Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zadałem już to pytanie wcześniej ale nieotrzymałem odp. tak więc

prosze jeśli ktoś ją zna niech odpowie.

Chodzi o to że przymieżam się do kupna Szafirka 9550 , ale czytałem że może on miec problemy z

działaniem pod AGPx4 , czy rzeczywiscie tak jest ??

Czy karty innych producentów też moga mieć problem z kombatybilnością w dół(AGPx8>Agpx4)

Moja płyta to Gigabyte GA7VRXP Kt333.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez aktywnego chlodzenia masz duze szanse na to ze bedzie ci wywalac vpu recover co kilka minut jak rzuciles core na 405.a potem bedziesz czuc dym spalonej elektroniki

jade tak już prawie 2 tygodnie więc wszystko wporządku, ale spoko niedługo założe wentyla na gpu i radiatorki na pamięci bo chce więcej :) a narazie się ograniczyłem z powodu właśnie chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam pomimo, że chyba zostało już wszytko napisane o 9550 :wink: , co mam wybrać do 300 zł?

Zainteresowały mnie dwa modele:

Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) BOX

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12467

 

oraz

 

Radeon 9550 Asus A9550GE 128MB DVI + TV (128-bit)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14001

 

... który wybrać, a może macie lepsze propozycje jako fachowcy, niestety nie łapie się w ogromie tematów na ten temat, a z moim GF4 440 daleko nie pojade...

 

A tak na marginesie ile wezmę za starą kartę:

producent digiColor, ma tv out, 64 DDRam, agp 4, 128 bitów, max 2048x1536, brakuje tylko obsługi DX9 i open gl :?

 

Pozdrawiam

 

PS. i jeszcze jedno pytanie spotkałem się ze stwierdzeniami o na kościach 4ns i 5ns cz to różne karty Gigabyta czy też te same? jak rozpoznać że to 4ns, a jak że 5 ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu, zmieniajac chlodzenie docisnalem zbyt mocno radiator do rdzenia i to spowodowalo ze rdzen w lewym gornym rogu troszke mi sie ukruszyl. Skutkiem tego jest falowanie ekranu, tak jakby bylo to wolne odswiezenia. Nie wystepuja zadne przeklamania obrazu czy arty, ale to falowanie bardzo meczy oczy i juz po krotkiej pracy na komputerze odczuwam bol oczu. Nie wiem co zrobic z tym fantem bo karta jest sprawna puscilem 3dmarki i wszystko wporzo, mam jeszcze gware ale nie jestem pewny czy mi przyjma, znowuz na allegro sprzedawac tego nie bede bo za male pieniadze bym dostal za "uszkodzona" karte, ktory w grach dziala bez zarzutu icon_sad3.gif . Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

Jakis czas temu, zmieniajac chlodzenie docisnalem zbyt mocno radiator do rdzenia i to spowodowalo ze rdzen w lewym gornym rogu troszke mi sie ukruszyl. Skutkiem tego jest falowanie ekranu, tak jakby bylo to wolne odswiezenia. Nie wystepuja zadne przeklamania obrazu czy arty, ale to falowanie bardzo meczy oczy i juz po krotkiej pracy na komputerze odczuwam bol oczu. Nie wiem co zrobic z tym fantem bo karta jest sprawna puscilem 3dmarki i wszystko wporzo, mam jeszcze gware ale nie jestem pewny czy mi przyjma, znowuz na allegro sprzedawac tego nie bede bo za male pieniadze bym dostal za "uszkodzona" karte, ktory w grach dziala bez zarzutu icon_sad3.gif . Prosze o porade

1207608[/snapback]

sproboj oddac na gware i udawaj debila ze niewiesz co sie stalo a zmiane chlodzenia jakos zamaskuj zeby niebylo widac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz robisz mody to zalozyc dwa radiatorki wiecej na mosfery i sprawdzic czy cos dadza to nie jest wielka trudnosc...wszyscy zanim pomysla pierwsze co robia to pisza na forum...ludzie ruszcie glowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu, zmieniajac chlodzenie docisnalem zbyt mocno radiator do rdzenia i to spowodowalo ze rdzen w lewym gornym rogu troszke mi sie ukruszyl. Skutkiem tego jest falowanie ekranu, tak jakby bylo to wolne odswiezenia. Nie wystepuja zadne przeklamania obrazu czy arty, ale to falowanie bardzo meczy oczy i juz po krotkiej pracy na komputerze odczuwam bol oczu. Nie wiem co zrobic z tym fantem bo karta jest sprawna puscilem 3dmarki i wszystko wporzo, mam jeszcze gware ale nie jestem pewny czy mi przyjma, znowuz na allegro sprzedawac tego nie bede bo za male pieniadze bym dostal za "uszkodzona" karte, ktory w grach dziala bez zarzutu icon_sad3.gif . Prosze o porade

