Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

gent ----> robilem tak i mi doszedl core do ok 400, a jak potem robilem pamiec to stal w miejscu...? I wierzyć do konca ATI Tool pod wzgledem wykrywalności artow i w ogole?

jesli doszedl do 400 do daj 398 - a potem zjedz na stanrd

potem zobacz max pamiec ;) Jesli nadal bedzie stala to testuj 3d markiem i wlasnymi oczami 8) 8)

pozdro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulti ---> o co Ci człowieku chodzi, chyba widać co mam w podpisie, chyba czegoś nie doczytałeś

 

kurt ---> rozumiem że są czasami jakies inne rozstawy, ale naprzyklad moj wentyl pasuje z rozstawem na gf3 ti i praktycznie wszystkie radeony, nie pamietam na ktore nie wejdzie, nie wchodzi na inne grafy bo jest to spowodowane budowa samej grafy i samego wentyla, nie rozstawem koleczkow mocujacych

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam następujący problem:

Komp uruchomia mi sie w trybie VGASAVE, a zainstalowanie jakich kolwiek sterów nic nie pomaga, obraz jest zwężony, a odsieżanie do d...py, ponadto w MENADŻERZE URZĄDZEŃ nie wykrywa monitora. Wszysko zaczeło sie po przeinstalowaniu sterów od grafiki(GB 9550). Postawiłem świeży system, zainstalowałem nowe stery do grafiki i płyty głównej ale to też nic nie pomogło, karta niby jest rozpoznawana ale informacje o niej są niedostępne, dodam że zmieniłem bios k.graficznej(wyedytowałe oryginalny i zmieniłem ustawienia zegarów 250/400@325/500) ale to chyba nie powinno mieć raczej wpływu?

 

Mój konfig. XP 2400+,MSI KT6Delta,512 ddr Kingston,GB 9550, Seagate Barracuda 40GB

 

Bedę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rethar ---> chcesz wykrecic z karty tyle ile fabryka dała, to nie baw się z ati tool, wez sobie 3d 2003, zainstaluj omegi najnowsze, rob wszycho najlepiej na czystym systemie, zaopatrz sie w wentylek na gpu, zaloz go na radiator i napewno styknie, ten radzio sie slabo grzeje, ram powinien spokojnie wytrzymac bez radiatorow.

 

Co do krecenie to mysle ze spokojnie odrazu mozesz dac te 350/500, nastepnie za pomoca np riva tuner ( ja tylko tym krece) daj o 5-10 mhz wiecej na gpu, ram zostaw, i testuj, jesli nic nie ma i podczas testu komp sie nie zawiesil to znaczy ze mozna wiecej, nastepnie znowu zwiekszaj gpu az sie zawiesi komp w 3d 2003 lub jak beda latac Ci trojkaty po monitorze, wtedy lekko zmniejsz takty i testuj max taktowania na ktorych nic nie ma, jak juz znajdziesz max dla gpu zabierz sie za ram, jednak tam podkrecaj o gora 5 mhz, poniewaz ddr to prawdziwa szybkosc x 2, jesli zaczniesz miec kropki na monitorze to zjedz w dol, przy zbyt duzym podkreceniu ramu lecz nie przesadzonym na maxa karta nie powinna sie wieszac tylko beda kropki, najbardziej widoczne w tescie 2 na pancerzach zolnierzy, jak juz wyszukasz max stabilne takty, potestuj na nich karte w jakiejs grze, polecam d3, hl2, nfs2 lub cos innego mocno dajacego po garach grafie.

 

Jest to dlugi proces jednak najbardziej precyzyjny i najpewniejszy, tak postepuje sie z kazda grafa wiec nauczysz sie raz i problem z glowy, pa mietaj jeszcze by zasilacz byl dobry, bys cos nie zjaral przez to ze masz za slaby psu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Kupiłem właśnie Sapphire ATI RADEON 9550 128MB/128bit i okazało się, że pamięci ma firmy Elixir, a nie Samsunga!!

Czy różnią się one czymś od Samsungów, jeżeli chodzi o podkręcanie??

Czy pamięta może ktoś na której stronie była mowa o Radku na Elixirach, bo nie jestem w stanie przeczytać 212 stron!!

Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Elixir to dobre ramy, moga roznic sie od samsungow czy kazdych innych timingami lub czasem dostepu, 4 badz 5 ns, zastosuj sie do notatki wyzej i bedziesz wiedzial czy sie dobrze kreca ( ja mysle ze tak), jak cos porobisz daj znac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Jak zwykle mam kolejne pytanko. Kupilem wentylatorek Papst 40x40x20 z allegro za niecale 10zł. Chodzi o to ze jest on cichy, ale po przykreceniu do radiatora karty na 12V ma straszne wibracje, az czuc w sumie po calej obudowie. Czesciowo problem rozwiazalo puszczenie go na 7V, ale wibracje sa nadal tylko juz duzo mnie uciazliwe. Moje pytanie jest takie : Czy ma ktos z was tego Papsta i czy to jest normalne w tym wentylatorku, albo moze da sie go jakos inaczej zamontowac i bedzie lepiej ? Niechce go puszczac na 5V bo wtedy to on sie ledwo kreci :? A moze trafilem na lipny model ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem:

Komp uruchomia mi sie w trybie VGASAVE, a zainstalowanie jakich kolwiek sterów nic nie pomaga, obraz jest zwężony, a odsieżanie do d...py, ponadto w MENADŻERZE URZĄDZEŃ nie wykrywa monitora. Wszysko zaczeło sie po przeinstalowaniu sterów od grafiki(GB 9550). Postawiłem świeży system, zainstalowałem nowe stery do grafiki i płyty głównej ale to też nic nie pomogło, karta niby jest rozpoznawana ale informacje o niej są niedostępne, dodam że zmieniłem bios k.graficznej(wyedytowałe oryginalny i zmieniłem ustawienia zegarów 250/400@325/500) ale to chyba nie powinno mieć raczej wpływu?

Mój konfig. XP 2400+,MSI KT6Delta,512 ddr Kingston,GB 9550, Seagate Barracuda 40GB

 

To znowu ja.

Pożyczyłem katre od sąsiada i na jago jest wszystko dobrze, natomiast zauwazyłem że na moim GB9500 podczas uruchamiania kompa nie wyskakuje informacja o biosie karty(wersja biosu, model karty, itd.) tylko krótki komunikat R955128D F1. Komputer uruchamia sie wzglądnie normalnie tylko po zainstalowaniu sterów omega ale tylko w Windowsie, podczas ładowania systemu i w biosie nadal obraz jest zwężony. Jezeli to przez zmiane biosu to co zrobić zeby było dobrze, bo wgrałem oryginalny i jest to samo(do flashowania użyłem Vtunera II).

Proszę pomóżcie bo nie wiem co robić.

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Jak zwykle mam kolejne pytanko. Kupilem wentylatorek Papst 40x40x20 z allegro za niecale 10zł. Chodzi o to ze jest on cichy, ale po przykreceniu do radiatora karty na 12V ma straszne wibracje, az czuc w sumie po calej obudowie. Czesciowo problem rozwiazalo puszczenie go na 7V, ale wibracje sa nadal tylko juz duzo mnie uciazliwe. Moje pytanie jest takie : Czy ma ktos z was tego Papsta i czy to jest normalne w tym wentylatorku, albo moze da sie go jakos inaczej zamontowac i bedzie lepiej ? Niechce go puszczac na 5V bo wtedy to on sie ledwo kreci :? A moze trafilem na lipny model ?

pozdro

U mnie wszystko jest OK. Dokrec mocno wkrety, sprawdz czy sam radiator mocno przylega do rdzenia, jak nie to podluz jakies podkladki pod zaciski. U mnie po zmiania oryginalnego 'plastra', radiator nie trzymal sie za dobrze. Podlozylem malutkie nakretki i teraz jest lepiej niz bylo poczatkowo.

 

Cakiem mozliwe ze trafil ci sie felerny papst (wszystkie na allegro z jakiegos powodu nie sa pierwsza klasa), zobacz jak sie zachowuje odkrecony od radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Na tych Elixirach udało uzyskać mi się tylko 456,3 MHz (2x228.15 MHz) bez radiatorków na pamięciach.

Czy warto jest dołożyć 60 zł i dopłacić do Gigabyte Radeon 9550 z pamięciami ustawionymi na 500 MHz, ale GPU w obu kartach to samo.

