Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

... ale chyba zamontuje wentylatory tak żeby dmuchały na pamięci (od góry już mam, jeszcze od dołu muszę).

imo musialbys miec wentyl co najmniej 15k obrotow zeby chlodzil pamieci z v-modem bez radiatorow.wstrzymaj sie albo spal pamiec. wybor nalezy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o zasilaczu i kreceniu.

Moj zasilacz potwierdza teze, że ze slabym zasilaczem (moj to Codegen 300W) nie masz szans na lepsze krecenie karty. Udalo mi sie z tymczasowym wiatrakiem 80x80 podkrecic GB stabilnie do 405/525. Mimo ze pamieci i radiator zaledwie sredniocieple to na 410/530 nie pojdzie - zwiecha przy marku'03. Chyba czeka mnie wymiana zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, robił ktoś moda bez radiatorów? jeśli tak to z jakim napięciem.

1241701[/snapback]

bez obaw ja jechalem bez radiatorkow na pamieciach(2,8V) i owszem byly cieple ale do spalenia to im bylo daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ty na szafirku masz inne pamięci :?, najwyżej podniose napięcie ale zaniże im taktowanie do czasu pryjścia taśmy termoprzewodzącej, albo po prostu po vModzie sprawdzę tylko czy karta działa i odstawię ją na bok, a przez weekend będe miał poprzednią grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=39678076

 

:mur:

334zl... i ilu leszczy? taktowania ULTRAXT 375/500 !!!

W takich chwilach czuje ze jestesmy potrzebni jako temat o radeonach 9550... Ale z drugiej strony jak latwo zarobic na allegro na mlotkach ktorym sie nie chchce nawet troche poszukac i ida na cos takiego. to tez tlumaczy oppularnosc poradnikow idacych np za 5zl "jak podkrecic 9550?". Wszytko za to zeby uniknac szukania :)

Powinni przedmiot w szkole podstawowej wprowadzic. Godzina "Obslugi szukajki" tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo wiele w tym temacie było powiedziane o modyfikacjach biosu grafiki, a więc czy bios płyt głównych także można edytować ?

1242652[/snapback]

mozna ale to juz nie taka prosta sprawa jak w przypadku kart graficznych... tu juz sie troche trzeba znac...jak slawietny -=by Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta licytacja jest śmieszna ! To ciekawe ile ja bym wzioł za mojego GB RADKA 9550 podkręconego na core 420 i mem 520 :?: iekawe napisałbym ze ma wydajność jak 9600 pro i bym pewnie go opschnoł za 500 pln czyli prawie dwa razy więcej niz dałem za niego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedalem swojego tez na allegro :D bez v-modow 450/550 przerobiony na NIBY 9600XT za 320 zl :lol:

W najgorszym wypadku mialem dolozyc 5 zl i kupic 9550 Guru - podkrecic 500/700 mhz :wink:

Ale czekam na spadek ceny 6200 bo do tych 320 zl doloze niecale 100 zl za jakis czas i kupie karte o wydajnosci wyzszej niz 9800pro + nowe zaawansowane funkcje

 

Tak sie Panowie tworzy Historie :lol:

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie czy jezeli podniose taktowanie rdzenia i pamięci to przepustowość tez sie zwiększy :?:

1242940[/snapback]

no to jest chyba logiczne wzrost taktoktowani podniesie przepustowosc pamieci i fillrate rdzenia

 

BTW: ktore ID jest od 9600xt 4152 czy 4150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wyjasnicie mi cos, przeciez jak grafa z allegro zacznie sie chrzanic to gwarancja idzie sie walic bo one maja zmodowany bios, a daja niby 24-miesiace gwarancji

1242980[/snapback]

 

Jak karta będzie martwa to nikomu nie będzie się chciało bo i jak czy BIOS był podmieniany.

A jak będzie jeszcze żywa to wgrywać oryginlany BIOS i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu padl nawet bez oc, pochodzil z tydzien i kaplica. Poszedl, wymienili od reki.

BTW : pojawily sie kolejne karty 6600 na agp ;) W siriusie Point of View, a w komputroniku Leadtek. Obie w lepszej cenie niz samotny do niedawna Sparkle. Wiadomo, konkurencja B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze jest gwarancja w moim przypadku 36m wiec niemam co sie martwić IMO twój wynik jest SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER gratuluje pyrkasz pyrkasz i nie jedziesz a jednak pojechał i to niezle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam Radka 9500 64mb,w 3demarku 03 bez podkręcania czyli 276/540 -wynik 2735,dygnieta na 325/650-wynik 3168.Czy warto zamienić na "Abita 9550 guru" :?: czy wydajnośc bedzie lepsza>,prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ati gigabaita 9550 i zastanawialem sie nad chlodzeniem dla niego a mianowicie nad Zalman ZM80D , mozecie cos polecic tudziez napisac od jakich ustawien pamieci oryginalny radiator to juz malo a do jakich mozna krecic na oryginalnym

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie. :) Czy jak wgram bios (9600pro 400/500) ze stronki www.in4.pl do 9550 (gigabyte, 4ns (miedziane radiatory) na rdzeniu standardowy radiator + dokupiony wentylator) to standardowe sterowniki ATI rozpoznaja moją karte i bedzie wsio ok??? (mam win98).

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie lepsza i to dużoo ja bym wymienił na dzień dzisiejszy 64mb w karcie graficznej to małoo a abita guru niezle podkrecisz na 9600xt pewnie

1244174[/snapback]

prosze przestan sie udzielac , najnowsze gry nawet nie wykorzystuje 64MB na karcie , a wieksza pamiec na karcie to jest potrzebna do gry w wysokich rozdzielczosciach a w takich chyba nie pograsz ...

 

hugii wszystko o kreceniu 9550 jest w tym topicu wiec rusz glowa i poszukaj lenifcu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam Radka 9500 64mb,w 3demarku 03 bez podkręcania czyli 276/540 -wynik 2735,dygnieta na 325/650-wynik 3168.Czy warto zamienić na "Abita 9550 guru" :?: czy wydajnośc bedzie lepsza>,prosze o pomoc.

1244171[/snapback]

Wstrzymaj sie jeszcze troche, ta karta co masz jest calkiem spoko i nie warto zmieniac jej na abita, posiedz na niej jeszcze z 1-2ms i wtedy bedziesz mogl kupic gf 6200/6600 na agp za ok 400zl. Bedzie warto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...