1207608[/snapback]

ja jak mojego sapphirka po v modach i z lekko ukruszonym rdzeniem oddalem na gware to mi przyznali nowego...udawaj idiote i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o kilka wskazowek na innym forum takze o tematyce OC ale nikt nie mogl (nie chcial?!) mi odpowiedziec wiec przychodze z tym do was! A wiec: Shappire 9550 128DDR/128 bit, kosci HY5DH281622ET-5 (4ns).

W Rabit poszlo 250@410 core i 200@258 pamieci. Wiec zastanawiam: co zrobic by pamieci poszly troche lepiej (mam aluminiowe radiatorki). Zalezy mi by podkrecic pamieci do wysokiej sumy, gdyz tylko oc pamieci daje realny wzrost wydajnosci (w rabit w okienku gdzie pokazuje AVG zwiekszenie core o 50 dawalo 1 do gora 2 AVG, a pamieci o 20 (z 200 na 220) dalo AZ +9 ) Oczywiscie zalezy mi tez na bezpieczenstwie karty, by sie nie spalila wiec konkretnie:

1. Jak bezpiecznie i skutecznie zaczac zmiane timingow?

2. Jaki BIOS ma zblizone timingi do tego sapphire? (ten z niebieskimi diodami na Hynixach)

3. Ktory BIOS wg was najlepiej bedzie pasowal do tego sapphire.

To wszystko mam nadzieje ze odpowiedz mnie w pelni zadowoli

 

Aha jeszcze zapomnialem:

Gdyby karta przy flashowaniu BIOSu padla i startował bym z PCI to czy uzycie komendy do flashowania moze sflashowac grafe na PCI czy tylko na AGP? Dla niektórych moze banał, ale tak sie zastanawiam czy mozna sie pomylic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz robisz mody to zalozyc dwa radiatorki wiecej na mosfery i sprawdzic czy cos dadza to nie jest wielka trudnosc...wszyscy zanim pomysla pierwsze co robia to pisza na forum...ludzie ruszcie glowa...

1207808[/snapback]

No akurat dla mnie jest bo nie mam radiatorkow zadnych pod reka. :P dlatego sie pytam czy to moze byc to. Pozatym Twoj post nie wniosl nic nowego do tematu wiec chyba jest jeszcze gorszy niz moj. :P Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz tzn ze nie jestes przygotowany dobrze do robienia modow...jak bys troche wysilil swoje szare komorki to wzialbys cos co dmucha na karte i sprawdzil czy obnizenie temp powoduje wzrost podkrecalnosci...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Potrzebuje pilenj pomocy..

Czy na GIGABYTE 9550, bez problemu wejdzie silencer VGA rev.3?

szukam szukam i jak narazie nie znalazłem o tym nic ale napewno jest

problem w tym że zalezy mi na czasie.

z góry THX za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, panowie dzieki za podrzucenie pomysłu o takich wysokich pamiątkach w asusach. Ja swojego wyżej 600 po prostu nie sprawdzałem, a tu się okazuje że 640 śmiga, muszę tylko chłodzenie skombinować na nie jakieś. B)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38485805

Popatrzcie, następny sprzedaje kartę 325/500 jako XT, ehh szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dszywala

montaz silencera na 9550 jest chybionym pomyslem bo jak juz ktos dawno temu zauwazyl to sie zaczyna grzac dopiero po v-modzie rdzenia.

ale z twojego podpisu wnioskuje ze jest to pamiatka po 9800.moim zdaniem chyba nie bedzie zadnych problemow z brakiem kompatybilnosci.ale to jest tylko moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zaśmiecanie wątku , ale mam problem muszę kupić w przyszłym tygodniu Radeona 9550 i mam pytanie czy nie będzie rzadnych problemów z działaniem pod AGPx4 , karta albo Szafirka albo Asusa (ew.HIS). Proszę o pomoc (po raz 3 )

Czy nikt nie zna odpowiedzi.

