Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio kupiłem R9550 Gigabyte za 250 zł. i bez jakichkolwiek modyfikacji w dziedzienie chłodzenia smiga na 405/263(ustawione na stałe z wgranym biosem od R9600) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera troche zmian....lubilem desert skin :wink:

@L.Asten

bez aktywnego chlodzenia masz duze szanse na to ze bedzie ci wywalac vpu recover co kilka minut jak rzuciles core na 405.a potem bedziesz czuc dym spalonej elektroniki

@99tomcat

byc moze te 100 stron wcielo ze wzgledu na powtarzajace sie pytania w stylu "jak podkrecic" :mur: czy "co to sa te kwadraciki jak wrzucilem pamiec na 260?przeciez powinny chodzic na 400 :blink:"

ale i tak pieknie ze przyklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ponoć im nowszy gigabyte  9550 tym słabszy OC to prawda? I powiedzcie czy na każdym modelu tej karty spokojnie (z dołożeniech wentyla i radiatorków) pójdzie na 375/500 ??

1201185[/snapback]

Dla zainteresowanych Radkiem Gb 9550; pomimo tego, że faktycznie nowsze zeszły na psy, wciąż bez dodatkowych chłodzeń czy zasilaczy lepszych od Codegena :blink: udaje mi się je flashować na stabilne 375/500 (tyle, że starsze ciągły 400-410 bez zbędnych dodatków).

Ktoś już pisał, że nowsze wersje dorobiły się dodatkowego rezystora nad gniazdem chipsetu - a on prawdopodobnie obniża napięcie na GPU i wysiada stabilność przy wyższych częstotliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od razu sorki, jeśli już coś było w tym topicu na ten temat, ale jakoś nie mogę się przekonać do przeczytania całego ;)

 

Którego R9550 najlepiej wybrać? Oczywiście, chodzi o O/C - czy lepiej kręci się Sapphire, Gigabyte, Abit, czy His? Wiem, że każdy egzemplarz karty może kręcić się inaczej, ale byłbym wdzięczny za jakąś krótką, acz treściwą poradę ;)

 

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecie mój radon 9550 Gigabyta 128/128 kręci się do: core - 320, memory - 250. gdy podkręci się go jeszcze trochę to wówczas radiator się mocno nagrzewa. myślałem nad takim zestawem. radiatory na pamięci i wentylator na standardowy radiator. :wink: co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to komus cos da ale puszcze swojego biosa z Gigabyta z wylaczonym Vivo i TV. Oprocz tego zmienione zostaly timingi i czestotliwosci (425/540). Wyciagam wiecej ale te sa bardzo stabilne u mnie. Na karcie mam tylko badziewny wiatraczek i wlasnej roboty radiatorki na mem.

 

Wyzej czytalem o broblemach z TV wiec moze to pomoze :D

Btw, to TV mozna zmienic w RaBicie ;)

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wróciłem po miesiącu nieobecności ponieważ mój sapphir'ek r9550 sie uszkodzil(zaczely wyskakiwac krzaki) po odlutowaniu vmoda oddalem na gware i uznali :banana:

dzisiaj odebralem gigabyta i znow zaczynam swaja historie z podkrecaniem :twisted:

zanim go włożylem do kompa to od razu zmienilem radiator na wiekszy z coolerem i bez problemu poszedl 430/520 + zmienione timingi+omegi najnowsze - bez artow full stabilnie :) Ten gigabyte jest z najnowszej parti i wcale zle sie nie kreci :)

Jutro zabieram sie znow za vmody... Ciekawe ile z niego wyciagne :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to tylko w mojej rdzen strasznie slabo sie kreci bo max tylko wyciagnolem 375MHz... moze i ja zmienie zadiatorek na nim i paste jakas lepsza to moze wyzej pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam jedno pytanko i bardzo proszę o odpowiedż (z góry zaznaczam ze dojechałem do 70strony tematu , jeszcze jak forum było w starej wersjii i nieznalazłem odp, a skończyłem bo mój modemik tego nie wytrzymał no i kieszeń też nie bardzo , tepsa ROX hehehheh).

Postanowiłem że wymienię moją kartę na szafirka 9550, ale jako że posiadam płyte główną za złączem AGPx4 (Gigabyte GA7-VRXP - KT333) chciałem zapytać czy nie bedzie rzadnych problemów z wyżej wymienioną kartą (czytałem że Szafirki mogą niewspółpracowac z AGPx4). Jeśli tak jet to czy tylko w przypadku Szafira czy także HIS i Gigabyte ma takowe problemy (jeszcze Ci producenic wchodzą w rachubę , choć najbardziej chciałbym Szafirka :) )

Pozdrawiam

 

I Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie Koniec bajki o wykręcaniu radeonów...

