraz lece zrobić marki i pogram troszkę zobaczę jak się spisuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie stronka działa :D :P fajnie ze sie podoba ( o to wlasnie chodzilo :twisted: :D :lol: )

 

Jutro dostane radiatorki, powiem "siostro skalpel prosze" :lol: i pokroje je tak jak bede mi potrzebne, nakleje dodatkowo male radiatorki na mosfety i dam nadmuch z gory by wial na radiatorki, ac vga chlodzi ok, radiator jest ciagle zimny czy chodzi na low czy na high, mysle ze wtedy moge juz spokojnie probowac wykrecic z karty maxa, jedyne co mnie wnerwia to to dlaczego ten ram tak spada, czy nie mozna tego jakos obejsc, mialem gf3 ti gs i krecilem 4 ns ramki na 560 mhz bez artow, a na 580 z artami, cos mi tu nie gra, rdzen idzie wypas, ale ten ram :evil: mam nadzieje ze jeszcze nie zakonczylismy meczenia GB i cos jeszcze odkyjemy!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...