Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie czym sie różnią DNA, CLASTY i OMEGi ??

1220350[/snapback]

Część użytkowników w tym oczywiście twórcy wolą Omegi i DNA ze względu na:

 

- lepszą jakość wyświetlnaego obrazu

- soft mody: zamiast bawić się ołówkiem z 9500@9700Pro, czy 9800SE

- omijanie blokad np. 9550 BIOS blokuje zmiany taktowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo przepraszam, ale nikt mi nie odpowiedział wczesniej - a zalezy mi na odpowiedzi - więc pozwalam sobie na zamieszczenie jeszcze raz i proszę o jakis komentarz ... (przed zbluzganiem mnie weźcie pod uwagę chociaż mój staż na forum ... ;))

 

Abit 9550 128 CDT

pamiątki samsung 4ns (na końcu tej pisaniny na kościach 40cośtam)

 

ATI Tool "stwierdziło" max 425 rdzeń i 460 pamięć

założyłem alu radiatorki i niestety tylko poszły na 470

wyżej arty wg ATI Tool ... - DLACZEGO TAK MAŁO ... !?

ustawiłem więc 400@450 dla zapasu ...

 

Komp:

- MSI K7N7 nForce400 ultra Delta Series

- AthlonXP 1700+ (11x133) podniesiony na 12x150 (rzeczywiste 1800)

- pracujące w dualu (2x256) 512DDR PC3200 Kingston 8-3-3-2.5 (przedewszystkim stabilność ...)

- ATI 9550 400@450 ( tylko niestety ... )

- najnowszy BIOS, DX9.0c, Omegi ...

 

3DMark2001 - 10300

3DMark2003 - 3030

3DMark2005 - 1180

 

- czy te benchmarkowe wyniki dla tej konfiguracji kompa są OK ?

- whay te pamiątki wyżej nie chcą iść ...

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Radka 9550 GV-R955128D wgrałem BIOS od 9600Pro GV-R96P128DE

 

http://tw.giga-byte.com/Download/Download....96p128de_f2.exe

 

Wszystko poszło gładko karta przechodzi 3DMarka2003 bez artów. Zapuściłem demko Nature i też wszystko w porządku

 

Jak widać na zdjęciach te dwie karty oprócz radiatora niczym się nie różnią

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niestety Gigabyte w wersji F2 tego BIOS'u obniżył taktowanie MEM do 400 MHz

 

1. ATi Source BIOS Version: 008.017D.031.000

2. ECLK/MCLK is 398/406MHz

3. Change MCLK from 500MHz to 406MHz for stability

 

Temp GPU stress 100% nie przekracza 50 C. Jak zdobędę miedziane radiatorki na pamięci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7725

to podciągnę je do 500 a może trochę więcej. Na GPU planuje Zalmana

 

 

Wynik po o/c 2747 3DMarków2003, na oryginalnym BIOSie od 9550 było 2100 (Duron i FSB 100 trochę obniżają wynik).

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej bo ostatnio mnie nurtuje jedno pytanie bo nie ma za bardzo jak sam tego sprawdzic to sie zapytam. Czy Radki 9550 sa jednymi z takich urzadzen ktore lubia wysysac moc z zasilacza czy sa takie raczej spokojne. Osobiscie nosze sie z wymiana mojej zasilki firmy noname shit na chiefteca 360W HPC-360-202 DF ale tu tez pytanie czy wytrzma ona jak w czerwcu bedzie na niej smigal jakis athlonik 64?(przy okazji odpowidzcie na to pytanko z athlonikiem, ale bardziej zalezy mi na sprawie z R9550) No a taki motyw czy biosmod powoduje tez jakis spory wzrost napiec karty czy to jednak jakie 0.001V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana BIOSu z 9550 na 9600 oprócz taktowania zmienia/poprawia coś ?

Może faktycznie wystarczy tylko ominąć zabezpieczenia i podwyższyć taktowanie i ma się ten sam efekt co zmiana BIOSu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana BIOSu z 9550 na 9600 oprócz taktowania zmienia/poprawia coś ?

Może faktycznie wystarczy tylko ominąć zabezpieczenia i podwyższyć taktowanie i ma się ten sam efekt co zmiana BIOSu ...

1220713[/snapback]

Troche wyostrzy timingi pamieci no i karta jakby to ujac bedzie bardziej stabilna dla przykladu jak osobiscie w ATI Tool na 325MHZ na gpu mialem arty po zmianie biosu na 9600Prop mam 450 gpu bez artow pamiatki na standartowym biosie jechaly 500 a na 9600 lapie prawie 550 to lepiej jednak poswiecic te 5 minut i nie narzekac na arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, 9600/9600Pro/9550 z reguły są na tym samym PCB i mają ten sam GPU. Wyjątkiem są GeCube'y 9550 które mają GPU i PCB od 9600XT (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi).

 

W przypadku Gigabyte, który opisałem powyżej nawet pamięci Hynixy 4T i timingi są takie same. Karty są identyczne.

