Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

a ja dizs wymienilem plyte proc i pamieci ( abit nf7,barton 2,5 pamieci w dual channel 2.5 cl ddr 400 )

na karcie r9550 ee ( 128 bit gecube )

 

wyniki 3dmark 01 - 10800

; 3dmark 03 - 3650

 

 

pozdr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki 3dmark 01 - 10800

; 3dmark 03 - 3650

Czegoś nie kumam. Popraw mnie jeśli się mylę. Wynik w 3dMarku2003 się zmniejszył? Ostatnio miałeś 3800. Chociaż mamy teraz bardzo podobne configi i chciałbym mieć chociaż te 3650 :) . Mam 3418. Czy to nie za mało? Za to w 3dMarku 2001 mam 11850. Przy jakich taktowaniach karty robiłeś testy na obecnym sprzęcie? Kurde coraz bardziej zaczynam wątpić w wiarygodność tych 3dMarków :?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie.w obecnym tescie karta byla nie nakrecona..

 

niestety testu juz nie powtorze bo wymienilem karte na troche mocniejsza :D

3650 na niekręconej karcie. Jaki wypas! Czemu ja na kręconej do boolu mam 3400 :( ? A można wiedzieć na co wymieniłeś :) ? Czyżby 9600Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3650 na niekręconej karcie. Jaki wypas! Czemu ja na kręconej do boolu mam 3400 :( ? A można wiedzieć na co wymieniłeś :) ? Czyżby 9600Pro?

Wynik zależy nie tylko od grafy. Zależy od wielu rzeczy np. od skonfigurowania kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3650 na niekręconej karcie. Jaki wypas! Czemu ja na kręconej do boolu mam 3400 :( ? A można wiedzieć na co wymieniłeś :) ? Czyżby 9600Pro?

Wynik zależy nie tylko od grafy. Zależy od wielu rzeczy np. od skonfigurowania kompa.

Hehe to to ja wiem. Ale mamy z gtR'em podobne configi także wyniki powinny być trochę bardziej zbliżone. Przecież jakby gtR ją podkręcił zrobiłby ponad 4000 w 3dMarku 2003. Ja na nie kręconej mam 2998, gtR - 3650. Tak duża różnica troche mnie martwi i nie sądze że jest sprawą tylko konfiguracji kompa. Zwłaszcza że system mam świeży a i o konfigurowaniu znowu coś tam wiem ;) . Pozdro

 

EDIT

W 3dMarku 2001 różnica jest znikoma. Ja mam bez OC 10640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie.w obecnym tescie karta byla nie nakrecona..

 

niestety testu juz nie powtorze bo wymienilem karte na troche mocniejsza :D

3650 na niekręconej karcie. Jaki wypas! Czemu ja na kręconej do boolu mam 3400 :( ? A można wiedzieć na co wymieniłeś :) ? Czyżby 9600Pro?

ad1.

 

Konfig jaki byl podczas testu :

 

Barton 2.5 XP

plyta : Abit NF7

pamieci : 2 * 256 DDR 400 cl 2.5 dual

radeon 9550 XT (400/500)

 

test od razu po zainstalowaniu sterownikow bez zadnych zmian ustawien

( ustawienia na jakosc z synchronizacja pionowa )

 

 

ad2. kupilem 9800se 256 bit ( PowerColor ) niestety po odblokowaniu na 8 potokow duzo artefactow :( a zaczyna tych 9800se brakowac

wiec chyba wynienie na 9800 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie masz patcha to 3DMarka 2003 wgranego. Albo inne opcje testu ustawiasz. Pogadaj z nim o ustawieniach. Pozdro :D

Patcha mam i robie testy na default. Przed Patchem i po wynik ten sam.

 

ad1.  

 

Konfig jaki byl podczas testu :  

 

Barton 2.5 XP  

plyta : Abit NF7  

pamieci : 2 * 256 DDR 400 cl 2.5 dual  

radeon 9550 XT (400/500)  

 

test od razu po zainstalowaniu sterownikow bez zadnych zmian ustawien  

( ustawienia na jakosc z synchronizacja pionowa )  

 

ad2. kupilem 9800se 256 bit ( PowerColor ) niestety po odblokowaniu na 8 potokow duzo artefactow  a zaczyna tych 9800se brakowac  

wiec chyba wynienie na 9800 pro

Kurcze identyczny config. Pamięci też mam w dualu. Też cl2,5. te same ustawienia. Dobra widać komp kompowi nie równy (niestety dla mnie). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakis dowod ze miales tyle pkt. w 3Dmarku 2003 bo ja Ci nie wierze. Poprosze o screena bardz ORB-a. Ja wyciaglnalem 3600 ponad na maxa wykreconej grafie, wiec nie mozliwe jest abys Ty mial taki wysoki wynik na niekreconej karcie. Bez dowodu tzn. ze sciemniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wasza sprawa ze nie wierzycie. nie mam powodow zeby pisac nieprawde

komputer skladalem kumplowi takze nie mam go pod reka.

 

jak u niego bede, to puszcze test ponownie i wstawie screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iz nic niewiem o tym Radku 9550 a calego watku raczej nie przeczytam , zadam kilka pytac.

1.Co to znaczy geCube ??To jakas nazwa firmy, czy jak??

