Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem najnowsze stery Omegi oparte na Catalistach 4.12 i powiem że

odblokowywane jest odrazu O/C kart, co do wydajności to nie wiem bo karte kupiłem

3 dni temu, pierw miałem jakieś stare stery a teraz te najnowsze i nic nie moge powiedzieć więcej.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze raz jeśli mógłbym prosić o wymiar <odległość> pomiędzy kołkami radiatora w gigabyte R9550 128/128

Gdyż chciałbym zamówić blok na tą kartę a nie wiem jaki ma mieć rozstaw dziurek w plexie. prosiłbym o w miarę dokładny pomiar...:)

 

Z góry dziękuję Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem dzisiaj te karte od kolegi, firmy HIS, all pieknie ale karta zaczela siadac przy 485/268, wiec co predko zrobilem vmoda olowkiem, tylko vcore i vddq, rdzen poszedl na 530-540 (musze to potestowac) ale z memkami cos sie stalo, pomimo iz sa chlodzone ledwo co na 220 teraz dzialaja :( jaka to moze byc przyczyna ?

 

a teraz pytanie nr 2, gdy zmieniam odswiezanie na obojetnie jakie, zawsze mam 60 Hz, jest to bardzo dziwne i niczym nie moge tego zmienic. byl bym wdzieczny za odpowiedzi na te trudne pytania

 

p.s. stery to omegi 2.5.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core 303 / mem 250 i działa :D:) Mam jeszcze kilka pytań taktowanie mem podawac w ddr czy tak jak mi pokazuje RadLinker ?? I jak można programowo sprawdzić temp. rdzenia ?? czy sie nie da no i jaka jest opytmalna temp. podkręconego rdzenia?? jak wstane to założe wentyla i będzie smigało jeszcze wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core daj bardziej do gory, smialo na 400, mem podawaj jak chcesz, prawie kazdy sie skapnie o co chodzi, programowo nie sprawdzisz temp rdzenia bo tam nie ma czujnika na tej karcie, a temp odpowiednia dopuki nie bedziesz mial przeklaman w obrazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś napisać, ktory Vmod jest dokładnie na co :/

i dostepne opcje modu -> ołówek, lutownica

 

tak w skrócie :) a i link do fotki mile widziany :)

 

a, pyatnko, jest Vmod ołówkowy na pamieci r9550 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core daj bardziej do gory, smialo na 400, mem podawaj jak chcesz, prawie kazdy sie skapnie o co chodzi, programowo nie sprawdzisz temp rdzenia bo tam nie ma czujnika na tej karcie, a temp odpowiednia dopuki nie bedziesz mial przeklaman w obrazie

Ale radiator jest już dość gorący :? Czy póki nie ma artów to kręcić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie mam pytanko nie chce 211 stron mi sie czytac i niewiadomo cz znajde to tam. natomiast czy sterowniki omega drivres dają coś wiecej niz ja sobie podkręce karte ati tray tools ? ( zegary zostają nie powracają na default ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja znow pomarudze o ten rozstaw kołków... mógłby mi to ktoś w końcu sprawdzić??

 

Pozdrawiam i wciaz czekam...

Nie wiem o co ci chodzi z tym rozstawem kolkow, mam pomierzyc i ci podac w mm jaki jest rozstaw? Czy chcesz tylko zobaczyc na oko jak zamocowane jest chlodzonko. Jezeli to drugie to wystarczy wejsc tutaj i sobie oblukac obrazki http://republika.pl/mr_x/vmod/vddq.html

 

Edycja:

Znalazlem twoj zamkniety topic, chodzi ci o rozstaw kolkow pod blok wodny, mogles o tym rowniez w tym topicu wspomniec. Mam to zmierzyc od jednej dziury do drugiej po przekatnej? Czy szerokosc miedzy nimi? Przy okazji mowie ze nie znam sie na blokach, jakby co :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czym podkleic do pamieci grafiki radiatorki jakis klej specjalny :?:  

 

Jesli wykreciles niewiele wiecej niz 500mhz na pamieciach to radiatorki sa zbedne, jesli wiecej to sprawdz palcem czy sie grzeja mocno, jesli nie to daruj sobie. Jesli pamieci sa letnie a ty juz masz artefakty na nich to radiatory nic nie dadza wiecej, chyba ze zrobisz na nie vmoda.  

