Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Kuzwa, juz goraczki dostaje !!! Za chiny nie mpge wgrac do swego Gb9550 biosu z 9600PRO.  Pisze ze bios nie do tej karty. W Rabicie wszystko jest identyczne jesli chodzi o ID. Poradzcie cos bo mnie szlag zaraz trafi.

 

Aloha

1221388[/snapback]

musisz użyć programu gvf (np w wesji 1.2)

 

zaciągniesz go z tąd:

http://europe.giga-byte.com/VGA/FileList/B...rx30128d_f2.exe

 

rozpakuj plik i przegraj sobie na dyskietkę systemową (noajlepiej czysty DOS)

atiflshash.cfg oraz gvf12.exe

 

bios updatujesz przez

gvf12.exe -u nazwa.biosu

 

parametr -u oznacza "force"

 

ale wg mnie najlepsza metoda to zgrać własny bios

gvf12 -s kopia.bin

 

wyedytować go rabitem

 

zmienić ID karty z 4153 na 4150

opis karty z

R955128D F1

 

na

GV-R96P128D

 

i podciągnąć zegary

 

potem wgrać bios - tak jest najpewniej ;)

 

ja wgrałem sobie ten bios od PRO (co jest kilka postów wyżej)

to przy taktowaniach 400/500 wynik w 3Dmarku2003 spadł mi z 3202 pkt do 3094 pkt, potencjał OC nie wzrósł - dokładnie jest tak jak było.

 

tak więc zostanę przy swoim starym biosie - ew. zmodyfikuję tylko ID karty.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywalem GVF12, a potem FLASHROMEM z parametrem "-f" . V-tunerem sie nie bawilem jeszcze, jakos nie ufam programom ktore pod winda bios wgrywaja ;P

 

Dalej nie wiem co mam zrobic :(((((((

 

PS. oooo tego paramtru "-u" nie probowalem. Dzieki zaraz obcykam :DDD

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywalem GVF12, a potem FLASHROMEM z parametrem "-f" .  V-tunerem sie nie bawilem jeszcze, jakos nie ufam programom ktore pod winda bios wgrywaja ;P

 

Dalej nie wiem co mam zrobic :(((((((

 

PS. oooo tego paramtru "-u" nie probowalem. Dzieki zaraz obcykam :DDD

1221413[/snapback]

 

jak chcesz wgrać ten bios od 9600 użyj

gvf12 -u bios

 

po updacie podajcie swoje wyniki w 3Dmarku proszę

 

dla R9550 gbyte:

- na oryginalnym biosie i taktowaniu 400/500

- na biosie "PRO" i taktowaniu 400/500

 

(po resecie komputera)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sirius.pl pojawił się ABIT ATI Radeon R9550XTurbo-Guru 128DDR TV/DVI.

Pamięci FBGA 2,5 ns :D

Ale 487zł!!! :blink:

1221467[/snapback]

posrało ich z tą ceną. Za jakieś 2 tygodnie powinny pojawić się karty GF 6600 AGP - w cenie około 500-550 zł, oraz GF 6200 AGP w cenie 450-500 zł.

 

Wiadomo, że GF 6200 przerabia się na 6600 - i po OC uzyskuje 6000-7000 pkt w 3dmarku03

 

R9550XT super hiper mega Vguru oferowany w tej samej cenie to jakaś kosmiczna pomyłka :D :D :D

 

no chyba że na rdzeniu pójdzie na 500-600 MHz, a na pamięciach na 800 Mhz - wtedy może uzyskać jakieś 5000 pkt ;)

 

ale to i tak mniej ;)

 

opis tej kary mógłby brzmieć tak:

ABIT R9550XTurbo-Guru korzysta z technologii vGuru udostępniając użytkownikom ogromne możliwości overclockerskie i funkcje monitorujące. Wyposażono ją w 128 MB super szybkiej pamięci DDR (FBGA - czas dostepny 2,5 ns.) i układ R9550 o potwornych czterech potokach przetwarzania.

potencjał OC karty jest super mega wielki - i pozwala na 100% jej podkręcenie

ze standardowych 250 MHz na rdzeniu - aż do 500 MHz . Pamięci kręcą się też podobnie - osiągając prawie stabilnie taktowania na poziomie 800 MHz

Cena też jest mega zaskoczeniem - bowiem jest to jedyne 500 zł, dla państwa wiadomości podajemy iż posiadamy w swojej ofercie karty GF2MX200 posiadające podobny potencjał OC (prawie 100% !) oraz 2 mega potoki renderujące - cena tego cacka to jedyne 300 zł

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam B)

mam trzy pytanka :huh:

1. Gdzie i co trzeba ściągnąć aby podkręcić 9550XT gigacuba?

2. Czy do GigaCube radeon 9550XT extreme rev2.1 trzeba wgrywać jakiegoś biosa aby widział go jako 9600XT?

3. Czy opłaca się kupić GigaCube radeon 9550XT extreme rev2.1 za 480zł? Czy lepiej Gigabyte radeon 9550 zwykły nie XT? :blink:

pozdro :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem mam Saphire 9550 ustawilem zegray na 400/500 wszytkie gry smigaly 3dmarki bez problemu ale zainstalowalem sobie gierke C&C generals

i po ok 3-4 min gry, widze na ekranie pare niebieskich kropek to ustawilem sobie taktowanie ramu na 480 kropki zniknely zakupilem radiatorki na pamiec o takie

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=39660451

 

Ale nic to niedalo ani jeden mhz wiecej czemu ??