2.Ile kosztuje wersja 128 bit i wersja XT dobrej firmy np. Saphire.W jakim sklepie wysylkowym mozna go kupic??Sorki za tak lamerskie pytanie, ale sie nie orientuje wogole.

3. Gdzie wy go kupiliscie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bawilem sie troskze ATI TRAY TOOLS-em i w tej wersji najnowszej jest mozliwosc zmiany timingow pamieci w locie :P Nie trzeba ingerowac w bios. W zakladce Timings 1 lepiej nic nie tykac bo zawsze przynajmniej u mnie po pewneym czasie sa artefakty. Natomiast w zakladce Timings 2 mozna sie pobawic:D Wszelkie wartosci oprocz dwoch ostatanich mozna zmniejszyc prawie na min. i testowac ile wytrzyma bez artow :D. Ja sie troszke pobawilem i doszedlem do takich wnioskow:

W poludnie testowalem karte wykrecona na 454/276 na standardowych ustawieniach timingow pamieci i wynik na sterach Unian Catalyst 4.7 - 12 303 marki czyli mniej ok 40 pkt od poprzednich sterownikow jakie mialem Catalyst 4.7 BETA - 12 336. Wynik w 3DMarku 2003 tez spadl o te ok 40 pkt.

Natomaist po zmianie ustaiwen pamieci i takich samych taktowaniach testowych wyniki to 3DMark 2001 12 401 (wzrost o 100 pkt) markow a 3DMark 2003 3681 (wzrost o tez ok 100 pkt.) Wiec oplacalo sie pobawic :D. Czy ktos mnie pobije?? :P Jezeli tak to czekam i oczywiscie oczekuje dowodow. Link do 3DMarka 2001 - http://service.futuremark.com/compare?2k1=7965745 , do 3DMarka 2003 moge podac screena jezeli ktos chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządzi :!: A próbowałeś zwiększyć timingi i podnieść taktowania pamięci? Podobno jest lepszy przyrost wydajności. A jak zwiększysz timingi to arty mogą zniknąć. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze Cie rozczarowac :D. Wiekszy przyrost wydajnosci jest po zmniejszeniu timingow. To tak jak z pamieciami RAM. Najlepiej zrownowazyc ustawienia timingow pamieci z ich czestotliwoscia - tak jest najwydajniej :D

@Mogiel a Ty ile wycisnales z tego Radka ?? :D - pytam z czystej ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Gdzieś czytałem że pogorszenie timeingów i podniesienie taktów daje minimalnie większy wzrost. Ale mogę się mylić.

Na pewno pogorszenie timingów umożliwia większy OC. Z tym się chyba zgodzisz.

 

Najlepiej zrownowazyc ustawienia timingow pamieci z ich czestotliwoscia - tak jest najwydajniej :D

:roll: A co mam przez to rozumieć? Znaczy nie bardzo wiem jak to zrobić.

 

Mój test jest na stronie 17 tego topicu. Ciagle go update'uję. Tam masz napisane . Zapraszam. Komentarze mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bk. U mnie po zabawie z timingami wynik skoczył z 11850 na 12223 w 3dMarku2001 oraz z 3400 na 3648 w 3dMarku 2003 :twisted:

 

Dzięki za podpowiedź Crusio :D

 

Timings 2 od góry:

3,1,3,6,2,CL+2,1,1,1,2

 

To jeszcze nie koniec :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest ustawić wieksze timingi i dać wiecej MHz na pamięci, to daje większą wydajność niż niskie timingi. Spróbujcie ustwić wysokie timingi i podkręcić trochu pamiątki. Może ponad 600MHz uda sie wyleciecieć hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze czy GeCube 9600 pro to pelny 9600 czy jakis low-end z niskimi taktowaniami? bo w www.esc.pl maja za 496zl. co uwazam, ze jest cena bardzo dobra, choc z drugiej strony za 509 mozna juz miec Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te Radki 9600PRO za taką śmieszną kasę to niewypał. Napewno coś mają zatajone. Możliwe że pamiątki nie bedą doVoltowane i nici z OC. Nie wierze aby to były 100% sprawne radki 9600PRO. Popatrzcie na ceny od Herculesa czy Szafirka. Coś mi tu poprostu nie pasuje i ja bym tego nie kupił. Taka moja rada. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest ustawić wieksze timingi i dać wiecej MHz na pamięci, to daje większą wydajność niż niskie timingi. Spróbujcie ustwić wysokie timingi i podkręcić trochu pamiątki. Może ponad 600MHz uda sie wyleciecieć hehehe

niskie timingi zawsze są lepsze niż wysokie mhz poczytaj sobie dział pamięć a nie wypisuj takich bzdur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te Radki 9600PRO za taką śmieszną kasę to niewypał. Napewno coś mają zatajone. Możliwe że pamiątki nie bedą doVoltowane i nici z OC. Nie wierze aby to były 100% sprawne radki 9600PRO. Popatrzcie na ceny od Herculesa czy Szafirka. Coś mi tu poprostu nie pasuje i ja bym tego nie kupił. Taka moja rada. Pozdro

OC dla mnie az tak wazne nie jest szczegolnie jesli beda pelne taktowania a wiem, ze ten Gigabite ma napewno pelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...