Asus 9550Ge/TD 4ns samsung

Poszedł na 450/650

Kwestia dobrego chłodzenia jak ktos niewierzy niemusi ja tylko informuje ze karta ma spory potencjał oczywiście wynik bez v-modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie Koniec bajki o wykręcaniu radeonów...

Asus 9550Ge/TD 4ns samsung

Poszedł na 450/650

Kwestia dobrego chłodzenia jak ktos niewierzy niemusi ja tylko informuje ze karta ma spory potencjał oczywiście wynik bez v-modów.

1204853[/snapback]

Hehe, w to ze rdzen poszedl na 450 to spokojnie da sie uwierzyc, ale w to ze pamiatki poszly na 650 to troche opory mam (mój chodzi na 600 ale spróbuje wiecej niedlugo), moze jakis dowód na potwierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khe mem na 650? jakiez to chlodzenie zamontowales na kosciach?ze potencjal ma to wiemy od dawna ale tak wykrecone potrzebowalyby chyba wyzszego napiecia dla stabilnej pracy.rzucaj screeny i podaj marki 2k3 jako dowody

@kukifas

zapomnij o tym revoltecu.nowa pasta+wentyl papsta na standardowym aluminiowym radiatorze wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

Wstrzymajcie sie z kupnem gecuba 9550xt :mrgreen: w polowie stycznia wchodzi abit 9550 guru-turbo na 2.8... bedzie mozna zwiekszac napiecie pamieci przez uguru:) no i do tego radiatorki na pamieciach sa juz w standardzie;P narazie sa w sprzedazy 2 wersje na 4ns i 3.6 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki maly dylemat. Moj obecny sprzet to Asus kt7-raid, duron 1300, 1024 Ramu i nieszczesny ge force 4 MX 400, 64mb.

 

Na wymiane calego kompa mi szkoda troche kasy, wole poczekac na pci-e. Jednak ta grafika strasznie mi wszystko spowalnia, wiec postanowilem sobie ja wymienic. Pytanie brzmi na co? Mam dwa typy:

Gigabyte Radeon 9550 GV-r955128d 128MB, http://sklep.benchmark.pl/pelny_14094.html za 265. Oraz:

Gigacube Radeon 9550 XT Extreme rev 2.1 128mb, http://sklep.benchmark.pl/pelny_15015.html za 465.

I teraz pytanie, czy kupujac tego pierwszego odczuje jakis wyrazny wzrost wydajnosci? czy moze nie bawic sie w rozdrabnianie i kupic 9550 XT ? Gram dosc malo, ostanio glownie w Rome: Total war, dlatego w sumie zalezy mi na oszczednosci. Ale czy tamta karta wystarczy? Co radzicie? Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w to ze rdzen poszedl na 450 to spokojnie da sie uwierzyc, ale w to ze pamiatki poszly na 650 to troche opory mam (mój chodzi na 600 ale spróbuje wiecej niedlugo), moze jakis dowód na potwierdzenie?

1205003[/snapback]

A ja mu wierze :blurp: Widac trafil na niezly egzemplarz. Dla przykaldu moj ASUS (wszysto na standardowym chlodzeniu nic jeszcze nie zmienialem tylko dobrze wentylowana buda) idzie tylko 430 dla gpu ale juz za to 620-625 dla pamieci :lol: Byc moze rdzen by tez poszedl wyzej gdybym zmienil paste i moze cooler. Ale to dopiero poczatek zabawy :gitarzysta2: Z rdzenia da sie wycisnac 500 jestem wiecej niz pewien. Po podniesieniu napiecia na gpu z standardowych 1,20 na 1,28 zasuwam juz na 470-475 na asusowym wiatraku i praktycznie sie nie grzeje. Za to pamieci polecialy przez to na 560, tak wiec trzeba zrobic vddq. Potestuje w weekend i wtedy sie zobaczy. Napiecia na pamieciach nie bede podnosil bo nie chce lutowac (gpu robilem olowkiem, tak samo vddq zrobie) i wystarczy mi 600, pozniej rdzen na 500 i mam XT;) Testow po vmodzie na razie nie robilem, bo wlasnie siedze na 14' philipsie co wyciaga 640x480 :mur: i czekam na nowy monitor. Przed vmodem na 425/620 mialem jakies 3700pkt w 2003 (linka nie dam do orba bo mam jeszcze stara wersje 340) i w 2001 prawie 13tys ORB Tak wiec jak za obecnie ok 270 zlociszy karta jest rewelacyjna B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diplo

