Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Biber ---> bawiles sie w asusie timingami??? jelsi masz jeszcze asusa to go sprawdz, mi timingi daly ponad 200 pkt w 2k3, moze zrobisz na nim 4k. Czekam na info

1269939[/snapback]

Prawde mowiac nie ruszalem nic w timingach, edytowalem oryginalny bios i tych wogole nie zmienialem :lol:

Hmm, postaram sie sprobowac po weekendzie, karte jeszcze mam, dopiero ja dzis wystawie.

W sumie zostalo tylko 175pkt, tylko czy jak zaostrze timingi, to nie spadnie mi max oc pamieci i wyjdzie na to samo ? <_<

Masz moze gdzies gotowca na jakie zmieniales? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie mam link, kliknij tam na screenach sa timingi ustawione w ati tray tools, mi oc pamiecie nawet nie drgnelo, a dalo bardzo wiele, pobaw sie tak, bo watpie ze te moje zadzialaja ci, ustaw grafe na maxa oc, i wlaczj 3d, jak sie nic nie wysypuje, to przestawiaj znowu o jeden, wkazdym badz razie dasz sobie na pewno rade, ja bawilem sie z 1,5 h ale warto bylo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie mam link, kliknij tam na screenach sa timingi ustawione w ati tray tools, mi oc pamiecie nawet nie drgnelo, a dalo bardzo wiele, pobaw sie tak, bo watpie ze te moje zadzialaja ci, ustaw grafe na maxa oc, i wlaczj 3d, jak sie nic nie wysypuje, to przestawiaj znowu o jeden, wkazdym badz razie dasz sobie na pewno rade, ja bawilem sie z 1,5 h ale warto bylo

 

Pozdrawiam

1270278[/snapback]

Myslalem ze masz timingi asusa, bo tych z abita to raczej nie bede nawet stosowal :-P

Pokombinuje cos i zobaczymy.

A pamieci pewnie 4ns Samsung miales, tak jak i ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopy wystarcza radiatory na tasme termo? nie bardzo mam ochote kleic je klejem a przecize pamiatki na 9550 nie beda sie grzaly jak piecyk, i bez chlodzenia pamiatki slicznie chodza , a znalazlem fajne radiatorki po 5zl od sztuki juz z tasma termo, kazdy do przeciezcia na pol i polowka na 1 kostke dlugosc jakies 6 cm czesrokie na 2 wysokie na 1 cm [okolo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam problem nie wiem jaka karte wybrac przeczytalem juz ze 100 stron o tych radeonach i jestem jeszcze bardziej zmieszany niz na poczatku :mur: . Prosze o porade mam do wyboru nastepujace:

RADEON 9550XT ICE 2.8ns BOX

Gecube 9550 XT rev 1.2 lub 2.1 (445@580)

ABIT R9550XTurbo-Guru 2.5 ns

KTORA JEST NAJLEPSZA??? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boroveeK ---> ja mam 3,6 ns Samsunga, nie podam oznaczeń poniewaz na grafie mam standardowo radiatory na mem, nie bede zrywal ich tylko po to by luknac oznaczenia:]

1270592[/snapback]

Zachęciłeś mnie swoim timingami. Zobaczę ile dodatkowo punktów w ten spośób wyciągnę na Gigabyte. Nie spodziewam się przyrostu rzędu 200 pkt bo GB i tak ma ostzrejsze timingi niż standard. Ale popróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boroveeK ---> ja mam 3,6 ns Samsunga, nie podam oznaczeń poniewaz na grafie mam standardowo radiatory na mem, nie bede zrywal ich tylko po to by luknac oznaczenia:]

1270592[/snapback]

To skad wiesz jakie masz pamięci <lol>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

To skad wiesz jakie masz pamięci <lol>?

1270707[/snapback]

Głupie pytanie, widziałeś kiedyś 4 ns krecoce sie na 720 MHZ?? Sprzedawca twierdził, ze w abicie spotkał sie tylko i wylacznie z 3,6 ns samsunga, a wie poniewaz widzial karte bez radiatorow. Zreszta moga miec nawet 8 ns, liczy sie to ze kreca sie diablesko.

 

Grimlock ----> walcz, jesli cos z tego wyjdzie to nawet 50-100 pkt za free to duzo

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam problem nie wiem jaka karte wybrac przeczytalem juz ze 100 stron o tych radeonach i jestem jeszcze bardziej zmieszany niz na poczatku  :mur: . Prosze o porade mam do wyboru nastepujace:

RADEON 9550XT ICE 2.8ns BOX

Gecube 9550 XT rev 1.2 lub 2.1 (445@580)

ABIT R9550XTurbo-Guru 2.5 ns

KTORA JEST NAJLEPSZA???            Pozdro.

