Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to juz ostatnie pytanko, sorki ze wzs tak mecze :oops:

 

Czy ten radek "45. Karta ATI Radeon HIS 9550 128MB DVI "z tego sklepu

http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=21 to ten o ktorym caly czas mowa?? Jeszcze raz sorki za takie pytania, ale nie chce kupic gniotu, a za bardzo sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak ten za 310zł w apollo to jest ten 128-bit. Pisałem do nich z pytaniem o to i mi wczoraj odpisali że to jest 128-bit. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dla mnie ta karta to jest rewelacja sezonu 8O. Za nieco powyżej 300PLN kupiłem Gigabyte'a GV-R955128D, base wiadomo 250/400, zapodałem atitoola i pierwsze błędy przy znajdowaniu max core/mem "wyjszły" przy 455MHz na rdzeniu i 550Mhz na pamięciach 8O. Karta jest na Hynixach 4ns i z pasywnym chłodzeniem. Nic tylko - jak to już ktoś powiedział - płakać ze szczęścia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam!!! Od 2 godzin jestem szczeslimym posiadaczem His radeon 9550 128bit. Nie wiem jak Wam ale mi sie pamieci kreca na 600MHz i brakuje mi skali (zero artow i zwisow). Nie wiem tylko dlaczego RivaTuner nie moze mi wykryc ustawien karty tak podkrecil bym ja jeszcze wiecej :)

Pochwalil bym sie wynikami ale jestem tu nowy i jeszcze nie znam adresu serwera na ktorym moglbym umiescic obrazek :( [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Żeby umieścić wynik 3DMarka03 na orbie to trzeba mieć działającego seriala (nie tylko w programie), a ja takiego do orba nie mam. :(

 

A jestem bardzo ciekaw wynikow marków tego Gigabyte'a. Jeśli by były lepsze od hisa to może warto brać tą grafe, zwłaszcza jeśli chłodzenie i tak sie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam klucza do 3DMarka 03 i mam wyniki na ORB-ie. Mam zainstalowaną Free Version tak napisane jest na głównej stronie programu i do chyba 10 wyników w sumie moge opublikować (3DMark 01 , 3DMark 03, PCMark 04). Niczego w programie zmieniać nie moge ale testy działaja co najważniejsze. O proszę 3DMark03 4258pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba sie pospieszylem 600MHz na pamieciach byly ale przez 30 sekund pozniej bylo coraz gorzej az doszedlem do wartosci 570 (zalozone wielkie miedziane radiatory) przy ktorej zostalem. Niestety mam chyba jakis felerny rdzen, bo udalo sie wyciagnac tylko 411MHz. Co do wynikow w 3DMark-u 01 sa kiepskie - ale tylko dlatego ze moj sprzet nie jest juz najwyzszych lotow - i wynosi 7023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. Mam pytanie - mam do wyboru 2 modele i nie wiem którego <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> : 1.Radeona 9550 XT GeCube za 380 zł (105$) przywieziony za friko z USA czy 2. Radeona 9550 HiS za ok 335 zł w polsce . Prosze o pomoc nie znam sie na tym a musze sie szybko zdecydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380 zł za Gecuba to jak za darmo. Pomyśl że większość dała za niego ponad 450zł i jest to nadal oplacalna inwestycja. Z drugiej strony jest problem z naprawami gwarancyjnymi. Hisa oddałbyś tylko do sklepu jak się domyślam a Gecuba trzeba będzie wysyłać. Obydwie karty są rewelacyjne. Osobiście polecam Gecuba głównie ze względu na super niską cene za jaką Ty akurat mozesz go mieć. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo dzisiaj znaczy się wczoraj o godzinie 14 otrzymalem radeona 9550 Hisa pamiątki Hynix 4ns wersje box dwa kabelki pzejsciówka DVI i cd ze strownikami . Mam pytanie jakich sterów używacie i progsów do podkręcania tej grafy (prosiłbym o linki jakies , jak można ) bo z tego co obserwuje ten topic to osiągacie calkiem dobre wyniki

 

Z góry dziękofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w komputroniku wtedy jak byla promocja 329 zl teraz juz nie ma tej promocji , ale ja bardzo potrzebuje jakis optymalnych dla tej karty sterow i jakiegos progsa do podkrecania (prosze o linki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na czysto mam wgrac te omegi i tam podkrecic grafe ?? a i jeszcze jedno jakie podkrecenie bedzie dobre bo nie mam żadnych radiatorkow na ramach ani nic , ale za niedlugo bede mial a chcialem juz zobaczyc ile wyciągnie na standardowym chlodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maximo jak zwykletrzeba działać z umiarem. Najpierw o jakieś 10% podciąg rdzeń i testuj najlepiej 3DMarkiem03. Jeśli ne będzie artefaktów bądź zwisów kompa to dodaj 5MHz. Testuj i tak do pojawienia się problemów. Wtedy cofnij o 5MHz i weź się za pamięć. Postępuj podobnie aż do wystąpienia artefaktów. Cofnij o 5MHz i testuj lub pomęcz jakąś wymagającą grą np. Far Cry. Jeśli po 30-45min grania nie będzie problemów tzn. że karta może tak pracować stabilnie.

 

Co do sterów to musisz wgrać je najlepiej na świeży system bądź poprzednie stery dokładnie wyczyścić w trybie awaryjnym programem Driver Cleaner 3. To powinno załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dwa pytania: primo- zainstalowałem te drivery do hisa 9550 i mam dwa suwaki defaultowo ustawione na rdzeń 250 i pamieć 200. Tak ma być(chodzi mi o pamięci)?

secundo: czytam te wasze wyniki ale za chiny nie mogę ustawić takich wartości, dodam, że mam założonego arctica i radiatory na kostki (jeden radiator pokrywa 2 sąsiadujące kości, można tak czy nie powinno się tak robić?) a mimo to nawet przy ustawieniu 400/230 kończy sie to czarnym ekranem...

Z góry dzięki za info,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos udzielil rady na forum zeby przesmarowac rdzen w His Radeon 9550 to bedzie sie lepiej krecil. I tak zrobilem, uzylem pasty arctic cooling silicone (innej nie mialem). I wydalawlo mi sie ze zrobilem to lepiej niz bylo w w rzeczywistosci, a jednak nie. Z rdzenia z ktorego wyciagalem 411 teraz moge tylko 396MHz. Czemu spotkalo mnie to nieszczescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos udzielil rady na forum zeby przesmarowac rdzen w His Radeon 9550 to bedzie sie lepiej krecil. I tak zrobilem, uzylem pasty arctic cooling silicone (innej nie mialem). I wydalawlo mi sie ze zrobilem to lepiej niz bylo w w rzeczywistosci, a jednak nie. Z rdzenia z ktorego wyciagalem 411 teraz moge tylko 396MHz. Czemu spotkalo mnie to nieszczescie?

o qurde a ja też miałem zamiar tak robić ze swoją 8O ale to pewnie przez to że użyłes pasty silikonowej. Ja użyłbym ceramicznej albo srebrnej (bo akurat takie mam) ta pierwsza to Ceramique i dalej nie wiem bo się napisiki z niej starły a ta druga to Silver Greare czy cuś takiego. To którą lepiej bo podobno ta Ceramque jest najlepsza kupiliśmy ją z kumplem w siriusie za 30zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...