Dojechałem do 70strony i jej nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnosnie ustawiania timingow w AtiTool. Czy w atitoolu nie mozna zapisac jakos tych timingow tylko po kazdym uruchomieniu kompa mam stare timingi ??

ps. mam asusa 9550ge

 

bo jesli caly czas one sie beda resetowaly to bedzie trzeba bios od gigabyte'a wgrac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnosnie ustawiania timingow w AtiTool. Czy w atitoolu nie mozna zapisac jakos tych timingow tylko po kazdym uruchomieniu kompa mam stare timingi ??

ps. mam asusa 9550ge

 

bo jesli caly czas one sie beda resetowaly to bedzie trzeba bios od gigabyte'a wgrac :]

1208318[/snapback]

nie trzeba wgrywac od gigabytea - wystarczy od asusa zmodyfikowac :)

 

a w atitool o ile dobrze pamietam mozna ustawienia zapisywac w profilach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APEL DO POSIADACZY ASUSA!!!

 

Dobra panowie, widze ze jest nas coraz wiecej wiec proponuje sie zabrac za rozpracowanie tej karcioszki bo potencjal to ona w sobie ma, szczegolnie pamieci.Pamieci jak wiemy kreca sie rewelacyjnie i bez zadnych modow z radiatorkami mozna dojsc do tych 630-640. Co innego rdzen, jest niedowoltowany i kropka. U mnie 430 to max. Po podniesieniu napiecia do 1.4 owszem poszedl na 520, ale arty sypalo juz przy 450 na pamieciach :blink: Jedyna rada to mod VDDQ. Wychodzi na to ze kazde podniesienie nawet o troche napiecia na gpu skutkuje spadkiem pamieci. Teraz mam 1.25v i mam 460/600, powyzej 600 juz arty. Podajcie jakie macie defaultowe napiecia na ASUSie, gdyz roznia sie one w przypadku gigabytea i nie sprawdza sie tu ze vddq=2xvgpu+0,03 :angry:

U mnie wyglada to tak:

VGPU - 1,20

VDDQ - 2,65

VMEM - 2,65

Tlumaczyloby to tak swietne krecenie sie pameci w porownianiu z defaultowym 2,51 gigabytea. Jednak zmiejszanie oporu na R819 nie skutkuje zwiekszaniem VDDQ jak to mialo miejsce w przypadku gigabytea, wrecz przeciwnie, powoduje od razu arty na starcie w windows.

Nie ukrywam ze liczylbym tu na nieocenione rady piotresa, kamienia i leona2000 ktorzy swego czasu rozwalili gygabytea :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx BiBeR

w tym momencie wszystkie olowki trzymam z dala od grafiki :wink:

czyli mam rozumiec ze aby utrzymac obecne taktowanie pamieci a zwiekszyc taktowanie rdzenia musze rownoczesnie podnosic v-core i vddq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej bajki, troszke lolkowe :D

 

robiąc VGPU ołókowego na rdzeń, napewno zwieksze na nim napiecie, robiąc VDDQ naczym zwieksze napiecie ??? :/ i czy wogóle takie ołówkowanie duzo podnosi napiecia na karcie, czy robiac tylko na rdzęń, możliwe jest jeszcze słabsze niedovoltowanie pamiatek, ba nie ma dla nich ołówka, a ja poki co niekce sie bawic lutownica :D

Oczywiście mowa o GB :)

 

zgory thx za opd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wg mnie mod bedzie wtedy oplacalny jesli znajdziemy sposob przynajmniej na VDDQ.Zreszta tak samo bylo z giga. Bo co z tego ze dasz np 500 na rdzen, a pamieci na 450, wynik zapewne bedzie slabszy niz bez vmoda na 430/640 A jak u Ciebie z dafaultowymi napieciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza no, musi ktoś rozpracować vmem olowkiem na gigabajcie... U mnie 530 max bez artow, a kostki dalej letnie... BTW jaka temperature maja pamiatki na tym asusie po wykreceniu? A i... co jeżeli dałbym wyższe vddq niż wychodzi ze wzoru 2xvgpu+0.3? Bez vmoda pamiatek oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym Vddq na Gigabyte to jest lipa i tzreba kombinowac mi udało sie ustawić stabilnie na 500 / 500 przy Vgpu 1.36 a Vddq 2.64 Jeżeli podnosiłem powyżej 2.64V były kropki na ekranie

 

wczesniej jak miałem cas 3 na karcie to tzreba było ustawić 2.66V Jak ustawiałem według wzoru 2*Vgpu + 0.03 to byl syf na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jakac ale nie zrozumialem troche twojej wypowiedzi z tym CAS.... w sensie przy 3 musiales duze VDDQ ustawiac zeby nie bylo kropek? bo ja mam problem z tymi kropkami na pulpicie gdy dojade memkami wyzej niz 470 :/ mam teraz rdzen 470 i memki tez 470... przyjade wieczorem do domu to pokombinuje.. zjade z vgpu moze troche ponizej 1.3 i zobacze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...