1270538[/snapback]

Jak chcesz teraz kupywac, to wez Abita, ale ja na twoim miejscu czekal bym na geforce 6200/6600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Głupie pytanie, widziałeś kiedyś 4 ns krecoce sie na 720 MHZ?? Sprzedawca twierdził, ze w abicie spotkał sie tylko i wylacznie z 3,6 ns samsunga, a wie poniewaz widzial karte bez radiatorow. Zreszta moga miec nawet 8 ns, liczy sie to ze kreca sie diablesko.

 

Grimlock ----> walcz, jesli cos z tego wyjdzie to nawet 50-100 pkt za free to duzo

1270827[/snapback]

Nie ale widziałem 5ns krecone do 270 ... i ktos na forum też tak wykręcił.. ale i tak tej karty juz nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam Kupiłem tydzień temu readona 9550 128MB 128 Bit Gygabyte Jaet to ksrta bez wyjscia DVI Kupiłem bo było taniej i takie wyjście nie będzie mi potrzebne. Nieznam się na kartach graficznych i chciałbym wiedzieć czy karta bez takiego wyjścia bedzie sie gorzej podkręcać bo np. jest jakas okrojonaja czy nie bedzie to miało wpływu na jej wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy84 ----> Nie mam pewności ale raczej kupiłeś złom :D , a dlaczego?, dlatego ze z tego co wiem to gigabyte produkuje wersje bez dvi ale tylko w 64 bitach, wiec nici z wydajności. Niech mnie ktos poprawi jelsi zle prawie :-P

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale widziałem 5ns krecone do 270 ... i ktos na forum też tak wykręcił..

1270860[/snapback]

Otoż to. Karta mojej siostry HIS 9550

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3688420

... i pamieci na tej karcie ida na 270MHZ (5ns) - stabilni ejest 277MHz, ale zjechalem dla bezpieczenstwa do 270 ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja box i na opakowaniu pisze 128Bit A można jakoś inaczej sprawdzić ile to ma bit :icon_exclaim: ?????? Jak sprawdzić jakie ma pamięci Ile ns?

1271266[/snapback]

Pudełko jest od GB Radeona 9550 128DDR / 128bit, to nie problem wsadzić tam kartę 64bit (te są bez DVI) Jeśli masz kostki pamięci po obu stronach karty to jest to 128bit, jeśli tylko po jednej to niestety ale jest to 64bit.

 

Sprawdź model na laminacie karty graficznej

 

128bit z DVI - GV-R955128D

 

http://www.gigabyte.pl/VGA/Products/Produc...V-R955128D.htm#

 

64bit bez DVI - GV-R955128T i GV-R955128DE

 

http://www.gigabyte.pl/VGA/Products/Produc...V-R955128T.htm#

http://www.gigabyte.pl/VGA/Products/Produc...V-R955128DE.htm

 

 

 

Gram właśnie w Half-Life'a 2 - grafika - szok, klimat - jeszcze większy szok, AI - całkiem, całkiem, fizyka - szczęka wypada ta gra jest naprawdę ciekawa i wciągająca. Source to cudowny engine. W domu gram na Radeonie z podpisu w 1024x768 Full - miodzio i bardzo płynnie. W pracy gram na Duronie 600, 512 SDRAM, Radeon 7200 64MB i... gra chodzi płynnie (800x600 detale default)rzadko tylko przycina jak jest np. helikopter + woda + wybuchy. W sumie to tylko na wybuchach się rwie obraz. Grałem też na GF 4MX 64 SDRAM 128bit też 512MB ale DDR i Pentium 4 3,06 HT gra się troszkę lepiej niż na Duronie 600. Co ciekawe grałem w demo HL2 i cieło się na wszystkich w/w maszynach.

 

I jak tu teraz testować timingi :wink:

 

Richard Burns Rally kurzy się na półce. :lol:

 

HL2 zainstalowałem wczoraj o 21:10 grałem do 6:30 nad ranem - pełnym gazem do pracy - 7:30 - 13:30 sesja HL2 w pracy, 13:30 - 18:30 przebudowa serwerowni itp, 18:30 - ??? znowu HL2. :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz teraz kupywac, to wez Abita, ale ja na twoim miejscu czekal bym na geforce 6200/6600 :D

1270831[/snapback]

one sa na pci-express a mnie nie stac na razie na zmiane plyty glownej. Ale dzieki za podpowiedz moze kiedys :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bl4ck Sh4dow : Tak, kupilem R9200 dlatego ze byla tania i mysle ze jak za jakies 3 miesiace bede kupowal cos lepszego (GF 6200/6600 :grin:) to na sprzedazy strace max. 10 zl - tak mi sie przynajmniej wydaje, bo teraz karte kupilem bardzo tanio (na tle cen innych R9200 128/128 na allegro) . Po za tym bedzie jakas nowa karta do zrobienia v-moda :mrgreen: .