 

I drugie pytanie chce sie zabrac za vmoda grafy GPU i RAM i mam pytanie czy rezystor 7,4 kohm na GPU i 8 kohm na RAM bedzie dobry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako iz mam mozliwosc troszeczke zbicia ceny u Angeli doradzcie mi co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, a mianowicie jakie radiatorki na pamięci:

te lub te . a moze cos innego ? do tego wezme tasme dwustronna i jazda :D

 

a na rzdeniu to chyba nie ma sensu wymieniac chlodzenia bo to jest wystarczajace, wystarczy raczej tylko paste zmienic i git majonez orzeszki, tak ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  B)

mam trzy pytanka  :huh:

1. Gdzie i co trzeba ściągnąć aby podkręcić 9550XT gigacuba?

wszystko znajdziesz w przyklejonym temacie o R9550

 

 

2. Czy do GigaCube radeon 9550XT extreme rev2.1 trzeba wgrywać jakiegoś biosa aby widział go jako 9600XT?

nie

 

 

3. Czy opłaca się kupić GigaCube radeon 9550XT extreme rev2.1 za 480zł?

nie

 

 

Czy lepiej Gigabyte radeon 9550 zwykły nie XT? 

nie

 

w tej chwili najlepszym wyjściem jest

http://www.arest.com.pl/index.php?inc=prod...tid=5&grupa=244 i odblokowywać potoki

 

lub czekać na 6200/6600 AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojwar:

 

Wgrałem ten biosik który mi podesłałeś, zmieniłem taktowania na GPU 400 i MEM 400. Uruchomiłem kilka razy 3DMarka2003:

 

Duron (od dwóch lat go wymieniam :wink: ) pracuje na FSB 100 synchronicznie z HyperX'ami czyli też 100 MHz. Stąd trochę niższe wyniki niż zwykle

 

BIOS od GB R9550 128/128 - 250/400 ~ 2100 3DMarków

BIOS od GB R9600PRO 128/128 - 400/400 ~ 2700 3DMarków

BIOS od GB R9550 128/128 - 250/400 ~ 2770 3DMarków

BIOS od GB R9550 128/128 - 400/500 ~ 3100 3DMarków

 

RBR, TRAOD, HL2 Demo, RTCW chodzą bez zwiech, artów i kropek. Temp GPU poniżej 50 C przy obciążeniu. Pamięci parzą przy 500.

 

Jeśli MEM ustawie na trochę wyżej niż 500 to różnica będzie bardziej zauważalna.

 

Bez wątpienia BIOS od GB R955128D jest lepszy od R96128DE

 

Niedługo poszaleję, Zalman ZM80D i radiatorki miedziane CoolerMastera w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R955128D to orginalny bios z GB bodajze.

 

Uzylem parametru "u" i radek wszedl w stan smierci klinicznej. Na szczescie siostra oddziałowa PCI go odratowala :)

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos odpowie na moje pytanie :/

1222622[/snapback]

jeśli idzie o radiatory na pamięci to nie przesadzaj. Miedź jest tak samo tam potrzebna jak umarłemu kadzidło ;)

 

coś takiego w zupełności styknie i jeszcze będzie dobrze działało:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39660451

 

jakiś czas temu kupiłem je w proline za chyba 18 zł

(spód jest miedziany, a reszta aluminiowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytam i czytam tan temat i chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.A mianowicie chodzi mi o karte Abit Radeon 9550 vguru (R9550-GURU)

.Nikt jakoś o niej nic nie pisze a sam sie zastanawiam czy jej nie kupić np tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=39662972 .Z tego co tam wyczytałem to ta karta się nieżle kręci a kosztuje tylko ok 350 zł. A można uzyskać coś na poziomie radeon 9600 XT co już gwarantuje niesamowitą wydajność za tą cene lepszą niż GECUBE radeon 9550 XT wykręcony na maxa i w końcu to ABIT a to musi coś znaczyć.Na stronce http://www.overclockers.cl/modules.php?name=news&id=681 jest TEST tej karty i mimo iż nie znam hiszpańskiego to widze że nieżle ją tam wykręcili :rolleyes: dla rdzenia doszli do 513 MHZ a dla pamięci 317mhz(efektywnie 634MHZ) czyli lepiej niż radeon 9600 xt a to musi już cos znaczyć(myśle że jacyś hardkor wymiatacze pójdą jeszcze dalej) Co o tym sądzicie bo ja jestem pod wrażeniem.A może już ktoś ma tą karte ?Niech sie pochwali i napisze co z niej wycisnął bo jestem szczerze zainteresowany(wcześniej myślałem o gigabytku oraz gecube ale teraz...sam nie wiem) Prosze o odpowiedż w tym temacie dzieki. Pozdro ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytam i czytam tan temat i chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.A mianowicie chodzi mi o karte Abit Radeon 9550 vguru (R9550-GURU)

.Nikt jakoś o niej nic nie pisze a sam sie zastanawiam czy jej nie kupić np tu: 1222675[/snapback]

Jeśli ta cena 359 pln to prawda to można się nią zainteresowac. Zwykła wersja R9550 od Abita wypadła blado w porównaniu do Gigabyte'a - miała nie dowoltowane pamięci do o/c.

