Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam karte GB 9550 128 bit,duron 1,2Ghz?(892mhz),512 sdr ram,ECS k7sem.W 3d mark03 mialem na 375/520 1331pkt. a na defaultowych zegarach 964.Wczesniej mialem taki problem ze zadne sterwniki nie chodzily ale zmienilem bios na plycie glownej i teraz tylko omegi nie chodza.Obecnie mam DNA3.5.4.12

Wydaje mi sie ze cos jest nie tak moze ze mam zasilke megabajta 300W.I co mi zmiana biosu w karcie i czy nie strace gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko wykrywa jako XT ale czy jest wtedy wydajniejsz niz na orginalnym biosie.ja zrobilem kilka testow i okazuje sie ze karta ma lesze osiagi na podkreconym biosie 9550 niz na 9600.Ktos moze to sprawdzic u siebie????

Sprawdziłem, zgadza sie karta lepiej chodzi na podkręconym oryginalnym biosie. Wgrywałem GC9600Pro(system wykrywał 9600XT i RV360).

Wróciłem do oryginalnego biosu i ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam karte GB 9550 128 bit,duron 1,2Ghz?(892mhz),512 sdr ram,ECS k7sem.W 3d mark03 mialem na 375/520    1331pkt. a na defaultowych zegarach 964.Wczesniej mialem taki problem ze zadne sterwniki nie chodzily ale zmienilem bios na plycie glownej i teraz tylko omegi nie chodza.Obecnie mam DNA3.5.4.12  

Wydaje mi sie ze cos jest nie tak moze ze mam zasilke megabajta 300W.I co mi zmiana biosu w karcie i czy nie strace gwarancji

ja CFG z podpisu(aktualnie 1450mhz) mam 2918 pkt w 3dmarku2oo3 :) musisz pokombinowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą rzecz, pewniem forumowicz z innego forum twoerdzi że udało

mu się zdjąć blokadę podkręcania R9550 od Gigabyte. Zrobił to Edytując oryginalny BIOS  

do owej karty zmieniając  taktowanie GPU na 357Mhz po tym zabiegu w Rabit'cie suwak od

GPU jest w połowie paska i da się go przesunąć do wartości około 550Mhz.  :?  

 

Dla oryginalnego BIOSu z R9550 Rabit podawał:

Description: R955128D F1

Device ID: 4153

SubSystem ID: 4050

SubVendor: 1458 (gigabyte)

 

Zmieniając wartości odpowiednio na: (na podst. BIOSu z R9600Pro GigaByte)

Description: R96P128D

Device ID: 4150

 

...uzyskał unlocka , a karta wykrywana jest w systemie jako:

Nazwa: RADEON 9600 SERIES

Typ mikroukładu: 9600XT

 

Inne programy podają też, że rdzeń karty to RV360, mimo iż poprzednio wypisywały, że to RV350 (widać ile warta jest ta informacja... )

 

Co o tym sądzicie?

 

EDIT:

Można jeszcze ściągnąć zmodowane Catalisty:http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

to odkrycie bylo w tym topicu jakies 3-4 miesiace temu (tak ze ~150 stron wczesniej :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie powazne pytanko bo po swietach jestem mam troszke kasy iiii......chce kupic r9550 gigabyte(bo wszyscy wychwalaja) gdzie jest najtaniej...????

http://www.arest.com.pl/index.php?inc=prod...tid=5&grupa=227     <------ to jest najtaniej co znalazlem...... aha chodzi o wersje 128bit tylko.....

no wreszcie ceny już spadają....

 

inne ceny w Arest:

-"zwykły" GeCube 9550 128bit 128MB kosztuje tam 249zł (ciekawe jak się podkręca)

-Saphire 9550 128bit 128MB kosztuje 235zł (ale pewnie pamięci ma 5ns)

 

-

P.S. W Proline ten GB kosztuje też 245zł a Saphirek już od 229zł OEM

cen w Esc.pl nie znam, może aktualizują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinek1991 napisał:  

 

 

mi niestety z takimi timingami wszystko sie kaszani ;-(  

Widać jakieś super pamiątki sie trafiły!

u mnie wszystko idzie tak samo oprocz TRCDRD (max 4)

 

A ktos moze podac screena/wypiac tutaj najlepsze wartosci dla timings 1 i 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinek1991 napisał:  

 

 

mi niestety z takimi timingami wszystko sie kaszani ;-(  

Widać jakieś super pamiątki sie trafiły!

u mnie wszystko idzie tak samo oprocz TRCDRD (max 4)

 

A ktos moze podac screena/wypiac tutaj najlepsze wartosci dla timings 1 i 3?

mi działają te timingi, w 3d marku 2003 na default od razu +200pkt ;)

 

a pamiątki mam szajsowate na maxa, vData 5ns :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi idze ale TRCDRD musi byc 4. Jakas tam mala roznica jest. Tylko NFSU2 cos mi sie zawiesza i nie jestem pewien czy to przez ta zmiane timingow bo rownolegle do tego troszke radzia podkrecilem. Jakie macie ustawienia na Timings 1 i 3 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde z tymi timingami to są jakieś jaja- niby pamięci poszły na 545 z 530, ale za to wyniki spadły!!!. W 3dmarku mam 3000pkt przy 408/512

