Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

pewnie to juz bylo, ale w tej chwili nie mam czasu przeszukiwac 209stron.... :P

czy na mojego radka 9550extreme bedxie pasowal Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3.0 ??

 

prosze o w miare szybka odpowiedz

 

z gory THX i pozdro 4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to juz bylo, ale w tej chwili nie mam czasu przeszukiwac 209stron.... :P

czy na mojego radka 9550extreme bedxie pasowal Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3.0 ??

 

prosze o w miare szybka odpowiedz

 

z gory THX  i pozdro 4all

mogles ostanie 10 tematu 9550XT .. .tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej poda mi wreszcie jaki model Zalmana bez przerobek(wyjety prosto z boxa) pasuje na R9550?? No i wreszcie sie powtorze bo nikt nie odpowiado do tej pory na pytanie czy szukac VGAS czy ATIS na tego radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bazyli Po pierwsze taktowania z mojego podpisu są nieaktualne przed Vmod'em miałem taktowania 410/540 Mhz, zrobiłem tylko Vgpu (ołówkiem) mam obecnie napięcie na rdzeniu 1,247 i tak rdzeń dojechał do 455 Mhz (chyba nieźle) ale pamięć spadła do 526 :evil: a według tego artykułu http://republika.pl/mr_x/vmod/ nie powinienem stracić potencjału pamięci cytuje:

"Jesli planujesz podnosic napiecie na rdzeniu powyzej 1.25 V i nie chcesz utracic potencjalu overclokingu pamieci karty , konieczne bedzie wykonanie moda napiecia VDDQ"

Aha i moje pytanie czy mój ( wyżej opisany) przypadek jest normalny :?:

Żeby nie było niedomówień na pamięciach są miedziane radiatorki a radiator na gpu jest letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i od niedawna posadam kartę Radeon 9550 Gigabyte 128/128. Kartę podkręciłem, ale nie przez zmiane biosu lecz przez zmiane sterowników - http://www.techpowerup.com/softmod/ . Do karty do kupiłem wiatraczek i jeszcze pewnie dokupie radiatorki lub sam zrobie tnac jakies wieksze

1. czym podkleic do pamieci grafiki radiatorki jakis klej specjalny :?:

 

Narazie karte lekko podkręciłem . Karta działa stabilnie. I teraz mam pytanie.

 

2 Czy zmiana biosu karty daje cos innego niż tylko nazwy ( 9550 -> 9600 ) i możliwość normalnego podkręcania czy też dają coś jeszcze (np. karta jest wydajniejsza) ?

 

3. Jakie sa najnowsze stery OMEGI ktore po podkreceniu na stale tryzmaja poziom (czestotliwosc)

 

4. czy wiatraczek od procesora starego nie przeszkadza :arrow: taki 12Volt czy na karcie gigabyte da sie podczepic zasilanie od wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana biosu karty daje cos innego niż tylko nazwy ( 9550 -> 9600 ) i możliwość normalnego podkręcania czy też dają coś jeszcze (np. karta jest wydajniejsza) ?

Pewnie ze daja. Zaostrzaja timingi pamecci przez co karta zyskuje wydajnosc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GygaByte idzie max na 390/540. Ram całkiem ok, ale rdzeń mnie rozczarowuje - szczególnie, że co po niektórzy lecą na 450.

Myśle (już kupiłem poty, a kumpel jest elektronikiem w firmie i polutuje mi sprzętem do montarzu powierzchniowegoi na PCB co trzeba) mocno o VGPUmod i VDDmod. Ile powinienem dobić na rdzeniu? Marzy mi się 500 (mam wentyl 8x8 od spodu karty), ale czy to realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GygaByte idzie max na 390/540. Ram całkiem ok, ale rdzeń mnie rozczarowuje - szczególnie, że co po niektórzy lecą na 450.

Myśle (już kupiłem poty, a kumpel jest elektronikiem w firmie i polutuje mi sprzętem do montarzu powierzchniowegoi na PCB co trzeba) mocno o VGPUmod i VDDmod. Ile powinienem dobić na rdzeniu? Marzy mi się 500 (mam wentyl 8x8 od spodu karty), ale czy to realne?

Moj Gigabyte tez nie chcial osiagnac 400 bez zmiany napiecia. Dzisiaj troche sie pobawilem i przy vgpu 1,26 w pelni stabilnie 440. Pamieci 275 - wiecej na razie nie probowalem.

Jako ze niektorzy osiagneli 500 na rdzeniu mozna powiedziec ze jest to jak najbardziej realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nikt mi nie odpowiedzial zapodaje to pytanko jeszcze raz :)

1. Gigabyte 9550. Uzywam programu ATITray Tool i w nim mam ustawiona opcje ktora daje osobne ustawienia zegarow dla aplikacji 2d (250Gpu160ram) oraz dla wlaczenia aplikacji 3d (400gpu250ram). Chcialem spytac czy taki skok zegarow przy wlaczeniu jakiejs giery nie jest szkodliwy dla karty, czy nie lepiej juz ustawic na stale te wieksze zegary? Z drugiej strony szkoda karte zajerzdzac w Windzie takimi ustawieniami, a za kazdym razem niechce mi sie zmieniac, a wgrania biosu tez niechce bo czasami mi sie niezle grzeje.