Czy dodatkowe 44 MHz na pamięciach, warte jest 60 zł i czy będzie jakaś widoczna różnica, pomiędzy tymi dwoma kartami??

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim świetnej imprezy sylwestrowej i lepszego 2005-go!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60,- za 44Mhz... hmmm, myślę że nie 44Mhz a około 70Mhz byś miał, mi ciągnie

525Mhz na golasa ale po założeniu radiatorów powinno być jeszcze z ~10Mhz.

Czy się opłaca czy nie to już tylko sumienie ci powie czy to wydać.

 

:lol: Życzę wszystkim naprawdę szampańskiej zabawy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem taktowania na 350/300 - odpaliłem 3d2003 i od razu wyskoczyły arty (cała ich masa). W drugim teście to już w ogóle jakbym stary film ogladął z błędami na rolce filmu ;/ :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem taktowania na 350/300 - odpaliłem 3d2003 i od razu wyskoczyły arty (cała ich masa). W drugim teście to już w ogóle jakbym stary film ogladął z błędami na rolce filmu ;/ :x

nie dawaj odrazu na 600 tylko powoli podkrecaj

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest OK. Dokrec mocno wkrety, sprawdz czy sam radiator mocno przylega do rdzenia, jak nie to podluz jakies podkladki pod zaciski. U mnie po zmiania oryginalnego 'plastra', radiator nie trzymal sie za dobrze. Podlozylem malutkie nakretki i teraz jest lepiej niz bylo poczatkowo.

 

Cakiem mozliwe ze trafil ci sie felerny papst (wszystkie na allegro z jakiegos powodu nie sa pierwsza klasa), zobacz jak sie zachowuje odkrecony od radiatora.

No niestety, ale po odkreceniu tez mocno wibruje. Kurde, ale sie dalem wydymac, a poszedelm po niego osobiscie :evil: Jak ja moglem go nie sprawdzic na miejscu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....właśnie kręciłem moją padline, i rdzeń udało sie na 440MHz ale pamięć to 5ns Vdata i juz przy 490Mhz srała artami... :evil: szkoda, bo rdzen trafił sie rodzynek :D (wynik uzyskany przy otwartym oknie:P, wiecej nie testowałem...) szkoda tylko ze przy takich taktowaniach w 3dm2k3 3000tys pkt :/(zasrane pamięci :evil: :evil: )

 

rethar - nie kręć karty z takim ch****** zasilaczem bo ci moze pol sprzetu odleciec do krainy wiecznych megaherców....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem go na 360/250 (500) i bez rzadnych artów robi mi w 3d2003 2688 pkt. - nie jest to dużo ale moj procek i płyta główna nie pozwolą chyba na dużo więcej.

 

Podejdę jeszcze na GPU do 400 małymi kroczkami i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencer nie ma sensu. Lepiej do radiatorka z BG dokupic PAPST'a i juz.

Co moze zrobic Codeshit 300W? Jesli nie masz jeszcze ptard na sywestra to juz masz :P Ja jakims cudem trafilem na wyjatkowy egzemplarz bo trzma napiecia ladnie.

Aloha und gris god :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupić porządny Radiator z wentylem na grafe co polecacie??

zalezy ile kaski masz... jak troszku wiecej to silencer 8)
Że tak powiem instalowanie takiego chłodzenia na karcie tej klasy to wariactwo :) i ja tego nie zrobie :)

Żeby było chłodno i cicho :) tak do 30 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupić porządny Radiator z wentylem na grafe co polecacie??

zalezy ile kaski masz... jak troszku wiecej to silencer 8)
Że tak powiem instalowanie takiego chłodzenia na karcie tej klasy to wariactwo :) i ja tego nie zrobie :)

Żeby było chłodno i cicho :) tak do 30 zł ??

hehe zawsze mozna :lol: :lol:

kup tego papsta co Bazyli mowil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim powiedzcei mi o co chodz z wymiana biosu ??? Co trzeba zrobic i jak?? czy kazdy bios będzie pasował do Radeon 9550 GigaByte ??? Bo nie wiem pomózcie!!! :!: Czy trzeba kupywac jakies radiatory i chłodzenia jezeli zmieniłbym biosa na naprzykład tego z GigaByte 9600 XT ??? Odpowiedzcie plissss !!! Z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...