Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam tej karty ale sledze ten topic caly czas i powiem to co powiedzialaby reszta cofnij sie przynajmniej do 185-190 strony tam jest wszystko napisane i czytaj wszytko po kolei a dojdziesz do tego.Powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gigabyte 9550 strasznie się grzeje na standardowych ustawieniach bez kręcenia - na płycie głównej podłączałem 3 różne wiatraczki w wejście 12V i żaden nie działał mimo tego że są sprawne - chyba coś z płytą nie tak - pomocy co mam robić ?

czy są jakieś wiatraczki pod wyjścia od zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajną kartę załatwiłem kumplowi marka Connect 3D (produkowane w Holandi ;D ) radeon 9550 128MB/128-bit na rdzeniu od 9600XT dużym radiatorem pasywnym, i pamięciami TSOP 3,6ns Hynix no i jak na razie karta bezproblemowo 400/600Mhz VPU/MEM :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Niedawno kupiłem sobie Radka GeCube 9550 i mam problem z jego wydajnością. Karta kręci się ładnie, dochodzę do 426/500 ale w 3dmarku03 mam tylko 2100 pkt. Co mam robić?? Czy wgranie biosu pomoże?? Czy mogę wgrać bios od radeona z pamięciami 4ns jak mój ma 5ns?? Prosze pomóżcie!!

 

Mój sprzęt to sempron 2500+, płyta asrock k7s8x, 256 ddr i zasilacz codegen 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Asci

 

A nie masz czasem karty z pamieciami 64 bitowymi, zamiast 128? Wynik masz taki jak na nie kreconej 9550, a zainstalowales sterowniki omegi albo softmody? Bo moze podkrecasz, ale ci karta wraca do normalnych ustawien, bo masz normalne catalysty. Nie musisz wgrywac biosu, na zmodyfikowanych sterownikach powinno byc wszystko ok. Nie radze wgrywac biosu z karty z 4ns pamieciami do twojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje znać, że żyje ;P

Wykręciłem w końcu mojego Radka na 400/500 softwarowo i nie widać w 3dmarkach ani w Vampire:Bloodlines (chociaż i tak rzęcha na moim kompie) błędów w wyświetlaniu grafiki.

 

Wyniki w 3dMarkach nie powalają : 2001: 5445 => 6150;2003: 2066 => 2867. No cóż, pozbieram na nową płytę główną i procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam 128bitów. Są ułożone w kształcie litery L. Niewiem co robić. A stery mam omegi na catalystach jakiś starych. Pokombinuje i się zobaczy

moze mniales wczesniej karte nVidi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Asci

 

Zrób najlepiej formata i instaluj najnowsze Omegi http://www.omegadrivers.net/

OC jest w nich oblokowywane.

Powinno pomóc, a szkoda żeby grafa sie marnowała

 

@MaTi_ok

Kupiłem tą grafę 6 dni temu i spokojnie idą na 400/500 obecnie mam 405/525

i jest dobrze, bez radiatorów na pamięciąch za to na GPU wiatrak 40x40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ponoć im nowszy gigabyte 9550 tym słabszy OC to prawda? I powiedzcie czy na każdym modelu tej karty spokojnie (z dołożeniech wentyla i radiatorków) pójdzie na 375/500 ??

Moj GB chodzi bez problemu na biosie 405/540 ale dolozylem mu profilaktycznie takie lamerskie chlodzonko(bo mi nigdzie wentyl do obudowy nie chcial pasowac):

Dołączona grafika

i teraz radiator ledwo letni 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :!: :D Jestem początkujący w dziedzinie overclockingu :oops: Ale szybko sie ucze 8) :!: I chciałbym wiedziec czy jezeli podkręce mojego radeona GigaByte 9550 to czy opróczy wydajności przepustowość tez sie powiększy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie o potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

jak wyglada sprawa gwarancji, jezeli nakleilem sobie sam radiatorki na pamiec? moge oddac karte razem z nimi czy musze zdejmowac? a jak musze zdejmowac, to jak to zrobic jezeli sa przyklejone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm mowilo sie tu juz wiele razy, ze im nowszy GB tym gorzej sie kreci. Moze to co tera napisze tez juz bylo wiele razy, ale musialo mi umknac, bo nie pamietam :wink: . Czy "nowosc" karty sprawdza sie po napisie na karcie "REV. 1.0"? Chodzi mi o to, ze czy nowyszy GB nie bedzie mial napisu np. "REV. 1.2", bo ja swojego kupilem ostatnio, ale ma napis REV 1.0 wiec jestem ciekaw czy on moze jest z tej starszej serii.

 

2. Ktos nademna :) napisal cos o gwarancji i mi sie rowniez przypomnialo jedno pytanko. Z radiatora standardowego zerwalem ten klej-paste co jest pod spodem i dalem troche pasty Arctic Ceramiqe. Czy jesli np. tera bym im oddaj karte to mogli by nie uznac bo nie ma tam tego klejacego sie gow... na spodzie ? Z drugiej strony to w standardowy radiator i tak wkrecilem srubkami wentyl wiec jak by sie cos stalo (ale mam nadzieje ze sie jednak nie stanie :) )to musialbym kupic nowy radiator przed oddaniem karty :roll:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie ma co- zawodowstwo :D

Wygnij śledzia i zamontuj wentyla w poziomi, to na pamiątki z też będzie wiało.

:P 8)

Ale tylko na dolne pamiatki :) Zreszta nie zamierzam pamieci krecic wiecej i w takim ukladzie wydmuciach!e mi czesc powietrza z obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania o gwarancję- jeżeli nakleiłeś radiatorki na pamięci, wkręciłeś wentyla i na radiator chipu i zostały ślady, to owszem, może to być podstawa do unieważnienia gwarancji. Każda ingerencja w kartę, po której zostają ślady do wykrycia jest taką podstawą.

Co do pasty, to zależy od sklepu i czy się znają/czy im się chce (niepotrzebne skreślić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dopasował ktoś BIOS do Gigabyte 9550, który przy starcie systemu ustawia główny ekran jako monitor, a nie TV?

 

Wyjęcie wtyczki S-video to nie jest dobre rozwiązanie dla mnie, a poza tym i tak nic nie daje. Bardzo mnie to denerwuje w kartach ATI - nVidia nie robi takich podstawowych błedów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dopasował ktoś BIOS do Gigabyte 9550, który przy starcie systemu ustawia główny ekran jako monitor, a nie TV?

 

Wyjęcie wtyczki S-video to nie jest dobre rozwiązanie dla mnie, a poza tym i tak nic nie daje. Bardzo mnie to denerwuje w kartach ATI - nVidia nie robi takich podstawowych błedów :(

 

Pierwsze słysze :roll: :?: :!: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że temat wrócił tylko jakis taki kaleki 6 stron a było chyba cos koło 250! Na początek dobre i to!

Dzięki o wielki PARANOIKU :-D

 

o widze ,że ilość stron rośnie i rośnie....

NIESTETY NADAL BRAKUJE GDZIEŚ TAK ZE 100 stron !!! JAKBY KTOŚ ZNALAZŁ TO MOŻE ODDAĆ :-P

 

ALE I TAK NIEŹLE BO TEMACIK WRESZCIE PRZYKLEJONY

 

PS. BYCIE UPIERDLIWYM CZASEM POPŁACA BO TEMAT POWRÓCIŁ :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...