 

Czasami producent wprowadza poprawki związane z błędami i niestabilnością to wszystko. Jeśli pamięci są różnych producentów i mają różne opóźnienia oraz timingi wtedy trzeba być bardziej ostrożnym. Najlepiej przy użyciu Rabita zmienić/sprawdzić timingi przed wgraniem nowego BIOS'u. Np. Gigabyte podbija timingi na swoich kartach - im wyższe tym mniej MHz można zapodać pamiątkom.

 

U mnie po zmianie grafiki i po jej podkręceniu nie zauważyłem spadku bądź skakania napięć (badane miernikiem). ATi Radeon 9550/9600Pro w zależności od stopnia podkręcenia nie wymaga zbyt dużo watów.

 

Chieftec HPC-360-302 DF będzie optymalny. Jeśli nie będziesz katował zbyt ostro (podkręcał) A64 to wystarczy. Poza Chiefteciem polecam BeQuieta, Topowera albo Enermaxa - ktoś z forum sprzedaje.

 

Jedno jest pewnie przy o/c nie można oszczędzać na zasilaczu. Markowy i mocny PSU to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chieftec HPC-360-302 DF będzie optymalny. Jeśli nie będziesz katował zbyt ostro (podkręcał) A64 to wystarczy. Poza Chiefteciem polecam BeQuieta, Topowera albo Enermaxa....

1220745[/snapback]

Odnośnie tych co polecasz w jakich kategoriach cenowych stoja modeli tych firm 360W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych co polecasz w jakich kategoriach cenowych stoja modeli tych firm 360W?

1220759[/snapback]

Tutaj masz ceny

 

Topower 350W PS Titanium - 219 pln

 

Chieftec HPC-360-202 - 149 pln

 

Chieftec 360-302 DF - 190 pln

 

Tagan 380W PFC - 305 pln

 

Polecam Chiefteci i Topowery mają ceny do przełknięcia i duże możliwości

 

Tagan to to samo co BeQuiet. Ostatnio kilka osób skarżyło się na te pierwsze.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180zl masz Chieftec 360W 360-302 DF

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39179060

Za 260zl masz Chiefteca 420W-302-DF

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38860040

Mam do was takie pytanie kupuje sobie teraz Radeona 9550XT Gigacube rev2.1 czy bedzie mi potrzebny nowy zasilacz mam obecnie Modecom300GT???

Pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180zl masz Chieftec 360W 360-302 DF

1220801[/snapback]

Jeśli będzie się wieszał albo resetował - zakładam że będziesz go podkręcał to tak. Ale chyba nie będzie takiej potrzeby.

 

BTW Chieftec HPC-360-302 DF i HPC-420-302 DF to ten sam zasilacz. Oba mają max obciążenie 393W. Na www.tomshardware.pl był o tym artykuł. 393W wyciąga też Chieftec HPC-360-202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz ceny

 

1220795[/snapback]

Dzieki Ci, Wam, a wogole to Wszystkim co szczerze odpowiedzieli mi no to pytanko o zasilaczu to wyglada na to ze odwiedze komputronik tylko jak u nich z oplata za przesylke bo nie wiem czy warto. No i ile realizuja zamowienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma duzej roznicy miedzy tymi zasilaczami???Tylko cena???

Bede podkrecal to mowisz ze ten Chiftec HPC-360-320DF brac??

1220847[/snapback]

Jak do Twojego konfiga + R9550 będzie pasował jak ulał i będzie miał jeszcze dobry zapas.

 

Co Komputronika to jeden z droższych sklepów internetowych. Wejdź na www.chieftec.pl tak może być taniej.

Jeśli zapłacisz przelewem za sprzęt to będziesz czekał 3-5 dni. Kasa u nich leży, kupują sprzęt czy mają z tego odsetki. Teraz płacę przy odbiorze i czekam na sprzęt tylko 2 dni. Przesyłka kurierska coś około 20pln zwykle DHL.

 

Rozejrzyj się po swojej okolicy może znajdziesz taniej tego Chiefteca. To co zaoszczędzisz wydasz na przesyłkę.

 

 

http://angela.pl/index.php?action=Szukanie...1-124-123&cat=3

 

Poczytaj:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=90087

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=93885

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co dostaliscie w boxie?? bo ja nawet instrukcji nie miałem, chyba sie wybore do tego skepu miałem aby karte płyte i przelotke a pozatym nic więcej, o co mam sie upominać?

1220899[/snapback]

Ja dostałem płytkę z driverami, płytki z grami chyba nie dokładają (liczyłem na Tomb Raidera Angel of Darkness), przejściówkę S-Video -> chinch, przejściówki DVI -> D-Sub chyba nie kładą do pudełka. To by było wszystko.