lepiej kup zwyklego 9550 a potem zamien tego durna bo xt+duren to zly pomysl

@BiBeR

zmieniales paste na core?i jak uzyskales takie MHz na memkach bez radiatorow??potestuj w ten weekend to moze sam sie olowkiem pobawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OrGiUsZ - nie, nic nie zmienialem, nawet po vmodzie i na 470 wentylek asusa ledwo cieply, to dowodzi ze te karty raczej nie chca sie wyzej krecic tylko przez niedowoltowanie a nie przez to ze sie grzeja.Za to pamieci na 620 to juz parza i tam konieczne sa radiatory. Mam wiatrak pod karta na sledziu i w bocznej sciance ktory owiewa karte, ale nie sadze zeby dzieki temu pamieci tak dobrze szly, po prostu dobry egzemplarz :rolleyes:

Z tego co widzialem ta na pamieciach 4ns samsunga jest tylko rev 1.00 za to w dwoch wersjach - made in china i made in taiwan (roznia sie troche odcieniem laminatu, poza tym zadnych roznic w budowie nie dostrzeglem) Ja mam china, za to kumpel ma taiwan i u niego gpu wyzej (445) za to pamieci tylko 550. To takie moje spotrzezenie i niczemu pewnie nie dowodzi :wacko: Mam taki stary duzy radiator od pentiumka, potne go sobie na pamieci i na gpu, dam 80tke na 5v i styknie :lol:

A wlasnie, jeszcze takie pytanko. Jak wyliczyc napiecie znajac opor na rezystorze smd? Bo z wzorku U=IxR cosik mi nie idzie, gdyz chyba natezenie zmienia sie wraz z napieciem :mur: A moze sie myle, nie znam sie specjalnie na elektronice, wiec jakby ktos mogl mnie oswiecic :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze co jest nie tak z ustawieniem gammy gier w redlinku/color? jak przestawie to po ok nie zapisuje zmiany. a tak strasznie ciemno mam w grach i bardzo mi na tym zalezy

desktop gamma niby zapamietuje ale po wlaczeniu 3d tez powraca na domyslne ((((((((

Probowalem wszystkiego

co gdzies ustawie to przejscie w tryb 3D wszystkie ustawienia nic nie dawaja jakby 3D rzadzilo sie wlasnymi prawami , ktorych nie moge zmienic!!!!

ehh

urychomil ktos kiedyc ta gamme gier w ustawieniach koloru???

albo nakladkje w ustawieniach ekrany zaawansowane?

Prosze!

Czy jedynym wyjsciem jest podkrecenie trafopowielacza? watpie bo w windowsie mam wystarczajaco jasno! no troche jasniej by sie przydalo bo mam w monitorze brih/gamma 90/90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

zamierzam do radeona 9550XT kupić chłodznie i nie wiem jakie. oto wybór:

 

1.Zalman ZM80D + radiatory VGA RAM 8 szt.

2.Arctic Cooling VGA Silencer Rev3 + Radiatory BGA RAM Freezer Miedź ( nie wiem czy wejdą )

3.Arctic Cooling VGA Silencer ATI2

 

co mi polecacie żebym miał dobrą wydajnośc i OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

a co myślicie o tym chłodzeniu - Spire do kart graficznych VGA Cooling CF202-NEB ? wystarczy żeby rdzeń spokojnie dochodził do 500mhz i żeby radek się nie spalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie sie z kupnem gecuba 9550xt :mrgreen: w polowie stycznia wchodzi abit 9550 guru-turbo na 2.8... bedzie mozna zwiekszac napiecie pamieci przez uguru:) no i do tego radiatorki na pamieciach sa juz w standardzie;P narazie sa w sprzedazy 2 wersje na 4ns i 3.6 :mrgreen:

1205518[/snapback]

a skąd masz to info, że w połowie stycznia??

 

P.S. Ciekawe jaka będzie cena....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam Sapphire ATI Radeona 9550. Zamontowalem mu radiatory na pamieci. Rdzen podkrecilem do 418,5 MHz (wyzej nie mozna, bo sie wiesza), a pamieci do 520 (czasem 540) MHz. Gierki chodza OK. Zauwazylem tylko, ze czasem Pro Evolution Soccer 4 na chwilkę się scina, a pozniej jest juz wszystko dobrze-leczy gdy po takim scieciu wyjde z gry zauwazam, ze rozdzielczosc pulpitu mi sie zmienila z 1024*768 do 800*600 ( czyli dorozdzielczosci jaka ma ustawiona gra). Nie wiem, czy to wina krecenia. Graficznie wszystko jest w najlepszym porzadku, a nawet lepiej :-). Aha...i jeszcze jedno. Artefakty pojawiaja mi sie tylko, gdy uzywam Worda. Widze wtedy na stronie czasem jakies malutkie kropeczki lub paski, ale tylko w nielicznych miejscach.