3030 przy 408/535 i nowych timingach a 3018 przy 420/545 co sie dzieje? Fajnie,że pamiątki nieco poszły wyżej, ale dlaczego kosztem wydajnośći?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem zjakich i na jakie timingi zmieniałeś, ale jeśli je powiększyłeś to normalne, że oc lekko wzrosło, lecz wzrosły też opóźnienia co spowodowało kompensacje i nawet spadek wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem zjakich i na jakie timingi zmieniałeś, ale jeśli je powiększyłeś to normalne, że oc lekko wzrosło, lecz wzrosły też opóźnienia co spowodowało kompensacje i nawet spadek wyników.

Z timingów gb na te z obrazka powyżej tylko 1 od góry na 4 . A timingi wyostrzyłem więc wydajność powinna wzrosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odpowiedzi dot. His'ów, moze to już gdzieś było ale studiując tematy nie znalazłem, więc sie podziele doświadczeniami - moja karta to HIS9550 128/128 Hynix 5ns. Uprałem sie wgrać bios od jakiegoś 9600, znalazłem od GC9600Pro Hynix 5ns. Wgrałem. Komp sie zabutował i system pokazuje 9600XT ale w 3Dmark03 ledwo siega 3000. to sobie mówie po co w oryginalnym biosie (400/500)z timingami GB miałem 3256 marków. Więc wracam do oryginalego biosu. A tu komputer sie nie bootuje. Myśle co tu zrobić. Czytałem topiki o dyskietkach startowych itp ale to nie działa. Miałem karte na PCI ale oddałem. Zostałem ze swoją kartą i niczym więcej a komp nie działa. Myśle i wymyśliłem (może nie pierwszy, ale w topikach nie spotkałem sie) uruchom system w trybie awarajnym. Zrobiłem. Zabootował się. odinstalowałem steroweniki, czyszczenie DC3 i reset. Komp uruchomił sie ze sterownikami systemowymi. No to instal sterowników i system działa. Obecnie mam oryginalny bios i w 3Dmar03 3256 i myśle że to jest max dla tej karty bez względu na firmę. Czytam dość obszernie forum ,staram sie nie zaśmiecać i właściwie lepszych wyników nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3256 i myśle że to jest max dla tej karty bez względu na firmę.

he ? ostatnio na forum, ktos tam mnial ponad 4k :wink:

 

chyba w 800x600 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

lub po jakis mega modach gdzie koszt modyfikacji pewnie wyniosł tyle co lepsza karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie... zamierzam zrobic V-mod'a na moim GB i chcialem sie dowiedziec co polecacie zeby zalozyc na radiator z K6. Znalazlem to na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37510378

 

wysokie RPM widze ale jak go dam na mniej V to chyba bedzie cichy co? mam jakiegos titana od zestawu (40X40) ale on troszke halasuje... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bez vmod'ow na 450/546 i z biosem 9600 mam 3460pk wiec zle gadasz

Pisałem o karcie z pamięciami 5ns. Próbowałem w różnych konfigóracjach1024x768, ale pamięci więcej niż 530 nie poszły(standartowe chłodzenie) może jak kupie radiatory będzie lepiej. Ale puki co to najwięcej co osiągnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o karcie z pamięciami 5ns. Próbowałem w różnych konfigóracjach1024x768, ale pamięci więcej niż 530 nie poszły(standartowe chłodzenie) może jak kupie radiatory będzie lepiej. Ale puki co to najwięcej co osiągnąłem.

Ja mam karte na 5ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zapytankiem takim.. :roll: mam Sapphira 9550 na pamieciach Hynix , oczywiście kupiony by go tu podkęcić na taktowanie 400/500 jak tu we wszystkich opisach pisze że standart... a tu zonk :cry: tylko 400/400 i sie nie da pamięci kręcić, gdyz mi już niekiepa artefakty wyłażą monitorem po podkręceniu pamięci powyżej 420, ......radiator(RY!!)ki sa nałozone na pamieci, moze ktos wie dlaczego, czyzbym kupil kichę........... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte na 5ns...

To tylko swiadczy o różniczch w wykonaniu kart. Nie chce sie upierać że ten wynik jest ostateczny, ale z tego co czytam jest to średnia osiągana na tych kartach.Mogą sie zdarzyć wyjątki w góre oraz w dół- kilka postów wcześniej wynik 13xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3256 i myśle że to jest max dla tej karty bez względu na firmę.

he ? ostatnio na forum, ktos tam mnial ponad 4k :wink:

 

chyba w 800x600 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

widzialem screeny... bylo 1024x768 :wink:

jak wlozylem moja karte pierwsze (po sterach itp) co zrobilem 3dmark03 - 3222 na nie kreconej karcie - 432/560 pamiatki dalem na 600 (lub 620) i juz mnialem wynik kolo 3500 :)

Wiec bardzo mozliwe ze (niekazdy) ludzie majacy ponad 500/700 maja okolo 4k :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...