2. Niestety, ale rdzen karty idzie stabilnie tylko do 410Mhz i radiator mimo wentylatora i tak jest juz niezle goracy. Moje drugie pytanie jest takie: czy jest sens robic Vgpu, ktory i tak jeszcze podniesie temp skoro to juz jest nie w pelni stabilne. Pamieci ida tez nie najlepeij bo do 510Mhz i sa bardzo cieple mimo aluminiowych radiatorkow.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nikt mi nie odpowiedzial zapodaje to pytanko jeszcze raz :)  

1. Gigabyte 9550. Uzywam programu ATITray Tool i w nim mam ustawiona opcje ktora daje osobne ustawienia zegarow dla aplikacji 2d (250Gpu160ram) oraz dla wlaczenia aplikacji 3d (400gpu250ram). Chcialem spytac czy taki skok zegarow przy wlaczeniu jakiejs giery nie jest szkodliwy dla karty, czy nie lepiej juz ustawic na stale te wieksze zegary? Z drugiej strony szkoda karte zajerzdzac w Windzie takimi ustawieniami, a za kazdym razem niechce mi sie zmieniac, a wgrania biosu tez niechce bo czasami mi sie niezle grzeje.  

w ATI tool mozesz ustawic wartosci dla 2d i dla 3d :) Ale dla karty niezdrowe sa tak duze skoki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Niestety, ale rdzen karty idzie stabilnie tylko do 410Mhz i radiator mimo wentylatora i tak jest juz niezle goracy. Moje drugie pytanie jest takie: czy jest sens robic Vgpu, ktory i tak jeszcze podniesie temp skoro to juz jest nie w pelni stabilne. Pamieci ida tez nie najlepeij bo do 510Mhz i sa bardzo cieple mimo aluminiowych radiatorkow.

 

pozdro

Ciezko powiedziec czy niestabilnosc spowodowana jest za wysoka temp czy niedoborem napiecia. Jak kupilem swoja karte wgralem bios od Radka 9600 (@400/250). 3dmark sie wywalal, a w cs:s mialem zwisy. Zwalilem te objawy na standardowe chlodzenie, ale po zakupie papsta sytuacja sie nie zmienila. Dopiero podniesienie napiecia na gpu mnie uratowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Gigabyta @ bios mod na 405/540 bez dodatkowego chlodzenia i chodzi stabilnie chociaz radiatorek byl bardzo goracy 8)

Ale teraz dostalem w prezecie wiatraczek do obodowy ktory niestety nie za bardzo mialem gdzie zamontowac :? i umiescialem go fajnym ;) patentem przy radiatorze GB i jest on ledwo letni :twisted:

I rdzen by chyba jeszcze o parenascie mhz poszedl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nikt mi nie odpowiedzial zapodaje to pytanko jeszcze raz :)  

1. Gigabyte 9550. Uzywam programu ATITray Tool i w nim mam ustawiona opcje ktora daje osobne ustawienia zegarow dla aplikacji 2d (250Gpu160ram) oraz dla wlaczenia aplikacji 3d (400gpu250ram). Chcialem spytac czy taki skok zegarow przy wlaczeniu jakiejs giery nie jest szkodliwy dla karty, czy nie lepiej juz ustawic na stale te wieksze zegary? Z drugiej strony szkoda karte zajerzdzac w Windzie takimi ustawieniami, a za kazdym razem niechce mi sie zmieniac, a wgrania biosu tez niechce bo czasami mi sie niezle grzeje.  

w ATI tool mozesz ustawic wartosci dla 2d i dla 3d :) Ale dla karty niezdrowe sa tak duze skoki :wink:

 

CZYLI MAM ROZUMIEC, ZE LEPIEJ JEST USTAWIC NA STALE WIEKSZE ZEGARY NIZ MA TO ZMIENIAC TEN PROGRAM ?(bo nie kminie tej " :wink: "ktora dales, ja pytam powaznie) Ale szkoda mi pakowac do pracy w windzie ustawien "gotujacych" karte :) KURDE NO MAM DYLEMAT :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zaśmiecam forum ale któryś z modów/adminów zamknął mój post z pytanie o rozstaw dziurek wokół GPU na R9550 Gigabyte'a z komentarzem żebym poszukał w tm wątku.. doszedłem do 24 strony i już na oczy nie widze... czy aż taki problem skoro się wie gdzie to było przepisać?? Naprawdę aż tak to boli??

Nie ma to jak pomoc bliźniemu (szczególnie mniej doświadczonemu...) ale to w koncu poto są takie fora... Jakby ktoś nie zrozumiał to była IRONIA do któregoś z panów który zamknął mi post...

Dziękuję z góry komuś łaskawemu za podanie mi jednak tego rozstawu i nie zmuszanie do przeszukania kilktysięcy postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zaśmiecam forum ale któryś z modów/adminów zamknął mój post z pytanie o rozstaw dziurek wokół GPU na R9550 Gigabyte'a z komentarzem żebym poszukał w tm wątku.. doszedłem do 24 strony i już na oczy nie widze... czy aż taki problem skoro się wie gdzie to było przepisać?? Naprawdę aż tak to boli??

Nie ma to jak pomoc bliźniemu (szczególnie mniej doświadczonemu...) ale to w koncu poto są takie fora... Jakby ktoś nie zrozumiał to była IRONIA do któregoś z panów który zamknął mi post...

Dziękuję z góry komuś łaskawemu za podanie mi jednak tego rozstawu i nie zmuszanie do przeszukania kilktysięcy postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYLI MAM ROZUMIEC, ZE LEPIEJ JEST USTAWIC NA STALE WIEKSZE ZEGARY NIZ MA TO ZMIENIAC TEN PROGRAM ?(bo nie kminie tej " :wink: "ktora dales, ja pytam powaznie) Ale szkoda mi pakowac do pracy w windzie ustawien "gotujacych" karte :) KURDE NO MAM DYLEMAT  :?

Hmm.. najlepiej ustawic w 2d standardowe a w 3d podkrecone :)

Tylko bardziej chodzi o to aby nie zanizac do np 150/150 a potem strzelac 450/600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...