 

Tak na marginesie to po kiego diabła dają takie duże pudełko, skoro karta wala się po nim - brak styropianu czy pianki. Na szczęście HIS i Sapphire nie poszli śladem GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem płytkę z driverami, płytki z grami chyba nie dokładają (liczyłem na Tomb Raidera Angel of Darkness), przejściówkę S-Video -> chinch, przejściówki DVI -> D-Sub  chyba nie kładą do pudełka. To by było wszystko.

 

Tak na marginesie to po kiego diabła dają takie duże pudełko, skoro karta wala się po nim - brak styropianu czy pianki. Na szczęście HIS i Sapphire nie poszli śladem GB

1220915[/snapback]

no to dostałeś to co ja przejsciówke s-video i sterowniki tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam jedno pytanie.Chodzi mi o zmiane biosu w Radku Szafir 9550 na 9600pro.Mam tylko jeden maly problem poniewaz moja grafa jest na pamieciach Hynixa 5ns i nie moge nigdzie znaleźć biosu od 9600pro na te pamiątki.Wszędzie z tego co czytałem to zmiana biosu polega włąsnie na zachowaniu 3 zasad.

Producent Grafy

Producen Pamiątek

Czas Pamiątek

Czy ktoś może mi odpowiedzieć co mam w takiej sytuacji zrobić?

A może już ktoś wrzucał inny bios i może się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo przepraszam, ale nikt mi nie odpowiedział wczesniej - a zalezy mi na odpowiedzi - więc pozwalam sobie na zamieszczenie jeszcze raz i proszę o jakis komentarz ... (przed zbluzganiem mnie weźcie pod uwagę chociaż mój staż na forum ... ;))

 

Abit 9550 128 CDT

pamiątki samsung 4ns (na końcu tej pisaniny na kościach 40cośtam)

 

ATI Tool "stwierdziło" max 425 rdzeń i 460 pamięć

założyłem alu radiatorki i niestety tylko poszły na 470

wyżej arty wg ATI Tool ...  - DLACZEGO TAK MAŁO ... !?

ustawiłem więc 400@450 dla zapasu ...

 

Komp:

- MSI K7N7 nForce400 ultra Delta Series

- AthlonXP 1700+ (11x133) podniesiony na 12x150 (rzeczywiste 1800)

- pracujące w dualu (2x256) 512DDR PC3200 Kingston 8-3-3-2.5 (przedewszystkim stabilność ...)

- ATI 9550 400@450 ( tylko niestety ... )

- najnowszy BIOS, DX9.0c, Omegi ...

 

3DMark2001 - 10300

3DMark2003 - 3030

3DMark2005 - 1180

 

- czy te benchmarkowe wyniki dla tej konfiguracji kompa są OK ?

- whay te pamiątki wyżej nie chcą iść ...

1220511[/snapback]

wyniki są jak najbardziej ok (jeśli idzie o wydajność)

 

Wygląda na to, że abity 9550 128CDT są troszku skaszanione. Małe napięcie na memorkach mają. Moj egzemplarz z pamięciami 3,6ns dochodził na pamięciach do 512 ! Co jest wynikiem śmiesznym jak dla mnie - dodatkowo karta "brzęczała" jak ją wysoko taktowałam (świszczały kondensatory). wymieniłem ją na Gigabyte, ktory nie dość że się lepiej kręci to jeszcze tańszy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, juz goraczki dostaje !!! Za chiny nie mpge wgrac do swego Gb9550 biosu z 9600PRO. Pisze ze bios nie do tej karty. W Rabicie wszystko jest identyczne jesli chodzi o ID. Poradzcie cos bo mnie szlag zaraz trafi.

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, juz goraczki dostaje !!! Za chiny nie mpge wgrac do swego Gb9550 biosu z 9600PRO.  Pisze ze bios nie do tej karty. W Rabicie wszystko jest identyczne jesli chodzi o ID. Poradzcie cos bo mnie szlag zaraz trafi.

 

Aloha

1221388[/snapback]

gigabyte ma swoj program do flashowania np. gvf12.exe

innym nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, juz goraczki dostaje !!! Za chiny nie mpge wgrac do swego Gb9550 biosu z 9600PRO.  Pisze ze bios nie do tej karty. W Rabicie wszystko jest identyczne jesli chodzi o ID. Poradzcie cos bo mnie szlag zaraz trafi.

 

Aloha

1221388[/snapback]

a nie napisales moze parametru "-f" bo wkoncu to jest force biosu na czyms co nie jest tym urzadzeniem wedlug biosu napisz komende "flashrom -p 0 <nazwa>.bin -f" i powinno byc po problemi no tylko uwazaj na bledy bo bios moze miec wade i wtedy bedzie error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, juz goraczki dostaje !!! Za chiny nie mpge wgrac do swego Gb9550 biosu z 9600PRO.  Pisze ze bios nie do tej karty. W Rabicie wszystko jest identyczne jesli chodzi o ID. Poradzcie cos bo mnie szlag zaraz trafi.

 

Aloha

1221388[/snapback]

a czym wgrywasz? ja ostatnio bawilem sie v-tunerem II od Gb i pod windowsem ładniutko wgrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...