Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

No ja musze tylko sprzedać rive, obecny ram, i wysłać umowe do mBanku żeby mi odblokowali możliwość robienia przelewów, bo mam sporo już kasy na koncie.

Bedziemy szaleć z tą kartą.

A i wersja sie wabi XT a nie PRO. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie chce pozbyc mojego Radeonika :P I wtedy szalejemy. W sumie ten radek, ktorego mam obecnie nie jest taki zly ale juz trzeba troszke na przyszlosc myslec, wiec mysle ze to bedzie udany zakup...

BTW. Moze ktos jest chetny na zakup mojego Radeona z podpisu - wyniki w 3DMarkach jak w podpisie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem,że ktos wcześniej namierzył ten sklep. Ten obrazek mi nie pasuje /zbyt wspaniałe, zeby było prawdą/ ale wiadomo ze rdzeń jest taki sam wiec jesli są pamięci 3,3ns to tylko krecić. To na tyle. W piątek odbieram kartę to stwierdze organoleptycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musi być prawdą bo oni mają real foro do produktów, a właśnie tak wygląda box (mniej więcej) i karta 9550XT na stronce GeCube.

Ale fajnie że już zamówił, przynajmniej zdasz sprawozdanie. Nie moge sie piątku doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wyjasnie. Ten Gecube 9550 XT ma zegary 400/500 i do tego pamieci 3.3ns wiec bedzie sie super krecil :P

 

A tu opinia jednego z uzytkownikow jak mniemam:

Domyślne taktowanie to 400/500 plus RAMDAC 400 (double). Karta jest wykrywana jako 9600XT. Rdzeń podkręca się do 475, pamięci do 600. W zestawieniu cena/wydajność - godna polecenia.

 

A TU jeszcze link do calego artykulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie sukces, grafę już mam . Karta to prawdziwy GeCube 9550XT z pamiątkami EtronTecha 3,3. Co ciekawsze na czerwonym laminacie jest napis R96XTG rev2.0 ???!!! Niestety moja winda przeżyła zmianę płyty głównej bez reinstalki i będe dlugo walczył zanim powiem coś więcej / chyba ze sprawdze najpierw jaki ma bios i zegary/

A w ogóle to jakie stery proponujecie do tej grafy i do płyty Nf7-S zeby były najlepsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurde ja miałem kupować HISa 250/400 za 450 zeta ale na szczęście nie kupiłem bo widze że ten GeCube jest zajebisty. Czekamy na relację kolegi który jush zamówił ;)

 

aha ten HIS to ma pamięci Samsunga 4ns bo gość dał komentarz w komputroniku http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12083

 

no 450/550 to też całkiem nieźle

 

..:: POZDRO ::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to jakie stery proponujecie do tej grafy i do płyty Nf7-S zeby były najlepsze osiągi.

Stery muszą być co najmniej Cataclys 4,6 bo starsze nie rozpoznają prawidłowo grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artus99 - dawaj najnowsze stery, zapodaj jaki masz konfig, i zapuść obydwa 3dmarki żeby zobaczyć jakie wyniki, a o lepsze osiągi to już sie potem bedziesz martwił.

Już sie nie moge doczekać. Dawaj dawaj. :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie na wszystko jestem w stanie odpowiedzieć a na szybko takie wiesci:

 

miałem jakieś omegi 2.5.14

po zainstalowaniu był komunikat: wersja CATALYST Omega 4.1

karta wykryta jako 9600XT

power stip pokazuje zegary 400rdzeń 250/500/ pamiec

aida pokazuje 9600xt zegary 400/500 rdzeń RV360

 

my config:

BArton 2500 /niepodkręcany 333/ nie bylo sensu przy rivie

abit nf7-s

2x256 TwinMos 400/dual/ synchro z płytą na 333

syf winxp /przeżył zmianę płyty i nietylko bez reinstalki/

3dmark2001se na początek 10443 /standart karta bez oc/

aż się boję jaki będzie wynik jak zrobie reinstalke i trochę podciągnę config

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno:

karta kupiona w Action /to wiem napewno bo widziałem fakture w sklepie/

 

minus karty jak na razie to brak gniazda na oddzielne zasilanie.

/wszystko idzie przez agp /i nie wiem czy przez to nie bądzie problemów przy oc

To tyle. Biorę sie za robotę

a 3demarka 2003 nie miałem ani innych testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte wykrywa jako 9600XT bo masz stare stery, a zresztą możliwe że GeCube używa pcb od 9600xt i tylko zniża taktowania w biosie. Ale nowe stery powinny wykryć 9550.

Wynik fajny jak na taktowania 400/500. Jak sie podkręci to bedzie super. Kurna już sie nie moge doczekać. Tylko tą rivke żeby ktoś kupił bo na ram już kupca mam.

I skąd to RV360??? Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, przyznam że czytam wszystko z zapartym tchem:) Najbardziej ciekawi mnie ile karta da się przetaktować! Ale czy ten wynik nie jest słaby?? Ja na moim "szafirku" 9100 mam 10000, oczywiście na podkręconym procku do 2200 mhz. Jak wam się wydaje, gdybym miał taką kartę i procek 2200 mhz to ile mógłbym wyciągnąć w 3dmarku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...