 

@aerial : Jestes spoko koles, tylko czasami piszesz w tym temacie rzeczy, ktore troche mnie dziwia....ale juz koniec, nie sprzeczajmy sie bo i o co ?....PEACE

 

 

@BiBeR : Ja tez wiem ze 4K jest do zrobienia bo sam tyle zrobilem, na "srednim" GB (nawet ponad 4050), ale to duze arty i ustawienia tylko na 1 test .... "Na rekord" to sie da zrobic, ale do uzytku 24/7 to juz spora sztuka :rulez: .

 

PS. Wlasnie dzis zaczynam ferie :-D i przez 2 tygodnie mam przerwe od forum - w domu nie mam stalki (mega wolne lacze dial-up), a na forum zagladam tylko w netcafe - jak chodze do szkoly :grin: .

 

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nO WIĘC SPRAWA WYGLĄDA TAK: MODEL TEGO GB to:GV-R955128T

Na pamięciach :HYNIX 446A HY5DU561622DT-5 Po modelu wygląda na to że jest to 64bit ale są 4 kości pamięci po dwie z każdej strony Więc jak wreszczie jast POOOOOOMOCY!!!!!!!!!!! Bo nie wiem czy mam iść do tego sklepu i klucic sie z facetem że mi kit wcisna Tak wogóle to mam jakieś szasnse odzyskania kasy lub wymiany towaru na taki jaki powinien być? JEST TU JAKIS PRAWNIK??????????? pROSZE SZYBKO PISZCIE BO ZALEZY MI NA CZASIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nO WIĘC SPRAWA WYGLĄDA TAK: MODEL TEGO GB to:GV-R955128T

Na pamięciach :HYNIX 446A HY5DU561622DT-5 Po modelu wygląda na to że jest to 64bit ale są 4 kości pamięci po dwie z każdej strony Więc jak wreszczie jast POOOOOOMOCY!!!!!!!!!!! Bo nie wiem czy mam iść do tego sklepu i klucic sie z facetem że mi kit wcisna Tak wogóle to mam jakieś szasnse odzyskania kasy lub wymiany towaru na taki jaki powinien być? JEST TU JAKIS PRAWNIK??????????? pROSZE SZYBKO PISZCIE BO ZALEZY MI NA CZASIE

1271486[/snapback]

Masz 64bit, powiesić sprzedawce/oszusta Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nO WIĘC SPRAWA WYGLĄDA TAK: MODEL TEGO GB to:GV-R955128T

Na pamięciach :HYNIX 446A HY5DU561622DT-5 Po modelu wygląda na to że jest to 64bit ale są 4 kości pamięci po dwie z każdej strony Więc jak wreszczie jast POOOOOOMOCY!!!!!!!!!!! Bo nie wiem czy mam iść do tego sklepu i klucic sie z facetem że mi kit wcisna Tak wogóle to mam jakieś szasnse odzyskania kasy lub wymiany towaru na taki jaki powinien być? JEST TU JAKIS PRAWNIK??????????? pROSZE SZYBKO PISZCIE BO ZALEZY MI NA CZASIE

1271486[/snapback]

 

Zapuść Aidę lub coś innego, lub daj nam na forum zdjęcia karty.

 

Jeśli sprzedawca zapewniał, że karta ma 128 bit, a faktycznie się okaże że jest 64, to możesz żądać (z tytułu niezgodności z umową)

1. wymiany na produkt zgodny z umową

2. obniżenia ceny

3. możesz odstąpić od umowy

 

ustawę masz tutaj:

http://powiat.pabianice.pl/metadot/index.p...19&isa=Category

 

szczególnie poczytaj art 8.

 

Jak koleś nie będzie chciał wymienić, to powiedz że idziesz do rzecznika praw konsumenta, nagłaśniasz sprawę w prasie, internecie, a potem będziesz sądownie żądał odszkodowania ... to zwykle działa na wyobraźnię nieuczciwych sprzedawców

 

Jakkolwiek, może GByte zrobił jakąś kartę 128 bitową bez DVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...