 

2 Czy zmiana biosu karty daje cos innego niż tylko nazwy ( 9550 -> 9600 ) i możliwość normalnego podkręcania czy też dają coś jeszcze (np. karta jest wydajniejsza) ?

 

Karta nie bedzie wydajniejsza, chyba ze beda lepsze timingi pamieci, to wtedy wydajnosc moze skoczyc.

 

3. Jakie sa najnowsze stery OMEGI ktore po podkreceniu na stale tryzmaja poziom (czestotliwosc)

 

Wszystkie Omegi maja mozliwosc podkrecania, a najnowsze to Radeon Omega Drivers 2.5.97a (Catalyst 4.12)

 

4. czy wiatraczek od procesora starego nie przeszkadza  :arrow: taki 12Volt czy na karcie gigabyte da sie podczepic zasilanie od  wiatraka?

 

Nie wiem w czym mialby przeszkadzac, ale nigdzie takiego wiatraczka bezposrednio do karty nie podlaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core daj bardziej do gory, smialo na 400, mem podawaj jak chcesz, prawie kazdy sie skapnie o co chodzi, programowo nie sprawdzisz temp rdzenia bo tam nie ma czujnika na tej karcie, a temp odpowiednia dopuki nie bedziesz mial przeklaman w obrazie

Ale radiator jest już dość gorący :? Czy póki nie ma artów to kręcić ??

tak, jezeli nie ma artow (za goracy rdzen to kropki, albo inne kolory jak powinny byc) to krec dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój radeon (Gigabyte) padł dwa dni temu :( . I to przez głupie przyklejanie radiatorków na memy. Przyklejałem thermopoxem i dopiero potem (po włączeniu) zauważyłe, że kleju trochę skapło. Karta najpierw pracowała normalnie, póżniej jakieś dziwne kolorowe pasy, coraz większe, aż w końcu nic nie było widać. 3 godziny czyściłem ten głupi klej, ale teraz wygląda jak nowa. Odsyłam dzisiaj i chyba nie powinni mieć nic przeciwko wymianie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja znow pomarudze o ten rozstaw kołków... mógłby mi to ktoś w końcu sprawdzić??

 

Pozdrawiam i wciaz czekam...

Nie wiem o co ci chodzi z tym rozstawem kolkow, mam pomierzyc i ci podac w mm jaki jest rozstaw? Czy chcesz tylko zobaczyc na oko jak zamocowane jest chlodzonko. Jezeli to drugie to wystarczy wejsc tutaj i sobie oblukac obrazki http://republika.pl/mr_x/vmod/vddq.html

 

Edycja:

Znalazlem twoj zamkniety topic, chodzi ci o rozstaw kolkow pod blok wodny, mogles o tym rowniez w tym topicu wspomniec. Mam to zmierzyc od jednej dziury do drugiej po przekatnej? Czy szerokosc miedzy nimi? Przy okazji mowie ze nie znam sie na blokach, jakby co :P

Chodzi mi o przekątną ./.. odległośc między kołkami w linii prostej... ne umiem inaczej nazwać...

chodzi mi jaki rozstaw ma mieć plexa... zeby sie dało przykręcić...

Kurcze nie wiem jak inaczej opisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o kwestie mocowania bloku podobna do mocowania VGA Silencera. Od tyłu karty (tam gdzie nie ma gpu ;P) blok jest dociskany za pomoca plytki po przekatnej kotra jest dokrecana na srobkach a w samym srodku opiera sie na gomowej podkladce o "plecy" gpu.

 

@kurt Dobrze mowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slike3 ---> robiłem vmoda ze stronki którą powinien każdy znać (wkoncy robiłem jej layout :lol: 8) ), jednak obecnie jade bez vmoda, tyle kreci sie karta max stabilnie bez moda, po modzie robilem okolo 550 mhz na gpu ale ram siadal na okolo 505 mhz i wychodzila kupa, slabe wyniki slabsze niz bez moda, karte chlodze ac vga silencerem rev 3 plus do tego radiatorki spire jednak nic one nie daja tak samo karta może chodzic i bez nich, pamiec sie przesadnie nie grzeje.