Co o tym sadzicie?

Pozdrowienia

Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

a skąd masz to info, że w połowie stycznia??

 

P.S. Ciekawe jaka będzie cena....

1206589[/snapback]

od typa z siriusa cena nieznana ale cena wer z 4.0 i 3.6 jest nizsza od np gecuba xt wiec niepowina bys jakas mega wypasiona;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo!

Mam Gigabyte Radeon 9550 128/128 na Omegach 2.5.58.

Rdzeń poszedł mi najwyżej na 430 (przy pamięciach na 450), a najlepszą działającą konfiguracją było 420/520 (do tego Semp2500+ @ 1827)- wszystko na standardowym chłodzeniu. (przy +0.2V w BIOSie).

W gierkach jednak każde ustawienie powyżej 412/512 prowadzi do dosyć szybkiego crashu.

Teraz głupie pytanie za które dostane pewnie bluzgi że nie czytam foruma (doszedłem swego czasu do 80 strony), ale które uzasadniam modemem i egzaminami:

ile Mhz mógłby jeszcze teoretycznie pójść Radek na GPU i RAM gdybym wrzucił mu wiatraczek i ponaklejał radiatorki na pamięciach? Opyla się to wogóle?

No i jeszcze jedno - co myslicie o dovoltowaniu w BIOSie MOBO? Przy + 0,2V czuje porawę stabilności i potencjał do dalszego (lekkiego) kręcenia, to

przy +0,3 jednak da się już jednak niebardzo lepiej kręcić niż przy +0,2V, bo tylko o 2-3 Mhz.

Na ile szkodliwe są te "zabiegi" dla karty?

 

Wielkię dzięki za help i wyrozumiałość :)

 

Pozdro, HoUsE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak powaznie to chlodzenie tu malo co daje moze z 5Mhz max powaga!

moja karta jest zimna jak lod i nic wiecej nie pociagla!

jak nie dasz wiekszego napiecia to mozesz zapomniec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem posiadaczem 9550 Gigabyte'a.. zrobilem full moda (gpu, ddq, mem)... niestety jestem troche zawiedziony. Karta chodzi na 470/470 przy vgpu 1.3 vddq 2.63 vmem 2.64 :/ slabo. Rdzen pewnie pojdzie jeszcze pod 490 ale pamieci podniose na np 480-490 i juz mam niebieskie kropki na pulpicie w windowsie gdy ruszam ikonami albo oknem :/ bez moda pamieci tez szly raczej slabo (chodzily na 500 ale tez byly kropki czasami)... Mam na nich radiatorki.. czy to moze byc spowodowane tym ze mosfety mi sie grzeja? gdy trzymalem na jednym palec przez 10-15 sek to juz parzyl... Karta ogolnie wyglada tak:

 

http://www.team.com.pl/~saimek/radek/Obraz%20002.jpg

 

a mod byl robiony tym :D

 

http://www.team.com.pl/~saimek/radek/Obraz%20005.jpg

 

 

Pozdrawiam =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak powaznie to chlodzenie tu malo co daje moze z 5Mhz max powaga!

moja karta jest zimna jak lod i nic wiecej nie pociagla!

jak nie dasz wiekszego napiecia to mozesz zapomniec :/

1206744[/snapback]

w Biosie płyty głównej mam już +0.2V. Skok na + 0.3V w zasadzie nic nie polepsza. jak to wogóle jest z dovoltowaniem poprzez Bios? Pewne? Bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie Koniec bajki o wykręcaniu radeonów...

Asus 9550Ge/TD 4ns samsung

Poszedł na 450/650

Kwestia dobrego chłodzenia jak ktos niewierzy niemusi ja tylko informuje ze karta ma spory potencjał oczywiście wynik bez v-modów.

1204853[/snapback]

 

Hehe, w to ze rdzen poszedl na 450 to spokojnie da sie uwierzyc, ale w to ze pamiatki poszly na 650 to troche opory mam (mój chodzi na 600 ale spróbuje wiecej niedlugo), moze jakis dowód na potwierdzenie?

1205003[/snapback]

 

no to na kiepskiego ASUSA trafiles ;)

moj rowniez na pamieciach idzie na 650!!! - bez zadnych v-modow :D

za to na rdzeniu troche gozej bo tylko na 425 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...