 

Gdybym miał dac 359 pln za R9550 to wolałbym dozbierac albo do R9800SE@PRO albo GF 6200/6600.

 

Swojego GB kupiłem za 250.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda sam ciągle się zastanawiam jescze nad r9700pro http://allegro.pl/show_item.php?item=39369595 i niby to r9500 pro ze zmienionym biosikiem ale szybkie pamięci 2.5 ns są przekonywujące(Ogromny potencjał jeśli chodzi o o/c).Cena nie mała ale nie taka znowu wielka.U mnie gigabyte kosztuje 246 zł a ten abit to tylko 100 zl więcej a w porównaniu do Gecuba który kosztuje ok 400zl to wydaje sie dobra inwestycja( i v mody bez lutownicy)za tą samą lub większą wydajność a tego 6200 to jeszcze na AGP nie widziałem a pci-E to nie mam(coś sie przebłąkiwało że ma być ale w sklepach coś cicho)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszce jedno dzięki temu V guru można podobno zmieniać napiecie podawane do pamięci i rdzenia (czyli problem z niedovoltowaniem pamieci odchodzi w niepamięć) a poza tym można regulować prędkość obrotową witraka a i na standardzie chłodzenie jest niczego sobie(z tego co widze)Duży radiator na rdzeniu i na pamiątkach też chyba robi swoje(odpada koszt na dodatkowe radiatorki) Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszce jedno dzięki temu V guru można podobno zmieniać napiecie podawane do pamięci i rdzenia (czyli problem z  niedovoltowaniem pamieci odchodzi w niepamięć) a poza tym można regulować prędkość obrotową witraka a i na standardzie chłodzenie jest niczego sobie(z tego co widze)Duży radiator na rdzeniu i na pamiątkach też chyba robi swoje(odpada koszt na dodatkowe radiatorki) Co myslicie?

1222725[/snapback]

Rzuc okiem pod radiator GPU czy jest wystarczająca ilośc pasty. Najlepiej wymień ją na np. Acrtic Ceramique. Radiatory pamięci pewne przyklejoną są tasmą termoprzewodzącą.

 

R9550 wogóle słabo się grzeją, jeśli ten wentylator nie będzie po jakimś czasie hałaśliwy to można sobie odpuścic dodatkowe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytam i czytam tan temat i chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.A mianowicie chodzi mi o karte Abit Radeon 9550 vguru (R9550-GURU)

.Nikt jakoś o niej nic nie pisze a sam sie zastanawiam czy jej nie kupić np tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=39662972 .Z tego co tam wyczytałem to ta karta się nieżle kręci a kosztuje tylko ok 350 zł.

moim zdaniem nie opłaca się tej karty kupować

za 385 zł masz do nabycia pełnego 9600PRO (no i ta twoja cena to nie 350, lecz 360! zł)

http://www.arest.com.pl/index.php?inc=prod...tid=5&grupa=227

 

o tym jak te karty się kręcą poczytac można w temacie o 9600pro/XT

 

spokojnie karty biegają na 500-600 rdzeń pamiątki na 650-700 (a nawet więcej)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki A teraz coś zupełnie z innej beczkiten sam sprzedawca z ALLegro czyli "IMEXCOM" na innej aukcji sprzedaje niby abit r9550 XT guru(zaprojektowany by zniszczyc konkurencje hehehe ale żem sie uśmiał :lol: )tylko coś nie pisze o jakichś innych zegarach porównując do poprzednika :) a cena zabija jak na nią patrze 459 zl toż to jakiś koszmar ale niby 2.5 ns i bga ale coś mi sie wydaje że to wałek dobry jest(zara sprawdze na stronce abita czy coś takiego wogóle wypóścił)Nie wiem kto to kupi jak za 499 można już tego radka 9500pro---->9700 pro(128 bit hynix 2.5 ns) kupic lub radeonka 9800se(256 mb 128bit)modowalnego na 8 potokowca.A wy co myslicie o tym sprzedawcy(dla mnie to dobry ściemniacz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zwrot honorów dla tego pana>Jest taka karta http://www.abit-usa.com/products/graphics/...ies=2&model=237 ale cena i tak nie przystępna dla normalnego użytkownika.Już mnie to całe zamieszanie denerwuje z kartami.Chyba pójde za przykładem i kupie tego gigabytka tani szybki i na razie wystarczy chyba ale jeszcze troche o nim poczytam.Ponawiam jescze raz pytanie czy nikt nie ma tego abita? już z czystej tylko ciekawosci chcialbym sie dowiedziec jak to cho dzi w praktyc. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...