 

 

kurt ---> niewiem czy wiesz ale każda karta graficzna (chodzi o te nowe nie 15 letnie :P ) ma takie same odleglosci miedzy dziurkami obok gpu wiec nie widze problemu bys wzial jakas linijeczke i zmierzyl ta odleglosc, blok wodny wkoncu nie jest robiony tylko pod jedna karte tylko musi pasowac do kazdej, nie mam racji??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slike3 ---> robiłem vmoda ze stronki którą powinien każdy znać (wkoncy robiłem jej layout :lol:  8) ), jednak obecnie jade bez vmoda, tyle kreci sie karta max stabilnie bez moda, po modzie robilem okolo 550 mhz na gpu ale ram siadal na okolo 505 mhz i wychodzila kupa, slabe wyniki slabsze niz bez moda, karte chlodze ac vga silencerem rev 3 plus do tego radiatorki spire jednak nic one nie daja tak samo karta może chodzic i bez nich, pamiec sie przesadnie nie grzeje.

 

 

kurt ---> niewiem czy wiesz ale każda karta graficzna (chodzi o te nowe nie 15 letnie :P ) ma takie same odleglosci miedzy dziurkami obok gpu wiec nie widze problemu bys wzial jakas linijeczke i zmierzyl ta odleglosc, blok wodny wkoncu nie jest robiony tylko pod jedna karte tylko musi pasowac do kazdej, nie mam racji??

 

 

Pozdrawiam

TO co piszesz takie rzeczy w podpisie? jakiego vmoda miales przy tych ustawieniach? i otrzymales taki wynik? Piszesz ze robilkes mac 550 core ale pamiec spadla a w podpisie masz 565 na 550

 

 

Ja chcialem sobie podbic tylko sama pamiec najlepiej modem olowkowym! Jest taka ozliwosc? Nie zalezy mi na rdzeniu bo 400 mi starczy , Pamieci mi teraz chodza na 550 stabilnie ale chcialem dojechac do 600  

Zna ktos najszybszy sposob bez zabawy z lutownica? czy to jest nie uniknione?  

Dzieki z gory Pozdrawiam

Przepraszam za powtorke ale moj post zginal w tlumie a bardzo mi na tym zalezy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobson->

wiec po jakiego są do kupienia różne rozstawy plexy??

możesz mi wyjaśnić skoro każda karta graf w/g Ciebie ma ten sam rozstaw??

 

Pozdro i wydaje mi się że jesteś w błędzie...

Ale pewności nie mam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (nowy na forum)

Właśnie nabyłem Radeon 9550 Gigabyte 128mb/128bit 4ns

Chaciałem się zapytać do jakich wartości mogę podkręcać core/mem bez ryzykowania zwęglenia czegokolwiek? Nie mam dodatkowego wiatraka, tylko standardowy radiator. Interesuje mnie tylko softwarowe kręcenie (np w ATI Tool)

???

Duron 1000 Mhz, 512 MB DDR, ESC K7S5AL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (nowy na forum)

Właśnie nabyłem Radeon 9550 Gigabyte 128mb/128bit 4ns

Chaciałem się zapytać do jakich wartości mogę podkręcać core/mem bez ryzykowania zwęglenia czegokolwiek? Nie mam dodatkowego wiatraka, tylko standardowy radiator. Interesuje mnie tylko softwarowe kręcenie (np w ATI Tool)  

???

Duron 1000 Mhz, 512 MB DDR, ESC K7S5AL

bardzo proste :)

Niech ATi tool Ci samo znajdzie najwieksze wyniki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FrIkO ---> a jak przetestować te ustawienia najlepiej? Kostka w ATI Tool to chyba za mało..? Mam 3dMarki 2001 i 2003 i Aquamark3 - to wystarczy to wykazania artefaktów jak by się jakieś ukazywały? I czy się nie grzeje aż nadto karta? Jaki program pokazuje temperature?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przekątną ./.. odległośc między kołkami w linii prostej... ne umiem inaczej nazwać...

chodzi mi jaki rozstaw ma mieć plexa... zeby sie dało przykręcić...  

Kurcze nie wiem jak inaczej opisać...

Zmierzylem i wyszlo 5,5 cm (55 mm) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...